Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

“Cilt kanseri sık görülüyor”
Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Deri ve Zührevi Hastalıklar Ana Bilim Dalı Başkanı Dr..

2

Image

‘Tuza dikkat edin’
İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, tuz kullanımına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti ..

3

Image

‘Boyun fıtığına dikkat edin’
Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına katılan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bi..

4

Image

‘Kolon kanseri üçüncü sırada yer alıyor’
Kolon Kanseri Farkındalık ayı dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, ülkemizde kalın bağırsak kanserinin, tüm kanser türleri ..

5

Image

Çalışmalar değerlendirildi
Türkiye Afet Müdahale Planları (TAMP) Sağlık Hizmet Grubu kapsamında 15. Bölge İlleri Değerlendirme Toplantısı, Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü ev sah..

6

Image

İnsülin pompası tedavisi başladı
AFSÜ Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Sena Ulu, AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde verilmeye başlanan İnsülin Po..

7

Image

Modern hayvan hastanesi yapılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKÜ Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Hayvan Hastanesi) yeni binasın..

8

Image

Evde Sağlık Hizmetleri değerlendirildi
Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda hasta ziyaretlerinde en yüksek oranı yakalayan Dinar, İscehisar ve Sandıklı Evde Sağlık Hizm..

9

Image

‘Sigara önemli bir halk sağlığı problemi’
Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, sigara kullanımının dünyada önemli bir halk sağlığı proble..

10

Image

Çocukların psikososyal gelişimi desteklenecek
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 0-6 Yaş Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme (ÇPGD) Programı kapsamında eğitim düzenlendi. ..

11

Image

Yenidoğan bakımı eğitimi
İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından ilimizde de ilgili personele verilen Temel Yenidoğan Bakımı Eğitimleri devam ediyor...

12

Image

Kan verme çocuklar için eğlenceli olacak
Kan alma işlemini korkulu bir an değil de daha eğlenceli hale getirmek ve çocukların iğne korkusunu yenmeleri amacıyla Afyonkarahisar Devlet Hastanesi..

13

Image

‘112’yi gereksiz yere meşgul etmeyin’
112 ekipleri, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’a, 112’nin işlevleri hakkında bilgilendirme yaptı. ..

14

Image

Tutulmaz’dan Duran’a ziyaret
Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti...

15

Image

Özdilek’ten örnek hizmet
Özdilek Afyonkarahisar, toplumda farkındalık yaratmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor. Kızılay kan toplama aracı Özdilek Afyonkarahisar’da gün bo..

16

Image

AFSܒDEN BİR İLK
AFSܒde, Afyonkarahisar’da ilk niteliği taşıyan bir ameliyat daha başarıyla tamamlandı. 3 yaşındaki coast hastası, genel anestezi altında 1,5 saat sür..

17

Image

Aile hekimlerine eğitim
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından merkez ve ilçelerde görev yapan tüm aile hekimlerine yönelik eğitim düzenlendi...

‘Aşı yaptırmayan zarar eder’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Aşı yaptırmayan zarar eder’Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası Başkanı Fatih Birdane, aşılama yapmanın hayvan ölümlerini ciddi oranda engellediğini belirtti.
  SAĞLIK    29.04.2019 11:08:37


Dünya Veteriner Hekimleri Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Birdane, “Dünyada hastalıkların azalmasında en etkili ve güvenilir yol aşılamadır. Aşılama olmadan bazı hastalıkların azaltılması ve engellenmesi aşırı ölümler, ciddi maliyetler oluşturur ve hatta bazen de imkansızdır. Bazı hastalıklarda da kullanılabilecek bir aşının olmaması veya aşının yetersizliği ciddi kayıplar yaşanmasına neden olmaktadır. Özellikle 18. yüzyılda Avrupa’da 200 milyon sığırın öldüğü sığır vebası ve bugüne kadar zaman zaman çiçek hastalığına bağlı insan ve hayvan ölümleri gibi hastalık yangınları ancak aşı ile durdurulabilmiştir” ifadelerini kullandı.

“ANTİBİYOTİKLER VİRAL HASTALIKLARDA İŞE YARAMAZ”

Antibiyotiklerin viral hastalıklarda bir işe yaramadığını kaydeden Birdane, “Aşıdan başka kullanılan ikinci silah olan antibiyotikler viral hastalıklarda işe yaramaz. Üstelik aşırı antibiyotik kullanımı enfeksiyona yol açan etkenlerin direnç gelişmesine neden olmaktadır. Bugün internet başta olmak üzere bazı yerlerde tartışılan aşıların zararları, faydasızlığı, sonradan başka hastalıklara neden olduğu şeklindeki yorumlar tüm aşılar için kullanılamaz. Aşının içindeki, nasıl elde edildiği, nasıl uygulandığı, uyguladığınız canlı gibi pek çok faktör aşının 'İYİ' veya 'KÖTÜ' olmasına neden olmaktadır. Ölümle sonuçlanacak veya toplumun çoğunu etkileyecek hastalıklarda bugün bilinen en etkili yöntemde aşılamadır” diye konuştu.>>>Gazete3

  SAĞLIK    29.04.2019 11:08:37

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..