Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İlk yardım tiyatro ile anlatıldı
Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü’nün paydaş olduğu etkinlik kapsamında, İl Merkezi’nde bulunan İbrahim ..

2

Image

‘Rahim ağzı önlenebilir’
İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, gerekli tedbirler alınması durumunda rahim ağzı kanserlerinin önlenebileceğini söyledi. ..

3

Image

Yenidoğan Bakım Semineri
İlimizde doğum yaptırılan bütün hastanelerdeki doğumhane, kadın hastalıkları ve doğum, yenidoğan, çocuk servisleri ve 112 de çalışan hekim harici bütü..

4

Image

Eğitimler devam ediyor
İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesi tarafından yürütülen Üreme Sağlığı Programı kapsamında yapılan personel ..

5

Image

Eczacılara ilk yardım eğitimi
İl Sağlık Müdürlüğü ve Afyonkarahisar Eczacı Odası iş birliği ile Afyonkarahisar Merkez ve ilçelerdeki tüm eczacılara, sertifikalı ilk yardım eğitimi ..

6

Image

TOBB’dan oda ve borsalara talimat
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 81 ilde faaliyet gösteren 365 oda ve borsa yönetimine, gıdada taklit ve tağşiş yapan üye firmaların bu faal..

7

Image

‘Afyon Mutfağı kıymetli bir mücevher’
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Gastronomi Turizmi İhtisas Başkanı Ömer Kartın; UNESCO tescilli Afyon mutfağının, dünyaya tanıtılması gere..

8

Image

RUHSAT TAMAM
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AFSܒnün kemik iliği ruhsatı alma sürecinin tamamlandığını belirtti. ..

9

Image

Korkmaz, sağlık kuruluşlarını ziyaret etti
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr.Serhat Korkmaz, kötü hava şartlarına rağmen saha ziyaretlerine devam ediyor. ..

10

Image

Göz sağlığı hayatımız için önemli
Beyaz Baston Görme Engeliler Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, göz sağlığının korunmasının insan hayatı için büy..

11

Image

Obezite insanlığı tehdit ediyor
AFSÜ Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Genel Cerrahi Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Murat Çilekar, obezitenin insanlığı tehdit ettiğini söy..

12

Image

AFSܒde kapalı şeker ameliyatı
Yaklaşık 15 yıldır şeker hastalığı (Diyabetes Mellitus Tip 2) ile mücadele eden bir vatandaş, AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde gerçekleşti..

13

Image

Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Merkezi açıldı
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Merkezi’nin açılışında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, merkezd..

14

Image

Sertifikalarını aldılar
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 2019 yılının 2. ve son eğitimi olan Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi, düzenlenen sertifika tör..

15

Image

300 kadına eğitim verildi
Afyonkarahisar’da İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında Kadın Sağlığı konusunda 300 kadına eğitim verildi. ..

16

Image

Gıda denetimleri sürüyor
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü görevlileri tarafından Afyonkarahisar’da ve ilçelerinde ürün bazlı denetimler yapılıyor. ..

17

Image

Tıbbi bilirkişilik hizmeti veriliyor
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Adli Tıp Bilirkişilik Kurulu (AFSÜ-ATBK), hukuki sorunları konusunda destek almak için daha önce başka şe..

‘Sağlığınız için stresten uzak durun’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Sağlığınız için stresten uzak durun’İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Tamer Saylam, mevsim değişiklikleri sonrası yaşabilecek olan enfeksiyon hastalıklardan korunmanın en önemli unsurunun stresten uzak durmak olduğunu söyledi.
  SAĞLIK    15.04.2019 10:58:30


İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Tamer Saylam, mevsim değişiklikleri sonrası yaşanabilecek hastalıktan korunmak amacıyla açıklamalarda bulundu. Uzun yıllar Afyonkarahisar’da çeşitli hastanelerde çalıştıktan sonra kendi kliğini açtığını söyleyen Saylam, “Vatandaşlarımıza daha iyi hizmetler vermek için böyle bir yer açtık. Hastalarımıza daha iyi zaman ayırabilmek için yeni bir iş yeri kurduk. Keyif içerisinde çalışıyoruz” dedi.

“MEVSİM DEĞİŞİKLİKLERİ İNSANLAR İÇİN ZOR ZAMANLAR”

Mevsim değişikliklerinin insanlar için zor zamanlar olduğunu kaydeden Saylam, “Mevsimin değişmesi ve baharın gelmesi sonucu ortamda bir canlılık var. Alerjik sorunları olanların sıkıntılarının arttığı dönemler. Sıcaklık değişimleri gündüz hava sıcaklığı yüksek iken, akşamları serinleşiyor. İnsan vücudu da bu doğrultuda üşümeler meydana geliyor. Bu da gribal enfeksiyonlara yol açabiliyor. Uykusuna dikkat etmeyen, stresli insanlar için bu periyot önemli. Kolay hasta olmak için riskli bir dönem. Kendilerini korumaları gerekiyor” diye konuştu.

GÜNDE 8 SAAT UYKU

Bu dönemde vücudun güçlendirilmesinin önemine dikkat çeken Saylam, “İnsanların bu dönemde düzenli uyku alması gerekiyor. Uyurken vücutta yenilenme olayı gerçekleşiyor. 8 saat uyku öneriyorum. Gece 1 ila 3 arası karaciğerin en yoğun çalıştığı saatler. Bu süreçte insanların iyi dinleniyor olması gerekiyor. Sindirim sistemini sakin tutmak lazım. Düzenli uyku insanları sabah daha zinde hayata başlatıyor” ifadelerini kullandı.

“BOL SU TÜKETİN, STRESTEN UZAK DURUN”

Bol su tüketiminin sağlıklı kalmada büyük önem taşıdığını kaydeden Saylam, “Bol su tüketimi vücuttaki dengeyi sağlıyor. Bunun yanında beslenmeye dikkat edilmeli. Vücudun ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin doğru alınması sağlığımızı olumlu etkiliyor. Sağlık için en önemli olan ise stresten uzak durmak. Stresten uzak durmak ve başa çıkmak sağlık açısından önemli. Stresli olmak beraberinde büyük hastalıkların yaşanmasına sebep oluyor. Bu hastalıklar arasında enfeksiyon hastalıkları da yaşanabiliyor” dedi.

“RİSK GRUBUNDAKİLER HEMEN DOKTORA GÖRÜNMELİ”

Saylam, “Enfeksiyon hastalıkları yaşayan insanlarda risk grubu çok önemli. Belli hastalıkları olan veya yaş grubunda olan insanlar doktora hemen görünmelidir. Bunun dışındakiler, düzenli beslenme, uyku, stresten uzak durma ile enfeksiyon hastalıklarından korunabilir, yaşıyorsa iyileşebilir” ifadelerini kullandı.>>>Gül Seçkin-özel haber

  SAĞLIK    15.04.2019 10:58:30

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
23.01.2020
23.01.2020
23.01.2020