Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kaymakam İçen köyleri geziyor
Dazkırı İlçe Kaymakamı Gökay İçen, ilçeye bağlı köyleri ziyarete devam ediyor. ..

2

Image

Yol çalışmaları devam ediyor
Belediye Başkanı Fatih Kayacan’ın talimatıyla altyapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda yol yapım faaliyetleri devam ediyor...

3

Image

Şuhut’ta huzur toplantısı
Şuhut ilçesinde, Kaymakamı Nurullah Kaya başkanlığında huzur toplantısı yapıldı. ..

4

Image

‘Herhangi bir bulguya rastlanılmadı’
Afyonkarahisar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İnan, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ın Dinar’daki Yaşlı Bakım Merkezi’nin fuhuş ..

5

Image

Kaçak avcılara ceza yağdı
Şuhut ilçesine bağlı Bademli köyü civarında, kaçak avcılıkla mücadele çalışmaları kapsamında denetim yapıldı. ..

6

Image

Orta Asya’dan gelen gelenek
Afyonkarahisar'da, koyunyününden ip ve kök boya ile dokunan "Bayat kilimi", binlerce yıllık motifleri ile Türklerin Orta Asya'dan Anadolu'ya taşıdığı ..

7

Image

Kuyuya düşen köpek kurtarıldı
İhsaniye ilçesinde, sıcak su drenaj kuyusuna düşen yavru köpek, AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı...

8

Image

Dazkırı'dan Çanakkale'ye kültür gezisi
Dazkırı Belediyesi tarafından organize edilen gezileri, Çanakkale’den başladı. ..

9

Image

Oyuncak projesi başarıyla sonuçlandı
Dazkırı Kaymakamlığı tarafından başlatılan oyuncak toplama kampanyası başarıyla sonuçlandı...

10

Image

‘Şuhut gelişiyor, güzelleşiyor’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt AK Parti iktidarı yıllarında Şuhut ilçesinin önemli kazanımlar sağladığını belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız Er..

11

Image

‘Jeotermal’den 30 bin konut faydalanıyor’
Sandıklı İlçe Belediye Başkanı Mustafa Çöl, jeotermal enerji ile elde edilen sıcak sudan 30 bin konut ve iş yerinin faydalandığını ifade etti. ..

12

Image

Ahır çöktü koyunlar telef oldu
İscehisar ilçesi Çalışlar köyünde önceki gün başlayan ve aralıksız devam eden karla karışık yağmur nedeniyle Mehmet Çınar’a ait ahır çöktü. ..

13

Image

Adalet Cafe kışa hazır
Dazkırı Belediyesi tarafından 27 Temmuz 2018 de Halı-Kilim ve Haşhaş Festivali’nde açılışı yapılan Adalet Parkı ve Belediyece işletilen Adalet Cafe kı..

14

Image

Kaymakam Soylu okulları gezdi
Başmakçı Kaymakamı Mehmet Soylu, Yaka İlköğretim ve Fatih İlkokulunu ziyaret etti...

15

Image

Buğday pazarının yolları yapılıyor
Bolvadin ilçesinin önemli ticaret bölgelerinden birisi olan ve otantik özelliği ile bilinen Buğday Pazarında Belediye tarafından başlatılan düzenleme ..

16

Image

Kaymakam yol denetimi yaptı
İscehisar Kaymakamı Ahmet Nuri Demir, yol kontrol ve arama noktasında denetime katıldı...

17

Image

Mobil uygulama güncellendi
Yazılımı Sandıklı Belediyesi'ne ait olan Sandıklı Belediyesi Mobil Uygulaması vatandaşlardan gelen istek ve talepler doğrultusunda kendisini güncelley..

Yetimlerin yüzü güldü | Gazete3.com.tr
Image

Yetimlerin yüzü güldü


  İnsani Yardım Vakfı (İHH) Afyonkarahisar İl Temsilciliği tarafından Dünya Yetimler Günü münasebetiyle 232 yetime 23 bin TL tutarında giysi desteğinde bulunuldu
  İLÇELER    14.07.2014 11:51:40


  İnsani Yardım Vakfı (İHH) Afyonkarahisar İl Temsilciliği tarafından Dünya Yetimler Günü münasebetiyle 232 yetime 23 bin TL tutarında giysi desteğinde bulunuldu. İslam dünyası ilk defa İHH'nın teklifiyle bu seneden başlayarak Dünya Yetimler Günü'nü artık her sene Ramazanın 15'inde birlikte idrak edecek. İHH tarafından sunulan ve bu sene ilk kez idrak edilen Dünya Yetimler Günü etkinliği önceki gün gerçekleşti. Etkilik kapsamında 232 yetimin her birine 100 TL’lik giysi desteğinde bulunuldu. AFİUM’da bulunan özel bir mağazayla yapılan anlaşma kapsamında 17 yaş altında bulunan 232 yetime toplam 23 bin liralık destekte bulunuldu. İl Merkezinin yanında köy, kasaba ve ilçelerde bulunan yetimlerin başvurduğu kampanyada, mültecilerde unutulmadı. 50’ye yakın mültecide kampanya kapsamında baştan aşağı giydirildi. İHH gönüllüleri de yetimlerin yanında oldu. 23 BİN LİRALIK YARDIM Etkinlik kapsamında konuşan İHH Afyonkarahisar İl Temsilcilisi Ahmet Ertürk, 232 öğrenciye 23 bin liralık yardımın yapıldığını söyledi. Bundan böyle her ramazan ayının 15’ncü gününün Dünya Yetimler Günü olarak idrak edileceğini söyleyen Ertürk, şunları söyledi; “Bugün 232 yetimimize yardım ediyoruz. Bunların 50 tanesi mülteci, kalan kısmı ise Afyonlu olan yetimlerimizdir. Bolvadin, Çay, Şuhut, İhsaniye gibi ilçelerden gelenler var. Yine aynı şekilde merkezden gelen yetimlerimiz var. Her bir yetim için 100 TL aldık. Yetimlerimiz burada istedikleri kıyafetleri velileri vasıtasıyla alıyorlar. Gönüllülerimiz de aktif olarak bekliyorlar. Finansman ise hayırseverler tarafından karşılandı. Bundan böyle ramazan ayının 15’nci günü Dünya Yetimler Günü olarak kutlayacağız. Yeryüzünün yetim, öksüz ve terk edilmiş çocukları için önemli bir adım atılıyor. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın teklifiyle İslam dünyası, yetim çocuklar için el ele veriyor. 15 Ramazan tarihi ilk defa dünyanın yetim çocukları için özel bir gün olarak ilan edildi.” >>>Nail AZBAY   [gallery ids="26349,26351,26352,26353"]  
  İLÇELER    14.07.2014 11:51:40

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.11.2018
21.11.2018
21.11.2018
OZEL HABERLER