Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kilimler öğrencilerin ellerinde şekilleniyor

Bayat ilçesinde lise eğitimi gören öğrenciler, kaymakamlık tarafından başlatılan proje kapsamında tarihi kökboyalı Bayat kilimlerini dokuyarak he..

2

Image

Bozkurt yol çalışmalarını inceledi
Şuhut İlçe Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Baş Mahallesi ile Şehit Muammer Çanta sokakta devam eden yol yapım ve bakım çalışmalarını yerinde inceledi...

3

Image

“Seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz”

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Prof. Dr.Veysel Eroğlu İş Merkezi içerisinde yapımı devam eden ve bir kısmında Belediye ve Kaymakamlık işbi..

4

Image

Yol ve kaldırımlar yapılıyor
Bolvadin ilçesindeki Erkmen Mahallesi’nde kaldırım çalışmaları devam ediyor. ..

5

Image

Erdoğan ailesinden Çöl’e ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın amcasının oğlu Sanat Danışmanı, Kültür Elçisi, Şair ve Yazar Ömer Erdoğan, Başkan Mustafa Çöl'ü makamında z..

6

Image

Çay Belediyesi personel alacak
Çay Belediye Başkanı Hüseyin Çağrı, belediyenin Özel Kalem Müdürlüğü’nde ve Fen İşleri Müdürlüğü’nde çalıştırılmak üzere bay-bayan personel alınacağın..

7

Image

‘İscehisar’ın geleceğini inşa edeceğiz’

İYİ Parti İscehisar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Kılınçarslan oldu. Kılınçarslan, dün İYİ Parti İl Başkanlığı’nda yapılan toplantı ile tanıt..

8

Image

Umreciler uğurlandı
Dinar'dan 158 umre yolcusu kutsal topraklara uğurlandı...

9

Image

Merasız koyunculuk
Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesindeki Erkmen Gölü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) y..

10

Image

Kaymakamdan ziyaret

Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Yörükler-Türkmenler Derneği tarafından ilçe merkezinde bir binanın çatı katına kurulan otağı ziyaret etti...

11

Image

Başkan Çöl, İsviçre’ye gitti

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, engelli vatandaşlar için yurt dışından temin edilen malzemeleri teslim almak ve yurt dışında yaşayan vatan..

12

Image

Pazar yerine servis hizmeti
Dazkırı Belediyesi tarafından yaş ve engel durumları nedeniyle cumartesi günleri ilçede kurulan pazar yerine ulaşamayan vatandaşlar için servis hizmet..

13

Image

Pazar yeri yapımı devam ediyor

Dinar ilçesine bağlı Tatarlı beldesinde 4 bin metrekarelik kapalı pazar yeri yapımı devam ediyor...

14

Image

Sergiye davet projesi
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sandıklı Belediyesi tarafından değerler eğitimi kapsamında hazırlanan "Sevgiye Davet" projesinin ilk adımı..

15

Image

DÖGEP Toplantısı
Başmakçı'da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı Toplantısı (DÖGEP) gerçekleştirildi...

16

Image

‘Var gücümüzle çalışıyoruz’

AK Parti Evciler Belediye Başkan Adayı Ali Dede Savaş, ilçede yerel seçim startını verdiklerini belirtti...

17

Image

‘Seçimlere hazırız’

AK Parti Dazkırı İlçe Başkanı Turgay Erdoğdu, teşkilatın yerel seçimlere hazır olduğunu söyledi...

101 camide Kur'an-ı Kerim kursları başladı | Gazete3.com.tr
Image

101 camide Kur'an-ı Kerim kursları başladı


Dinar ilçesinde ve köylerinde bulunan 101 camide Kur'an-ı Kerim kursları başladı
  İLÇELER    13.06.2017 18:45:00


Dinar ilçesinde ve köylerinde bulunan 101 camide Kur'an-ı Kerim kursları başladı.   Gazete3 18 Ağustos 2016 tarihine kadar devam edecek olan kurslarla ilgili bilgiler veren Dinar İlçe Müftüsü Şahin Yaşar, Kuran kurslarındaki amacın, dini bilgiler çerçevesinde itikat, ibadet ve ahlak konularında öğrencileri eğitmek olduğunu, bunun dışında ise kutsal değerler çerçevesinde camiyi sevdirmek ve arkadaşlık ruhu oluşturmak olduğunu söyledi.  Sevgi ve saygı çerçevesinde öğrencileri eğittiklerini kaydeden Müftü Yaşar şöyle konuştu: "Kurslarımızdaki hedeflerimiz arasında milli kültürümüzle ilgili çocuklarımıza gereken bilgi ve bilinç konusunda bilgi aktarımı yapmak istiyoruz. Ramazan ayı münasebetiyle çocuklarımıza ramazanın nasıl bir ibadet ayı olduğu konusunda da bilgiler veriyoruz. Camiye gelen çocuklarımızı ayrıca dini mekanlarımızın tanıtımı konularında bilgi verilmektedir. Yaz Kuran kursları da öncelikle namaz kılarken okunan sureler ve dualar öğretilmektedir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in hayatından örnekler vererek daha çok sevdirmeye gayret ediyoruz. Ayrıca bunların yanında Allah’ın varlığı, ahretin varlığı ve hayatın gayesi gibi temel konuları da öğrencilerimize öğretiyoruz."
  İLÇELER    13.06.2017 18:45:00

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.01.2019
24.01.2019
24.01.2019
OZEL HABERLER