Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

2

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

3

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

4

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

5

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

6

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

7

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

8

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

9

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

10

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

11

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

12

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

13

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

14

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

15

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

16

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

17

Image

Halk otobüsleri dünyayı 42 kez dolaştı
Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Yüntaş AŞ. Tarafından işletilen Halk otobüsleri, hizmete başladığı günden beri yaptığı bir milyon 700 binden fazla ..

BU GÜN BAYRAM | Gazete3.com.tr
Image


BU GÜN BAYRAM


  Her Türk vatandaşının en büyük bayramı… Sen yaşadığın sürede bayramı  yaparsın
  AFYON    29.10.2015 16:11:50


  Her Türk vatandaşının en büyük bayramı… Sen yaşadığın sürede bayramı  yaparsın. Arka arkaya savaşlar kaybetmiş imparatorluk! Halk savaşmaktan yorgun ve bitap düşmüş… hep yenilgi, hep kaybetmek. Tüm bunlara rağmen vazgeçmemek. Vazgeçiverse  işleri yoluna giriverecek emperyalistlerin! Yenilmiş ama vazgeçmemiş.   Vazgeçmediği için de, dünya kurulduğu günden beri ayakta olan iki devletten biri Türkiye Cumhuriyeti. Türkiye Cumhuriyeti’nin her  vatandaşı kabristanı bir ziyaret etsin. Orada yatan atalarına, dedelerine Sorsun: Siz bu Cumhuriyeti nasıl kurdunuz? Orada yatan ; Türk’ü, Kürt’ü, Çerkez’i , Laz’ı, Ermelisi: “birdik, bütündük, el ele yürüdük, düşmanı vatanımızdan kovduk” aynı kapta toplanmak, aynı kapta Pişmek, aynı ateşte yürekleri tutuşturmak ve kendi öz suyunla hem hal olmak. Yani aşure gibi! Aynı tencerenin, aynı kazanın içine nohut, fasulye, fındık, fıstık, yemiş gibi 41 çeşit bakliyat ve yemişi atarsın, kısık ateşte evire çevire karıştırırsın. Kimi özündeki bal suyunu, kimi şekerini, kimi yağını salar. Elinde kepçesi olan usta karıştırır, özlerin birbirine iyice karıştığına inanınca, ateşi  kapatır!. İşini iyi bilirsen aşure olur; bilmezsen bulamaç olur!     Türkiye Cumhuriyetini 81 ilinde ve KKTC de de bu gün bayram. Afyonkarahisar’da  bu bayram bir  başka! 81 ilden şehit olanların yakınları ve gazileri misafirimiz olmuş… Bir kaçı ile konuştum. Zaferin  kazanıldığı topraklarda olmaktan o kadar mutlular ki; anlatılmaz. Onlardaki yüz ifadesini görürsün,  beraberce yaşarsın mutluluğu!...Bu projeyi düşünen,uygulayan sn. Valimiz Yusuf Hakan Güner’i tebrik etmek,  her Afyonlunun  görevi diye düşünüyorum. Gönül almak, gönül huzuru vermek, buna denir ancak. Minnet borcumuzun bir kısmını ödemiş olduk belki de, valimiz sayesinde.   Valilik, belediye ve üniversite çok iyi anlaşan , uyum içinde çalışan, çalışmalarını verimliliğe dönüştüren devlet kurumları. Belki de bu yüzden; son yıllarda kalkınma hamleleri…Valiliğimizin Cumhuriyet Bayramı Kutlama programı dolu dolu. Üniversite, Belediye katkı vermiş , programın  zenginleşmesi için. Programı izleyince, güzel şeyleri sizlerle paylaşacağıma inanıyorum.   Üç yıl önce oluşturulan “Cumhuriyet Platformu”nu ADD de, tekrar bir araya getirdik. Oturduk, konuştuk. Son günlerde yaşadığımız acı olayları da düşünerek “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu bir konferans düzenlemeyi kararlaştırdık. Üniversitemizden, Tarih Bölümü öğretim görevlisi Sn. Doç. Dr Ahmet Altıntaş’ın konferansı vermesi için izin istedik. Rektörümüz Sn. Prof. Dr. Mustafa Solak ve Rektör Yardımcısı Sn. Mehmet Karakaş’a teşekkür eder saygılarımızı sunarız.   Konferansın yapılması için RAM Salonu’nun tahsisi konusunda Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Metin Yalçın Bey’e ve Vali Yardımcımız Sn. Erhan Günay Bey’e  şükranlarımızı ve saygılarımızı sunarız. En büyük bayram bu gün; hepimize kutlu olsun. Afyon halkı da davetlimizdir. 29 Ekim 2015, RAM salonu( Afyon Lisesi Karşısı) saat 14.00 bekleriz. Bayram neşesi ile yaşayıp, mutlu olunuz…
  AFYON    29.10.2015 16:11:50

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.04.2019
18.04.2019
18.04.2019
OZEL HABERLER