Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Gıda denetimleri sürüyor
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü görevlileri tarafından Afyonkarahisar’da ve ilçelerinde ürün bazlı denetimler yapılıyor. ..

2

Image

Tıbbi bilirkişilik hizmeti veriliyor
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Adli Tıp Bilirkişilik Kurulu (AFSÜ-ATBK), hukuki sorunları konusunda destek almak için daha önce başka şe..

3

Image

Korkmaz, istişare etti
Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, saha ziyaretleri kapsamında Şuhut ilçesine gitti...

4

Image

‘Reçetesiz antibiyotik kullanmayın’
İl Sağlık Müdürlüğü Eczacılık ve Tıbbi Cihaz Birimi Uzmanı Ecz. Özgür Ata, antibiyotik reçete etmesi yönünde hekime ısrarcı olmanın ve reçetesiz antib..

5

Image

'DEVLET HASTANESİ BİNASI ŞUBAT'TA BİTECEK'
İscehisar ilçesinde yapımı devam eden Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, Şubat’ta bitmesi planlanan ha..

6

Image

Sağlığa pedal çevir

Dinar Fatih Ortaokulu ‘Geleneksel 3. Sağlığa Pedal Çevir’ bisiklet turu öğrenciler, öğretmenler, veliler ve Dinar halkının katılımıyla yapıldı. <..

7

Image

İlk yardım eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri eğitmenleri tarafından verilen İlk Yardım Eğitimi tamamlandı. ..

8

Image

Ürünlerin raf ömürlerini uzattılar

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Mustafa Kabu ile Doç. Dr. Recep Kara, ‘bor ilaveli gıda ürünleri’ ..

9

Image

‘250 bin kişi astımdan ölüyor’

Dünya Astım Günü dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, dünyada 300 milyon kişiyi etkileyen astım hastalığından yılda 25..

10

Image

‘Aşı yaptırmayan zarar eder’

Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası Başkanı Fatih Birdane, aşılama yapmanın hayvan ölümlerini ciddi oranda engellediğini belirtti. ..

11

Image

Personele ‘Anne Sütü Eğitimi’

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü personeline ‘Anne Sütü Eğitimi’ verildi. ..

12

Image

Minik Ahmet’in tedavisine başlandı

8 yaşında Kas Hastası olan Ahmet Oruç Bostan, MHP Milletvekili Mehmet Taytak’ın ailenin dramını duyduğundan bugüne kadar, gösterdiği samimi çalış..

13

Image

Tedavisi artık mümkün

Afyonkarahisar'da yeni kurulan Retina Hastaları Dayanışma Derneği (RETİDER), tanıtım toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda konuşan Dernek B..

14

Image

112 eğitimini tamamladı

112 ekiplerine yönelik organize edilen 36. Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi tamamlandı...

15

Image

Diyaliz hastası canına kıydı

Afyonkarahisar’ın Merkez’e bağlı beldesi Çayırbağ’da bir kişi evinde ölü bulundu...

16

Image

‘Kalp sağlığınıza dikkat edin’

İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, kalp sağlığının korunması konusunda yaptığı açıklamada, ülkemizde hastalığa bağlı ölümlerin yüzde 60’lık kısmını..

17

Image

Tatbikat gerçeğini aratmadı

Sandıklı ilçesindeki Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı yapıldı...

AFYON ÇEKİM MERKEZİ | Gazete3.com.tr
Image

AFYON ÇEKİM MERKEZİ


Telek Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin yeni sahibi Dr. Fatih Öğüç, ilimize dünyanın pek çok ülkesinden tedavi amaçlı misafirlerin geleceğini vurgulayarak, ‘Afyon tüp bebek merkezi olabilecek tüm özelliklere sahip. Özellikle hava değerleri harika. Afyon’un sanayileşmemiş olması sağlık açısından bir avantaj. Bunu iyi değerlendirerek Afyon’u dünyanın tüp bebek konusunda önemli bir merkezi haline getireceğiz’ dedi.
  SAĞLIK    22.01.2019 10:42:53


12 yıldır Tüp bebek, Doğum ve Çocuk Hastanesi olarak hizmet veren Telek Hastanesi yönetimi değişiyor. Dr. Amber ve Dr. Mehmet Telek’in kurdukları hastaneyi devir alan Grubun başkanı Dr. Fatih Öğüç dün ilimizdeki basın temsilcileri ile tanıştı. Basına veda konuşması yapan Dr. Mehmet Telek, hastaneyi emin ellere teslim ettiğini vurguladı. Telek Hastanesi’nin yeni adının FERTİLLİFE olacağı öğrenildi.

