Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ziraat Bankası 16’lı Final Turu’nda
Ülkemizi 2019 CEV Challenge Kupası erkekler kategorisinde temsil eden ve Efeler Voleybol Ligi’nde İkbal Afyon Belediye Yüntaş’ın rakipleri arasında ye..

2

Image

Türk-Alman mutfağı Afyon’da buluştu
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın eşi Emine Çoban’ın davetlisi olarak Afyonkarahisar’a gelen bayanlar, bu kez de yöresel yemeklerimizi tanıdı...

3

Image

Rahatsızlanan yolcuyu hastaneye götürdü
Afyonkarahisar’da halk otobüsü şoförü, rahatsızlanan yaşlı bir yolcuyu güzergahını değiştirerek hastaneye kadar götürdü. ..

4

Image

Yol yıkama çalışmaları devam ediyor
Afyonkarahisar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yolların yıkama çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor...

5

Image

Kent Ormanı kuş sergisi açıldı
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen Kent Ormanı'nda yaşayan 33 farklı tür kuş fotoğraflarından oluşan AKÜ Veteriner Fakültesi Öğretim Üyes..

6

Image

İKBAL TERMAL OTEL en lüks oteller arasında
Bali’de 500’den fazla katılımcı ile Ayana Resort & Spa’da gerçekleşen, Dünyanın en lüks otellerinin katıldığı ve dünyanın zirvedeki lüks otellerini fa..

7

Image

Veysel Eroğlu parkında çalışmalar son sürat
Afyonkarahisar Belediyesi, gururumuz eski Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun adını taşıyacak parkta çalışmalarını aralıksız olarak sürdürü..

8

Image

Ata’nın yolunda ilerliyorlar
Türkiye Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi'nin 11 üyesi, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine ulaştı...

9

Image

“HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”
Kış tedbirleri toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın Türkiye’nin en soğuk illeri arasında yer aldığını söyleyerek, “Türkiye'd..

10

Image

‘Afyonkarahisar Yeşilhisar olacak’
Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” programı kapsamında düzenlenen fidan dikim t..

11

Image

Öğrenciler enerji santrallerini gezdi
Değişen ve gelişen teknolojiye uyum sağlamak amacıyla Afyonkarahisar'da bulunan elektrik üretim santrallerine inceleme gezisinde bulunan Afyon Kocatep..

12

Image

Çocuk oyunlarını öğretiyorlar
Afyonkarahisar'daki üniversite öğrencileri, sosyal sorumluk projesi kapsamında köy okulunda öğrenim gören çocuklara 1980'li ve 1990'lı yılların unutul..

13

Image

Sendikacılardan ziyaret
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz ve beraberindeki sendika yöneticilerini makamında kabul etti...

14

Image

Halk otobüslerinde yoğun temizlik
Afyonkarahisar'da, toplu ulaşımın can damarını oluşturan halk otobüsleri, her yeni güne başlamadan önce köşe bucak temizlenerek vatandaşın hizmetine s..

15

Image

‘Muhalif ve doğru haberlerle okunan gazete olabilirsiniz’
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ümit Şeref Kayacan, internet haberciliğinin yerel gazeteleri etkilediğini söyleyerek, yazılı basının da sadece resmi il..

16

Image

“Yüzde 35 tasarruf elinizde”
Aksa Afyon Doğal Dağıtım A.Ş. Proje Kontrol ve İç Tesisat Mühendisi Ercan Çallı, kabarık doğalgaz faturalarını düşürmenin püf noktalarını açıkladı
..

17

Image

Park Afyon’da Unutmadık temalı sergi
ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen, Zafer Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi Park Afyon AVM ’de Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölü..

Endemik türlerin fotoğraf sergisi açıldı | Gazete3.com.tr
Image

Endemik türlerin fotoğraf sergisi açıldı


Afyonkarahisar'da Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma Biyoizlem Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Doğa Koruma Milli Parklar 5
  AFYON    08.04.2017 10:27:42


Afyonkarahisar'da Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma Biyoizlem Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Doğa Koruma Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü tarafından nesli tükenmekte olan endemik türlerin fotoğraflarının yer aldığı sergi açıldı. Gazete3 Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Atatürk Kongre Merkezi'nde açılan fotoğraf sergisinde, doğa fotoğrafçıları Mustafa Erturhan, Arif Birsen, Mustafa Sözen ve Uğur Cengiz Erişmiş'in çektiği 60 endemik türün fotoğrafı yer aldı. AKÜ Doğa Koruma Biyoizlem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Uğur Cengiz Erişmiş, sergiyi doğa ve canlıya olan ilgiyi, farkındalığı arttırmak için açtıklarını dile getirdi. 2013 yılında Orman ve Su İşleri Bakanlığının Türkiye biyoçeşitliliğinin belirlenmesi için bir çalışma başlattığını, bu pilot bölgelerden birisinin de Afyonkarahisar olduğunu ifade eden Erişmiş, şunları kaydetti: AFYONKARAHİSAR'IN BİYOÇEŞİTLİLİK ENVANTERİNİ TAMAMLADIK "İki yıl süren çalışma içinde Afyonkarahisar'ın biyoçeşitlilik envanterini tamamladık. Bu çalışmayı yaparken çektiğimiz binlerce fotoğraftan Türkiye'de endemik tür olan tükenme tehlikesi altında olan türlerin fotoğraflarının yer aldığı 60 fotoğrafı sergi için hazırladık. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediğimiz bu sergiyle, biyoçeşitlilik ve doğa bilincini arttırmayı ve farkındalık oluşturmayı hedefledik." Sergide bulunan fotoğrafların Afyonkarahisar genelinde çekildiğini belirten Erişmiş, "Bunların içinde orman, sulak alan ve mağaralarda çekilmiş fotoğraflar var. İlerleyen günlerde Afyonkarahisar'ın yaban hayatı belgeselini de oluşturacağız." dedi. Serginin açılışına Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Adem Uslu, AKÜ Rektör Yardımcısı Mehmet Karakaş, Doğa Koruma ve Milli Parklar Afyonkarahisar Şube Müdürü Hüseyin Bozoklu, öğrenciler ve kurum çalışanları katıldı. Sergi 9 Nisan'a kadar açık kalacak.
  AFYON    08.04.2017 10:27:42

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.11.2018
17.11.2018
17.11.2018
OZEL HABERLER