Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

ÖZEL HABER - Bağışıklık için adres aktarlar oldu
..

2

Image

PARKHAYAT’ta başarılı tümör ameliyatı
..

3

Image

‘Erken teşhis hayat kurtarır’
..

4

Image

Ruhsal sağlığın toplumda önemi
..

5

Image

Kilo problemine umut oldu
..

6

Image

Diz ağrılarında kök hücre mucizesi

Diz ağrısı şikayetiyle PARKHAYAT Hastanesi’ne başvuran bir hastaya eklem ağrılarının ve kireçlenmelerinin önüne geçmesi için kök hücreden sağlana..

7

Image

14 kişi meme kanserine yakalandı

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz, Ekim ayının ‘Meme Kanseri Farkındalık’ ayı olması nedeniyle yaptığı yazılı açıklama da ..

8

Image

‘Anne sütü, bebeğin ilk aşısıdır’

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 1-7 Ekim Emzirme Haftası kapsamında anne sütünün önemine dikkat çekmek amacıyla bir dizi etkinlikle..

9

Image

Bebek dostu hastaneden farkındalık standı
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi, Sağlık Bakım Hizmetleri tarafından 1-7 Ekim Emzirme Haftası etkinlikleri kapsamında emzirme farkındalığını artırmak a..

10

Image

İlkyardım ve kalp masajı etkinliği
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen Sağlık Hizmetleri Başkanlığı öncülüğünde İlkyardım ve Kalp Masajı etkinliği Park Afyon A..

11

Image

Üniversitelilere afet eğitimi verildi

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından üniversite öğrencilerine yönelik afetlerde sağlık hizmetleri konusunda eğitim verildi...

12

Image

“Diyalize bağlı yaşam oldukça zor”

Afyonkarahisar Diyaliz Hastalarını Koruma ve Yaşatma Derneği (AFDİDER) Başkanı Ahmet Akdağ, “Diyalize bağlı yaşam oldukça zor. Herkesi organ bağı..

13

Image

Balıkçılar, sağlık için balık diyor

Balık sezonu açıldı ve semt pazarlarındaki birbirinden farkı balıklar tezgâhlardaki yerini aldı. Havaların soğumasını bekleyen balıkçı esnafı ba..

14

Image

Herşey güzel bir gülücük için

Özel Nihal Korkmaz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, hafta sonu düzenlenen törenle Afyonkarahisar’ın Uydukent Mahallesi’nde hizmet vermeye başladı..

15

Image

NRP’de sertifika töreni yapıldı

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen Neonatal Resusitasyon (NRP-Yenidoğan Canlandırma) programı eğitimi sona erdi. Eğit..

16

Image

İhsaniye'de Yangın Tatbikatı
..

17

Image

Başkan Şahin Covid-19 aşısı oldu
Sağlık Bakanlığı tarafından ülke genelinde yürütülen aşılama programı kapsamında Belediye Başkanı Ahmet Şahin ilk doz Covid-19 aşısını oldu..

‘Erken teşhis tedavide önemli’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Erken teşhis tedavide önemli’


İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, tüm kanser türlerinde olduğu gibi prostat kanserinde de erken teşhisin önemli olduğunu belirtti
  SAĞLIK    16.09.2020 13:06:31


İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, prostat kanseri farkındalık günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Korkmaz, prostat kanserinin sebebinin tam olarak bilinmediğini ifade ederek, “Erken tanı konabilen ve tedavi edilebilen prostat kanserinde hastalığın evresine ve özelliklerine göre farklı tedavi seçenekleri mevcuttur. Erken evrelerde aktif izlem, prostat bezinin tamamının ameliyatla çıkarılması veya ışın tedavisi uygulanabilir. Hormon tedavisi veya kemoterapi diğer evrelerde gerekli görülebilir. Prostat kanseri riskini azaltmak için, bütün kanser türleri için geçerli olan, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteye önem verilmelidir. Birinci derece akrabalarda bu kanser türü görülmüşse riskli gruba girileceğinden 40 yaşından, diğer erkeklerin de 50 yaşından itibaren düzenli olarak üroloji hekimine giderek muayene olması erken teşhis için önemlidir. Ayrıca yukarıda saydığımız şikayetlerden en az birisi mevcut ise hemen hekime başvurup gerekli tetkiklerin yapılması sağlanmalıdır” dedi.>>>Gazete3

  SAĞLIK    16.09.2020 13:06:31

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021