Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyon Sucuğu’na sahip çıkacağız’

Afyonkarahisar’daki sucuk üreticileriyle bir araya gelen MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar’ın önemli bir değeri olan ..

2

Image

AFYON ÇALIŞAN VE ÜRETEN BİR İL’
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Fazlı-Macide Halaç Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışında, yaptığı konuşmada, ..

3

Image

‘Araştırma hakikati arama sürecidir’
AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, web ortamında yapılan Mühendislik Alanı’nda TÜBİTAK 1001 Projesi Hazırlama Eğitimi’nde yaptığı açıklamada, araşt..

4

Image

İmmün Plazma bağışları alınıyor

Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şube Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Afyonkarahisar Kan Merkezi’nde de artık İmmün Plazma bağışlarının alınmaya ..

5

Image

‘Yaşlıları baş tacı eden bir toplumuz’
Emirdağ’da hayırsever Özcan Halaç tarafından yaptırılan Fazlı-Macide Halaç Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışında konuşan Aile, Çalışma ..

6

Image

Su ürünleri denetimi
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri tarafından Afyonkarahisar’daki balık satış noktalarında denetim yapıldı ..

7

Image

‘TEKNOFEST’in Afyon’da düzenlemesini istiyoruz’
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret eden Türkiye Afyonkarahisarlılar Platformu hakkında bilgi veren Doç. Dr. Mehmet Ali Danışman, TEK..

8

Image

BENDE A.Ş. İSTİYORUM

Geçtiğimiz hafta GAZETE3’ün kamuoyuna duyurduğu Salim Pancar’ın ‘A.Ş. olursa ben varım’ sözlerine Vali Çiçek’ten destek geldi. Vali Çiçek, GAZETE..

9

Image

Arabada konser
Afyonkarahisar Belediyesi Kültür Sanat Akademisi Türk Müziği Topluluğu tarafından Afyonkarahisar’da ilk kez arabada konser etkinliği düzenlendi. ..

10

Image

‘İlimizin adı kötü anılıyor’
Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Veli Cengiz İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nu ziyaret ederek çalışmalarında başarılar..

11

Image

‘İhracatımız toparlanmaya başladı’
ATSO eylül ayı meclis toplantısında gündemdeki gelişmeleri değerlendiren ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Serteser, pandemi dolayısıyla sıkıntıya düşen ihr..

12

Image

Haydi Afyon kan vermeye

Afyonkarahisar’daki kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının işbirliğinde “Kan ver Afyon” isimli kan bağışı kampanyası başlatılıyor..

13

Image

AKܒlü öğrenciler finallere kaldı
Türkiye’nin tek havacılık, teknoloji ve uzay teknolojisi festivali olan Teknofest ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu yarışmalarına Afy..

14

Image

Arabada konser
Afyonkarahisar Belediyesi Kültür Sanat Akademisi Türk Müziği Topluluğu tarafından Afyonkarahisar’da ilk kez arabada konser etkinliği düzenlenecek. ..

15

Image

‘Arkadaşlarımıza tam destek veriyoruz’
Gün FM ve Afyonkarahisar Barosu işbirliğinde düzenlenen Hukuk Saati programına Afyonkarahisar Baro Başkanı Avukat Turgay Şahin konuk oldu. Başkan Şahi..

16

Image

9 ayda 34 km sıcak asfalt
Afyonkarahisar İl Özel İdare Genel Sekreteri Murat Toy, düzenlediği basın toplantısı ile 2020 yılının ilk 9 ayında 6 kuruma 34 kilometre sıcak asfalt ..

17

Image

Gebeceler karantinaya alındı
Afyonkarahisar merkeze bağlı 3 bin 300 nüfuslu Gebeceler beldesi, artan Covid-19 vakaları nedeniyle karantinaya alındı...

Afyonkarahisar manşetlerde | Gazete3.com.tr
Image

Afyonkarahisar manşetlerde


Son iki yılda ağırlık verilen tanıtım çalışmaları, yavaş yavaş meyvelerini vermeye başladı. Afyonkarahisar, ulusal medyada sık sık ve daha geniş yer bulmaya başladı. Gazeteler, hafta sonu ekonomi sayfalarında Afyonkarahisar haberlerine yer verdi.
  AFYON    20.01.2020 12:15:17

Hafta içerisinde ulusal gazete ve televizyonların ekonomi editörleri ve muhabirleri, Afyonkarahisar’da ekonomi buluşmasında; Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ile bir araya geldi. Ekonominin kalemleri, Afyonkarahisar’ın yöneticilerinden önce Afyonkarahisar’ı dinledi, ardından sorularına yanıt aradı.

