Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yerleştirme takvimi güncellendi
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu yıl yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS) merkezi yerleştirme takviminin..

2

Image

‘Öğrencilerimizi korumalıyız’
2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci dönem rehber öğretmenler toplantında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilerin kötü bağımlılıklar..

3

Image

Rektör Okumuş’tan ziyaret
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu..

4

Image

Hologram okullarda
Hologram Okullarda adlı eğitim etkinliği İscehisar ilçesinde düzenlendi...

5

Image

Nezaket ve protokol eğitimi
Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı, Sinema ve Televizyon Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun tarafından, Nezaket v..

6

Image

‘Eğitime desteğimiz devam edecek’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut Belediyesi’nin eğitime desteklerinin devam edeceğini söyledi...

7

Image

Rektör Karakaş eğitimcileri ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla’yı makamında kabul etti...

8

Image

‘Eğitim seviyesi yükselecek’
Çay Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu, ilçe, belde ve köylerdeki okulların eğitim seviyesini üst noktalara taşımak için gereken çalışmaların yapılacağı..

9

Image

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Ticaret Bakanlığınca yapılan Türkiye Geneli Kooperatifçilik Konulu Ortaokullar arası resim yarışmasında dereceye ..

10

Image

İş birliği protokolü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Acar ve beraberindeki heyeti kabul..

11

Image

‘Eğitime büyük yatırımlar yapıldı’
İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, merkeze bağlı Çavdarlı, Sarık, Halımoru ve Belkaracaören köylerini ziyaret etti. Çoban, “AK Parti öncesi b..

12

Image

‘NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ’
Afyonkarahisar’a bağlı köylerdeki okulları ziyaret eden Başkan Çoban, öğrencilerin en kaliteli şekilde eğitim almaları için ne gerekiyorsa yapacakları..

13

Image

Yalçın, Fen Laboratuarını inceledi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Hocalar İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek, okul yönetimi, öğretmen ve öğrencilerin işbirliği ile tasarlanan ..

14

Image

Protokol imzalandı
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Böbrek Vakfı arasında protokol imzalandı. Protokol öğretmen, öğrenci ve velileri böbrek sağlığı ve böbrek hastalıkl..

15

Image

Avrupa stajı tamamlandı
Park Koleji 20 öğrencisine Viyana ve Prag’da iki haftalık stajlarını tamamlattıktan sonra, mesleki pasaport değerinde nitelendirilen Europass belgeler..

16

Image

Eğitim faaliyetleri ele alındı
Dinar ilçesinde, 2. dönem eğitim öğretim faaliyetlerinin ele alındığı toplantıya katıldı...

17

Image

Hayırseverlerden eğitime destek
Emirdağ ilçesinde hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı, Drama Sınıfı ve Tiyatro Sınıfı’nın açılışları yapıldı..

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasmus Haftası) etkinliğinde konuşan AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, “Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Merkez Müdürlüğü’müzün yapmış olduğu değişim programlarına katılacak akademisyenlerimizi, idari personelimizi ve öğrencilerimizi de destekliyoruz. Elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz” dedi
  EĞİTİM    18.04.2019 10:55:41


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ etkinliği başladı. Erasmus Cafe’de gerçekleşen etkinlikte AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, İslami İlimler Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mustafa Güler, AKÜ UİM Müdürü Prof. Dr. Ayhan Erol ve diğer ülkelerden gelen katılımcılar yer aldı.

9 FARKLI ÜLKEDEN TEMSİLCİLER KATILDI

Etkinliğin açış konuşmasını yapan AKÜ UİM Müdürü Prof. Dr. Ayhan Erol, Afyon Kocatepe Üniversitesi olarak 7. Uluslararası Erasmus Haftası’nda bir arada olduklarını söyledi. 9 farklı ülkeden temsilcilerin katıldığını ifade eden Erol, “Ukrayna, Arnavutluk, Moldova, Kosova, Gürcistan, Cezayir, Fransa, Slovakya ve Romanya gibi ülkelerden ortaklarımız var. Bu toplantının amacını, Avrupa’ya nasıl öğrencilerimizi eğitim almaya gönderiyorsak veya oradan da öğrenciler bize nasıl geliyorsa; aynı şekilde Avrupa dışından ülkelerden, ortak üniversitelerden gelen öğrenciler veya bizim göndereceğimiz öğrenciler olmakta. Avrupa dışından olan ülkelerdeki ortaklarımızla da bugüne kadar olan ve bundan sonra da olacak çalışmalarımızı daha ileriye nasıl götürürüz diye çalışmaktayız” diye konuştu.

“BU TOPLANTILAR BÜYÜK FIRSAT”

Yüz yüze gerçekleştirilen toplantıların çok büyük faydası olduğunu dile getiren Erol, şunları kaydetti: “Bu toplantıların çok büyük faydası var. Özellikle bu projeler öğrenci değişimi ile alakalı değil, aynı zamanda da uluslararası yapılacak projelerde de çok önemli yer tutmakta. Bu anlamda interneti ve sosyal medyayı kullanarak e-posta sistemi ile karşılıklı anlaşmaya gitmek zor olabiliyor. Ama böyle bir fırsatı değerlendirerek hep bir arada yüz yüze konuşup geleceğe yönelik ülkelerin ekonomisine, eğitimine, kültürüne etki edebilecek ortak projelerde yer almak için bu toplantılar büyük bir fırsat. Biz de bu fırsatı değerlendireceğiz. 4 gün çalışma ve 1 günde şehir gezimiz olacak. Afyonkarahisar’ı misafirlerimize gezdireceğiz.”

ETKİNLİK GALA YEMEĞİYLE SONA ERECEK

AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş ise Afyon Kocatepe Üniversitesi yönetimi olarak bu tür uluslararası etkinlikleri desteklediklerini söyledi. Sağbaş, “Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Merkez Müdürlüğü’müzün yapmış olduğu değişim programlarına katılacak akademisyenlerimizi, idari personelimizi ve öğrencilerimizi de destekliyoruz. Elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz” dedi. Uluslararası Erasmus Haftası etkinliği açılışı AKÜ, Afyonkarahisar ve Türkiye’yi tanıtan sunumların gerçekleştirilmesi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi. 7. International Week etkinliği, 20 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek olan gala yemeği ile sona erecek.>>>Mehmet Tabak

  EĞİTİM    18.04.2019 10:55:41

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..