Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

'DEVLET HASTANESİ BİNASI ŞUBAT'TA BİTECEK'
İscehisar ilçesinde yapımı devam eden Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, Şubat’ta bitmesi planlanan ha..

2

Image

Sağlığa pedal çevir

Dinar Fatih Ortaokulu ‘Geleneksel 3. Sağlığa Pedal Çevir’ bisiklet turu öğrenciler, öğretmenler, veliler ve Dinar halkının katılımıyla yapıldı. <..

3

Image

İlk yardım eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri eğitmenleri tarafından verilen İlk Yardım Eğitimi tamamlandı. ..

4

Image

Ürünlerin raf ömürlerini uzattılar

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Mustafa Kabu ile Doç. Dr. Recep Kara, ‘bor ilaveli gıda ürünleri’ ..

5

Image

‘250 bin kişi astımdan ölüyor’

Dünya Astım Günü dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, dünyada 300 milyon kişiyi etkileyen astım hastalığından yılda 25..

6

Image

‘Aşı yaptırmayan zarar eder’

Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası Başkanı Fatih Birdane, aşılama yapmanın hayvan ölümlerini ciddi oranda engellediğini belirtti. ..

7

Image

Personele ‘Anne Sütü Eğitimi’

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü personeline ‘Anne Sütü Eğitimi’ verildi. ..

8

Image

Minik Ahmet’in tedavisine başlandı

8 yaşında Kas Hastası olan Ahmet Oruç Bostan, MHP Milletvekili Mehmet Taytak’ın ailenin dramını duyduğundan bugüne kadar, gösterdiği samimi çalış..

9

Image

Tedavisi artık mümkün

Afyonkarahisar'da yeni kurulan Retina Hastaları Dayanışma Derneği (RETİDER), tanıtım toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda konuşan Dernek B..

10

Image

112 eğitimini tamamladı

112 ekiplerine yönelik organize edilen 36. Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi tamamlandı...

11

Image

Diyaliz hastası canına kıydı

Afyonkarahisar’ın Merkez’e bağlı beldesi Çayırbağ’da bir kişi evinde ölü bulundu...

12

Image

‘Kalp sağlığınıza dikkat edin’

İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, kalp sağlığının korunması konusunda yaptığı açıklamada, ülkemizde hastalığa bağlı ölümlerin yüzde 60’lık kısmını..

13

Image

Tatbikat gerçeğini aratmadı

Sandıklı ilçesindeki Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı yapıldı...

14

Image

‘Sağlığınız için stresten uzak durun’

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Tamer Saylam, mevsim değişiklikleri sonrası yaşabilecek olan enfeksiyon hastalıklardan korunmanın en önemli unsurunun ..

15

Image

Doğal diş macunu üretti

Afyonkarahisar'da 8'inci sınıf öğrencisi Muhammet Akman (14), izlediği diş macunu reklamlarından etkilenerek, öğretmenlerinin desteğiyle 6 aylık ..

16

Image

‘Çağrıların yüzde 50’si gereksiz’

Afyonkarahisar 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Gülsün Ateş Doğan, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen çağrıların yüzde 50'sinin gereksiz aramalar olduğ..

17

Image

Eğitim sona erdi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yenidoğan Canlandırma Eğitimleri sona erdi. ..

‘Sağlığınız için stresten uzak durun’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Sağlığınız için stresten uzak durun’İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Tamer Saylam, mevsim değişiklikleri sonrası yaşabilecek olan enfeksiyon hastalıklardan korunmanın en önemli unsurunun stresten uzak durmak olduğunu söyledi.
  SAĞLIK    15.04.2019 10:58:30


İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Tamer Saylam, mevsim değişiklikleri sonrası yaşanabilecek hastalıktan korunmak amacıyla açıklamalarda bulundu. Uzun yıllar Afyonkarahisar’da çeşitli hastanelerde çalıştıktan sonra kendi kliğini açtığını söyleyen Saylam, “Vatandaşlarımıza daha iyi hizmetler vermek için böyle bir yer açtık. Hastalarımıza daha iyi zaman ayırabilmek için yeni bir iş yeri kurduk. Keyif içerisinde çalışıyoruz” dedi.

“MEVSİM DEĞİŞİKLİKLERİ İNSANLAR İÇİN ZOR ZAMANLAR”

Mevsim değişikliklerinin insanlar için zor zamanlar olduğunu kaydeden Saylam, “Mevsimin değişmesi ve baharın gelmesi sonucu ortamda bir canlılık var. Alerjik sorunları olanların sıkıntılarının arttığı dönemler. Sıcaklık değişimleri gündüz hava sıcaklığı yüksek iken, akşamları serinleşiyor. İnsan vücudu da bu doğrultuda üşümeler meydana geliyor. Bu da gribal enfeksiyonlara yol açabiliyor. Uykusuna dikkat etmeyen, stresli insanlar için bu periyot önemli. Kolay hasta olmak için riskli bir dönem. Kendilerini korumaları gerekiyor” diye konuştu.

GÜNDE 8 SAAT UYKU

Bu dönemde vücudun güçlendirilmesinin önemine dikkat çeken Saylam, “İnsanların bu dönemde düzenli uyku alması gerekiyor. Uyurken vücutta yenilenme olayı gerçekleşiyor. 8 saat uyku öneriyorum. Gece 1 ila 3 arası karaciğerin en yoğun çalıştığı saatler. Bu süreçte insanların iyi dinleniyor olması gerekiyor. Sindirim sistemini sakin tutmak lazım. Düzenli uyku insanları sabah daha zinde hayata başlatıyor” ifadelerini kullandı.

“BOL SU TÜKETİN, STRESTEN UZAK DURUN”

Bol su tüketiminin sağlıklı kalmada büyük önem taşıdığını kaydeden Saylam, “Bol su tüketimi vücuttaki dengeyi sağlıyor. Bunun yanında beslenmeye dikkat edilmeli. Vücudun ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin doğru alınması sağlığımızı olumlu etkiliyor. Sağlık için en önemli olan ise stresten uzak durmak. Stresten uzak durmak ve başa çıkmak sağlık açısından önemli. Stresli olmak beraberinde büyük hastalıkların yaşanmasına sebep oluyor. Bu hastalıklar arasında enfeksiyon hastalıkları da yaşanabiliyor” dedi.

“RİSK GRUBUNDAKİLER HEMEN DOKTORA GÖRÜNMELİ”

Saylam, “Enfeksiyon hastalıkları yaşayan insanlarda risk grubu çok önemli. Belli hastalıkları olan veya yaş grubunda olan insanlar doktora hemen görünmelidir. Bunun dışındakiler, düzenli beslenme, uyku, stresten uzak durma ile enfeksiyon hastalıklarından korunabilir, yaşıyorsa iyileşebilir” ifadelerini kullandı.>>>Gül Seçkin-özel haber

  SAĞLIK    15.04.2019 10:58:30

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.10.2019
18.10.2019
18.10.2019