Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Okul taşıtı sürücülerine seminer
Şuhut ilçesinde Şuhut Jandarma Komutanlığı 20. Jandarma Trafik Timi tarafından okul taşıt servis sürücülerine yönelik seminer düzenlendi. ..

2

Image

Sokak hayvanları rehabilite ediliyor
Şuhut Belediyesi sokak hayvanlarına özen gösteriyor..

3

Image

Yol çalışmalarında rekor kırıldı
Bolvadin Belediyesi son 4,5 yılda gerçekleştirdiği yol yapım çalışmaları ile ilçe tarihinde bu alandaki en kapsamlı faaliyeti uygulandı. ..

4

Image

Minikler itfaiyeciliği öğrendi
Sandıklı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün konukları Atatürk İlkokulu’na giden minik öğrenciler oldu. ..

5

Image

Fethi Yaşar’ın adaylığı Sandıklıları sevindirdi
Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yeniden Yenimahalle Belediyesi’ne belediye başkanı adayı gösterilme..

6

Image

‘Halkımız için çalışıyoruz’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un girişimleri sonucu yapımına başlayan katlı kapalı pazar yerinde çalışmalar devam ediyor...

7

Image

Yetenekli öğrenciler belirlendi
İhsaniye ilçesinde “Eğitimde 3 Adım Projesi” kapsamında ilçe genelindeki bütün okullarda toplam 6 dalda müzik, edebiyat, tiyatro, spor ve bilim gibi ç..

8

Image

Ekmeklerini soğandan çıkarıyorlar
Sultandağı ilçesine bağlı Kırca köyünde ev hanımları, sokakta soğan soyarak ailelerinin geçimine katkı sağlıyor...

9

Image

Dinar Belediye bandosu Bodrum’da sahne aldı
Dinar Belediye Bandosu her yıl düzenlenen yelken yarışlarında ve The Bodrum Cup’ın 30. yılına özel olarak organize ettiği ödül töreninde sahne aldı...

10

Image

‘Dinar’da seçimleri kazanacağız’
AK Parti Dinar Gençlik Kolları Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi toplantısı düzenlendi. AK Parti İlçe Başkanı İdris Er de, yerel seçimlerde mutlaka b..

11

Image

Başkan Mustafa Çöl işyeri açılışına katıldı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Ece Mahallesi Harman Sokak'ta hizmet verecek olan iş yerinin açılış kurdelesini dualarla keserek esnafımıza hay..

12

Image

‘AYRIM YAPILMASIN’
Başmakçı, Dazkırı, Evciler ile Dinar ilçeleri ile köylerine ziyaretlerde bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, kaymakamlara ve ilçe müdürlerine talimatlar ve..

13

Image

Müdür Yalçın’dan Akharım’a ziyaret
Sandıklı ilçesine bağlı Akharım beledisinde öğrenci yakınları tarafından dövülen Atatürk Ortaokulu Müdür Vekili Yavuz Acar'ın durumu ile ilgili bilgi ..

14

Image

Gazetecilerden Sandıklı turu
Basın İlan Kurumu İl Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, Kurucu ve Onursal Başkan H. Hakkı Özsoy, Yöne..

15

Image

Asfalt serme çalışmaları devam ediyor
Dinar Belediyesi tarafından sıcak asfalt serme çalışmaları devam ediyor. ..

16

Image

‘İlk gezi Çanakkale’ye olacak’
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, ilçede bayanlara yönelik olarak gerçekleştirilen kültür gezileri hakkında bilgilendirme toplantısı yaparak, il..

17

Image

Toprağın Sultanlarından Başkan Çöl’e ziyaret
Antalya Konyaaltı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bünyesinde başlatılan "Toprağın Sultanları" organizasyonu kapsamındaki bayan çiftçiler Sand..

101 camide Kur'an-ı Kerim kursları başladı | Gazete3.com.tr
Image

101 camide Kur'an-ı Kerim kursları başladı


Dinar ilçesinde ve köylerinde bulunan 101 camide Kur'an-ı Kerim kursları başladı
  İLÇELER    13.06.2017 18:45:00


Dinar ilçesinde ve köylerinde bulunan 101 camide Kur'an-ı Kerim kursları başladı.   Gazete3 18 Ağustos 2016 tarihine kadar devam edecek olan kurslarla ilgili bilgiler veren Dinar İlçe Müftüsü Şahin Yaşar, Kuran kurslarındaki amacın, dini bilgiler çerçevesinde itikat, ibadet ve ahlak konularında öğrencileri eğitmek olduğunu, bunun dışında ise kutsal değerler çerçevesinde camiyi sevdirmek ve arkadaşlık ruhu oluşturmak olduğunu söyledi.  Sevgi ve saygı çerçevesinde öğrencileri eğittiklerini kaydeden Müftü Yaşar şöyle konuştu: "Kurslarımızdaki hedeflerimiz arasında milli kültürümüzle ilgili çocuklarımıza gereken bilgi ve bilinç konusunda bilgi aktarımı yapmak istiyoruz. Ramazan ayı münasebetiyle çocuklarımıza ramazanın nasıl bir ibadet ayı olduğu konusunda da bilgiler veriyoruz. Camiye gelen çocuklarımızı ayrıca dini mekanlarımızın tanıtımı konularında bilgi verilmektedir. Yaz Kuran kursları da öncelikle namaz kılarken okunan sureler ve dualar öğretilmektedir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in hayatından örnekler vererek daha çok sevdirmeye gayret ediyoruz. Ayrıca bunların yanında Allah’ın varlığı, ahretin varlığı ve hayatın gayesi gibi temel konuları da öğrencilerimize öğretiyoruz."
  İLÇELER    13.06.2017 18:45:00

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.11.2018
16.11.2018
16.11.2018
OZEL HABERLER