Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Afyon Belediyespor deplasmanda Türk Telekom ile mücadele edecek
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 27.haftasında bugün üç, yarın ise iki karşılaşma oynanacak. Son haftalara biraz olsun rahat giren Afyon Belediyes..

2

Image

Afyonspor galibiyet için kenetlendi
Ligin son beş haftasını en az kayıpla kapatıp ligde kalmaktan başka bir şey düşünmeyen Afjet Afyonspor, yarın kendi saha ve seyircisi önünde Altınordu..

3

Image

BAL’da perde kapanıyorAfyonkarahisar’ı Sandıklıspor’un temsil ettiği Bölgesel Amatör Lig 6.Grubunda 2018-2019 sezonu yarın oynanacak karşılaşmalarla sona ere..

4

Image

Adana takımlarına ceza yağdı


Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun önceki gün yaptığı toplantıda Adana Demirspor ve Adanaspor A.Ş.’ye ağır cezalar geldi...

5

Image

Güreşte üç dereceOkul Sporları Yıldızlar Türkiye Güreş Şampiyonası’nda mücadele eden Afyonkarahisarlı sporcular ilimize 3 derece ile döndüler...

6

Image

Spor Toto 1. Lig’de son beş hafta
Afjet Afyonspor’un da aralarında bulunduğu düşme potasındaki takımlar ile ateş çemberine yakın takımlar, son beş haftada oynayacakları maçların hesapl..

7

Image

Potada 26. haftanın istatistik liderleri
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 26. hafta geride kalırken, istatistik liderlerinde de sıralamalar belli oldu...

8

Image

Küçük Kızlar Basketbol’da Abdurrahim Mısri Şampiyon


Okullararası Küçük Kızlar Basketbol karşılaşmaları, Abdurrahim Mısri Ortaokulu’nun şampiyonluğu ile sona erdi...

9

Image

Frig Vadileri Bisiklet Turu önümüzdeki hafta yapılacak


Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre Frig Vadileri Bisiklet Turu 26-28 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacak...

10

Image

Güreşte üç dereceOkul Sporları Yıldızlar Türkiye Güreş Şampiyonası’nda mücadele eden Afyonkarahisarlı sporcular ilimize 3 derece ile döndüler...

11

Image

Süper Amatör Lig’de perde kapandı
BAL’a terfi eden Bolvadin Belediyespor ile ligden düşen Kayıhan Belediyespor ve Çobanlar Belediyespor’un yerine Hocalar, Bayat ve Karşıyaka takımları ..

12

Image

Afjet Afyonspor’un gençleri 2 beraberlik, 1 yenilgi aldı


Afjet Afyonspor’un Spor Toto Gelişim Ligleri’ndeki temsilcileri, geçtiğimiz hafta Hatayspor ile oynadıkları karşılaşmalardan ikisinde 1-1 be..

13

Image

Masterler Ligi’nde 4. hafta karşılaşmaları tamamlandı
Afyonkarahisar Masterler Futbol Ligi’nin 4. haftasında 6 karşılaşma oynandı. A Grubu’nda Bolvadin Belediyespor, B Grubu’nda Şeker Masterler ve Sinanpa..

14

Image

Küçük Kızlar Basketbol’da Abdurrahim Mısri Şampiyon


Okullararası Küçük Kızlar Basketbol karşılaşmaları, Abdurrahim Mısri Ortaokulu’nun şampiyonluğu ile sona erdi...

15

Image

AFDOS 32 İnler’de
Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü (AFDOS) sporcuları Tınaztepe 32 İnler bölgesine bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdiler. ..

16

Image

Voleybol’da Efeler Ligi’ne veda ettik
2015-2016 sezonunda şampiyon olarak Efeler Voleybol Ligi’ne yükselen İkbal Afyon Belediye Yüntaş, en üst ligde üç sezon tutunabildikten sonra Erkekler..

17

Image

Potada büyük mücadele


Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 26.hafta karşılaşmaları geride kalırken hem şampiyonluk mücadelesi hem de ligde kalma mücadelesi büyük ..