TELEK, FERTİLLİFE OLUYOR

37 yıldır mesleğini devam ettiren Op. Dr. Mehmet Telek; yaptığı açıklamada, “25 sene önce eşim Amber Hanımla beraber kurduğumuz şirketimizi, 12 senedir çalışan hastanemizi devrettik. Elimizde büyüttüğümüz 14 yaşına kadar emek verdiğimiz bir yapının bizden ayrılması bizi üzüyor. Ama açıkçası sevincimiz biraz daha fazla. Birinci sebep; insanlar doğuyor, büyüyor ve ölüyor. Sonuçta bazı şeyleri zamanında bırakmak, bence en doğrusu. Biz büyüttüğümüz, çalıştığımız, ekmek yediğimiz, çocuklarımızı büyüttüğümüz mesleğimizi; tabii ki bırakmak istemeyiz. Ama belli bir yaşta, kendimize biraz daha fazla vakit ayırmak için ve sağlıkla ayrıldığımız için sevinçliyiz. İkincisi; kurduğumuz ufacık hastanemizi, tüp bebek merkezimizi, bizden daha başarılı olacağına inandığımız Fatih Öğüç Bey gibi kıymetli bir doktor arkadaşımıza devrettik hisselerimizi. Öyle zannediyorum ki; bu hastane biraz daha büyüyecek, gelişecek. Bizden daha iyi hizmetler yapacak, bu bakımdan sevinçliyiz. Üçüncü sevinçli olduğumuz nokta; bu hastanede 65 kişi, zaman zaman 100-120 kişi çalıştığı oldu. Yani bu insanlar ekmeklerinden, işlerinden olmadı.”

“SOKAKTA; ALNIMIZ AÇIK, BAŞIMIZ DİK YÜRÜDÜK”

Telek, 37 yıldır yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, “37 senedir inanın çok yoğun çalıştık. Yani mecburi hizmette bir pratisyen hekim olarak da hep empati yaparak insanları anneme, bacıma, kardeşime yapmadığım hiçbir şeyi hastama yapmadım. Mutlaka insanız, yanlış yaptığım olmadı mı? Oldu. Ama bunların hiçbirisini inanın bilerek para için kasıtlı yapmadık. Bu nedenle sizlerden de zaman zaman takdir aldık, vatandaştan da aldık. Alnımız açık, başımız dik sokakta yürüdük. Bir dönem o milletvekilliği dönemi de dahil hep yoğun çalışmayla geçti. Ama Allah'a şükür çalışmaktan da çok keyif alıyorum. Yani çalışmanın insanı yıprattığına inanmıyorum ama idari işler bürokrasi personellerle uğraşma bunlar gerçekten artık beni yormuştu. Bu nedenle ben bayrağı Fatih kardeşime devretmeye karar verdik ve devrettik” diye konuştu.

10 BİNE YAKIN DOĞUM 350 TÜP BEBEK

Telek konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Peki bu hastane ne yaptı? 10 bine yakın doğum yaptırdık. Şu an yaşayan, yürüyen, nefes alan 350 tüp bebeğimiz var. Çaresiz insanların çaresi olmaya çalıştık. Böyle bir branş hastanesi Türkiye’de çok fazla yok. Biz, Afyon'da ve bölgedeki ilk tüp bebek merkezini kurduk. Branş hastanesini kurmayı da becerdik. Bugün de o tertemiz, kirletmediğimiz mesleğimizin bayrağını başarılı olacağına inandığım, bu zamana kadar kendisini ispatlayan; Acıbadem Eskişehir ve Acıbadem İstanbul International hastanelerinin tüp bebek merkezlerini çalıştırmış kardeşime devredeceğimiz için de sevinçliyim.”

