Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

2

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

3

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

4

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

5

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

6

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

7

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

8

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

9

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

10

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

11

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

12

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

13

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

14

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

15

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

16

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

17

Image

Halk otobüsleri dünyayı 42 kez dolaştı
Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Yüntaş AŞ. Tarafından işletilen Halk otobüsleri, hizmete başladığı günden beri yaptığı bir milyon 700 binden fazla ..

Endemik türlerin fotoğraf sergisi açıldı | Gazete3.com.tr
Image

Endemik türlerin fotoğraf sergisi açıldı


Afyonkarahisar'da Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma Biyoizlem Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Doğa Koruma Milli Parklar 5
  AFYON    08.04.2017 10:27:42


Afyonkarahisar'da Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma Biyoizlem Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Doğa Koruma Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü tarafından nesli tükenmekte olan endemik türlerin fotoğraflarının yer aldığı sergi açıldı. Gazete3 Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Atatürk Kongre Merkezi'nde açılan fotoğraf sergisinde, doğa fotoğrafçıları Mustafa Erturhan, Arif Birsen, Mustafa Sözen ve Uğur Cengiz Erişmiş'in çektiği 60 endemik türün fotoğrafı yer aldı. AKÜ Doğa Koruma Biyoizlem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Uğur Cengiz Erişmiş, sergiyi doğa ve canlıya olan ilgiyi, farkındalığı arttırmak için açtıklarını dile getirdi. 2013 yılında Orman ve Su İşleri Bakanlığının Türkiye biyoçeşitliliğinin belirlenmesi için bir çalışma başlattığını, bu pilot bölgelerden birisinin de Afyonkarahisar olduğunu ifade eden Erişmiş, şunları kaydetti: AFYONKARAHİSAR'IN BİYOÇEŞİTLİLİK ENVANTERİNİ TAMAMLADIK "İki yıl süren çalışma içinde Afyonkarahisar'ın biyoçeşitlilik envanterini tamamladık. Bu çalışmayı yaparken çektiğimiz binlerce fotoğraftan Türkiye'de endemik tür olan tükenme tehlikesi altında olan türlerin fotoğraflarının yer aldığı 60 fotoğrafı sergi için hazırladık. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediğimiz bu sergiyle, biyoçeşitlilik ve doğa bilincini arttırmayı ve farkındalık oluşturmayı hedefledik." Sergide bulunan fotoğrafların Afyonkarahisar genelinde çekildiğini belirten Erişmiş, "Bunların içinde orman, sulak alan ve mağaralarda çekilmiş fotoğraflar var. İlerleyen günlerde Afyonkarahisar'ın yaban hayatı belgeselini de oluşturacağız." dedi. Serginin açılışına Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Adem Uslu, AKÜ Rektör Yardımcısı Mehmet Karakaş, Doğa Koruma ve Milli Parklar Afyonkarahisar Şube Müdürü Hüseyin Bozoklu, öğrenciler ve kurum çalışanları katıldı. Sergi 9 Nisan'a kadar açık kalacak.
  AFYON    08.04.2017 10:27:42

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.04.2019
20.04.2019
20.04.2019
OZEL HABERLER