Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Belediye personellerine Kuran-ı Kerim dersi
Sandıklı Belediyesi ile Hayrat Vakfı ile ortaklaşa düzenlenen proje kapsamında Belediye personellerine haftanın iki günü Kuran-ı Kerim dersi veriliyor..

2

Image

Zafer Meydanı’na kapalı durak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından vatandaşların yoğun olarak kullandığı Zafer Meydanı’na kapalı otobüs durağı kuruldu. ..

3

Image

Gençler camide buluştu
İscehisar İlçe Müftülüğü tarafından, Kavak Camiinde Cami-Gençlik buluşması ve yarıyıl tatilini camide geçiren öğrencilere hediye verme programı organi..

4

Image

‘Film platoları keşfedilmeli’
Afyonkarahisar’da Kameranın 100 Yılı adlı kitabın tanıtımı ve belgesel film gösterimi programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’daki f..

5

Image

Nikah için özel günü seçtiler
İnsanların hafızalarında kolay kalması ve matematiksel olarak ters yazıldığında da aynı tarihe denk gelmesi sebebiyle evlenmek için 02.02.2020 tarihin..

6

Image

Burcu’dan Temiz’e ziyaret
T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Ş. Münire Burcu, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’e hayırlı olsun ziyaret..

7

Image

Müftü Avcı görevine başladı
Dinar ilçe müftülüğüne atanan Ramazan Avcı, görevine başladı. ..

8

Image

Rüzgar hayatı olumsuz etkiledi
Afyonkarahisar'da etkili olan rüzgar nedeniyle yerinden sökülen, 6 katlı binanın duvarındaki yaklaşık 10 metre uzunluğundaki reklam tabelası, bazı dük..

9

Image

Akrones çalışanları yorgunluk attı
Afyonkarahisar’da bir termal otel, yarıyıl tatili boyunca yoğun bir dönem geçiren personeline yorgunluk partisi düzenledi. Otel çalışanları yemek yedi..

10

Image

Kendi oğlunun nikahını kıydı
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, oğlu İdris Şahin ile Burçak Akyol çiftinin nikahını kıydı...

11

Image

Metruk binalar yıkılıyor
Emirdağ Belediyesi ilçe sınırları içerisinde bulunan, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımını gerçekleştirmeye devam ediy..

12

Image

Kaymakamlardan ziyaret
İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, Çay ve Çobanlar ilçesi kaymakamlarını makamında ağırladı. ..

13

Image

‘Elimizden gelen gayreti gösteriyoruz’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Huzurevi’nde kalan yaşlıları, AFBEL Termal Otel’de ağırladı. Zeybek, yaşlıların rahat bir hayat yaşamaları için eller..

14

Image

Kış kuşları sayıldı
Afyonkarahisar genelindeki sulak alanlarda bulunan su kuşları için kış sayımı yapıldı...

15

Image

‘Sorunları yerinde tespit ediyoruz’
Akçin Mahallesi’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, vatandaşların taleplerini aldı, sorunları yerinde tespit etti. ..

16

Image

Yardımlar bekleniyor
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği, Elazığ’da yaşanan deprem sonrası Bir Lokma Ekmek Bir Lokma Katık ismiyle yardım kampanyası başlattı..

17

Image

ATSO’dan yardım kampanyası
ATSO tarafından deprem bölgesindeki depremzedelere ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlatıldı. ..

Afyonkarahisar manşetlerde | Gazete3.com.tr
Image

Afyonkarahisar manşetlerde


Son iki yılda ağırlık verilen tanıtım çalışmaları, yavaş yavaş meyvelerini vermeye başladı. Afyonkarahisar, ulusal medyada sık sık ve daha geniş yer bulmaya başladı. Gazeteler, hafta sonu ekonomi sayfalarında Afyonkarahisar haberlerine yer verdi.
  AFYON    20.01.2020 12:15:17

Hafta içerisinde ulusal gazete ve televizyonların ekonomi editörleri ve muhabirleri, Afyonkarahisar’da ekonomi buluşmasında; Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ile bir araya geldi. Ekonominin kalemleri, Afyonkarahisar’ın yöneticilerinden önce Afyonkarahisar’ı dinledi, ardından sorularına yanıt aradı.

