Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Toplanan yardımlar SYDV’ye teslim edildi

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar’daki bazı okullarda İzmir’deki depremzedeler için toplanan yardımların Afyon SYDV’ye teslim t..

2

Image

Kursa ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Açık Uçlu Soru Hazırlama kursunu ziyaret etti ..

3

Image

75 okula daha belge verildi
Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imza altına alınan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyo..

4

Image

Kursa ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Açık Uçlu Soru Hazırlama kursunu ziyaret etti ..

5

Image

‘Çok değerli projeler hayat bulacak’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, proje sayısının arttırılması için verilen eğitimlerin çok değerli olduğunu söyleyerek, “Verilen eğitimlerle yeni ..

6

Image

Müzik eğitimi konuşuldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuarı tarafından düzenlenen Sanatsal/ Bilimsel ve Kültürel etkinlikler kapsamında Afyonkarahisar Türk..

7

Image

Ortak Proje Çağrıları bilgilendirmesi yapıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Koordinatörlüğü ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) birl..

8

Image

‘Gururumuz oldunuz’
TÜBİTAK tarafından nisan ayında Konya'da yapılması gereken Bölge Finali Covid 19 pandemisi nedeniyle 13-15 Ekim 2020 tarihleri arasında online olarak..

9

Image

Nalbantlık resimlerle yaşatılıyor
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Diğler’in hazırladığı “Kaybolan Me..

10

Image

Vali Çiçek ROBİLSA’yı tebrik etti

Dumlupınar BİLSEM ROBİLSA takımını makamında kabul eden Vali Gökmen Çiçek, öğrencileri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi..

11

Image

Osman Nihat Akın anıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) tarafından “Vefatının 61. Yılında Osman Nihat Akın İçin Anma Programı/Konseri” düzenlendi..

12

Image

Eğiticilere eğitim verildi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi öğretim elemanlarına yönelik olarak düzenlenen eğiticilerin eğitimi toplantısı çevrim içi olarak dü..

13

Image

Çocuklar doğanın dilini öğrendi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi̇ Nezahat Hamiden Karaca tarafından hazırlanan..

14

Image

‘Gururumuz oldunuz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, TEKNOFEST kapsamındaki yar..

15

Image

‘Misafir öğrenci sayısı artsın istiyoruz’
Kazakistanlı öğrencileri kabul eden AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, ilerleyen yıllarda yurt dışından daha fazla öğrenci kabul etmek istediklerin..

16

Image

‘Laboratuarlarımız tamamlandı’
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri (AFSÜ) Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Köroğlu, laboratuarların tamamlandığını ve öğrencilerin kullanımın..

17

Image

Uzaktan eğitim verildi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından uzaktan eğitim sistemi ile ilgili olarak AKÜ öğretim elemanl..

‘Kentimizi geliştirmek için çalışıyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kentimizi geliştirmek için çalışıyoruz’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi kursiyerleri tarafından oluşturulan El Sanatları Sergisi, Park Afyon’da açıldı. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, AKܒnün Afyonkarahisar’ın gelişimi için çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.
  EĞİTİM    15.01.2019 10:52:18

Halk Eğitim Merkezi ile AKÜ iş birliğinde gerçekleştirilen serginin açılış töreninin konuşmasını yapan Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Letife Özdemir, merkezin en önemli amaçlarından birinin kadınların kendilerini geliştirmesi olduğunu belirtti. Kadınların özgüven sahibi ve sosyo-kültürel olarak gelişmiş bireyler olmalarına katkıda bulunmak istediklerini kaydeden Özdemir, “Bu amaçla kadınlara yönelik iğne oyası, tel kırma, takı tasarım, beş şiş dantel örgü, organik bebek yapımı, dekoratif tablo ve İngilizce kursları açılmıştır. El sanatları kurslarına katılım gösteren kadınlarımız merkezimizde el becerilerini geliştirip vakitlerini kaliteli bir şekilde değerlendirmektedirler. İngilizce kurslarına katılan kadınlarımız İngilizce öğrenmenin heyecanını yaşamaktadır. Çeşitli eğitim ve kurs programlarımız Rıza Çerçel Kültür Merkezi’nde halen devam etmektedir. Aynı zamanda merkezimiz sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları ile işbirliği içerisinde çalışmalar yürütmektedir” diye konuştu.

“DEVAMI GELECEK”

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ise üniversite olarak toplumun her alanında yer aldıklarını ifade etti. Solak, “AKÜ olarak tümüyle üniversite-kent, üniversite-sivil toplum ve üniversite-sanayi işbirliğinin gelişimine önem veren bir yönetim anlayışı sergiledik. Bunlardan birisi olan Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni değerli Afyonkarahisarlılara açmak, hanımefendilerin el becerilerinin gelişmesine katkıda bulunmak açısından önem kazanıyor. Sürekli Eğitim Merkezi’mizi açtık, Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’mizi açtık, Teknopark’ı açtık. Bu tip çalışmalar devam edecek, daha önceki örnekleri de görmüştük. İlk kıvılcımı bununla da yakmış olduk ancak devamı da gelecek” ifadelerini kullandı.>>>Fatma Yıldız

  EĞİTİM    15.01.2019 10:52:18

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..