Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İlaçlama çalışmaları yapılıyor
Emirdağ Belediyesi tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında ilaçlama çalışmaları yapılıyor..

2

Image

Akdağ dezenfekte ediliyor
Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı’nda vatandaşların yaşanan süreçten etkilenmemeleri için, dezenfekte çalışmaları belirli aralıklarla devam ediyor..

3

Image

‘Hijyene önem verilmeli’
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nadire Tuncer, virüslerden korunmak için hijyene önem verilmesi gerektiğini belirtti ..

4

Image

“Cilt kanseri sık görülüyor”
Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Deri ve Zührevi Hastalıklar Ana Bilim Dalı Başkanı Dr..

5

Image

‘Tuza dikkat edin’
İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, tuz kullanımına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti ..

6

Image

‘Boyun fıtığına dikkat edin’
Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına katılan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bi..

7

Image

‘Kolon kanseri üçüncü sırada yer alıyor’
Kolon Kanseri Farkındalık ayı dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, ülkemizde kalın bağırsak kanserinin, tüm kanser türleri ..

8

Image

Çalışmalar değerlendirildi
Türkiye Afet Müdahale Planları (TAMP) Sağlık Hizmet Grubu kapsamında 15. Bölge İlleri Değerlendirme Toplantısı, Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü ev sah..

9

Image

İnsülin pompası tedavisi başladı
AFSÜ Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Sena Ulu, AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde verilmeye başlanan İnsülin Po..

10

Image

Modern hayvan hastanesi yapılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKÜ Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Hayvan Hastanesi) yeni binasın..

11

Image

Evde Sağlık Hizmetleri değerlendirildi
Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda hasta ziyaretlerinde en yüksek oranı yakalayan Dinar, İscehisar ve Sandıklı Evde Sağlık Hizm..

12

Image

‘Sigara önemli bir halk sağlığı problemi’
Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, sigara kullanımının dünyada önemli bir halk sağlığı proble..

13

Image

Çocukların psikososyal gelişimi desteklenecek
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 0-6 Yaş Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme (ÇPGD) Programı kapsamında eğitim düzenlendi. ..

14

Image

Yenidoğan bakımı eğitimi
İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından ilimizde de ilgili personele verilen Temel Yenidoğan Bakımı Eğitimleri devam ediyor...

15

Image

Kan verme çocuklar için eğlenceli olacak
Kan alma işlemini korkulu bir an değil de daha eğlenceli hale getirmek ve çocukların iğne korkusunu yenmeleri amacıyla Afyonkarahisar Devlet Hastanesi..

16

Image

‘112’yi gereksiz yere meşgul etmeyin’
112 ekipleri, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’a, 112’nin işlevleri hakkında bilgilendirme yaptı. ..

17

Image

Tutulmaz’dan Duran’a ziyaret
Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti...

AFYON ÇEKİM MERKEZİ | Gazete3.com.tr
Image

AFYON ÇEKİM MERKEZİ


Telek Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin yeni sahibi Dr. Fatih Öğüç, ilimize dünyanın pek çok ülkesinden tedavi amaçlı misafirlerin geleceğini vurgulayarak, ‘Afyon tüp bebek merkezi olabilecek tüm özelliklere sahip. Özellikle hava değerleri harika. Afyon’un sanayileşmemiş olması sağlık açısından bir avantaj. Bunu iyi değerlendirerek Afyon’u dünyanın tüp bebek konusunda önemli bir merkezi haline getireceğiz’ dedi.
  SAĞLIK    22.01.2019 10:42:53


12 yıldır Tüp bebek, Doğum ve Çocuk Hastanesi olarak hizmet veren Telek Hastanesi yönetimi değişiyor. Dr. Amber ve Dr. Mehmet Telek’in kurdukları hastaneyi devir alan Grubun başkanı Dr. Fatih Öğüç dün ilimizdeki basın temsilcileri ile tanıştı. Basına veda konuşması yapan Dr. Mehmet Telek, hastaneyi emin ellere teslim ettiğini vurguladı. Telek Hastanesi’nin yeni adının FERTİLLİFE olacağı öğrenildi.

