Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

SEVGİ BOHÇALARI ARMAĞAN EDİLECEK
Sevgi Bohçası protokolü
AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şubesi arasında “Sevgi Bohçası” iş birliği proto..

2

Image

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İl Temsilcisi ve BESYO Müdürü Prof. Dr. Yücel Ocak: “Bu tür organizasyonlar tanıtım için önem taşıyor”
Afyon Kocatepe Üniversitesi BESYO Spor Salonu’nda beş gün süren ve Üniversitelerarası Futsal 1. Ligi’nde mücadele veren en iyi takımların terfi maçlar..

3

Image

Zeybek son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde vatani görevini yaptığı sırada nöbet esnasında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden J. Komando Er Sezer Zeybek son..

4

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

5

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

6

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

7

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

8

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

9

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

10

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

11

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

12

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

13

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

14

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

15

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

16

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

17

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

Minik Muhammet yardım eli bekliyor | Gazete3.com.tr
Image

Minik Muhammet yardım eli bekliyor


Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Beldesi’nin Konarı köyünce yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet, ilaçları yurtdışından zamanında gelmediği için tedavisi yarım kalıyor.
  AFYON    05.01.2019 10:25:31


Konarı köyünde yaşayan Hasan ve Gülbeyaz Akçeşme çiftinin 8 ay önce dünyaya gelen bebekleri Muhammet Basri Efe Akçeşme, anne karnında kaptığı enfeksiyon nedeniyle görme engelli doğdu. Anne ve baba hiç bir şeyden habersiz kontrol için götürdükleri özel bir hastanede doktor, bebeğin hiçbir tepki vermemesinden şüphelenerek, minik Muhammet’i Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi’ne götürmelerini söyledi. Üniversite hastanesinde yapılan muayenede 2 aylık olan bebeğin gözlerinde katarak olduğu için görmediğini belirledi. Minik Muhammet’in tedavisinin Gazi Üniversitesi hastanesinde daha sağlıklı yapılabileceğini söyleyen doktorlar, 2 aylık bebeği Ankara’ya sevk etti. Ankara’daki hastanede yapılan tetkiklerde katarakta neyin neden olduğuyla ilgili araştırma yapıldı. Yapılan araştırmanın ardından anne Gülbeyaz Akçeşme’nin hamilelik döneminde hayvanlardan insana bulaşabilen Toxoplasma adlı bir parazit yüzünden enfeksiyon kaptığı belirlendi.

IŞIKTAN KORUNMAK İÇİN LENS KULLANIYOR

Minik Muhammet’in de bu enfeksiyon nedeniyle görme engelli olarak doğduğu ve ameliyat edildi. Görme yetisini kazanan minik bebeğin gözlerini ışıktan korumak için lens kullanmaya başladı. Minik Muhammet’in sorunları bununla kalmadı ve enfeksiyon tedavisinin yapılması gerektiği doktorlar tarafından belirtildi. Minik Muhammet’in tedavisi için 3 tane yurtdışından getirilen ilacın kullanılarak enfeksiyonun vücuttan atılması tedavisi başlatıldı. Minik Muhammet’in ailesi ilaçların temininde yaşanan sıkıntılar yüzünden tedavide aksamalar olduğunu dile getirerek, yardım bekliyor.

ANNE KARNINDA ENFEKSİYON KAPTI

Anne Gülbeyaz Akçeşme, yetkililerden yardım isteyerek, şunları kaydetti: “Muhammet benim 4. Çocuğum. Anne karnında kaptığı enfeksiyon yüzünden görme engelli dünyaya geldi. Görebilmesi için Ankara’da ameliyat olduk. Başarılı geçti ve artık bizim el hareketlerimize tepki veriyor. Görmeye başladı. Ama benden Muhammet’e geçen enfeksiyon hala onun vücudunda sağlığını etkiliyor. Bunun için bir yıl boyunca ilaç tedavisi görmesi gerekiyor. Yurtdışından getirtilen ilaçlar zamanında gelmiyor. Bir ay önce dilekçe ve reçete ile istekte bulunduk. İlaçları bitti ve 10 gündür ilaç kullanamıyoruz. Sağlığının daha da kötüye gideceği endişesi taşıyoruz. Yetkilerden yardım bekliyoruz. Cumhurbaşkanımızın sesimizi duymasını istiyoruz. Oğlumun sağlığına kavuşmasını istiyorum” Minik Muhammet’in dedesi Basri Akçeşme’de torunun tedavisinin düzenli olarak yapılabilmesi için ilaçlarının temininde aksamalar yaşanmaması için destek beklediklerini dile getirdi. >>> Mustafa BAYER

  AFYON    05.01.2019 10:25:31

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019
OZEL HABERLER