Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Hyundai Afyonkarahisar Bayisi açıldı
Otomobil sektörünün önde gelen markalarından olan Hyundai Afyonkarahisar şubesi hizmete açıldı.
..

2

Image

AKܒden satılık hayvanlar
Afyon Kocatepe Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Çiftliği bünyesinde bulunan ihtiyaç fazlası hayvanlar ihaleyle satışa..

3

Image

Özgül Termal’den motivasyon etkinliği
Özgül Termal tarafından çalışan personellere motivasyon etkinlikleri düzenlendi. Yapılan etkinliklerde renkli görüntüler oluştu...

4

Image

Büyüttüler doğaya saldılar
Eskişehir kırsal alanında vatandaşlar tarafından 5 ay önce bulunan üç tilki yavrusu, Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ekiplerine teslim..

5

Image

Mühsürler ailesinin acı günü
Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler’in annesi Hayriye Mühsürler, geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu hayatın kaybetti. Merhume..

6

Image

‘Kırsal kalkınma ülkemiz için önemli’
IPARD-II Yatırımları Toplu Açılışı ve Sözleşme Töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, insanları yaşadıkları ortamda geçinebilir kılmak gerektiğini b..

7

Image

‘Pancar alımları tüm hızıyla sürüyor’
Doğuş Afyon Şeker Fabrikası’ndan yapılan açıklamada, pancar alımlarının tüm kantarlarda yapılmaya devam edildiği bildirildi...

8

Image

Muhtarlar Günü kutlandı
19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Vali Mustafa Tutulmaz İdare ve Denetim Müdürü Halit Taşpınar, Afyonkarahisar Belediyesi Muhtarlık ve Sosyal Hizmetl..

9

Image

Büyükşehirlere bal kabağı AFYON’DAN GİDİYOR
Afyonkarahisar'a bağlı Nuribey beldesinde patatesin yanı sıra üretilen bal kabakları, başta İstanbul olmak üzere Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlere ..

10

Image

Sorunlar TOKİ sakinlerini isyan ettirdi
Afyonkarahisar Zafer Mahallesi’nde TOKİ sakinleri, yaşadıkları sorunlara çözüm üretilmediği iddiasıyla toplanarak, yönetici Selçuk Nur’a şikâyetlerini..

11

Image

Meslek edindirme işbirliği
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) arasında meslek edindirme kurslarıyla ilgili protokol imzalandı...

12

Image

Latife Mühsürler son yolculuğuna uğurlandı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Üyesi Ahmet Alp, Ahmet Alp ve Mustafa Mühsürler’in annesi Latife Mühsürler, vefat etti. Merhume M..

13

Image

‘Her zaman hizmetinizdeyiz’
Afyonkarahisar Valiliği ev sahipliğinde her ay düzenlenen Halk Günü toplantılarının ekim ayı toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara..

14

Image

‘El temizliği önemli’
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Dünya El Yıkama Günü dolayısıyla Park Afyon AVM’de stant açıldı. ..

15

Image

Dünya Ekmek Günü’nde No 03 farkı
Afyon’un yepyeni markası NO 03 Fırından Yeni; 16 Ekim Dünya Ekmek Günü’ne özel bir kampanya başlattı. Dünya Ekmek Günü’nde tüm ekmekleri yüzde 10 in..

16

Image

‘Kaldırımlara araç park etmeyin’
Dünya Beyaz Baston Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Altı Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Erdoğan, kaldırımlarda rahat yürüye..

17

Image

‘Afyon’da bağımlılığı bitirmek istiyoruz’
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, bağımlılık konusunda Afyonkarahisar’ın Türkiye ortalamasını..

AFSİAD Başkanı Hüseyin Şehitoğlu: ‘Kendimizi değerlerimizi korumaya adadık’ | Gazete3.com.tr
Image

AFSİAD Başkanı Hüseyin Şehitoğlu: ‘Kendimizi değerlerimizi korumaya adadık’Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen iftar programında konuşan AFSİAD Başkanı Hüseyin Şehitoğlu, AFSİAD’la bağlı işadamların kentin gelişmesine katkı sağladığını söyleyerek, “Bizler, vatanını ve milletini seven sanayici işadamları olarak memleketimizi yeşertip geliştirmeye, tarihimiz boyunca da sahip olduğumuz değerleri korumaya da adadık kendimizi” dedi.

  AFYON    26.05.2018 09:37:42


Alkan KURT

Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği tarafından Akrones Otel’de iftar programı düzenlendi. İftar programına Vali Mustafa Tutulmaz, Milletvekilleri Hatice Dudu Özkal, Burcu Köksal, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Sırma, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, işadamları ve diğer davetliler katıldı.

