Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Eczacılara ilk yardım eğitimi
İl Sağlık Müdürlüğü ve Afyonkarahisar Eczacı Odası iş birliği ile Afyonkarahisar Merkez ve ilçelerdeki tüm eczacılara, sertifikalı ilk yardım eğitimi ..

2

Image

TOBB’dan oda ve borsalara talimat
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 81 ilde faaliyet gösteren 365 oda ve borsa yönetimine, gıdada taklit ve tağşiş yapan üye firmaların bu faal..

3

Image

‘Afyon Mutfağı kıymetli bir mücevher’
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Gastronomi Turizmi İhtisas Başkanı Ömer Kartın; UNESCO tescilli Afyon mutfağının, dünyaya tanıtılması gere..

4

Image

RUHSAT TAMAM
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AFSܒnün kemik iliği ruhsatı alma sürecinin tamamlandığını belirtti. ..

5

Image

Korkmaz, sağlık kuruluşlarını ziyaret etti
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr.Serhat Korkmaz, kötü hava şartlarına rağmen saha ziyaretlerine devam ediyor. ..

6

Image

Göz sağlığı hayatımız için önemli
Beyaz Baston Görme Engeliler Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, göz sağlığının korunmasının insan hayatı için büy..

7

Image

Obezite insanlığı tehdit ediyor
AFSÜ Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Genel Cerrahi Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Murat Çilekar, obezitenin insanlığı tehdit ettiğini söy..

8

Image

AFSܒde kapalı şeker ameliyatı
Yaklaşık 15 yıldır şeker hastalığı (Diyabetes Mellitus Tip 2) ile mücadele eden bir vatandaş, AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde gerçekleşti..

9

Image

Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Merkezi açıldı
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Merkezi’nin açılışında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, merkezd..

10

Image

Sertifikalarını aldılar
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 2019 yılının 2. ve son eğitimi olan Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi, düzenlenen sertifika tör..

11

Image

300 kadına eğitim verildi
Afyonkarahisar’da İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında Kadın Sağlığı konusunda 300 kadına eğitim verildi. ..

12

Image

Gıda denetimleri sürüyor
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü görevlileri tarafından Afyonkarahisar’da ve ilçelerinde ürün bazlı denetimler yapılıyor. ..

13

Image

Tıbbi bilirkişilik hizmeti veriliyor
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Adli Tıp Bilirkişilik Kurulu (AFSÜ-ATBK), hukuki sorunları konusunda destek almak için daha önce başka şe..

14

Image

Korkmaz, istişare etti
Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, saha ziyaretleri kapsamında Şuhut ilçesine gitti...

15

Image

‘Reçetesiz antibiyotik kullanmayın’
İl Sağlık Müdürlüğü Eczacılık ve Tıbbi Cihaz Birimi Uzmanı Ecz. Özgür Ata, antibiyotik reçete etmesi yönünde hekime ısrarcı olmanın ve reçetesiz antib..

16

Image

'DEVLET HASTANESİ BİNASI ŞUBAT'TA BİTECEK'
İscehisar ilçesinde yapımı devam eden Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, Şubat’ta bitmesi planlanan ha..

17

Image

Sağlığa pedal çevir

Dinar Fatih Ortaokulu ‘Geleneksel 3. Sağlığa Pedal Çevir’ bisiklet turu öğrenciler, öğretmenler, veliler ve Dinar halkının katılımıyla yapıldı. <..

‘Aşı yaptırmayan zarar eder’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Aşı yaptırmayan zarar eder’Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası Başkanı Fatih Birdane, aşılama yapmanın hayvan ölümlerini ciddi oranda engellediğini belirtti.
  SAĞLIK    29.04.2019 11:08:37


Dünya Veteriner Hekimleri Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Birdane, “Dünyada hastalıkların azalmasında en etkili ve güvenilir yol aşılamadır. Aşılama olmadan bazı hastalıkların azaltılması ve engellenmesi aşırı ölümler, ciddi maliyetler oluşturur ve hatta bazen de imkansızdır. Bazı hastalıklarda da kullanılabilecek bir aşının olmaması veya aşının yetersizliği ciddi kayıplar yaşanmasına neden olmaktadır. Özellikle 18. yüzyılda Avrupa’da 200 milyon sığırın öldüğü sığır vebası ve bugüne kadar zaman zaman çiçek hastalığına bağlı insan ve hayvan ölümleri gibi hastalık yangınları ancak aşı ile durdurulabilmiştir” ifadelerini kullandı.

“ANTİBİYOTİKLER VİRAL HASTALIKLARDA İŞE YARAMAZ”

Antibiyotiklerin viral hastalıklarda bir işe yaramadığını kaydeden Birdane, “Aşıdan başka kullanılan ikinci silah olan antibiyotikler viral hastalıklarda işe yaramaz. Üstelik aşırı antibiyotik kullanımı enfeksiyona yol açan etkenlerin direnç gelişmesine neden olmaktadır. Bugün internet başta olmak üzere bazı yerlerde tartışılan aşıların zararları, faydasızlığı, sonradan başka hastalıklara neden olduğu şeklindeki yorumlar tüm aşılar için kullanılamaz. Aşının içindeki, nasıl elde edildiği, nasıl uygulandığı, uyguladığınız canlı gibi pek çok faktör aşının 'İYİ' veya 'KÖTÜ' olmasına neden olmaktadır. Ölümle sonuçlanacak veya toplumun çoğunu etkileyecek hastalıklarda bugün bilinen en etkili yöntemde aşılamadır” diye konuştu.>>>Gazete3

  SAĞLIK    29.04.2019 11:08:37

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2020
21.01.2020
21.01.2020