TELEK, FERTİLLİFE OLUYOR

37 yıldır mesleğini devam ettiren Op. Dr. Mehmet Telek; yaptığı açıklamada, “25 sene önce eşim Amber Hanımla beraber kurduğumuz şirketimizi, 12 senedir çalışan hastanemizi devrettik. Elimizde büyüttüğümüz 14 yaşına kadar emek verdiğimiz bir yapının bizden ayrılması bizi üzüyor. Ama açıkçası sevincimiz biraz daha fazla. Birinci sebep; insanlar doğuyor, büyüyor ve ölüyor. Sonuçta bazı şeyleri zamanında bırakmak, bence en doğrusu. Biz büyüttüğümüz, çalıştığımız, ekmek yediğimiz, çocuklarımızı büyüttüğümüz mesleğimizi; tabii ki bırakmak istemeyiz. Ama belli bir yaşta, kendimize biraz daha fazla vakit ayırmak için ve sağlıkla ayrıldığımız için sevinçliyiz. İkincisi; kurduğumuz ufacık hastanemizi, tüp bebek merkezimizi, bizden daha başarılı olacağına inandığımız Fatih Öğüç Bey gibi kıymetli bir doktor arkadaşımıza devrettik hisselerimizi. Öyle zannediyorum ki; bu hastane biraz daha büyüyecek, gelişecek. Bizden daha iyi hizmetler yapacak, bu bakımdan sevinçliyiz. Üçüncü sevinçli olduğumuz nokta; bu hastanede 65 kişi, zaman zaman 100-120 kişi çalıştığı oldu. Yani bu insanlar ekmeklerinden, işlerinden olmadı.”

“SOKAKTA; ALNIMIZ AÇIK, BAŞIMIZ DİK YÜRÜDÜK”

Telek, 37 yıldır yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, “37 senedir inanın çok yoğun çalıştık. Yani mecburi hizmette bir pratisyen hekim olarak da hep empati yaparak insanları anneme, bacıma, kardeşime yapmadığım hiçbir şeyi hastama yapmadım. Mutlaka insanız, yanlış yaptığım olmadı mı? Oldu. Ama bunların hiçbirisini inanın bilerek para için kasıtlı yapmadık. Bu nedenle sizlerden de zaman zaman takdir aldık, vatandaştan da aldık. Alnımız açık, başımız dik sokakta yürüdük. Bir dönem o milletvekilliği dönemi de dahil hep yoğun çalışmayla geçti. Ama Allah'a şükür çalışmaktan da çok keyif alıyorum. Yani çalışmanın insanı yıprattığına inanmıyorum ama idari işler bürokrasi personellerle uğraşma bunlar gerçekten artık beni yormuştu. Bu nedenle ben bayrağı Fatih kardeşime devretmeye karar verdik ve devrettik” diye konuştu.

10 BİNE YAKIN DOĞUM 350 TÜP BEBEK

Telek konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Peki bu hastane ne yaptı? 10 bine yakın doğum yaptırdık. Şu an yaşayan, yürüyen, nefes alan 350 tüp bebeğimiz var. Çaresiz insanların çaresi olmaya çalıştık. Böyle bir branş hastanesi Türkiye’de çok fazla yok. Biz, Afyon'da ve bölgedeki ilk tüp bebek merkezini kurduk. Branş hastanesini kurmayı da becerdik. Bugün de o tertemiz, kirletmediğimiz mesleğimizin bayrağını başarılı olacağına inandığım, bu zamana kadar kendisini ispatlayan; Acıbadem Eskişehir ve Acıbadem İstanbul International hastanelerinin tüp bebek merkezlerini çalıştırmış kardeşime devredeceğimiz için de sevinçliyim.”

