Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Basın her zaman yanımızda’
Afyonkarahisar basınının tüm çalışmalarında kendilerine destek verdiğini belirten Türk Eğitim-Sen temsilcileri ile Cansuyu Derneği temsilcileri Afyonk..

2

Image

Pazaryerinde çalışmalar tam gaz
Afyonkarahisar Belediyesi Selçuklu Mahallesinde başlatılan kapalı pazaryerinde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ..

3

Image

‘Ortak projeler yapabiliriz’
Turkuvaz Medya Bölge Koordinatörü Şeyda Yılmaz Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. ..

4

Image

CAKA çocuklara müziği sevdirdi
Keman virtüözü Cihat Aşkın'ın 13 ilde başlattığı Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) projesi kapsamında Türkiye genelinde 500'ün üzerinde çocuk ve..

5

Image

İçme Suyu Arıtma Tesisini gezdiler
Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'nce hayata geçirilen, sofra tuzundan klor üretilmesini sağlayan 10 kg/h kapasiteli Oksijen Bazl..

6

Image

Konservatuar Müzesi’ne anlamlı hediye
Kanun Sanatçısı Tahir Aydoğdu babasının yaptığı ve yıllarca çaldığı tarihi ve manevi önemi büyük olan kanunu Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet ..

7

Image

"Bataklaşma temizlenmeli"
Afyonkarahisar'da, Türkiye'nin en büyük sulak alanlarından Eber Gölü'nün son yıllarda ortaya çıkan kuraklık tehdidine karşı korunabilmesi için yapılma..

8

Image

Otizmli Faik’in resim yeteneği
Afyonkarahisar'da özel eğitim merkezinde resim yeteneği keşfedilen 17 yaşındaki otizmli Faik Emre Arslan'ın, ahşap yakma sanatı ile yaptığı resimler i..

9

Image

İkazcı Şükrü Bey saygıyla anıldı

Milli Mücadele kahramanlarından Afyonkarahisar Milletvekili olarak 1. Meclis’te bulunan hukukçu ve gazeteci İkazcı Mehmet Şükrü Bey’in (Koçoğlu) ..

10

Image

‘Valilik kimseden para istemez’

Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, şehit yakınlarına ve gazilere yönelik olarak gereken desteklerin verildiği, bunu sağlarken vatan..

11

Image

Toprak Koruma Kurulu toplandı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Gülihsan Yiğit, İl Tarım..

12

Image

Alt geçitte sona gelindi
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından kısa süre önce eski Stad Kavşağı, Atatürk Caddesi üzerinde çalışmalarına başlanan alt geçitte sona gelindi...

13

Image

Cep telefonu kontrollü sulama

Çalışmaları devam eden Afyonkarahisar Çobanlar Seyitler Sulaması Yenileme İnşaatının tamamlanması ile 31 bin 150 dekar zirai arazinin sulanacağın..

14

Image

Basın Yayın Derneği’ne ziyaretler sürüyor

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ne nezaket ziyaretleri devam ediyor. Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve Türkiye-Çin İş ..

15

Image

Şehit babası Çömez’i ziyaret etti

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 1996 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Fahri Pınar'ın babası İsmail Pınar'ı (74), Afyo..

16

Image

‘Hizmetlerimiz unutulmamış’
Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Çoban, ..

17

Image

Mevlevihane’ye ziyaretçi akını

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilen, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenerek halkımızın hizmetine sunulan Afyonkarahisar..

Köken sektörel sorunları anlattı | Gazete3.com.tr
Image

Köken sektörel sorunları anlattı


Afyon Eczacı Odası’nın seçimsiz Olağan Genel Kurulu’nda sektördeki sorunları dile getiren Afyon Eczacı Odası Başkanı Melih Köken, Türkiye’de yardımcı eczacı olarak çalışan eczacılar için düzenlemeler yapılması gerektiğini belirtti.
  AFYON    24.09.2018 10:27:43


Türkiye Eczacılar Birliği 33. Bölge Afyonkarahisar Eczacı Odası 41. seçimsiz olağan genel kurulu yapıldı. Odanın Toplantı Salonu’nda yapılan Genel Kurul’da Eczacı Odası Başkanı Kazım Melih Köken, eczacıların sorunlarını anlatarak çözüm yollarını üyeleri ile paylaştı. Köken, okullarından mezun olan eczacıların 1 yıl süreyle yardımcı eczacılık yapmadan serbest eczacılık yapamadıklarını söyledi.

“12 YENİ ECZACI İLİMİZDE GÖREVE BAŞLADI”

Yeni mezun 12 kişinin aralarına katıldığını belirten Köken, “Afyonkarahisar’da yeni mezun olan eczacıların 9’unu yardımcı eczacı olarak, 3’nü de 2.eczacı olarak istihdam edilmesini sağladık. Ben mesleğimize yeni başlayan 12 yeni meslektaşımıza hoş geldiniz diyor, çalışma kriterleri bile belli olmamasına rağmen, eczanelerinde arkadaşlarımızı istihdam eden, mesleki sorumluluklarını yerine getiren serbest eczacılarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“TAŞRALARDAKİ ECZACILARIMIZ ÇALIŞACAK YER BULAMIYOR”

Köken, taşralarda bulunan Eczacılık Fakültelerinden mezun olan eczacıların yardımcı eczacılık yapacakları yeterli sayıda eczaneye sahip olmadığını söyleyerek, Afyonkarahisar’ın bu konuda şanslı bir il olduğunu söyledi. Köken, “Bu konunun Sağlık Bakanlığı tarafından değerlendirilmesi ve günümüzün ekonomik şartları ışığında kriterlerin belirlenmesi gerekiyor” dedi.>>>Gazete3  AFYON    24.09.2018 10:27:43

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.12.2018
13.12.2018
13.12.2018
OZEL HABERLER