Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Başkan Şahin Covid-19 aşısı oldu
Sağlık Bakanlığı tarafından ülke genelinde yürütülen aşılama programı kapsamında Belediye Başkanı Ahmet Şahin ilk doz Covid-19 aşısını oldu..

2

Image

İşleyişler denetlendi

Son haftalarda artışa geçen koronavirüs vakalarına yönelik tedbirler kapsamında, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ndeki işleyişler denetlendi...

3

Image

75 okula daha belge verildi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imza altına alınan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfe..

4

Image

Bitki üretimine yönelik çalışmalar sürüyor
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin (AFSÜ) tıbbi ve aromatik bitki üretimine yönelik altyapı çalışmaları sürüyor ..

5

Image

Beyindeki tümör burundan çıkarıldı
Afyonkarahisar’da Park Hayat Hastanesi’nde gerçekleştirilen ameliyatta hastanın beyninde bulunan tümör burun deliklerinden girilerek başarılı bir oper..

6

Image

‘Kanserde erken teşhis önemli’
İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, Türkiye’de kansere yakalanan her 4 kadından birinin meme kanseri olduğunu kaydederek, “Kadınlarda erkeklerden 100 kat..

7

Image

Emzirmenin önemi anlatılıyor
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde emzirmenin önemi konusunda eğitimler veriliyor ..

8

Image

Numune kabulü yapılmayacak

İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, geçici bir süre ile Halk Sağlığı Laboratuvarında geçici süre ile numune kabulü yapılmayacağı belirti..

9

Image

Numune kabulü yapılmayacak

İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, geçici bir süre ile Halk Sağlığı Laboratuvarında geçici süre ile numune kabulü yapılmayacağı belirti..

10

Image

Fertillife denetlendi
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Fertillife Afyon Hastanesine "Acil Servis Seviyelendirme Denetimi" yapıldı..

11

Image

‘Eski günlere dönmek istiyoruz’
İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek, Covid-19’dan kurtularak eski günlere dönmek istedikl..

12

Image

İlik nakli olan hasta taburcu oldu
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde kemik iliği nakli olan hasta, tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edildi ..

13

Image

Korkmaz Covid bölümünü gezdi
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, Afyonkarahisar ve Sandıklı Devlet Hastaneleri ile Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Hastan..

14

Image

‘Erken teşhis tedavide önemli’
İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, tüm kanser türlerinde olduğu gibi prostat kanserinde de erken teşhisin önemli olduğunu belirtti ..

15

Image

Korkmaz, Bolvadin’de inceleme yaptı
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, Bolvadin'e giderek buradaki Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu..

16

Image

‘Her şey çocuklarımızın sağlığı için’
Halk Sağlığı Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, bu yılki temanın Çocuklarımızın Sağlığı, Sağlıkların Korunması ve..

17

Image

Korkmaz inceleme yaptı
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde yapımı devam eden yoğun bakım servislerini ziyaret etti..

AFYON ÇEKİM MERKEZİ | Gazete3.com.tr
Image

AFYON ÇEKİM MERKEZİ


Telek Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin yeni sahibi Dr. Fatih Öğüç, ilimize dünyanın pek çok ülkesinden tedavi amaçlı misafirlerin geleceğini vurgulayarak, ‘Afyon tüp bebek merkezi olabilecek tüm özelliklere sahip. Özellikle hava değerleri harika. Afyon’un sanayileşmemiş olması sağlık açısından bir avantaj. Bunu iyi değerlendirerek Afyon’u dünyanın tüp bebek konusunda önemli bir merkezi haline getireceğiz’ dedi.
  SAĞLIK    22.01.2019 10:42:53


12 yıldır Tüp bebek, Doğum ve Çocuk Hastanesi olarak hizmet veren Telek Hastanesi yönetimi değişiyor. Dr. Amber ve Dr. Mehmet Telek’in kurdukları hastaneyi devir alan Grubun başkanı Dr. Fatih Öğüç dün ilimizdeki basın temsilcileri ile tanıştı. Basına veda konuşması yapan Dr. Mehmet Telek, hastaneyi emin ellere teslim ettiğini vurguladı. Telek Hastanesi’nin yeni adının FERTİLLİFE olacağı öğrenildi.

