Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AKÜ'DE GÖREV DEĞİŞİMLERİ
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürlüğü görevleri için devir teslim tör..

2

Image

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Maliye Bölümü 2018-2019 eğitim-öğretim yılı lisansüstü öğrencilerine mez..

3

Image

SİZLERLE GURUR DUYUYORUM
Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgi Evleri’nde yaz kursu gören öğrencileri ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yaz kursunda ..

4

Image

AKÜ ile PTT protokol imzaladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü arasında protokol imzalandı.
Afyon Kocatepe Üniversitesi akademik ve idari p..

5

Image

GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTILAR
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Yükseköğr..

6

Image

Lise diploması alabilecekler
Afyonkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Kaya Penbegül, Resmi Gazete’de yayınlanan Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliğine göre, mesleki eğitim merkezi..

7

Image

AFYON'DA YETİŞTİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU
Afyonkarahisarlı olan ve İzmir Fen Lisesi’ni ikincilikle bitiren ve bu sene girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi'nde (T..

8

Image

AKÜ Hukuk gögsümüzü kabarttı
Adalet Bakanlığı Adli Yargı Sınavı sonuçlarına göre Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Türkiye geneli başarı sıralamasında üçüncü sırada yer ..

9

Image

GEZEREK ÖĞRENİYORLAR
Şehit Sami Çifci Bilgi Evi ve Harbiş Bilgi Evi yaz okulu öğrencileri, yaz okulu etkinlikleri kapsamında, M. Sami Hancıoğlu Masal Dünyası Parkı ve Akar..

10

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

11

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

12

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

13

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

14

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

15

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

16

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

17

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

‘Hukuk hayatta duruş meselesidir’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Hukuk hayatta duruş meselesidir’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi ile Genç Hukukçular Kulübü tarafından “Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuru” konulu konferans düzenlendi. Konferansta konuşan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ali Ersoy Kontacı ise hukukun her şeyden önce hayatta bir duruş meselesi olduğunu ifade etti.
  EĞİTİM    18.03.2019 10:51:26

Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ali Ersoy Kontacı’nın konuşmacı olarak yer aldığı konferansa öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Konferansın açış konuşmasını yapan Hukuk Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Hasan Hüseyin Bayraklı, hukuk öğrencilerinin vefalı, düzgün ve dürüst olma özelliğinin olduğunu söyledi. Bayraklı, “Yaptığınız iyiliğin karşınıza yıllar sonra çıkıyor olması bizim mesleğimizin en sevilen tarafıdır. Bir öğrencimizle yıllar sonra karşılaştığımızda hocam nasılsın dediği zaman bütün yorgunluklarımız gider” diye konuştu.

“İNANÇ VE TUTKU MESELESİDİR HUKUK”

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ali Ersoy Kontacı ise hukukun her şeyden önce hayatta bir duruş meselesi olduğunu ifade etti. Hukukun inanç ve tutku meselesi olduğunu dile getiren Kontacı, “Biz hukukçular toplumsal düzen üzerine söz söylemeye kendimizi yetkili görüyoruz. Kazanıyor muyuz diye sormak gerekir. Nitekim bazı doğal suçlar dediğimiz cinayet, tecavüz, hırsızlık bunlar insanlıkla yaşıt. Hırsızlık, toplumdan topluma olanı var. Kültür antropolojisinin verilerine bakacak olursak farklı düzeyde örgütlenmiş toplumlarda hukuku temsil eden iktidar hep bunlarla mücadele etmeye çalışmıştır” dedi. Temel hakların korunmasının anayasa yargısının çıkışında yer almadığını söyleyen Kontacı, “Temel hakların korunması sistemin temel değerlerinin korunmasının yan etkisi ve hoş bir sonucu olarak kendiliğinden doğmuştur. Bunun da sonucunda temel hakların taşıyıcısı olan bizler, anayasa yargısında doğrudan doğruya talep ve hak sahibi olabilecek, talepte bulunabilecek ve dava açabilecek kişiler olarak düşünülmemişizdir. Anayasa yargısı bireysel başvuru gelinceye kadar temel devlet aktörleri arasındaki bir hesaplaşma alanıdır” şeklinde konuştu.>>>Gazete3

  EĞİTİM    18.03.2019 10:51:26

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..