Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yeni Ezop Masalları aranıyor
Afyonkarahisar Valiliği Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından kentin tanıtımını farklı bir boyutta yapmak için “Masallarla Afyonkarahisar “ masal y..

2

Image

‘Basın her zaman yanımızda’
Afyonkarahisar basınının tüm çalışmalarında kendilerine destek verdiğini belirten Türk Eğitim-Sen temsilcileri ile Cansuyu Derneği temsilcileri Afyonk..

3

Image

Pazaryerinde çalışmalar tam gaz
Afyonkarahisar Belediyesi Selçuklu Mahallesinde başlatılan kapalı pazaryerinde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ..

4

Image

‘Ortak projeler yapabiliriz’
Turkuvaz Medya Bölge Koordinatörü Şeyda Yılmaz Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. ..

5

Image

CAKA çocuklara müziği sevdirdi
Keman virtüözü Cihat Aşkın'ın 13 ilde başlattığı Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) projesi kapsamında Türkiye genelinde 500'ün üzerinde çocuk ve..

6

Image

İçme Suyu Arıtma Tesisini gezdiler
Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'nce hayata geçirilen, sofra tuzundan klor üretilmesini sağlayan 10 kg/h kapasiteli Oksijen Bazl..

7

Image

Konservatuar Müzesi’ne anlamlı hediye
Kanun Sanatçısı Tahir Aydoğdu babasının yaptığı ve yıllarca çaldığı tarihi ve manevi önemi büyük olan kanunu Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet ..

8

Image

"Bataklaşma temizlenmeli"
Afyonkarahisar'da, Türkiye'nin en büyük sulak alanlarından Eber Gölü'nün son yıllarda ortaya çıkan kuraklık tehdidine karşı korunabilmesi için yapılma..

9

Image

Otizmli Faik’in resim yeteneği
Afyonkarahisar'da özel eğitim merkezinde resim yeteneği keşfedilen 17 yaşındaki otizmli Faik Emre Arslan'ın, ahşap yakma sanatı ile yaptığı resimler i..

10

Image

İkazcı Şükrü Bey saygıyla anıldı

Milli Mücadele kahramanlarından Afyonkarahisar Milletvekili olarak 1. Meclis’te bulunan hukukçu ve gazeteci İkazcı Mehmet Şükrü Bey’in (Koçoğlu) ..

11

Image

‘Valilik kimseden para istemez’

Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, şehit yakınlarına ve gazilere yönelik olarak gereken desteklerin verildiği, bunu sağlarken vatan..

12

Image

Toprak Koruma Kurulu toplandı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Gülihsan Yiğit, İl Tarım..

13

Image

Alt geçitte sona gelindi
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından kısa süre önce eski Stad Kavşağı, Atatürk Caddesi üzerinde çalışmalarına başlanan alt geçitte sona gelindi...

14

Image

Cep telefonu kontrollü sulama

Çalışmaları devam eden Afyonkarahisar Çobanlar Seyitler Sulaması Yenileme İnşaatının tamamlanması ile 31 bin 150 dekar zirai arazinin sulanacağın..

15

Image

Basın Yayın Derneği’ne ziyaretler sürüyor

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ne nezaket ziyaretleri devam ediyor. Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve Türkiye-Çin İş ..

16

Image

Şehit babası Çömez’i ziyaret etti

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 1996 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Fahri Pınar'ın babası İsmail Pınar'ı (74), Afyo..

17

Image

‘Hizmetlerimiz unutulmamış’
Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Çoban, ..

Afyonkarahisar, Ramazan Bayramına hazırlanıyor | Gazete3.com.tr
Image

Afyonkarahisar, Ramazan Bayramına hazırlanıyor


Afyonkarahisar’da Ramazan Bayramı'na kısa bir süre kala vatandaşların hazırlıkları başladı.
Özelikle ikindiye doğru havanın serinlemesiyle çarşı ve pazara çıkan vatandaşlar, bayramda misafirlerine ikram edecekleri şeker, lokum, çikolata gibi tatlıları almaya başlarken, Kocatepe Mezarlığına da Arefe günü münasebeti ile yoğun bir şekilde ziyaretler gerçekleştiriliyor.

  AFYON    14.06.2018 11:15:27


“İNŞALLAH BU GELENEK HİÇ EKSİLMEZ”

Mezarlık ziyaretinde bulunan vatandaşlardan Kemal Erzincanlı Antalya’dan geldiğini belirterek, “Burada kızım vefat etmişti onun için kabir ziyaretine uğradık. Daha sonrasında merkezdeki büyüklerimize ziyarete gidiyoruz. Afyonkarahisar’ın geleneksel ziyareti olduğu için kalabalık olur hele Arefe günü ve bayramın birinci günü daha çok kalabalık olur burası. Her gelen ziyaret eder ve güzel bir gelenek inşallah bu ziyaretler hiç eksilmez Afyonkarahisar’da” diye konuştu.

“İZMİR’DEN BABAMIN MEZARINA GELDİM”

Mezarlık ziyaretinde bulunan vatandaşlardan Şükrü Akşakar ise, “ İzmir’den geliyoruz, babamı ziyaret ettik. Hem mezarlık ziyareti hem de bayram ziyareti için geldim” diye konuştu.

“ALLAH DEVLETİMİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN”

Ramazan Bayramı’nın gelişi hakkındaki düşüncelerini ifade eden bir vatandaş ise, “ Ramazan ayı iyi geçiyor. Ben şeker hastası olduğum için orucumu tutuyorum, namazımı da kılıyorum. Şu var, eski Ramazanlar da iyiydi, şimdiki zamandaki Ramazanlar da iyi. Bu Hükümet başımızda olduğu sürece her şey iyi olacak. Fakat eski Bayramlarda fakirlik vardı. Ekmek bol, su bol, baksanıza bütün Suriye’yi besliyoruz. Bayram hazırlıklarımız da devam ediyor. Devletimiz maddi olarak destek veriyor, Allah başımızdan eksik etmesin” dedi.>>>Şükrü Bakibaba-Özel

  AFYON    14.06.2018 11:15:27

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.12.2018
14.12.2018
14.12.2018
OZEL HABERLER