TELEK, FERTİLLİFE OLUYOR

37 yıldır mesleğini devam ettiren Op. Dr. Mehmet Telek; yaptığı açıklamada, “25 sene önce eşim Amber Hanımla beraber kurduğumuz şirketimizi, 12 senedir çalışan hastanemizi devrettik. Elimizde büyüttüğümüz 14 yaşına kadar emek verdiğimiz bir yapının bizden ayrılması bizi üzüyor. Ama açıkçası sevincimiz biraz daha fazla. Birinci sebep; insanlar doğuyor, büyüyor ve ölüyor. Sonuçta bazı şeyleri zamanında bırakmak, bence en doğrusu. Biz büyüttüğümüz, çalıştığımız, ekmek yediğimiz, çocuklarımızı büyüttüğümüz mesleğimizi; tabii ki bırakmak istemeyiz. Ama belli bir yaşta, kendimize biraz daha fazla vakit ayırmak için ve sağlıkla ayrıldığımız için sevinçliyiz. İkincisi; kurduğumuz ufacık hastanemizi, tüp bebek merkezimizi, bizden daha başarılı olacağına inandığımız Fatih Öğüç Bey gibi kıymetli bir doktor arkadaşımıza devrettik hisselerimizi. Öyle zannediyorum ki; bu hastane biraz daha büyüyecek, gelişecek. Bizden daha iyi hizmetler yapacak, bu bakımdan sevinçliyiz. Üçüncü sevinçli olduğumuz nokta; bu hastanede 65 kişi, zaman zaman 100-120 kişi çalıştığı oldu. Yani bu insanlar ekmeklerinden, işlerinden olmadı.”

“SOKAKTA; ALNIMIZ AÇIK, BAŞIMIZ DİK YÜRÜDÜK”

Telek, 37 yıldır yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, “37 senedir inanın çok yoğun çalıştık. Yani mecburi hizmette bir pratisyen hekim olarak da hep empati yaparak insanları anneme, bacıma, kardeşime yapmadığım hiçbir şeyi hastama yapmadım. Mutlaka insanız, yanlış yaptığım olmadı mı? Oldu. Ama bunların hiçbirisini inanın bilerek para için kasıtlı yapmadık. Bu nedenle sizlerden de zaman zaman takdir aldık, vatandaştan da aldık. Alnımız açık, başımız dik sokakta yürüdük. Bir dönem o milletvekilliği dönemi de dahil hep yoğun çalışmayla geçti. Ama Allah'a şükür çalışmaktan da çok keyif alıyorum. Yani çalışmanın insanı yıprattığına inanmıyorum ama idari işler bürokrasi personellerle uğraşma bunlar gerçekten artık beni yormuştu. Bu nedenle ben bayrağı Fatih kardeşime devretmeye karar verdik ve devrettik” diye konuştu.

10 BİNE YAKIN DOĞUM 350 TÜP BEBEK

Telek konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Peki bu hastane ne yaptı? 10 bine yakın doğum yaptırdık. Şu an yaşayan, yürüyen, nefes alan 350 tüp bebeğimiz var. Çaresiz insanların çaresi olmaya çalıştık. Böyle bir branş hastanesi Türkiye’de çok fazla yok. Biz, Afyon'da ve bölgedeki ilk tüp bebek merkezini kurduk. Branş hastanesini kurmayı da becerdik. Bugün de o tertemiz, kirletmediğimiz mesleğimizin bayrağını başarılı olacağına inandığım, bu zamana kadar kendisini ispatlayan; Acıbadem Eskişehir ve Acıbadem İstanbul International hastanelerinin tüp bebek merkezlerini çalıştırmış kardeşime devredeceğimiz için de sevinçliyim.”

