Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Basın her zaman yanımızda’
Afyonkarahisar basınının tüm çalışmalarında kendilerine destek verdiğini belirten Türk Eğitim-Sen temsilcileri ile Cansuyu Derneği temsilcileri Afyonk..

2

Image

Pazaryerinde çalışmalar tam gaz
Afyonkarahisar Belediyesi Selçuklu Mahallesinde başlatılan kapalı pazaryerinde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ..

3

Image

‘Ortak projeler yapabiliriz’
Turkuvaz Medya Bölge Koordinatörü Şeyda Yılmaz Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. ..

4

Image

CAKA çocuklara müziği sevdirdi
Keman virtüözü Cihat Aşkın'ın 13 ilde başlattığı Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) projesi kapsamında Türkiye genelinde 500'ün üzerinde çocuk ve..

5

Image

İçme Suyu Arıtma Tesisini gezdiler
Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'nce hayata geçirilen, sofra tuzundan klor üretilmesini sağlayan 10 kg/h kapasiteli Oksijen Bazl..

6

Image

Konservatuar Müzesi’ne anlamlı hediye
Kanun Sanatçısı Tahir Aydoğdu babasının yaptığı ve yıllarca çaldığı tarihi ve manevi önemi büyük olan kanunu Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet ..

7

Image

"Bataklaşma temizlenmeli"
Afyonkarahisar'da, Türkiye'nin en büyük sulak alanlarından Eber Gölü'nün son yıllarda ortaya çıkan kuraklık tehdidine karşı korunabilmesi için yapılma..

8

Image

Otizmli Faik’in resim yeteneği
Afyonkarahisar'da özel eğitim merkezinde resim yeteneği keşfedilen 17 yaşındaki otizmli Faik Emre Arslan'ın, ahşap yakma sanatı ile yaptığı resimler i..

9

Image

İkazcı Şükrü Bey saygıyla anıldı

Milli Mücadele kahramanlarından Afyonkarahisar Milletvekili olarak 1. Meclis’te bulunan hukukçu ve gazeteci İkazcı Mehmet Şükrü Bey’in (Koçoğlu) ..

10

Image

‘Valilik kimseden para istemez’

Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, şehit yakınlarına ve gazilere yönelik olarak gereken desteklerin verildiği, bunu sağlarken vatan..

11

Image

Toprak Koruma Kurulu toplandı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Gülihsan Yiğit, İl Tarım..

12

Image

Alt geçitte sona gelindi
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından kısa süre önce eski Stad Kavşağı, Atatürk Caddesi üzerinde çalışmalarına başlanan alt geçitte sona gelindi...

13

Image

Cep telefonu kontrollü sulama

Çalışmaları devam eden Afyonkarahisar Çobanlar Seyitler Sulaması Yenileme İnşaatının tamamlanması ile 31 bin 150 dekar zirai arazinin sulanacağın..

14

Image

Basın Yayın Derneği’ne ziyaretler sürüyor

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ne nezaket ziyaretleri devam ediyor. Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve Türkiye-Çin İş ..

15

Image

Şehit babası Çömez’i ziyaret etti

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 1996 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Fahri Pınar'ın babası İsmail Pınar'ı (74), Afyo..

16

Image

‘Hizmetlerimiz unutulmamış’
Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Çoban, ..

17

Image

Mevlevihane’ye ziyaretçi akını

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilen, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenerek halkımızın hizmetine sunulan Afyonkarahisar..

Tezgâhlar, hareketli günler geçiriyor(Özel Haber) | Gazete3.com.tr
Image

Tezgâhlar, hareketli günler geçiriyor(Özel Haber)Afyonkarahisar’da Ramazan Bayramı yaklaşırken, misafirlerini daha iyi ağırlayabilmek için alış verişe çıkan vatandaşların yanı sıra, her sene olduğu gibi bu sene de Ambaryolu’na ekmek parası kazanmak için tezgâh kuran vatandaşlar da Gazete 3’e değerlendirmelerde bulundular.
  AFYON    14.06.2018 10:14:52


Ramazan Bayramına kısa bir süre kala büyük bir hareketlilik yaşadıklarını ifade eden emektarlar, tüm İslâm âleminin Ramazan Bayramlarını kutlamayı da ihmal etmediler. Ambaryolunda tezgâh açan vatandaşlardan Selim Yıldırım, “Ben burada muhabbet kuşu satıyorum. Fiyatlarımız ise 3- ila 35 TL arasında. Fiyatlarımızın hepsi bayrama özel fiyatlar. Tabii vatandaşlar, fiyatları biraz pahalı görüyorlar fakat, fiyatlarımız normal. Bunun yanında kuşlarımız ile birlikte hamster (fare) satışımız da var. Tabii bu hamsterleri genelde öğrenciler seviyor, normal vatandaşlar sevmiyorlar. Hamsterlerimizin de fiyatları 15-20 TL arasında değişiyor” diye konuştu.

“ALANYA’DA İŞ OLMADIĞI İÇİN AFYON’A GELDİM”

Ramazan Bayramına kısa bir süre kala duygu ve düşüncelerini ifade eden tezgâh sahiplerinden Hakan İgan ise, “Çok şükür Rabbime fakat ilgi çok az. Burası çok kalabalık fakat çok az. Bütçe zayıf ondan dolayı. Bütçe zayıf olunca insanların ister istemez ilgileri de düşüyor. Alanya esnafıyım ben, Alanya’dan geldim tabii Alanya ile burayı kıyaslar isek Alanya’nın temeli daha bitik. Turizm çok iyi olacak dediler, sözde fakat vaatlerin hiçbirisi tutulmadı. O yüzden burada satışlar Alanya’dan daha iyi.” ifadelerine yer verdi.

“VATANA MİLLETE HAYIRLISI OLSUN”

Bu seneki Ramazan Bayramında işlerin kötü gittiğini ifade eden esnaflardan bir tanesi ise, “Bu bayram iş yok, sıfır. Cadde kalabalık fakat işimize olumlu bir şekilde yansımıyor ki. Seçimlerden dolayı herkes parasını harcamıyor. Bayram alışverişi yok. Şu anda en popüler olan şeker, baklava ve giysi. O da çocukları için büyükler için de değil. Ramazan Bayramı, vatana millete hayırlı ve uğurlu olur inşallah” dedi.>>>Fatma Yıldız-Özel

  AFYON    14.06.2018 10:14:52

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.12.2018
13.12.2018
13.12.2018
OZEL HABERLER