Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AKÜ'DE GÖREV DEĞİŞİMLERİ
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürlüğü görevleri için devir teslim tör..

2

Image

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Maliye Bölümü 2018-2019 eğitim-öğretim yılı lisansüstü öğrencilerine mez..

3

Image

SİZLERLE GURUR DUYUYORUM
Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgi Evleri’nde yaz kursu gören öğrencileri ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yaz kursunda ..

4

Image

AKÜ ile PTT protokol imzaladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü arasında protokol imzalandı.
Afyon Kocatepe Üniversitesi akademik ve idari p..

5

Image

GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTILAR
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Yükseköğr..

6

Image

Lise diploması alabilecekler
Afyonkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Kaya Penbegül, Resmi Gazete’de yayınlanan Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliğine göre, mesleki eğitim merkezi..

7

Image

AFYON'DA YETİŞTİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU
Afyonkarahisarlı olan ve İzmir Fen Lisesi’ni ikincilikle bitiren ve bu sene girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi'nde (T..

8

Image

AKÜ Hukuk gögsümüzü kabarttı
Adalet Bakanlığı Adli Yargı Sınavı sonuçlarına göre Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Türkiye geneli başarı sıralamasında üçüncü sırada yer ..

9

Image

GEZEREK ÖĞRENİYORLAR
Şehit Sami Çifci Bilgi Evi ve Harbiş Bilgi Evi yaz okulu öğrencileri, yaz okulu etkinlikleri kapsamında, M. Sami Hancıoğlu Masal Dünyası Parkı ve Akar..

10

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

11

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

12

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

13

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

14

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

15

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

16

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

17

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

"Parlayan Yıldız" kupası Hoca Ahmet Yesevi'nin | Gazete3.com.tr
Image

"Parlayan Yıldız" kupası Hoca Ahmet Yesevi'ninDünyanın en büyük çocuk organizasyonlarından olan, Türkiye’de “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor” ismiyle gerçekleştirilen FIRST® LEGO® League Jr. 5. Türkiye Fuarları 7 Nisan günü Denizli’de yapıldı. Fuarda Afyonkarahisar'ı temsil eden Hoca Ahmet Yesevi’li öğrenciler "Parlayan Yıldız" kupasının sahibi oldu.

  EĞİTİM    10.04.2019 10:44:20


Teması “Mission Moon: Görevimiz Ay” olan fuara Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’nun minik mucitleri katıldı. Öğrenciler Ay’da yaşamın zorluklarını keşfederek çözüm önerileri tasarladı. Adlarını "Ay Mühendisleri" koyan öğrenciler TED Denizli Koleji’nde hünerlerini sergiledi. Üç şehirden 18 takım 84 öğrencinin katıldığı fuara Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’ndan Devrim Deva Karakoç, Miraç Yıldırım, Berru Su Can, Toprak Eren Keskin, Tuğrul Üstün, Efe Saldamlı isimli öğrenciler katıldı. Gözlemciler önünde hünerlerini sergileyen öğrencilerin performansları kamuoyu tarafından takdir edildi.

HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

Gözlemciler “Yesevili Minik Ay Mühendislerine” “Parlayan Yıldız” Kupası ödülü ile katılımcı tüm öğrencilere madalya takdim etti. Okul Müdürü Abdullah Demir, öğrencilere bilim ve teknolojiyi sevdirmek için gayret ettiklerini söyleyerek, "Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu olarak öğrencilerimize, bilim ve teknolojiyi sevdirirken, onların sosyal sorumluluklarının farkında olan, takım çalışması yapabilen, çevresindekilere, doğaya, topluma duyarlı birer birey olmalarına katkıda bulunuyoruz." dedi.

"ROBOT KULÜBÜ KURDUK"

Okul bünyesinde 'Robot Kulübü' kurduklarını belirten Demir, "2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Tasarım-Beceri Atölyeleri oluşturarak Robot Kulübünü kurduk burada 200’e yakın öğrencimiz eğitim aldı. ‘Mutlu Çocuklar Güçlü Okul’ olmayı hedefledik. Robot tasarımı ve sergi organizasyonları düzenledik. Öğrencilerimizin ufkunu genişlettik. Robot teknolojileri ile ilgili güncel bilgilerden öğrencilerimizi haberdar olmalarını sağladık, robot teknolojilerine ilgi duyan öğrencileri bir araya getirerek ortak projeler üretmelerine yardımcı olduk." ifadelerini kullandı.>>>Gazete3

  EĞİTİM    10.04.2019 10:44:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..