Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

ÖZEL HABER - Bu öğrencileri kimse görmüyor mu?
..

2

Image

‘Adalet, emek ve aidiyet’
..

3

Image

AKÜ İle NetCad protokol imzaladı
..

4

Image

AFSܒde akademik yıl ödülleri verildi
..

5

Image

Rektör Karakaş, öğrencileri yalnız bırakmadı
..

6

Image

AKÜ Tarih Bölümü’nde toplantı yapıldı
..

7

Image

‘Gelişimci ruhunuzu devam ettirin’
..

8

Image

‘Olanla yetinme, fazlasını iste’
..

9

Image

Eğitimde ‘Yazılım’ zamanı
..

10

Image

AKܒde devir teslim töreni
..

11

Image

‘El yazısı yerine klavye eğitimi veriliyor’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ve Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO’da düzenlenen Robotik Kodlama Paneli’nde..

12

Image

Yalçın: “Önünüzde saygıyla eğiliyorum”

Afyonkarahisar’da gerçekleşen 5. Kitap Okuma Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "81 il içerisinde 5 bin say..

13

Image

“Gelecek Zirvesi 2021” programı yapıldı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ev sahipliğinde Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) ve Muhasebe Öğretim Üyeleri Bilim ve Dayanışma Vakfı (MÖDAV..

14

Image

Çocukların eğitiminde aile faktörünün önemi

AKÜ Eğitim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Emin Türkoğlu, “Çocuk ilkleri sizde görüyor. Dürüst olmayı, merhameti ve adaleti çocuk sizde görü..

15

Image

Karakaş, takımlarla bir araya geldi
..

16

Image

AKܒden önemli bir adım
..

17

Image

“Teknolojiyi mesleğe yansıtmak önemli”


Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şule Aydın, çevrimiçi açılış dersinde, bütün öğrencilerin ve sektör..

6 yaşında rekor kırdı | Gazete3.com.tr
Image

6 yaşında rekor kırdı


Afyon Eğitim Vakfı’nın desteğiyle 4 ayda bin 53 kitap okuyan ve rekor kıran 6 yaşındaki Mahir Atabey Türk’e ödülü takdim edildi.
  EĞİTİM    26.11.2019 09:28:45

Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde, Aziziye İlkokulu 3-B sınıfına devam eden 2011 doğumlu Mahir Atabey Türk, 6 yaşındayken 4 ayda bin 53 kitap okuyarak rekor kırdı. Mahir Atabey Türk’ün rekor tescili, Afyon Eğitim Vakfı’nın desteğiyle Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında gerçekleştirildi. Tescil törenine; Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Türkiye Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Afyonkarahisar Belediye Başkan Vekili Şükrü Tunçbilek, Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Afyonkarahisar Adli Yargı Adalet Komisyonu ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fatih Serdar Köken, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez, İl Genel Meclisi Başkanı ve Afyon Eğitim Vakfı İkinci Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Hava Meydan Komutanı Hv. Ss. Alb. Özgür Büyüköztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri, Emirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürkan Emeksiz, Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri ile rekor kıran Mahir Atabey Türk’ün annesi Gülay Türk, babası Kenan Türk ve davetliler katıldı.

“MUTLUYUZ, GURUR DUYUYORUZ”
Programın açılış konuşmasını Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser gerçekleştirdi. Serteser, “Bugün, güzel bir ana şahitlik yapmak üzere buradayız. Böyle güzel bir etkinliğe vesile olduğumuz için ben ve yönetim kurulum çok mutluyuz. Değerli Orhan Hocam ve Aydın Türkgücü, bu anlamlı günde bize eşlik edecekler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Orhan Hocam, benim İstanbul Teknik Üniversitesi’nden de hocamdır. Maden Fakültesi’nde 9 yıl bölüm başkanlığını yaptı.” dedi.

“KİTAP OKUMAK DÜŞÜNCE GÜCÜNÜ ARTIRIR”
Kitap okumanın önemine dikkat çeken Serteser, “Kitap okumak, insanın hem düşünce gücünü hızlandıran hem de karşılaşılan durumlar hakkında yorum yapabilmesini kolaylaştıran çok önemli bir faaliyettir. Küçük yaşta kitap okuma alışkanlığını kazanmış kişiler, daha başarılı olmuşlardır. Bunun birçok örneği vardır. Bugün burada, Emirdağlı bir okuma aşığını, tabir-i caizse kitap kurdunu ağırlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“AFYON EĞİTİM VAKFI BÜYÜYOR”
Afyon Eğitim Vakfı’nın faaliyetleri hakkında da bilgi veren Serteser, konuşmasına şöyle devam etti: “Afyon Eğitim Vakfı olarak kitap okumayı çok seven ve bu konuda rekor seviyede kitap okuyan Mahir Atabey Türk’ün, kitap okuma rekor tescilinin gerçekleştirmesine de öncülük etmek istedik. Bu rekoru, 6 yaşında bin 53 kitap okuyarak kıran çocuğumuzun Afyonkarahisar’dan çıkması bizi heyecanlandırdı ve çok mutlu etti. Umarım Mahir Atabey Türk, tüm arkadaşlarına örnek olur ve kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasına öncülük eder. Afyon Eğitim Vakfı olarak her konuda Afyonkarahisarlı öğrencilerin yanında olmaya çalışıyoruz. 2018-2019 yılında yükseköğrenim gören 450 öğrenciye burs verdik; bu sayı, bu yıl 535 öğrenciye çıktı. Artık orta büyüklükteki vakıflar sıralamasına girdik. Amacımız, yönetim kurulu ile birlikte daha çok öğrenciye ulaşmaktır. Öğrencilerimize sadece burs vermekle yetinmeyip onlarla beraber sosyal sorumluk projelerine imza atıyoruz, sosyal etkinliklerine de katılıyoruz. Önümüzdeki yıllarda Afyon Eğitim Vakfı’nı ulusal anlamda tanınır bir vakıf yapmayı hedefliyoruz. Vakfın kurucuları da bunu hedeflemişlerdi. Kurucularımız olan Asım Kocabıyık Bey’i, Orhan Yavuz Bey’i, Nijad Bilge Bey’i, Ahmet Bozokluoğlu Bey’i anmak istiyorum.”

