Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

SEVGİ BOHÇALARI ARMAĞAN EDİLECEK
Sevgi Bohçası protokolü
AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şubesi arasında “Sevgi Bohçası” iş birliği proto..

2

Image

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İl Temsilcisi ve BESYO Müdürü Prof. Dr. Yücel Ocak: “Bu tür organizasyonlar tanıtım için önem taşıyor”
Afyon Kocatepe Üniversitesi BESYO Spor Salonu’nda beş gün süren ve Üniversitelerarası Futsal 1. Ligi’nde mücadele veren en iyi takımların terfi maçlar..

3

Image

Zeybek son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde vatani görevini yaptığı sırada nöbet esnasında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden J. Komando Er Sezer Zeybek son..

4

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

5

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

6

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

7

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

8

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

9

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

10

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

11

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

12

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

13

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

14

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

15

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

16

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

17

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu | Gazete3.com.tr
Image

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu


PTT Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve kurumun öğrencilere tanıtılması için illeri dolaşarak gösteriler yapan Pette Yollarda oyunu Afyonkarahisar’da öğrencilerle buluştu.
  AFYON    28.12.2018 10:22:17


Hattat Karahisari Kültür Merkezi’nde sergilenen oyun minik öğrencilerden tam not aldı. Sabah ve öğlen olmak üzere iki seans izleyiciyle bulunan oyunda öğrenciler kahkahaya doyamadı. Farklı okullardan gelen anaokulu ve ilkokul birinci ikinci sınıf öğrencileri oyun boyunca keyifli anlar geçirdi. 3 kişilik oyuncu ekibi tarafından sahnelenen ‘Pette Yollarda’ tiyatrosu oyunu 81 ili dolaşarak öğrencilerle ve miniklerle buluşacak. Tiyatroyu PTT Afyonkarahisar PTT Başmüdürü Mehmet Örsdemir ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın da izledi.

PTT’Yİ ÇOCUKLARA TANITIYORUZ

Etkinlikle ilgili konuşan PTT Baş Müdürü Örsdemir, şunları kaydetti: “Pette çocuk tiyatrosu ülkemizin farklı illerini dolaşarak buraya geldiler. Bizde bugün kendilerini konuk ettik. Öğrencilerimizin çok yoğun katılımı oldu. Anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerine yönelik bir oyun sergilendi. PTT’yi halkımızla tekrar tanıştırıp, yaptığı hizmetlerin görülmesi açısından güzel bir oyun. Katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze de teşekkür ediyoruz. Oyunda görev alan tiyatrocularımız çok emek vermişler ve güzel bir oyun ortaya çıkarmışlar. Hepsine teşekkür ediyoruz.” Milli Eğitim İl Müdürü Metin Yalçın ise yaptığı açıklamada, PTT tarafından getirilen bir tiyatro oyunun öğrencilere ücretsiz izletildiğini söyledi. Yalçın, gerekli incelemelerden geçmiş olan bir tiyatro oyunuyla ilgili bir talep geldiğinde severek kabul ettiklerini ifade ederek, “Okul öncesi ve ilkokul birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine yönelik bir sosyal ve kültürel etkinlik oldu. Öğrencilerimiz de bu durumdan çok mutlu oldular” dedi. Tiyatro oyunu yönetmeni ve PTT Çocuk tiyatrosu koordinatörü Hakan Polacanlı, amaçlarının tüm Türkiye’yi dolaşarak PTT’yi tanıtmak olduğunu söyledi.

21. DURAĞIMIZ AFYONKARAHİSAR

Polacanlı, 1 Kasım’da Tekirdağ’dan başladıkları yolculuklarının 21. Durağının Afyonkarahisar olduğunu belirterek, şunları söyledi: “81 ili dolaşmak için yola çıktık. 21. Durağımız olan Afyonkarahisar’dayız. Çocuklarla ve öğretmenlere buluşuyoruz. Bu buluşmalarda her zaman ayrı heyecan duyuyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve PTT’de bu işin arkasına düşüp yollara koyuldu. Çalışıyoruz, mutluyuz. Kerem Eser ve tüm kadro heyecanla çalışıyor. Pette Yollarda oyununda Kerem adında bir gencin ananesine göndermek için PTT’ye giden bir çocuğun başından geçen olaylar ve PTT ile tanışması anlatılıyor.” >>>Mustafa BAYER

  AFYON    28.12.2018 10:22:17

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019
OZEL HABERLER