Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

2

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

3

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

4

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

5

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

6

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

7

Image

Halk otobüsleri dünyayı 42 kez dolaştı
Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Yüntaş AŞ. Tarafından işletilen Halk otobüsleri, hizmete başladığı günden beri yaptığı bir milyon 700 binden fazla ..

8

Image

“Ligin ilk yarısında hesaplar tutmadı”
Süper Amatör Lig takımlarından Demirspor’un tecrübeli Teknik Direktörü Agah Bıyıkoğlu, Gazete 3’e ilk yarının değerlendirmesini yaptı


..

9

Image

‘Cumhuriyet Sucukları bir marka’
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriye..

10

Image

Minik Muhammet yardım eli bekliyor
Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Beldesi’nin Konarı köyünce yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet, ilaçları yurtdışında..

11

Image

Protokolden ziyaret
Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki heyet Ankara İli programları kapsamında UNESCO Türkiye Millî Komisyon Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz’a ziyarett..

12

Image

TOKİ’ler ocakta teslim

İscehisar ilçesinde yapılan TOKİ konutlarındaki çalışmalarda sona gelindiği ocak ayında teslimatların yapılacağı ifade edildi. ..

13

Image

Ayın elemanı Fatma Yıldız
Megabirlik Medya’da ayın elemanı seçilmeye devam ediyor. Kasım ayında ayın elemanı olarak Hesna Gülbaş seçilirken, aralık ayında ayın elemanı Gazete 3..

14

Image

‘4 bin kitap okudum’
Afyonkarahisar'da emekli inşaat mühendisi Ülkü Akcüre (75), ofisini kütüphaneye dönüştürdü. 60 yıldır biriktirdiği 6 bine yakın kitabı bir araya getir..

15

Image

Vali Tutulmaz, Uzunkaya’yı ağırladı
Vali Mustafa Tutulmaz, programları kapsamında ilimize gelen Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’yı makamında ağırladı...

16

Image

Bir yastıkta 58 yıl
Afyonkarahisar’da yıllardır hizmet veren duayen gazeteci, yazar, araştırmacı şair Galip Leblebicioğlu ile Huriye Leblebicioğlu çifti 58.evlilik yıl dö..

17

Image

‘Kültürel zenginliği fazla bir kentteyiz’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın kültürel zenginliği fazla olan bir kent olduğunu söyledi.
..

Endemik türlerin fotoğraf sergisi açıldı | Gazete3.com.tr
Image

Endemik türlerin fotoğraf sergisi açıldı


Afyonkarahisar'da Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma Biyoizlem Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Doğa Koruma Milli Parklar 5
  AFYON    08.04.2017 10:27:42


Afyonkarahisar'da Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma Biyoizlem Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Doğa Koruma Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü tarafından nesli tükenmekte olan endemik türlerin fotoğraflarının yer aldığı sergi açıldı. Gazete3 Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Atatürk Kongre Merkezi'nde açılan fotoğraf sergisinde, doğa fotoğrafçıları Mustafa Erturhan, Arif Birsen, Mustafa Sözen ve Uğur Cengiz Erişmiş'in çektiği 60 endemik türün fotoğrafı yer aldı. AKÜ Doğa Koruma Biyoizlem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Uğur Cengiz Erişmiş, sergiyi doğa ve canlıya olan ilgiyi, farkındalığı arttırmak için açtıklarını dile getirdi. 2013 yılında Orman ve Su İşleri Bakanlığının Türkiye biyoçeşitliliğinin belirlenmesi için bir çalışma başlattığını, bu pilot bölgelerden birisinin de Afyonkarahisar olduğunu ifade eden Erişmiş, şunları kaydetti: AFYONKARAHİSAR'IN BİYOÇEŞİTLİLİK ENVANTERİNİ TAMAMLADIK "İki yıl süren çalışma içinde Afyonkarahisar'ın biyoçeşitlilik envanterini tamamladık. Bu çalışmayı yaparken çektiğimiz binlerce fotoğraftan Türkiye'de endemik tür olan tükenme tehlikesi altında olan türlerin fotoğraflarının yer aldığı 60 fotoğrafı sergi için hazırladık. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediğimiz bu sergiyle, biyoçeşitlilik ve doğa bilincini arttırmayı ve farkındalık oluşturmayı hedefledik." Sergide bulunan fotoğrafların Afyonkarahisar genelinde çekildiğini belirten Erişmiş, "Bunların içinde orman, sulak alan ve mağaralarda çekilmiş fotoğraflar var. İlerleyen günlerde Afyonkarahisar'ın yaban hayatı belgeselini de oluşturacağız." dedi. Serginin açılışına Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Adem Uslu, AKÜ Rektör Yardımcısı Mehmet Karakaş, Doğa Koruma ve Milli Parklar Afyonkarahisar Şube Müdürü Hüseyin Bozoklu, öğrenciler ve kurum çalışanları katıldı. Sergi 9 Nisan'a kadar açık kalacak.
  AFYON    08.04.2017 10:27:42

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.01.2019
24.01.2019
24.01.2019
OZEL HABERLER