Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Nakilcioğlu Rektör Yardımcısı oldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde uzun yıllar hizmet veren Prof. Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine ata..

2

Image

Öğretmenler coşkuyla çalışmalı
Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, eğitimde başarılı olmak için öğretmenlerin coşkuy..

3

Image

Yükseköğretim Sektör Meclisi Toplantısı düzenlendi.
Türkiye Yükseköğretim Meclisi toplantısında konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, özel sektörün hedefleri..

4

Image

81 ilde hedef gerçekleşti
Türkiye'nin her yerindeki özel eğitim öğrencilerinin, meslek okullarına erişimini kolaylaştırmak için konulan 81 ilde özel eğitim meslek okulu hedefi ..

5

Image

Ceran Genel Sekreter oldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Genel Sekreteri Mehmet Tabak’ın emekli olmasının ardından AKÜ genel sekreterlik görevine İdari ve Mali İşler Daire B..

6

Image

Öğrencilere kumpir ikramı
Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar Üniversiteli Akademik Kültür Topluluğu iş birliğinde ANS Kampüsü Merkez Kütüphanesi'nde düzenlenen kumpir ..

7

Image

AKÜ Güney Kariyer Fuarı’na katılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tar..

8

Image

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Medeniyet Sohbetleri programı düzenlendi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu ile düzenlenen Medeniyet Sohbetleri programında konuşan Yazar Yusuf Kaplan, öncü kuşakları olmayan bir top..

9

Image

Önemli imkanlar sağlanıyor
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi öğretim üyelerine yönelik olarak Artuk Aviation firması tarafından üniv..

10

Image

Bilinçli kullanalım
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) ile Sandıklı Zübeyde Hanım Mesleki ve Tekni..

11

Image

Ataköy İlkokulu’nda Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi hizmete açıldı.
Öğrencilerin oyun oynayarak karar verme, problem çözme, dikkat, hafıza, konsantrasyon, akıl ve mantık yürütme, görsel algı, soyut düşünme gibi yetenek..

12

Image

Ödüllü deneme sınavı
Dinar Belediyesi ve Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile ilçe genelindeki (köy, kasaba ve merkez) 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda eğitim gören öğ..

13

Image

Çağa ayak uydurmada katkı sağlayacak
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, “Afyonkarahisar Kendin Yap Projemiz kapsamında eğitim verdiğimiz öğretmenlerimiz, çocuklarımızın çağa ayak uydurm..

14

Image

Sağlık turizmi çalışanlarına, masörlük eğitimi verildi.
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Sağlık Turizmi Çalışanlarının Kalitelerini..

15

Image

Sayısal takograf eğitimi
Sayısal Takograf Eğitimi, 82 odadan sayısal takograf alanında görev yapan personelin katılımı ile 16 ve 19 Aralık 2019 tarihlerinde TOBB’da gerçekleş..

16

Image

Rektör Karakaş’tan ziyaret
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker’i makamında zi..

17

Image

Seyyid Ahmed Arvasi anıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Osmanlı Türkçesi Topluluğu tarafından düzenlenen panelde Türk düşünce ve fikir d..

"Parlayan Yıldız" kupası Hoca Ahmet Yesevi'nin | Gazete3.com.tr
Image

"Parlayan Yıldız" kupası Hoca Ahmet Yesevi'ninDünyanın en büyük çocuk organizasyonlarından olan, Türkiye’de “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor” ismiyle gerçekleştirilen FIRST® LEGO® League Jr. 5. Türkiye Fuarları 7 Nisan günü Denizli’de yapıldı. Fuarda Afyonkarahisar'ı temsil eden Hoca Ahmet Yesevi’li öğrenciler "Parlayan Yıldız" kupasının sahibi oldu.

  EĞİTİM    10.04.2019 10:44:20


Teması “Mission Moon: Görevimiz Ay” olan fuara Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’nun minik mucitleri katıldı. Öğrenciler Ay’da yaşamın zorluklarını keşfederek çözüm önerileri tasarladı. Adlarını "Ay Mühendisleri" koyan öğrenciler TED Denizli Koleji’nde hünerlerini sergiledi. Üç şehirden 18 takım 84 öğrencinin katıldığı fuara Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’ndan Devrim Deva Karakoç, Miraç Yıldırım, Berru Su Can, Toprak Eren Keskin, Tuğrul Üstün, Efe Saldamlı isimli öğrenciler katıldı. Gözlemciler önünde hünerlerini sergileyen öğrencilerin performansları kamuoyu tarafından takdir edildi.

HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

Gözlemciler “Yesevili Minik Ay Mühendislerine” “Parlayan Yıldız” Kupası ödülü ile katılımcı tüm öğrencilere madalya takdim etti. Okul Müdürü Abdullah Demir, öğrencilere bilim ve teknolojiyi sevdirmek için gayret ettiklerini söyleyerek, "Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu olarak öğrencilerimize, bilim ve teknolojiyi sevdirirken, onların sosyal sorumluluklarının farkında olan, takım çalışması yapabilen, çevresindekilere, doğaya, topluma duyarlı birer birey olmalarına katkıda bulunuyoruz." dedi.

"ROBOT KULÜBÜ KURDUK"

Okul bünyesinde 'Robot Kulübü' kurduklarını belirten Demir, "2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Tasarım-Beceri Atölyeleri oluşturarak Robot Kulübünü kurduk burada 200’e yakın öğrencimiz eğitim aldı. ‘Mutlu Çocuklar Güçlü Okul’ olmayı hedefledik. Robot tasarımı ve sergi organizasyonları düzenledik. Öğrencilerimizin ufkunu genişlettik. Robot teknolojileri ile ilgili güncel bilgilerden öğrencilerimizi haberdar olmalarını sağladık, robot teknolojilerine ilgi duyan öğrencileri bir araya getirerek ortak projeler üretmelerine yardımcı olduk." ifadelerini kullandı.>>>Gazete3

  EĞİTİM    10.04.2019 10:44:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..