Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yerleştirme takvimi güncellendi
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu yıl yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS) merkezi yerleştirme takviminin..

2

Image

‘Öğrencilerimizi korumalıyız’
2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci dönem rehber öğretmenler toplantında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilerin kötü bağımlılıklar..

3

Image

Rektör Okumuş’tan ziyaret
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu..

4

Image

Hologram okullarda
Hologram Okullarda adlı eğitim etkinliği İscehisar ilçesinde düzenlendi...

5

Image

Nezaket ve protokol eğitimi
Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı, Sinema ve Televizyon Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun tarafından, Nezaket v..

6

Image

‘Eğitime desteğimiz devam edecek’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut Belediyesi’nin eğitime desteklerinin devam edeceğini söyledi...

7

Image

Rektör Karakaş eğitimcileri ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla’yı makamında kabul etti...

8

Image

‘Eğitim seviyesi yükselecek’
Çay Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu, ilçe, belde ve köylerdeki okulların eğitim seviyesini üst noktalara taşımak için gereken çalışmaların yapılacağı..

9

Image

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Ticaret Bakanlığınca yapılan Türkiye Geneli Kooperatifçilik Konulu Ortaokullar arası resim yarışmasında dereceye ..

10

Image

İş birliği protokolü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Acar ve beraberindeki heyeti kabul..

11

Image

‘Eğitime büyük yatırımlar yapıldı’
İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, merkeze bağlı Çavdarlı, Sarık, Halımoru ve Belkaracaören köylerini ziyaret etti. Çoban, “AK Parti öncesi b..

12

Image

‘NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ’
Afyonkarahisar’a bağlı köylerdeki okulları ziyaret eden Başkan Çoban, öğrencilerin en kaliteli şekilde eğitim almaları için ne gerekiyorsa yapacakları..

13

Image

Yalçın, Fen Laboratuarını inceledi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Hocalar İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek, okul yönetimi, öğretmen ve öğrencilerin işbirliği ile tasarlanan ..

14

Image

Protokol imzalandı
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Böbrek Vakfı arasında protokol imzalandı. Protokol öğretmen, öğrenci ve velileri böbrek sağlığı ve böbrek hastalıkl..

15

Image

Avrupa stajı tamamlandı
Park Koleji 20 öğrencisine Viyana ve Prag’da iki haftalık stajlarını tamamlattıktan sonra, mesleki pasaport değerinde nitelendirilen Europass belgeler..

16

Image

Eğitim faaliyetleri ele alındı
Dinar ilçesinde, 2. dönem eğitim öğretim faaliyetlerinin ele alındığı toplantıya katıldı...

17

Image

Hayırseverlerden eğitime destek
Emirdağ ilçesinde hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı, Drama Sınıfı ve Tiyatro Sınıfı’nın açılışları yapıldı..

"Parlayan Yıldız" kupası Hoca Ahmet Yesevi'nin | Gazete3.com.tr
Image

"Parlayan Yıldız" kupası Hoca Ahmet Yesevi'ninDünyanın en büyük çocuk organizasyonlarından olan, Türkiye’de “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor” ismiyle gerçekleştirilen FIRST® LEGO® League Jr. 5. Türkiye Fuarları 7 Nisan günü Denizli’de yapıldı. Fuarda Afyonkarahisar'ı temsil eden Hoca Ahmet Yesevi’li öğrenciler "Parlayan Yıldız" kupasının sahibi oldu.

  EĞİTİM    10.04.2019 10:44:20


Teması “Mission Moon: Görevimiz Ay” olan fuara Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’nun minik mucitleri katıldı. Öğrenciler Ay’da yaşamın zorluklarını keşfederek çözüm önerileri tasarladı. Adlarını "Ay Mühendisleri" koyan öğrenciler TED Denizli Koleji’nde hünerlerini sergiledi. Üç şehirden 18 takım 84 öğrencinin katıldığı fuara Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’ndan Devrim Deva Karakoç, Miraç Yıldırım, Berru Su Can, Toprak Eren Keskin, Tuğrul Üstün, Efe Saldamlı isimli öğrenciler katıldı. Gözlemciler önünde hünerlerini sergileyen öğrencilerin performansları kamuoyu tarafından takdir edildi.

HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

Gözlemciler “Yesevili Minik Ay Mühendislerine” “Parlayan Yıldız” Kupası ödülü ile katılımcı tüm öğrencilere madalya takdim etti. Okul Müdürü Abdullah Demir, öğrencilere bilim ve teknolojiyi sevdirmek için gayret ettiklerini söyleyerek, "Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu olarak öğrencilerimize, bilim ve teknolojiyi sevdirirken, onların sosyal sorumluluklarının farkında olan, takım çalışması yapabilen, çevresindekilere, doğaya, topluma duyarlı birer birey olmalarına katkıda bulunuyoruz." dedi.

"ROBOT KULÜBÜ KURDUK"

Okul bünyesinde 'Robot Kulübü' kurduklarını belirten Demir, "2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Tasarım-Beceri Atölyeleri oluşturarak Robot Kulübünü kurduk burada 200’e yakın öğrencimiz eğitim aldı. ‘Mutlu Çocuklar Güçlü Okul’ olmayı hedefledik. Robot tasarımı ve sergi organizasyonları düzenledik. Öğrencilerimizin ufkunu genişlettik. Robot teknolojileri ile ilgili güncel bilgilerden öğrencilerimizi haberdar olmalarını sağladık, robot teknolojilerine ilgi duyan öğrencileri bir araya getirerek ortak projeler üretmelerine yardımcı olduk." ifadelerini kullandı.>>>Gazete3

  EĞİTİM    10.04.2019 10:44:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..