Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ziraat Bankası 16’lı Final Turu’nda
Ülkemizi 2019 CEV Challenge Kupası erkekler kategorisinde temsil eden ve Efeler Voleybol Ligi’nde İkbal Afyon Belediye Yüntaş’ın rakipleri arasında ye..

2

Image

Türk-Alman mutfağı Afyon’da buluştu
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın eşi Emine Çoban’ın davetlisi olarak Afyonkarahisar’a gelen bayanlar, bu kez de yöresel yemeklerimizi tanıdı...

3

Image

Rahatsızlanan yolcuyu hastaneye götürdü
Afyonkarahisar’da halk otobüsü şoförü, rahatsızlanan yaşlı bir yolcuyu güzergahını değiştirerek hastaneye kadar götürdü. ..

4

Image

Yol yıkama çalışmaları devam ediyor
Afyonkarahisar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yolların yıkama çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor...

5

Image

Kent Ormanı kuş sergisi açıldı
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen Kent Ormanı'nda yaşayan 33 farklı tür kuş fotoğraflarından oluşan AKÜ Veteriner Fakültesi Öğretim Üyes..

6

Image

İKBAL TERMAL OTEL en lüks oteller arasında
Bali’de 500’den fazla katılımcı ile Ayana Resort & Spa’da gerçekleşen, Dünyanın en lüks otellerinin katıldığı ve dünyanın zirvedeki lüks otellerini fa..

7

Image

Veysel Eroğlu parkında çalışmalar son sürat
Afyonkarahisar Belediyesi, gururumuz eski Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun adını taşıyacak parkta çalışmalarını aralıksız olarak sürdürü..

8

Image

Ata’nın yolunda ilerliyorlar
Türkiye Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi'nin 11 üyesi, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine ulaştı...

9

Image

“HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”
Kış tedbirleri toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın Türkiye’nin en soğuk illeri arasında yer aldığını söyleyerek, “Türkiye'd..

10

Image

‘Afyonkarahisar Yeşilhisar olacak’
Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” programı kapsamında düzenlenen fidan dikim t..

11

Image

Öğrenciler enerji santrallerini gezdi
Değişen ve gelişen teknolojiye uyum sağlamak amacıyla Afyonkarahisar'da bulunan elektrik üretim santrallerine inceleme gezisinde bulunan Afyon Kocatep..

12

Image

Çocuk oyunlarını öğretiyorlar
Afyonkarahisar'daki üniversite öğrencileri, sosyal sorumluk projesi kapsamında köy okulunda öğrenim gören çocuklara 1980'li ve 1990'lı yılların unutul..

13

Image

Halk otobüslerinde yoğun temizlik
Afyonkarahisar'da, toplu ulaşımın can damarını oluşturan halk otobüsleri, her yeni güne başlamadan önce köşe bucak temizlenerek vatandaşın hizmetine s..

14

Image

Sendikacılardan ziyaret
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz ve beraberindeki sendika yöneticilerini makamında kabul etti...

15

Image

‘Muhalif ve doğru haberlerle okunan gazete olabilirsiniz’
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ümit Şeref Kayacan, internet haberciliğinin yerel gazeteleri etkilediğini söyleyerek, yazılı basının da sadece resmi il..

16

Image

“Yüzde 35 tasarruf elinizde”
Aksa Afyon Doğal Dağıtım A.Ş. Proje Kontrol ve İç Tesisat Mühendisi Ercan Çallı, kabarık doğalgaz faturalarını düşürmenin püf noktalarını açıkladı
..

17

Image

Park Afyon’da Unutmadık temalı sergi
ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen, Zafer Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi Park Afyon AVM ’de Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölü..