ULUSAL GAZETELER AFYONKARAHİSAR’A GENİŞ YER VERDİ

Yaklaşık 3 saat süren verimli buluşma sonrası ekonomi muhabirleri görev yaptıkları kuruluşların gazete sayfalarına Afyonkarahisar programına ilişkin görüşlerini ve yorumlarını taşıdı. Anadolu Ajansı, Hürriyet, Sabah, Akşam, Milliyet, Dünya, Yeni Akit, Ntv, Haber 7, Habertürk olmak üzere ulusal yayın yapan gazeteler ve internet siteleri; Afyonkarahisar’ın ekonomi, sanayi, termal, üretim, tarihi ve kültürel değerler ile zengin yöresel mutfağını anlatan haberlere sayfalarında ve internet adreslerinde yer verdi.

TERMAL ZENGİNLİK VE TURİST BEKLENTİSİ ÖNE ÇIKTI

Öne çıkan başlık ise daha çok termal zenginlik ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın uluslararası otel zincirlerinin şehrimize daveti ve yatırım yapanların karlı çıkacağı vurgusu oldu. ‘2019'da 50 bini yabancı olmak üzere 1,7 milyon kişinin Afyonkarahisar'daki otellerde konaklaması ve 2020'de şehrimize 2 milyondan fazla turist gelmesini bekliyoruz’ açıklamaları da internet sitelerinde yer alan ve öne çıkan konu oldu.

ÜRETİM VE GASTRONOMİYE GENİŞ YER VERİLDİ

Gastronomi şehri olan Afyonkarahisar’ın bu alandaki zenginliğini de satırlarına taşıyan ekonomi muhabirleri, Afyonkarahisar mutfağı için: “Önümüzdeki yıllarda Afyon’un gastronomi konusunda çok önemli bir kent haline geleceğine kesin gözüyle bakmak lazım.” ifadeleriyle anlattılar. Afyon’un lokum, sucuk, yumurta, haşhaş ve vişne üretiminde Türkiye birinciliği, haşhaştan üretilen ‘haşhaşella’ adıyla geliştirilen ürünümüz, yumurta üretimi ve üretimdeki potansiyeli de yine öne çıkan konulardan oldu.

GEÇERKEN UĞRAMAK YERİNE 3-5 GÜN KALACAKSINIZ

Özet ifade de ise Afyonkarahisar için şöyle söyleniyor: “Afyon’a üst bakış olarak baktığımızda ekonomi lokomotifi olarak termal, sanayi ve üretim, lezzet konusunda gastronomi çalışmalarıyla önümüzdeki yıllarda adından çokça bahsettirecek görünüyor. Eğer yolunuz Afyon’a düşerse bundan böyle ‘Geçerken uğradım.’ cümlesinin yerine ‘3-5 gün konaklamak istiyorum.’ diyeceğiniz kesin gibi görünüyor.” Ekonomi muhabirleri, Afyonkarahisar’ın gelişen ve öne çıkması muhtemel şehirlerden olduğuna dikkat çektiler.

SANAYİDEKİ BAŞARI MANŞETLERDE

Sanayi de ilgi gören konulardan oldu. Daha çok yeraltı zenginliği, turizmi ve tarımsal ürünleri ile öne çıkan Afyonkarahisar’ın; otomotiv ve havacılık sanayisine yönelik adımlarıyla adından söz ettirecek başarıları ele alındı. Sanayide önemli adımlar atıldığı, 20’ye yakın makine üreten fabrikanın olduğu da satırlarda yer aldı.

TIPKI DÜNYA ÜLKELERİNİN YAPTIĞI GİBİ

Tanıtım çalışmaları ve sosyal medyanın aktif kullanılması da dikkat çeken konulardan oldu. Visit Afyon internet adresi, valiliğin kurumsal sosyal medya hesaplarının aktif kullanılması ve şehrin tanıtılması tam not aldı. Şehrin, tıpkı dünya ülkeleri gibi tanıtıldığı öne çıkarıldı.>>>Gazete3

  AFYON    20.01.2020 12:15:17

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.02.2020
14.02.2020
14.02.2020
OZEL HABERLER