Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

TED Koleji’nden Miraç ve Muzaffer için çağrı
..

2

Image

AKÜ Öğrenci Konseyi seçimleri yapıldı
..

3

Image

Rektör Okumuş, Bolvadin’de temaslarda bulundu
..

4

Image

AKܒde ‘Yemek Fotoğrafçılığına Giriş’ etkinliği
..

5

Image

Büyüksağiş, Fütürizm’i anlattı
..

6

Image

AFSÜ danışmanlık hizmeti verecek
..

7

Image

VHO’dan öğrencilere kitap
..

8

Image

Sarıkürkcü, yine dünya listesinde
..

9

Image

TURAK heyetinden Karakaş’a ziyaret
..

10

Image

Osman Attila İlkokulu yeşilleniyor
..

11

Image

Estonya’da Türkiye’yi temsil ettiler
..

12

Image

AKܒde Atatürk anlatıldı
..

13

Image

Atatürk İlkokulu’ndan hayırseverlere plaket
..

14

Image

Öğrenci sorunları masaya yatırıldı
..

15

Image

AKܒden 7 bilim insanı listede
..

16

Image

Ödüllü öğrencilerden Karakaş’a ziyaret
..

17

Image

AKÜ ile protokol imzalandı
..

“Teknolojiyi mesleğe yansıtmak önemli” | Gazete3.com.tr
Image

“Teknolojiyi mesleğe yansıtmak önemli”
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şule Aydın, çevrimiçi açılış dersinde, bütün öğrencilerin ve sektör çalışanlarının İngilizce yanında birçok yabancı dili öğrenmesi gerektiğini ve bunun yanı sıra teknolojiyi mesleğe yansıtmanın da önemli olduğunu söyledi.

  EĞİTİM    01.10.2021 18:11:59Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi 2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi Açılış Dersi kapsamında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şule Aydın çevrim içi açılış dersi verdi.
SALGIN DÖNEMİNDE HİJYENİN ÖNEMİ ÖN PLANA ÇIKTI
Çevrim içi gerçekleşen açılış dersine Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği lisans öğrencileri, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile Turizm Fakültesi akademik personeli ve doktorantlar katıldı. “Covid-19’un Turizm Eğitimine ve Kariyer Planlamasına Etkisi” konulu açılış dersinde Prof. Dr. Şule Aydın, Covid-19 sürecinde uzaktan eğitimlere katılım gerçekleştirmenin önemli olduğundan ve bu anlamda kariyer gelişimi için sanal ortamdan faydalanılması gerektiğinden bahsetti. Aydın, Covid-19 sonrası dönemde işletmeler açısından ayırt edici özelliğin hijyen ve sanitasyon olduğuna; dolayısıyla sosyal mesafenin korunabildiği, sağlık risklerinin en aza indirilebileceği, personelin daima hijyen kurallarına maksimum ölçüde uyum göstermesi noktasında daha fazla çaba gösteren işletmelerin daha ön planda olabileceğine değindi.
“ÖĞRENCİLERİN BİRÇOK DİLİ ÖĞRENMESİ LAZIM”
Yetenek zenginleştirmesi ve yetenek derinleştirmenin önemli olduğuna ve bu sayede farklılaşabilir ve tercih edilebilir duruma gelinebileceğine vurgu yapan Aydın, bütün öğrencilerin ve sektör çalışanlarının İngilizce yanında birçok yabancı dili öğrenmesi gerektiğini ve bunun yanı sıra teknolojiyi mesleğe yansıtmanın da önemli olduğunu vurguladı. Aydın ayrıca TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) desteği ile turizm yatırım analizcisi ve yatırım danışmanı yetiştirmenin önemine de dikkat çekerek yatırım danışmanlığı ve eğitim danışmanlığı şirketleri kurulabileceğini sözlerine ekledi. Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsa Sağbaş, Akademik Dönem Açılış Dersi için yoğun zamanından feragat ederek katkı sağlayan Prof. Dr. Şule Aydın’a teşekkürlerini iletti. Ardından dekan yardımcıları ve bölüm başkanlarına selamlama konuşmalarını yapmak üzere söz verdi. Ayrıca Turizm Fakültesi öğretim üyeleri de söz alarak sunuma katkıda bulundu. Soru ve cevabın ardından açılış dersi sona erdi.>>>Gazete3


  EĞİTİM    01.10.2021 18:11:59

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..