ULUSAL GAZETELER AFYONKARAHİSAR’A GENİŞ YER VERDİ

Yaklaşık 3 saat süren verimli buluşma sonrası ekonomi muhabirleri görev yaptıkları kuruluşların gazete sayfalarına Afyonkarahisar programına ilişkin görüşlerini ve yorumlarını taşıdı. Anadolu Ajansı, Hürriyet, Sabah, Akşam, Milliyet, Dünya, Yeni Akit, Ntv, Haber 7, Habertürk olmak üzere ulusal yayın yapan gazeteler ve internet siteleri; Afyonkarahisar’ın ekonomi, sanayi, termal, üretim, tarihi ve kültürel değerler ile zengin yöresel mutfağını anlatan haberlere sayfalarında ve internet adreslerinde yer verdi.

TERMAL ZENGİNLİK VE TURİST BEKLENTİSİ ÖNE ÇIKTI

Öne çıkan başlık ise daha çok termal zenginlik ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın uluslararası otel zincirlerinin şehrimize daveti ve yatırım yapanların karlı çıkacağı vurgusu oldu. ‘2019'da 50 bini yabancı olmak üzere 1,7 milyon kişinin Afyonkarahisar'daki otellerde konaklaması ve 2020'de şehrimize 2 milyondan fazla turist gelmesini bekliyoruz’ açıklamaları da internet sitelerinde yer alan ve öne çıkan konu oldu.

ÜRETİM VE GASTRONOMİYE GENİŞ YER VERİLDİ

Gastronomi şehri olan Afyonkarahisar’ın bu alandaki zenginliğini de satırlarına taşıyan ekonomi muhabirleri, Afyonkarahisar mutfağı için: “Önümüzdeki yıllarda Afyon’un gastronomi konusunda çok önemli bir kent haline geleceğine kesin gözüyle bakmak lazım.” ifadeleriyle anlattılar. Afyon’un lokum, sucuk, yumurta, haşhaş ve vişne üretiminde Türkiye birinciliği, haşhaştan üretilen ‘haşhaşella’ adıyla geliştirilen ürünümüz, yumurta üretimi ve üretimdeki potansiyeli de yine öne çıkan konulardan oldu.

GEÇERKEN UĞRAMAK YERİNE 3-5 GÜN KALACAKSINIZ

Özet ifade de ise Afyonkarahisar için şöyle söyleniyor: “Afyon’a üst bakış olarak baktığımızda ekonomi lokomotifi olarak termal, sanayi ve üretim, lezzet konusunda gastronomi çalışmalarıyla önümüzdeki yıllarda adından çokça bahsettirecek görünüyor. Eğer yolunuz Afyon’a düşerse bundan böyle ‘Geçerken uğradım.’ cümlesinin yerine ‘3-5 gün konaklamak istiyorum.’ diyeceğiniz kesin gibi görünüyor.” Ekonomi muhabirleri, Afyonkarahisar’ın gelişen ve öne çıkması muhtemel şehirlerden olduğuna dikkat çektiler.

SANAYİDEKİ BAŞARI MANŞETLERDE

Sanayi de ilgi gören konulardan oldu. Daha çok yeraltı zenginliği, turizmi ve tarımsal ürünleri ile öne çıkan Afyonkarahisar’ın; otomotiv ve havacılık sanayisine yönelik adımlarıyla adından söz ettirecek başarıları ele alındı. Sanayide önemli adımlar atıldığı, 20’ye yakın makine üreten fabrikanın olduğu da satırlarda yer aldı.

TIPKI DÜNYA ÜLKELERİNİN YAPTIĞI GİBİ

Tanıtım çalışmaları ve sosyal medyanın aktif kullanılması da dikkat çeken konulardan oldu. Visit Afyon internet adresi, valiliğin kurumsal sosyal medya hesaplarının aktif kullanılması ve şehrin tanıtılması tam not aldı. Şehrin, tıpkı dünya ülkeleri gibi tanıtıldığı öne çıkarıldı.>>>Gazete3

  AFYON    20.01.2020 12:15:17

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
29.09.2020
29.09.2020
29.09.2020
OZEL HABERLER