BU GÜN BAYRAM | Gazete3.com.tr
Image


BU GÜN BAYRAM


  Her Türk vatandaşının en büyük bayramı… Sen yaşadığın sürede bayramı  yaparsın
  AFYON    29.10.2015 16:11:50


  Her Türk vatandaşının en büyük bayramı… Sen yaşadığın sürede bayramı  yaparsın. Arka arkaya savaşlar kaybetmiş imparatorluk! Halk savaşmaktan yorgun ve bitap düşmüş… hep yenilgi, hep kaybetmek. Tüm bunlara rağmen vazgeçmemek. Vazgeçiverse  işleri yoluna giriverecek emperyalistlerin! Yenilmiş ama vazgeçmemiş.   Vazgeçmediği için de, dünya kurulduğu günden beri ayakta olan iki devletten biri Türkiye Cumhuriyeti. Türkiye Cumhuriyeti’nin her  vatandaşı kabristanı bir ziyaret etsin. Orada yatan atalarına, dedelerine Sorsun: Siz bu Cumhuriyeti nasıl kurdunuz? Orada yatan ; Türk’ü, Kürt’ü, Çerkez’i , Laz’ı, Ermelisi: “birdik, bütündük, el ele yürüdük, düşmanı vatanımızdan kovduk” aynı kapta toplanmak, aynı kapta Pişmek, aynı ateşte yürekleri tutuşturmak ve kendi öz suyunla hem hal olmak. Yani aşure gibi! Aynı tencerenin, aynı kazanın içine nohut, fasulye, fındık, fıstık, yemiş gibi 41 çeşit bakliyat ve yemişi atarsın, kısık ateşte evire çevire karıştırırsın. Kimi özündeki bal suyunu, kimi şekerini, kimi yağını salar. Elinde kepçesi olan usta karıştırır, özlerin birbirine iyice karıştığına inanınca, ateşi  kapatır!. İşini iyi bilirsen aşure olur; bilmezsen bulamaç olur!     Türkiye Cumhuriyetini 81 ilinde ve KKTC de de bu gün bayram. Afyonkarahisar’da  bu bayram bir  başka! 81 ilden şehit olanların yakınları ve gazileri misafirimiz olmuş… Bir kaçı ile konuştum. Zaferin  kazanıldığı topraklarda olmaktan o kadar mutlular ki; anlatılmaz. Onlardaki yüz ifadesini görürsün,  beraberce yaşarsın mutluluğu!...Bu projeyi düşünen,uygulayan sn. Valimiz Yusuf Hakan Güner’i tebrik etmek,  her Afyonlunun  görevi diye düşünüyorum. Gönül almak, gönül huzuru vermek, buna denir ancak. Minnet borcumuzun bir kısmını ödemiş olduk belki de, valimiz sayesinde.   Valilik, belediye ve üniversite çok iyi anlaşan , uyum içinde çalışan, çalışmalarını verimliliğe dönüştüren devlet kurumları. Belki de bu yüzden; son yıllarda kalkınma hamleleri…Valiliğimizin Cumhuriyet Bayramı Kutlama programı dolu dolu. Üniversite, Belediye katkı vermiş , programın  zenginleşmesi için. Programı izleyince, güzel şeyleri sizlerle paylaşacağıma inanıyorum.   Üç yıl önce oluşturulan “Cumhuriyet Platformu”nu ADD de, tekrar bir araya getirdik. Oturduk, konuştuk. Son günlerde yaşadığımız acı olayları da düşünerek “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu bir konferans düzenlemeyi kararlaştırdık. Üniversitemizden, Tarih Bölümü öğretim görevlisi Sn. Doç. Dr Ahmet Altıntaş’ın konferansı vermesi için izin istedik. Rektörümüz Sn. Prof. Dr. Mustafa Solak ve Rektör Yardımcısı Sn. Mehmet Karakaş’a teşekkür eder saygılarımızı sunarız.   Konferansın yapılması için RAM Salonu’nun tahsisi konusunda Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Metin Yalçın Bey’e ve Vali Yardımcımız Sn. Erhan Günay Bey’e  şükranlarımızı ve saygılarımızı sunarız. En büyük bayram bu gün; hepimize kutlu olsun. Afyon halkı da davetlimizdir. 29 Ekim 2015, RAM salonu( Afyon Lisesi Karşısı) saat 14.00 bekleriz. Bayram neşesi ile yaşayıp, mutlu olunuz…
  AFYON    29.10.2015 16:11:50

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.11.2018
17.11.2018
17.11.2018
OZEL HABERLER