“SAYIN TELEK’TEN DEVRALDIĞIMIZ BAYRAĞI YÜKSEĞE TAŞIYACAĞIZ”

Hastaneyi devralan Doktor Fatih Öğüç, konuşmasında öncelikle kendisinden bahsederek başladı: “Devlet Hastanesi’nde muayenecilikte daha sonra da 2010 yılından itibaren de Acıbadem’in sağlık kurumunda çalışmaya başladım. 2013 yılında Acıbadem Sağlık Kurumu’nda Eskişehir’in tüp bebeğini kurdum. 2016 yılında da hem Eskişehir hem de hastanenin tüp bebek sorumluluğunu yaptım. Muayeneciliğim sırasında Eskişehir’de bana dediler ki Afyon'da bir doktor işte Mehmet Bey tüp bebek merkezi açtı. O zamanlar daha Eskişehir de tüp bebek merkezi yoktu. Kimsenin de yapmak gibi bir fikri ya da cesareti de yoktu. Ben o zamanlar tanışmayı çok istemiştim. Çünkü gerçekten Mehmet ağabeyimiz burada diye söylemiyoruz meslekte bir duayendir. Tüm Türkiye’de tanınan çok değerli bir kadın doğum hekimi ve kendi başına bir teknolojiyi bir know-how’ı bu bölgeye sizlere Afyon'a, Kütahya’ya, Eskişehir’e taşımış. Bence büyük bir atılımcıdır” dedi.

“MEHMET TELEK’LE İRTİBATIMIZ DEVAM EDECEK”

Mehmet Telek’le olan irtibatın devam edeceğini kaydeden Öğüç, “Büyük bir onur duyuyoruz. Çünkü bu sağlıkla başlattığı, büyüttüğü, büyük bir cesaretle oluşturduğu ve 14 yıl boyunca da geliştirdiği hastane ve tüp bebek merkezini bize devrediyor. Biz tabii Mehmet ağabeyi kaybetmiyoruz, sizler de kaybetmiyorsunuz. Biz Acıbadem Sağlık Grubu’ndan artık kendi merkezlerimiz için hem İstanbul da hem Afyon'da hem de Eskişehir de geliştirdiğimiz yeni bir hayvan laboratuvar projemiz var onunla birlikte yaklaşık 100 kişilik bir ekibimiz var. Bu ekiplerle birlikte Mehmet ağabey de artık İstanbul‘da bizim ekibimizin başında olacak. Çeşitli hastanelerde kendi merkezlerimizde tüp bebekle, üreme sağlığı ile ilgili her türlü hizmeti koordinasyonunda bize yardımcı olacak.

“AFYONKARAHİSAR’A HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Öğüç, yurt dışında da tüp bebek projelerinin olduğunu belirterek, “Yurt dışında Özbekistan’da tüp bebek projemiz var. Mehmet ağabeyi orda da göreceksiniz. Sonuç olarak şunu söyleyebilirim. Öncelikle Afyon'da olmaktan gurur duyuyorum, çok mutluyum. Afyon zaten uzun yıllardır bildiğim çok hastamın olduğu çokta sevdiğim dostlarımın olduğu bir yer. İnşallah hep birlikte bu bayrağı aldık Mehmet abiden çok daha ileriye taşıyacağız. Sağlıkla hayırlarla inşallah hepimize hayırlı olsun. Afyon’umuza hayırlı olsun. Tüm Türkiye’ye hayırlı olsun. Afyon, tüp bebek merkezi olabilecek tüm özelliklere sahip. Özellikle hava değerleri harika. Afyon’un sanayileşmemiş olması sağlık açısından bir avantaj. Bunu iyi değerlendirerek Afyon’u dünyanın tüp bebek konusunda önemli bir merkez haline getireceğiz. Afyonkarahisar’a tedavi olmak için Körfez ülkelerinden, Türki Cumhuriyetlerden, Afrika ülkelerinden çok sayıda misafir gelecek” dedi.>>>Alkan Kurt

  SAĞLIK    22.01.2019 10:42:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
29.07.2020
29.07.2020
29.07.2020