“BAŞKA REKORLARDA BULUŞMAK DİLEĞİYLE”
Serteser, konuşmasında Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’a da teşekkür ederek: “Sözlerime son verirken eğitime her zaman destek veren Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’a teşekkür ediyorum. Yine özellikle çocuklarımızın kırdıkları rekorları tescil ettiren, sigara ve diğer tüm kötü alışkanlıklara karşı duruşuyla örnek olan değerli bilim insanı Prof. Dr. Orhan Kural’a da teşrifleri için teşekkür ediyorum. Sayın Hocamız, 16 Aralık 2015’te de bin 103 çocuğun aynı anda Afyon lokumu yemesini de tescillemişti. Dileriz, Afyonumuzda birçok farklı rekorda Sayın Hocamız ile tekrar buluşuruz.” ifadelerini kullandı.

“TARİHE NOT DÜŞÜLECEK BİR BAŞARI”

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz da rekor tescili ile tarihe not düşüldüğünü belirtti. Tutulmaz, “Gerçekten güzel bir ana hep birlikte şahitlik ediyoruz, bir anlamda tarihe not düşüyoruz. Mahir yavrumuzun, kendinden büyük bir işe girişerek başarılı olmasını alkışlıyoruz. 6 yaşındayken bin 53 kitabı okuyabilmek ancak rekorla adlandırılabilirdi. Günümüzde kitap okumanın çok sınırlı olduğu bir dönemdeyiz. Mahirimiz bu alanda mahirliğini gösterdi ve bütün arkadaşlarına, biz büyüklere örnek oldu. Kitap okursanız geleceğinizi daha iyi kurarsınız, dedi. Biz de bütün çalışmalarımızda; kitap okuma alışkanlığını edinirsek eğitimde önemli bir sıkıntımızın kalmayacağını ifade ettik. Kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmek amacıyla kitap fuarları, kitap şenlikleri adında değişik etkinlikler yaparak insanımızı, kitapla ve kitap mürekkebiyle baş başa bırakmaya çalıştık.” dedi.

“GASTRONOMİ ALANINDA
REKOR gazete3_com_tr_gzt3MİZ LAZIM”
Tutulmaz, Afyonkarahisar’da lezzet alanında da rekor gazete3_com_tr_gzt3leri yapılabileceğini belirterek: “Gelişmiş toplumlarda, kitap okuma alışkanlığının genellikle küçük yaşta, iyi bir şekilde oluştuğunu görüyoruz. Teknolojiyi yapanla teknolojiyi kullanan bir fotoğraf vardı; teknolojiyi yapanların kitap okuduğunu gösteriyordu. Bizim, teknolojiyi yapan olmamız gerek. Bunun için de hayal edebilecek şekilde bir düşünceyi oluşturmaktır. Hayal kurmanın yolu, çok okumaktan geçer. Bu kardeşimiz, bu şekilde kitap okumasıyla ileride ya Nobel Ödülü alacak bir edebiyatçı olacaktır ya da üst düzey teknoloji ve benzeri alanlarda buluş yapabilecek bir kişi olacaktır. İlimizin tanıtılmasına, ekonomisinin gelişmesine, ilimizin ürünlerinin piyasada daha fazla yer bulmasına yönelik rekor gazete3_com_tr_gzt3lerini yapmamız lazım. İlimizin önemli gelir kaynaklarından birisi olan ve UNESCO tarafından tescillenen gastronomi ve lezzet ile ilgili alanda da yeni rekorları gazete3_com_tr_gzt3miz lazım.” diye konuştu.

“BÜYÜYÜNCE CUMHURBAŞKANI OLMAK İSTİYORUM”
Bin 53 kitap okuyarak rekor kıran Mahir Atabey Türk de kendisini bu alanda teşvik eden annesine ve babasına teşekkür etti. Bir haftada 81 kitap okuduğunu, bunun için dinlenme saatlerinden de fedakârlık ettiğini belirten Türk, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile tanışmak istediğini söyledi. Türk, “Büyüyünce cumhurbaşkanı olmak istiyorum.” dedi.


“OKUMAYAN İNSAN BAŞARILI OLAMAZ”
Mahir Atabey Türk’ün ardından sahneye, Türkiye Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural ile Rekor Hakemi Aydın Türkgücü çıktı. Prof. Dr. Kural: “Okumayan insan, başarılı olamaz. Ben, konferanslarımdan sonra öğretmenlere kitap okumaları yönünde yemin ettiriyorum.” diyerek Mahir Atabey Türk’ü tebrik etti. Tescil töreni, hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. Törenin ardından Prof. Dr. Orhan Kural, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ile hatıra fotoğrafı çektirdi.>>>İsmail Sagun

  EĞİTİM    26.11.2019 09:28:45

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..