“SAYIN TELEK’TEN DEVRALDIĞIMIZ BAYRAĞI YÜKSEĞE TAŞIYACAĞIZ”

Hastaneyi devralan Doktor Fatih Öğüç, konuşmasında öncelikle kendisinden bahsederek başladı: “Devlet Hastanesi’nde muayenecilikte daha sonra da 2010 yılından itibaren de Acıbadem’in sağlık kurumunda çalışmaya başladım. 2013 yılında Acıbadem Sağlık Kurumu’nda Eskişehir’in tüp bebeğini kurdum. 2016 yılında da hem Eskişehir hem de hastanenin tüp bebek sorumluluğunu yaptım. Muayeneciliğim sırasında Eskişehir’de bana dediler ki Afyon'da bir doktor işte Mehmet Bey tüp bebek merkezi açtı. O zamanlar daha Eskişehir de tüp bebek merkezi yoktu. Kimsenin de yapmak gibi bir fikri ya da cesareti de yoktu. Ben o zamanlar tanışmayı çok istemiştim. Çünkü gerçekten Mehmet ağabeyimiz burada diye söylemiyoruz meslekte bir duayendir. Tüm Türkiye’de tanınan çok değerli bir kadın doğum hekimi ve kendi başına bir teknolojiyi bir know-how’ı bu bölgeye sizlere Afyon'a, Kütahya’ya, Eskişehir’e taşımış. Bence büyük bir atılımcıdır” dedi.

“MEHMET TELEK’LE İRTİBATIMIZ DEVAM EDECEK”

Mehmet Telek’le olan irtibatın devam edeceğini kaydeden Öğüç, “Büyük bir onur duyuyoruz. Çünkü bu sağlıkla başlattığı, büyüttüğü, büyük bir cesaretle oluşturduğu ve 14 yıl boyunca da geliştirdiği hastane ve tüp bebek merkezini bize devrediyor. Biz tabii Mehmet ağabeyi kaybetmiyoruz, sizler de kaybetmiyorsunuz. Biz Acıbadem Sağlık Grubu’ndan artık kendi merkezlerimiz için hem İstanbul da hem Afyon'da hem de Eskişehir de geliştirdiğimiz yeni bir hayvan laboratuvar projemiz var onunla birlikte yaklaşık 100 kişilik bir ekibimiz var. Bu ekiplerle birlikte Mehmet ağabey de artık İstanbul‘da bizim ekibimizin başında olacak. Çeşitli hastanelerde kendi merkezlerimizde tüp bebekle, üreme sağlığı ile ilgili her türlü hizmeti koordinasyonunda bize yardımcı olacak.

“AFYONKARAHİSAR’A HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Öğüç, yurt dışında da tüp bebek projelerinin olduğunu belirterek, “Yurt dışında Özbekistan’da tüp bebek projemiz var. Mehmet ağabeyi orda da göreceksiniz. Sonuç olarak şunu söyleyebilirim. Öncelikle Afyon'da olmaktan gurur duyuyorum, çok mutluyum. Afyon zaten uzun yıllardır bildiğim çok hastamın olduğu çokta sevdiğim dostlarımın olduğu bir yer. İnşallah hep birlikte bu bayrağı aldık Mehmet abiden çok daha ileriye taşıyacağız. Sağlıkla hayırlarla inşallah hepimize hayırlı olsun. Afyon’umuza hayırlı olsun. Tüm Türkiye’ye hayırlı olsun. Afyon, tüp bebek merkezi olabilecek tüm özelliklere sahip. Özellikle hava değerleri harika. Afyon’un sanayileşmemiş olması sağlık açısından bir avantaj. Bunu iyi değerlendirerek Afyon’u dünyanın tüp bebek konusunda önemli bir merkez haline getireceğiz. Afyonkarahisar’a tedavi olmak için Körfez ülkelerinden, Türki Cumhuriyetlerden, Afrika ülkelerinden çok sayıda misafir gelecek” dedi.>>>Alkan Kurt

  SAĞLIK    22.01.2019 10:42:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
09.12.2019
09.12.2019
09.12.2019