Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Belediye personellerine Kuran-ı Kerim dersi
Sandıklı Belediyesi ile Hayrat Vakfı ile ortaklaşa düzenlenen proje kapsamında Belediye personellerine haftanın iki günü Kuran-ı Kerim dersi veriliyor..

2

Image

Zafer Meydanı’na kapalı durak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından vatandaşların yoğun olarak kullandığı Zafer Meydanı’na kapalı otobüs durağı kuruldu. ..

3

Image

Gençler camide buluştu
İscehisar İlçe Müftülüğü tarafından, Kavak Camiinde Cami-Gençlik buluşması ve yarıyıl tatilini camide geçiren öğrencilere hediye verme programı organi..

4

Image

‘Film platoları keşfedilmeli’
Afyonkarahisar’da Kameranın 100 Yılı adlı kitabın tanıtımı ve belgesel film gösterimi programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’daki f..

5

Image

Nikah için özel günü seçtiler
İnsanların hafızalarında kolay kalması ve matematiksel olarak ters yazıldığında da aynı tarihe denk gelmesi sebebiyle evlenmek için 02.02.2020 tarihin..

6

Image

Burcu’dan Temiz’e ziyaret
T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Ş. Münire Burcu, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’e hayırlı olsun ziyaret..

7

Image

Müftü Avcı görevine başladı
Dinar ilçe müftülüğüne atanan Ramazan Avcı, görevine başladı. ..

8

Image

Rüzgar hayatı olumsuz etkiledi
Afyonkarahisar'da etkili olan rüzgar nedeniyle yerinden sökülen, 6 katlı binanın duvarındaki yaklaşık 10 metre uzunluğundaki reklam tabelası, bazı dük..

9

Image

Akrones çalışanları yorgunluk attı
Afyonkarahisar’da bir termal otel, yarıyıl tatili boyunca yoğun bir dönem geçiren personeline yorgunluk partisi düzenledi. Otel çalışanları yemek yedi..

10

Image

Kendi oğlunun nikahını kıydı
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, oğlu İdris Şahin ile Burçak Akyol çiftinin nikahını kıydı...

11

Image

Metruk binalar yıkılıyor
Emirdağ Belediyesi ilçe sınırları içerisinde bulunan, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımını gerçekleştirmeye devam ediy..

12

Image

Kaymakamlardan ziyaret
İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, Çay ve Çobanlar ilçesi kaymakamlarını makamında ağırladı. ..

13

Image

‘Elimizden gelen gayreti gösteriyoruz’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Huzurevi’nde kalan yaşlıları, AFBEL Termal Otel’de ağırladı. Zeybek, yaşlıların rahat bir hayat yaşamaları için eller..

14

Image

Kış kuşları sayıldı
Afyonkarahisar genelindeki sulak alanlarda bulunan su kuşları için kış sayımı yapıldı...

15

Image

‘Sorunları yerinde tespit ediyoruz’
Akçin Mahallesi’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, vatandaşların taleplerini aldı, sorunları yerinde tespit etti. ..

16

Image

Yardımlar bekleniyor
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği, Elazığ’da yaşanan deprem sonrası Bir Lokma Ekmek Bir Lokma Katık ismiyle yardım kampanyası başlattı..

17

Image

ATSO’dan yardım kampanyası
ATSO tarafından deprem bölgesindeki depremzedelere ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlatıldı. ..

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu | Gazete3.com.tr
Image

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu


PTT Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve kurumun öğrencilere tanıtılması için illeri dolaşarak gösteriler yapan Pette Yollarda oyunu Afyonkarahisar’da öğrencilerle buluştu.
  AFYON    28.12.2018 10:22:17


Hattat Karahisari Kültür Merkezi’nde sergilenen oyun minik öğrencilerden tam not aldı. Sabah ve öğlen olmak üzere iki seans izleyiciyle bulunan oyunda öğrenciler kahkahaya doyamadı. Farklı okullardan gelen anaokulu ve ilkokul birinci ikinci sınıf öğrencileri oyun boyunca keyifli anlar geçirdi. 3 kişilik oyuncu ekibi tarafından sahnelenen ‘Pette Yollarda’ tiyatrosu oyunu 81 ili dolaşarak öğrencilerle ve miniklerle buluşacak. Tiyatroyu PTT Afyonkarahisar PTT Başmüdürü Mehmet Örsdemir ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın da izledi.

PTT’Yİ ÇOCUKLARA TANITIYORUZ

Etkinlikle ilgili konuşan PTT Baş Müdürü Örsdemir, şunları kaydetti: “Pette çocuk tiyatrosu ülkemizin farklı illerini dolaşarak buraya geldiler. Bizde bugün kendilerini konuk ettik. Öğrencilerimizin çok yoğun katılımı oldu. Anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerine yönelik bir oyun sergilendi. PTT’yi halkımızla tekrar tanıştırıp, yaptığı hizmetlerin görülmesi açısından güzel bir oyun. Katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze de teşekkür ediyoruz. Oyunda görev alan tiyatrocularımız çok emek vermişler ve güzel bir oyun ortaya çıkarmışlar. Hepsine teşekkür ediyoruz.” Milli Eğitim İl Müdürü Metin Yalçın ise yaptığı açıklamada, PTT tarafından getirilen bir tiyatro oyunun öğrencilere ücretsiz izletildiğini söyledi. Yalçın, gerekli incelemelerden geçmiş olan bir tiyatro oyunuyla ilgili bir talep geldiğinde severek kabul ettiklerini ifade ederek, “Okul öncesi ve ilkokul birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine yönelik bir sosyal ve kültürel etkinlik oldu. Öğrencilerimiz de bu durumdan çok mutlu oldular” dedi. Tiyatro oyunu yönetmeni ve PTT Çocuk tiyatrosu koordinatörü Hakan Polacanlı, amaçlarının tüm Türkiye’yi dolaşarak PTT’yi tanıtmak olduğunu söyledi.

21. DURAĞIMIZ AFYONKARAHİSAR

Polacanlı, 1 Kasım’da Tekirdağ’dan başladıkları yolculuklarının 21. Durağının Afyonkarahisar olduğunu belirterek, şunları söyledi: “81 ili dolaşmak için yola çıktık. 21. Durağımız olan Afyonkarahisar’dayız. Çocuklarla ve öğretmenlere buluşuyoruz. Bu buluşmalarda her zaman ayrı heyecan duyuyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve PTT’de bu işin arkasına düşüp yollara koyuldu. Çalışıyoruz, mutluyuz. Kerem Eser ve tüm kadro heyecanla çalışıyor. Pette Yollarda oyununda Kerem adında bir gencin ananesine göndermek için PTT’ye giden bir çocuğun başından geçen olaylar ve PTT ile tanışması anlatılıyor.” >>>Mustafa BAYER

  AFYON    28.12.2018 10:22:17

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.02.2020
17.02.2020
17.02.2020
OZEL HABERLER