“Hedefimiz, iyi bireyler yetiştirmek” | Gazete3.com.tr
Image

“Hedefimiz, iyi bireyler yetiştirmek”


Afyonkarahisar 12 Dabo çalışmaları yoğun katılım ve tüm hızı ile devam ediyor.
  SPOR    18.10.2018 11:00:03

Afyonkarahisar İl Basketbol Temsilcisi Feyzullah Demirkale, Asıl hedeflerinin,10 yıldır hizmet eden 12 Dabo çocuklarına basketbolu sevdirirken çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerini de sağlarken iyi bir birey. İyi insan karakterli ahlaklı gençler yetiştirirken internet ve kötü alışkanlıklardan uzak iyi insan yetiştirmenin hedeflendiğini ifade etti.

“ÇOCUĞUN PERFORMANSI ORTAYA ÇIKAR”

Demirkale sözlerine şu şekilde devam etti, “çocuklar büyüdükçe ve geliştikçe belirli değişiklikler meydana gelir. Gelişim aşamaları olarak adlandırılan bu değişiklikler, bir çocuğun sporda nasıl performans gösterdiğini etkiler. Fiziksel ve motor gelişim aşamaları, bir çocuğun spor becerilerinde ne kadar iyi performans gösterdiğini etkiler. Duygusal gelişim aşamaları, ne tür bir rekabetin en uygun olduğunu belirler. Motor gelişimi genellikle fiziksel gelişim ile aynı oranda ilerlemez. Hızla büyüyen çocuklar genellikle garip görünürler. Çocuk, motor becerisi daha da gelişene kadar bir beceriyi icra etmeye veya geliştirmeye hazır olmayabilir.”

“HER EVRENİN SÜRESİ TAHMİN EDİLEMEYEBİLİR”

Beden eğitimi profesörü Lyle Sanderson, bu gelişim aşamalarının tahmin edilebilir olduğunu ve tüm çocukların onlardan geçtiğini söylüyor” diyen Feyzullah Demirkale, “Bununla birlikte, çocuğun her aşamaya girdiği yaş ve her evrenin süresi tahmin edilemez. Bir çocuğun gelişimsel yaşı, kronolojik yaşından iki veya daha fazla yıl farklılık gösterebilir” diye konuştu.

“ÇOCUKLAR ARASINDA Kİ BOYLAR FARK GÖSTEREBİLİR”

Çocukların gelişim aşamalarına da değinen İl Basketbol Temsilcisi Feyzullah Demirkale, “Çocuklar büyüdüğünde, hormon seviyelerinde, kaslarında, kemiklerinde ve eklemlerinde, enerji sistemlerinde ve kardiyovasküler sistemlerinde (kalp ve akciğerler) bir değişim yaşarlar. Ergenliğin başlangıcına kadar, çocuklar düzenli bir şekilde büyürler, boy ve kiloda düzenli kazanımlar sağlarlar. Antrenörler ve veliler, aynı yaştaki gençler arasında büyük bir çeşitlilik olabileceğini hatırlamalıdırlar. Tipik bir ilkokul sınıfında, çocuklar arasındaki boy farklılıkları 7 ila 10 cm arasındadır” dedi.

“TAKIM ANLAYIŞI ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİ”

Feyzullah Demirkale son olarak, “Vücut büyüdükçe, çocuklar da duygusal ve zeka olarak gelişir. Kendilerini ve yetişkin dünyasında sahip oldukları ilişkileri daha iyi anlarlar. Yorumlama, analiz etme ve düşünme yeteneklerini geliştirirler. Çok küçük bir çocuk kendini dünyanın merkezi olarak düşünür. Çocuklar okul çağına ulaştığında, diğer insanlara daha fazla dikkat ederler. Yaşlandıkça, takım oyununu ve takım aktivitesindeki ilişkileri anlamakta daha yeteneklidirler. İyi bir antrenör, sporun içindeki sosyal ve zihinsel gelişimin, takım oyunlarının, işbirliği becerilerinin ve faaliyetin temeli olan adil oyunun önemini tanır” diyerek sözlerini sonlandırdı.

  SPOR    18.10.2018 11:00:03

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.04.2019
20.04.2019
20.04.2019
OZEL HABERLER