“SAYIN TELEK’TEN DEVRALDIĞIMIZ BAYRAĞI YÜKSEĞE TAŞIYACAĞIZ”

Hastaneyi devralan Doktor Fatih Öğüç, konuşmasında öncelikle kendisinden bahsederek başladı: “Devlet Hastanesi’nde muayenecilikte daha sonra da 2010 yılından itibaren de Acıbadem’in sağlık kurumunda çalışmaya başladım. 2013 yılında Acıbadem Sağlık Kurumu’nda Eskişehir’in tüp bebeğini kurdum. 2016 yılında da hem Eskişehir hem de hastanenin tüp bebek sorumluluğunu yaptım. Muayeneciliğim sırasında Eskişehir’de bana dediler ki Afyon'da bir doktor işte Mehmet Bey tüp bebek merkezi açtı. O zamanlar daha Eskişehir de tüp bebek merkezi yoktu. Kimsenin de yapmak gibi bir fikri ya da cesareti de yoktu. Ben o zamanlar tanışmayı çok istemiştim. Çünkü gerçekten Mehmet ağabeyimiz burada diye söylemiyoruz meslekte bir duayendir. Tüm Türkiye’de tanınan çok değerli bir kadın doğum hekimi ve kendi başına bir teknolojiyi bir know-how’ı bu bölgeye sizlere Afyon'a, Kütahya’ya, Eskişehir’e taşımış. Bence büyük bir atılımcıdır” dedi.

“MEHMET TELEK’LE İRTİBATIMIZ DEVAM EDECEK”

Mehmet Telek’le olan irtibatın devam edeceğini kaydeden Öğüç, “Büyük bir onur duyuyoruz. Çünkü bu sağlıkla başlattığı, büyüttüğü, büyük bir cesaretle oluşturduğu ve 14 yıl boyunca da geliştirdiği hastane ve tüp bebek merkezini bize devrediyor. Biz tabii Mehmet ağabeyi kaybetmiyoruz, sizler de kaybetmiyorsunuz. Biz Acıbadem Sağlık Grubu’ndan artık kendi merkezlerimiz için hem İstanbul da hem Afyon'da hem de Eskişehir de geliştirdiğimiz yeni bir hayvan laboratuvar projemiz var onunla birlikte yaklaşık 100 kişilik bir ekibimiz var. Bu ekiplerle birlikte Mehmet ağabey de artık İstanbul‘da bizim ekibimizin başında olacak. Çeşitli hastanelerde kendi merkezlerimizde tüp bebekle, üreme sağlığı ile ilgili her türlü hizmeti koordinasyonunda bize yardımcı olacak.

“AFYONKARAHİSAR’A HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Öğüç, yurt dışında da tüp bebek projelerinin olduğunu belirterek, “Yurt dışında Özbekistan’da tüp bebek projemiz var. Mehmet ağabeyi orda da göreceksiniz. Sonuç olarak şunu söyleyebilirim. Öncelikle Afyon'da olmaktan gurur duyuyorum, çok mutluyum. Afyon zaten uzun yıllardır bildiğim çok hastamın olduğu çokta sevdiğim dostlarımın olduğu bir yer. İnşallah hep birlikte bu bayrağı aldık Mehmet abiden çok daha ileriye taşıyacağız. Sağlıkla hayırlarla inşallah hepimize hayırlı olsun. Afyon’umuza hayırlı olsun. Tüm Türkiye’ye hayırlı olsun. Afyon, tüp bebek merkezi olabilecek tüm özelliklere sahip. Özellikle hava değerleri harika. Afyon’un sanayileşmemiş olması sağlık açısından bir avantaj. Bunu iyi değerlendirerek Afyon’u dünyanın tüp bebek konusunda önemli bir merkez haline getireceğiz. Afyonkarahisar’a tedavi olmak için Körfez ülkelerinden, Türki Cumhuriyetlerden, Afrika ülkelerinden çok sayıda misafir gelecek” dedi.>>>Alkan Kurt

  SAĞLIK    22.01.2019 10:42:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021