Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Akdağ dezenfekte ediliyor
Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı’nda vatandaşların yaşanan süreçten etkilenmemeleri için, dezenfekte çalışmaları belirli aralıklarla devam ediyor..

2

Image

İlaçlama çalışmaları yapılıyor
Emirdağ Belediyesi tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında ilaçlama çalışmaları yapılıyor..

3

Image

‘Hijyene önem verilmeli’
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nadire Tuncer, virüslerden korunmak için hijyene önem verilmesi gerektiğini belirtti ..

4

Image

“Cilt kanseri sık görülüyor”
Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Deri ve Zührevi Hastalıklar Ana Bilim Dalı Başkanı Dr..

5

Image

‘Tuza dikkat edin’
İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, tuz kullanımına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti ..

6

Image

‘Boyun fıtığına dikkat edin’
Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına katılan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bi..

7

Image

‘Kolon kanseri üçüncü sırada yer alıyor’
Kolon Kanseri Farkındalık ayı dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, ülkemizde kalın bağırsak kanserinin, tüm kanser türleri ..

8

Image

Çalışmalar değerlendirildi
Türkiye Afet Müdahale Planları (TAMP) Sağlık Hizmet Grubu kapsamında 15. Bölge İlleri Değerlendirme Toplantısı, Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü ev sah..

9

Image

İnsülin pompası tedavisi başladı
AFSÜ Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Sena Ulu, AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde verilmeye başlanan İnsülin Po..

10

Image

Modern hayvan hastanesi yapılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKÜ Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Hayvan Hastanesi) yeni binasın..

11

Image

Evde Sağlık Hizmetleri değerlendirildi
Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda hasta ziyaretlerinde en yüksek oranı yakalayan Dinar, İscehisar ve Sandıklı Evde Sağlık Hizm..

12

Image

‘Sigara önemli bir halk sağlığı problemi’
Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, sigara kullanımının dünyada önemli bir halk sağlığı proble..

13

Image

Çocukların psikososyal gelişimi desteklenecek
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 0-6 Yaş Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme (ÇPGD) Programı kapsamında eğitim düzenlendi. ..

14

Image

Yenidoğan bakımı eğitimi
İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından ilimizde de ilgili personele verilen Temel Yenidoğan Bakımı Eğitimleri devam ediyor...

15

Image

Kan verme çocuklar için eğlenceli olacak
Kan alma işlemini korkulu bir an değil de daha eğlenceli hale getirmek ve çocukların iğne korkusunu yenmeleri amacıyla Afyonkarahisar Devlet Hastanesi..

16

Image

‘112’yi gereksiz yere meşgul etmeyin’
112 ekipleri, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’a, 112’nin işlevleri hakkında bilgilendirme yaptı. ..

17

Image

Tutulmaz’dan Duran’a ziyaret
Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti...

‘Sağlığınız için stresten uzak durun’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Sağlığınız için stresten uzak durun’İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Tamer Saylam, mevsim değişiklikleri sonrası yaşabilecek olan enfeksiyon hastalıklardan korunmanın en önemli unsurunun stresten uzak durmak olduğunu söyledi.
  SAĞLIK    15.04.2019 10:58:30


İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Tamer Saylam, mevsim değişiklikleri sonrası yaşanabilecek hastalıktan korunmak amacıyla açıklamalarda bulundu. Uzun yıllar Afyonkarahisar’da çeşitli hastanelerde çalıştıktan sonra kendi kliğini açtığını söyleyen Saylam, “Vatandaşlarımıza daha iyi hizmetler vermek için böyle bir yer açtık. Hastalarımıza daha iyi zaman ayırabilmek için yeni bir iş yeri kurduk. Keyif içerisinde çalışıyoruz” dedi.

“MEVSİM DEĞİŞİKLİKLERİ İNSANLAR İÇİN ZOR ZAMANLAR”

Mevsim değişikliklerinin insanlar için zor zamanlar olduğunu kaydeden Saylam, “Mevsimin değişmesi ve baharın gelmesi sonucu ortamda bir canlılık var. Alerjik sorunları olanların sıkıntılarının arttığı dönemler. Sıcaklık değişimleri gündüz hava sıcaklığı yüksek iken, akşamları serinleşiyor. İnsan vücudu da bu doğrultuda üşümeler meydana geliyor. Bu da gribal enfeksiyonlara yol açabiliyor. Uykusuna dikkat etmeyen, stresli insanlar için bu periyot önemli. Kolay hasta olmak için riskli bir dönem. Kendilerini korumaları gerekiyor” diye konuştu.

GÜNDE 8 SAAT UYKU

Bu dönemde vücudun güçlendirilmesinin önemine dikkat çeken Saylam, “İnsanların bu dönemde düzenli uyku alması gerekiyor. Uyurken vücutta yenilenme olayı gerçekleşiyor. 8 saat uyku öneriyorum. Gece 1 ila 3 arası karaciğerin en yoğun çalıştığı saatler. Bu süreçte insanların iyi dinleniyor olması gerekiyor. Sindirim sistemini sakin tutmak lazım. Düzenli uyku insanları sabah daha zinde hayata başlatıyor” ifadelerini kullandı.

“BOL SU TÜKETİN, STRESTEN UZAK DURUN”

Bol su tüketiminin sağlıklı kalmada büyük önem taşıdığını kaydeden Saylam, “Bol su tüketimi vücuttaki dengeyi sağlıyor. Bunun yanında beslenmeye dikkat edilmeli. Vücudun ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin doğru alınması sağlığımızı olumlu etkiliyor. Sağlık için en önemli olan ise stresten uzak durmak. Stresten uzak durmak ve başa çıkmak sağlık açısından önemli. Stresli olmak beraberinde büyük hastalıkların yaşanmasına sebep oluyor. Bu hastalıklar arasında enfeksiyon hastalıkları da yaşanabiliyor” dedi.

“RİSK GRUBUNDAKİLER HEMEN DOKTORA GÖRÜNMELİ”

Saylam, “Enfeksiyon hastalıkları yaşayan insanlarda risk grubu çok önemli. Belli hastalıkları olan veya yaş grubunda olan insanlar doktora hemen görünmelidir. Bunun dışındakiler, düzenli beslenme, uyku, stresten uzak durma ile enfeksiyon hastalıklarından korunabilir, yaşıyorsa iyileşebilir” ifadelerini kullandı.>>>Gül Seçkin-özel haber

  SAĞLIK    15.04.2019 10:58:30

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
07.07.2020
07.07.2020
07.07.2020