Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Koordineli çalışmalıyız’

Yeniden muhtar seçilen Sandıklı merkez köy ve mahalle muhtarları Kaymakam Eflatun Can Tortop'u makamında ziyaret etti. Kaymakam Tortop, muhtarlar..

2

Image

Tutulmaz Çiçek Festivaline katıldı

Vali Mustafa Tutulmaz programları kapsamında Dinar ilçesinde ziyaretler gerçekleştirdi, Dinar Çiçekçileri Kültür Derneği tarafından düzenlenen Çi..

3

Image

Eğitimde 3 Adım Toplantısı

İhsaniye Kaymakamı (İscehisar İlçesi Vekil Kaymakamı) Alper Taş tarafından hazırlanan, eğitimde bir taraftan akademik başarıyı artırırken diğer t..

4

Image

Dinar’a 4 doktor

Dinar Devlet Hastanesi’nde 4 yeni uzman hekim göreve başladı...

5

Image

Sağlıklı yaşam yürüyüşü

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde sağlıklı yaşam için yürüyüş düzenlendi...

6

Image

Stresle başa çıkma semineri

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 70 hükümlüye Stres ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri konulu seminer düzenlendi...

7

Image

Okulda sebze ve meyve yetiştiriyorlar

Sandıklı ilçesindeki Şehit Ahmet Yumak Anaokulu'nun çatısına ‘2023 Eğitim Vizyonu’ hedefleri doğrultusunda kurulan serada öğrenciler domates, sal..

8

Image

Hükümlüler okul boyadı

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'ndeki hükümlüler, ilçeye bağlı Karahacılı köyündeki ilkokulu boyadı...

9

Image

Çiçek Festivali

Dinar ilçesinde Çiçekçiler Kültür Derneği tarafından düzenlenen ‘Çiçek Festivali’ başladı...

10

Image

Öğrencilerin taleplerini aldılar

Sandıklı ilçesi protokol üyelerinden oluşan bir heyet Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ali Çetinkaya Ortaokulu’nu ziyaret ederek..

11

Image

Emirdağlı pilot son uçuşunu yaptı

Türk Hava Yolları'nın kaptan pilotu Asım Altın (63), 46 yıllık gökyüzü kariyerinin son uçuşunu, kendisi gibi THY pilotu olan oğlu Emre Altın'la g..

12

Image

Eski Başkan Acar’dan ziyaret

Dinar eski Belediye Başkanı Saffet Acar, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu...

13

Image

Kanalizasyonlar temizleniyor

Şuhut Belediyesi İtfaiye Amirliği ekipleri tarafından başlatılan kanalizasyon hattı temizleme çalışmaları devam ediyor. ..

14

Image

Zincirleme kaza

Afyonkarahisar-Sandıklı Karayolu’nda trafik kazası yaşandı. Dün akşam saatlerinde ani olarak bastıran karla karışık yağmur sonrası Damlalı Boğazı..

15

Image

Tarlada erkek cesedi bulundu

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde bir tarlada erkek cesedi bulundu. ..

16

Image

E-Ticaret semineri
Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü ve Sandıklı Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Ulusal Elektronik Tebligat E- Ticaret semineri düzenlendi. ..

17

Image

Çamur Festivali düzenlendi
Sandıklı ilçesinde bulunan Hüdai Kaplıcalarında düzenlenen Çamur ve Termal Festivali’nde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Sandıklı’daki termal bölgelerd..

101 camide Kur'an-ı Kerim kursları başladı | Gazete3.com.tr
Image

101 camide Kur'an-ı Kerim kursları başladı


Dinar ilçesinde ve köylerinde bulunan 101 camide Kur'an-ı Kerim kursları başladı
  İLÇELER    13.06.2017 18:45:00


Dinar ilçesinde ve köylerinde bulunan 101 camide Kur'an-ı Kerim kursları başladı.   Gazete3 18 Ağustos 2016 tarihine kadar devam edecek olan kurslarla ilgili bilgiler veren Dinar İlçe Müftüsü Şahin Yaşar, Kuran kurslarındaki amacın, dini bilgiler çerçevesinde itikat, ibadet ve ahlak konularında öğrencileri eğitmek olduğunu, bunun dışında ise kutsal değerler çerçevesinde camiyi sevdirmek ve arkadaşlık ruhu oluşturmak olduğunu söyledi.  Sevgi ve saygı çerçevesinde öğrencileri eğittiklerini kaydeden Müftü Yaşar şöyle konuştu: "Kurslarımızdaki hedeflerimiz arasında milli kültürümüzle ilgili çocuklarımıza gereken bilgi ve bilinç konusunda bilgi aktarımı yapmak istiyoruz. Ramazan ayı münasebetiyle çocuklarımıza ramazanın nasıl bir ibadet ayı olduğu konusunda da bilgiler veriyoruz. Camiye gelen çocuklarımızı ayrıca dini mekanlarımızın tanıtımı konularında bilgi verilmektedir. Yaz Kuran kursları da öncelikle namaz kılarken okunan sureler ve dualar öğretilmektedir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in hayatından örnekler vererek daha çok sevdirmeye gayret ediyoruz. Ayrıca bunların yanında Allah’ın varlığı, ahretin varlığı ve hayatın gayesi gibi temel konuları da öğrencilerimize öğretiyoruz."
  İLÇELER    13.06.2017 18:45:00

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.04.2019
20.04.2019
20.04.2019
OZEL HABERLER