Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çiçek Festivali

Dinar ilçesinde Çiçekçiler Kültür Derneği tarafından düzenlenen ‘Çiçek Festivali’ başladı...

2

Image

Öğrencilerin taleplerini aldılar

Sandıklı ilçesi protokol üyelerinden oluşan bir heyet Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ali Çetinkaya Ortaokulu’nu ziyaret ederek..

3

Image

Emirdağlı pilot son uçuşunu yaptı

Türk Hava Yolları'nın kaptan pilotu Asım Altın (63), 46 yıllık gökyüzü kariyerinin son uçuşunu, kendisi gibi THY pilotu olan oğlu Emre Altın'la g..

4

Image

Eski Başkan Acar’dan ziyaret

Dinar eski Belediye Başkanı Saffet Acar, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu...

5

Image

Kanalizasyonlar temizleniyor

Şuhut Belediyesi İtfaiye Amirliği ekipleri tarafından başlatılan kanalizasyon hattı temizleme çalışmaları devam ediyor. ..

6

Image

Zincirleme kaza

Afyonkarahisar-Sandıklı Karayolu’nda trafik kazası yaşandı. Dün akşam saatlerinde ani olarak bastıran karla karışık yağmur sonrası Damlalı Boğazı..

7

Image

Tarlada erkek cesedi bulundu

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde bir tarlada erkek cesedi bulundu. ..

8

Image

E-Ticaret semineri
Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü ve Sandıklı Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Ulusal Elektronik Tebligat E- Ticaret semineri düzenlendi. ..

9

Image

Çamur Festivali düzenlendi
Sandıklı ilçesinde bulunan Hüdai Kaplıcalarında düzenlenen Çamur ve Termal Festivali’nde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Sandıklı’daki termal bölgelerd..

10

Image

Mezbahaneyi incelediler

Dinar ilçesinde daha önceden kapatılan mezbahanenin tekrar açılması için harekete geçildi. ..

11

Image

‘Hep beraber güzel hizmetler yapacağız’

Bolvadin ilçesinde hizmet veren basın mensuplarını makamında ağırlayan Belediye Başkanı Fatih Kayacan, basın mensuplarıyla beraber Bolvadin’e güz..

12

Image

Kapankaya’dan HEM’de destek

Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya Dinar Halk Eğitim Merkezini (HEM) ziyaret etti...

13

Image

Türkmen görevine başladı


31 Mart 2019’ da gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından İhsaniye İlçe Belediye Başkanlığını kazanan Cumhuriyet Halk Partili Tunay Türkme..

14

Image

Jandarmalar ağaç dikti

Çay ilçesinde görev yapan İlçe Jandarma ekipleri Yeşilyurt köyü İlkokulu’na ağaç dikti...

15

Image

30 yıl sonra tekrar açıldı

Sultandağı ilçesinde 30 yıllık aranın ardından küçükbaş ve büyükbaş hayvan pazarı tekrar hizmete açıldı. ..

16

Image

Çalışmalar değerlendirildi

Başmakçı ilçesinde İlçe Kaymakamı Mehmet Soylu başkanlığında değerlendirme toplantısı yapıldı. ..

17

Image

Sandıklı’da Polis Haftası kutlandı

Türk Polis Teşkilatı’nın 174'üncü kuruluş yıl dönümü, Sandıklı'da törenle kutlandı...

Yetimlerin yüzü güldü | Gazete3.com.tr
Image

Yetimlerin yüzü güldü


  İnsani Yardım Vakfı (İHH) Afyonkarahisar İl Temsilciliği tarafından Dünya Yetimler Günü münasebetiyle 232 yetime 23 bin TL tutarında giysi desteğinde bulunuldu
  İLÇELER    14.07.2014 11:51:40


  İnsani Yardım Vakfı (İHH) Afyonkarahisar İl Temsilciliği tarafından Dünya Yetimler Günü münasebetiyle 232 yetime 23 bin TL tutarında giysi desteğinde bulunuldu. İslam dünyası ilk defa İHH'nın teklifiyle bu seneden başlayarak Dünya Yetimler Günü'nü artık her sene Ramazanın 15'inde birlikte idrak edecek. İHH tarafından sunulan ve bu sene ilk kez idrak edilen Dünya Yetimler Günü etkinliği önceki gün gerçekleşti. Etkilik kapsamında 232 yetimin her birine 100 TL’lik giysi desteğinde bulunuldu. AFİUM’da bulunan özel bir mağazayla yapılan anlaşma kapsamında 17 yaş altında bulunan 232 yetime toplam 23 bin liralık destekte bulunuldu. İl Merkezinin yanında köy, kasaba ve ilçelerde bulunan yetimlerin başvurduğu kampanyada, mültecilerde unutulmadı. 50’ye yakın mültecide kampanya kapsamında baştan aşağı giydirildi. İHH gönüllüleri de yetimlerin yanında oldu. 23 BİN LİRALIK YARDIM Etkinlik kapsamında konuşan İHH Afyonkarahisar İl Temsilcilisi Ahmet Ertürk, 232 öğrenciye 23 bin liralık yardımın yapıldığını söyledi. Bundan böyle her ramazan ayının 15’ncü gününün Dünya Yetimler Günü olarak idrak edileceğini söyleyen Ertürk, şunları söyledi; “Bugün 232 yetimimize yardım ediyoruz. Bunların 50 tanesi mülteci, kalan kısmı ise Afyonlu olan yetimlerimizdir. Bolvadin, Çay, Şuhut, İhsaniye gibi ilçelerden gelenler var. Yine aynı şekilde merkezden gelen yetimlerimiz var. Her bir yetim için 100 TL aldık. Yetimlerimiz burada istedikleri kıyafetleri velileri vasıtasıyla alıyorlar. Gönüllülerimiz de aktif olarak bekliyorlar. Finansman ise hayırseverler tarafından karşılandı. Bundan böyle ramazan ayının 15’nci günü Dünya Yetimler Günü olarak kutlayacağız. Yeryüzünün yetim, öksüz ve terk edilmiş çocukları için önemli bir adım atılıyor. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın teklifiyle İslam dünyası, yetim çocuklar için el ele veriyor. 15 Ramazan tarihi ilk defa dünyanın yetim çocukları için özel bir gün olarak ilan edildi.” >>>Nail AZBAY   [gallery ids="26349,26351,26352,26353"]  
  İLÇELER    14.07.2014 11:51:40

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.04.2019
18.04.2019
18.04.2019
OZEL HABERLER