Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

'DEVLET HASTANESİ BİNASI ŞUBAT'TA BİTECEK'
İscehisar ilçesinde yapımı devam eden Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, Şubat’ta bitmesi planlanan ha..

2

Image

Sağlığa pedal çevir

Dinar Fatih Ortaokulu ‘Geleneksel 3. Sağlığa Pedal Çevir’ bisiklet turu öğrenciler, öğretmenler, veliler ve Dinar halkının katılımıyla yapıldı. <..

3

Image

İlk yardım eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri eğitmenleri tarafından verilen İlk Yardım Eğitimi tamamlandı. ..

4

Image

Ürünlerin raf ömürlerini uzattılar

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Mustafa Kabu ile Doç. Dr. Recep Kara, ‘bor ilaveli gıda ürünleri’ ..

5

Image

‘250 bin kişi astımdan ölüyor’

Dünya Astım Günü dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, dünyada 300 milyon kişiyi etkileyen astım hastalığından yılda 25..

6

Image

‘Aşı yaptırmayan zarar eder’

Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası Başkanı Fatih Birdane, aşılama yapmanın hayvan ölümlerini ciddi oranda engellediğini belirtti. ..

7

Image

Personele ‘Anne Sütü Eğitimi’

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü personeline ‘Anne Sütü Eğitimi’ verildi. ..

8

Image

Minik Ahmet’in tedavisine başlandı

8 yaşında Kas Hastası olan Ahmet Oruç Bostan, MHP Milletvekili Mehmet Taytak’ın ailenin dramını duyduğundan bugüne kadar, gösterdiği samimi çalış..

9

Image

Tedavisi artık mümkün

Afyonkarahisar'da yeni kurulan Retina Hastaları Dayanışma Derneği (RETİDER), tanıtım toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda konuşan Dernek B..

10

Image

112 eğitimini tamamladı

112 ekiplerine yönelik organize edilen 36. Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi tamamlandı...

11

Image

Diyaliz hastası canına kıydı

Afyonkarahisar’ın Merkez’e bağlı beldesi Çayırbağ’da bir kişi evinde ölü bulundu...

12

Image

‘Kalp sağlığınıza dikkat edin’

İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, kalp sağlığının korunması konusunda yaptığı açıklamada, ülkemizde hastalığa bağlı ölümlerin yüzde 60’lık kısmını..

13

Image

Tatbikat gerçeğini aratmadı

Sandıklı ilçesindeki Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı yapıldı...

14

Image

‘Sağlığınız için stresten uzak durun’

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Tamer Saylam, mevsim değişiklikleri sonrası yaşabilecek olan enfeksiyon hastalıklardan korunmanın en önemli unsurunun ..

15

Image

Doğal diş macunu üretti

Afyonkarahisar'da 8'inci sınıf öğrencisi Muhammet Akman (14), izlediği diş macunu reklamlarından etkilenerek, öğretmenlerinin desteğiyle 6 aylık ..

16

Image

‘Çağrıların yüzde 50’si gereksiz’

Afyonkarahisar 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Gülsün Ateş Doğan, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen çağrıların yüzde 50'sinin gereksiz aramalar olduğ..

17

Image

Eğitim sona erdi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yenidoğan Canlandırma Eğitimleri sona erdi. ..

‘Aşı yaptırmayan zarar eder’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Aşı yaptırmayan zarar eder’Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası Başkanı Fatih Birdane, aşılama yapmanın hayvan ölümlerini ciddi oranda engellediğini belirtti.
  SAĞLIK    29.04.2019 11:08:37


Dünya Veteriner Hekimleri Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Birdane, “Dünyada hastalıkların azalmasında en etkili ve güvenilir yol aşılamadır. Aşılama olmadan bazı hastalıkların azaltılması ve engellenmesi aşırı ölümler, ciddi maliyetler oluşturur ve hatta bazen de imkansızdır. Bazı hastalıklarda da kullanılabilecek bir aşının olmaması veya aşının yetersizliği ciddi kayıplar yaşanmasına neden olmaktadır. Özellikle 18. yüzyılda Avrupa’da 200 milyon sığırın öldüğü sığır vebası ve bugüne kadar zaman zaman çiçek hastalığına bağlı insan ve hayvan ölümleri gibi hastalık yangınları ancak aşı ile durdurulabilmiştir” ifadelerini kullandı.

“ANTİBİYOTİKLER VİRAL HASTALIKLARDA İŞE YARAMAZ”

Antibiyotiklerin viral hastalıklarda bir işe yaramadığını kaydeden Birdane, “Aşıdan başka kullanılan ikinci silah olan antibiyotikler viral hastalıklarda işe yaramaz. Üstelik aşırı antibiyotik kullanımı enfeksiyona yol açan etkenlerin direnç gelişmesine neden olmaktadır. Bugün internet başta olmak üzere bazı yerlerde tartışılan aşıların zararları, faydasızlığı, sonradan başka hastalıklara neden olduğu şeklindeki yorumlar tüm aşılar için kullanılamaz. Aşının içindeki, nasıl elde edildiği, nasıl uygulandığı, uyguladığınız canlı gibi pek çok faktör aşının 'İYİ' veya 'KÖTÜ' olmasına neden olmaktadır. Ölümle sonuçlanacak veya toplumun çoğunu etkileyecek hastalıklarda bugün bilinen en etkili yöntemde aşılamadır” diye konuştu.>>>Gazete3

  SAĞLIK    29.04.2019 11:08:37

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.10.2019
14.10.2019
14.10.2019