Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

2

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

3

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

4

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

5

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

6

Image

Halk otobüsleri dünyayı 42 kez dolaştı
Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Yüntaş AŞ. Tarafından işletilen Halk otobüsleri, hizmete başladığı günden beri yaptığı bir milyon 700 binden fazla ..

7

Image

“Ligin ilk yarısında hesaplar tutmadı”
Süper Amatör Lig takımlarından Demirspor’un tecrübeli Teknik Direktörü Agah Bıyıkoğlu, Gazete 3’e ilk yarının değerlendirmesini yaptı


..

8

Image

‘Cumhuriyet Sucukları bir marka’
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriye..

9

Image

Minik Muhammet yardım eli bekliyor
Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Beldesi’nin Konarı köyünce yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet, ilaçları yurtdışında..

10

Image

Protokolden ziyaret
Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki heyet Ankara İli programları kapsamında UNESCO Türkiye Millî Komisyon Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz’a ziyarett..

11

Image

TOKİ’ler ocakta teslim

İscehisar ilçesinde yapılan TOKİ konutlarındaki çalışmalarda sona gelindiği ocak ayında teslimatların yapılacağı ifade edildi. ..

12

Image

‘4 bin kitap okudum’
Afyonkarahisar'da emekli inşaat mühendisi Ülkü Akcüre (75), ofisini kütüphaneye dönüştürdü. 60 yıldır biriktirdiği 6 bine yakın kitabı bir araya getir..

13

Image

Ayın elemanı Fatma Yıldız
Megabirlik Medya’da ayın elemanı seçilmeye devam ediyor. Kasım ayında ayın elemanı olarak Hesna Gülbaş seçilirken, aralık ayında ayın elemanı Gazete 3..

14

Image

Vali Tutulmaz, Uzunkaya’yı ağırladı
Vali Mustafa Tutulmaz, programları kapsamında ilimize gelen Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’yı makamında ağırladı...

15

Image

Bir yastıkta 58 yıl
Afyonkarahisar’da yıllardır hizmet veren duayen gazeteci, yazar, araştırmacı şair Galip Leblebicioğlu ile Huriye Leblebicioğlu çifti 58.evlilik yıl dö..

16

Image

‘Kültürel zenginliği fazla bir kentteyiz’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın kültürel zenginliği fazla olan bir kent olduğunu söyledi.
..

17

Image

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu
PTT Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve kurumun öğrencilere tanıtılması için illeri dolaşarak gösteriler yapan Pette Yollarda oyunu Afyonka..

BU GÜN BAYRAM | Gazete3.com.tr
Image


BU GÜN BAYRAM


  Her Türk vatandaşının en büyük bayramı… Sen yaşadığın sürede bayramı  yaparsın
  AFYON    29.10.2015 16:11:50


  Her Türk vatandaşının en büyük bayramı… Sen yaşadığın sürede bayramı  yaparsın. Arka arkaya savaşlar kaybetmiş imparatorluk! Halk savaşmaktan yorgun ve bitap düşmüş… hep yenilgi, hep kaybetmek. Tüm bunlara rağmen vazgeçmemek. Vazgeçiverse  işleri yoluna giriverecek emperyalistlerin! Yenilmiş ama vazgeçmemiş.   Vazgeçmediği için de, dünya kurulduğu günden beri ayakta olan iki devletten biri Türkiye Cumhuriyeti. Türkiye Cumhuriyeti’nin her  vatandaşı kabristanı bir ziyaret etsin. Orada yatan atalarına, dedelerine Sorsun: Siz bu Cumhuriyeti nasıl kurdunuz? Orada yatan ; Türk’ü, Kürt’ü, Çerkez’i , Laz’ı, Ermelisi: “birdik, bütündük, el ele yürüdük, düşmanı vatanımızdan kovduk” aynı kapta toplanmak, aynı kapta Pişmek, aynı ateşte yürekleri tutuşturmak ve kendi öz suyunla hem hal olmak. Yani aşure gibi! Aynı tencerenin, aynı kazanın içine nohut, fasulye, fındık, fıstık, yemiş gibi 41 çeşit bakliyat ve yemişi atarsın, kısık ateşte evire çevire karıştırırsın. Kimi özündeki bal suyunu, kimi şekerini, kimi yağını salar. Elinde kepçesi olan usta karıştırır, özlerin birbirine iyice karıştığına inanınca, ateşi  kapatır!. İşini iyi bilirsen aşure olur; bilmezsen bulamaç olur!     Türkiye Cumhuriyetini 81 ilinde ve KKTC de de bu gün bayram. Afyonkarahisar’da  bu bayram bir  başka! 81 ilden şehit olanların yakınları ve gazileri misafirimiz olmuş… Bir kaçı ile konuştum. Zaferin  kazanıldığı topraklarda olmaktan o kadar mutlular ki; anlatılmaz. Onlardaki yüz ifadesini görürsün,  beraberce yaşarsın mutluluğu!...Bu projeyi düşünen,uygulayan sn. Valimiz Yusuf Hakan Güner’i tebrik etmek,  her Afyonlunun  görevi diye düşünüyorum. Gönül almak, gönül huzuru vermek, buna denir ancak. Minnet borcumuzun bir kısmını ödemiş olduk belki de, valimiz sayesinde.   Valilik, belediye ve üniversite çok iyi anlaşan , uyum içinde çalışan, çalışmalarını verimliliğe dönüştüren devlet kurumları. Belki de bu yüzden; son yıllarda kalkınma hamleleri…Valiliğimizin Cumhuriyet Bayramı Kutlama programı dolu dolu. Üniversite, Belediye katkı vermiş , programın  zenginleşmesi için. Programı izleyince, güzel şeyleri sizlerle paylaşacağıma inanıyorum.   Üç yıl önce oluşturulan “Cumhuriyet Platformu”nu ADD de, tekrar bir araya getirdik. Oturduk, konuştuk. Son günlerde yaşadığımız acı olayları da düşünerek “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu bir konferans düzenlemeyi kararlaştırdık. Üniversitemizden, Tarih Bölümü öğretim görevlisi Sn. Doç. Dr Ahmet Altıntaş’ın konferansı vermesi için izin istedik. Rektörümüz Sn. Prof. Dr. Mustafa Solak ve Rektör Yardımcısı Sn. Mehmet Karakaş’a teşekkür eder saygılarımızı sunarız.   Konferansın yapılması için RAM Salonu’nun tahsisi konusunda Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Metin Yalçın Bey’e ve Vali Yardımcımız Sn. Erhan Günay Bey’e  şükranlarımızı ve saygılarımızı sunarız. En büyük bayram bu gün; hepimize kutlu olsun. Afyon halkı da davetlimizdir. 29 Ekim 2015, RAM salonu( Afyon Lisesi Karşısı) saat 14.00 bekleriz. Bayram neşesi ile yaşayıp, mutlu olunuz…
  AFYON    29.10.2015 16:11:50

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.01.2019
22.01.2019
22.01.2019
OZEL HABERLER