“BİZLER, MEMLEKETİMİZE HİZMET ETMEYİ GAYE EDİNDİK”

Gerçekleştirilen iftar programında konuşan AFSİAD Başkanı Hüseyin Şehitoğlu: “Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği olarak çok önemli bir dönüm noktasında olduğumuzu düşünüyoruz. Biz, Afyonkarahisar’ın özetiyiz Sayın Valim. Burada görmüş olduğunuz birbirinden değerli sanayici işadamları, Afyonkarahisar’ın ülke ekonomisine istihdamına olan katma değerini kazandırıyorlar. Amacımız, birlik ve beraberlik içerisinde vatanımıza, milletimize ve memleketimize hizmet verebilmek. Bu noktada bizler vatanına, memleketine, milletine hizmet etmeyi gayet edinmiş sanayici işadamları olarak ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasında bir yanda ömrünün başındaki fidanları sularken, diğer yanda asırlık çınarları korumak bizler için ağır bir sorumluluktur. Bizler, vatanını ve milletini seven sanayici işadamları olarak memleketimizi yeşertip geliştirmeye, tarihimiz boyunca da sahip olduğumuz değerleri korumaya da adadık kendimizi” dedi.

“UYUMLU BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ”

Sınır tanımadan ülkenin hayallerine ulaşması adına vatan millet sevgisi içerisinde uyumlu bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Şehitoğlu: “Her ne kadar sınırlarımız farklı olsa da emek ve gayret ile bir aradayız. Çünkü biz, 80 milyonun tek yürek olduğunu biliyoruz. Bu gaye içerisinde önümüzdeki günlerde yaşayacağımız olan seçimlerin de memleketimize, vatanımıza ve tüm dünyaya hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“SIKINTILI GÜNLERİ EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ İLE ATLATTIK”

Ramazan Ayı’nın birlik, beraberlik ve huzur içerisinde geçmesi temennisinde bulunan ve İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen’in Afyonkarahisar’dan ayrılışına değinen Hüseyin Şehitoğlu: “Ramazan ayı birlik, beraberlik, kardeşlik ruhunun daha da canlandığı ve daha perçinlendiği günler. Bu arada bildiğiniz üzere sıkıntılı bir süreçte zaman geçmez. Uzun bir süre Emniyet Müdürümüz ile beraber Afyonkarahisar’da o sıkıntılı dönemi hep beraber atlatmaya gayret ettik. Bu dönem içerisinde Emniyet Müdürümüzün dirayetli cesaretli ve içten çalışmalarına her zaman destek olduk, destek olmaya da devam edeceğiz inşallah. Kendisi özüne dönüyor Kazakistan’a gidiyor biliyorsunuz kendisine çalışma hayatında başarılar diliyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.


“RAMAZAN AYI’NIN BU AYKİ TEMASI İSRAF”

Ramazan Ayı münasebeti ile her yıl bir temanın gündeme getirildiğini ve bu ayki konunun israf olduğunu belirten Afyonkarahisar Müftüsü Şükrü Kabukçu ise: “Her yıl Başkanlığımız, Ramazan Ayı’nda bir tema işliyor ve toplumun gündemine taşıyor. Bu yılda ‘Dünyamız İsraf Olmasın’ başlığı ile belki her birimizin hayatında yer alan günlük konuşmalarımızda hayata ait her şeyi israf etmemek adına tedbir alıyoruz. Devlet kurumları tedbir alıyor, özel sektör kurumları tedbir alıyor fakat buna rağmen elbette ki yapacak çok işimiz olduğu muhakkaktır. Sözlükte sınırı aşmak, aşırı gitmek, aldatmak, gafil ve cahil olmak gibi anlamlara gelen ve seraf kökünden gelen israf kelimesi dini literatürde ister ifrat ister tefhim türünden olsun her türlü aşılı ifade için kullanılmış olan bir kavramdır. Bu bağlamda harcamalarda saçıp savurmak ve yeme içme de sınırı aşmak israf olduğu gibi inançsızlık, şirk, zulüm, hayâsızlık ve hatta dinde aşırlıkta israf olarak nitelendirilmiştir” ifadelerine yer verdi.

“YİYİN, İÇİN FAKAT İSRAF ETMEYİN”

Kuran-ı Kerim’den israflık ile alakalı bir ayete de değinen Müftü Kabukçu: “Kuran-ı Kerim’de buyuruyor ki; ‘Ey Âdemoğulları, her namaz kılacağınızda güzelce giyinin, yiyin içi fakat israf etmeyin çünkü Allah israf edenleri sevmez ayetinde yeme içme de haddi açmak israf olarak nitelendirildiği gibi, inkârda ve günahta sınırı aşan, Rabbi’ni Ayetlerine inanmayanları işte böyle cezalandırır.’ Şeklinde ahret azabı ise elbette daha şiddetli olacaktır’ ayetinde küfür ve isyan aynı şekilde israf olarak tanımlanmıştır. Biz, genelde israfı ekmek israfı veyahut kağıt israfı olarak sınırlandırmaya alışığız. Halbuki israf, daha geniş bir kavram. Birkaç madde ile açıklamak gerekirse; din ve inanç alanında israf, bu konuyu iki ayrı boyutta ele almak mümkün, birincisi küfür ve şirktir bunun ikinci boyutu ise dinde aşırılıktır. Malumunuz 3 Aylar ve Ramazan geldiği zaman özellikle sanal medyada çok büyük bir tezvirat gelir. Eğer bir ibadeti bir defa yaparsanız yüz yıllık sevabı elde ettiğiniz anlamına gelecek ve daha nice şeyler. Hâlbuki dindarlığın özü, sevgili Peygamberimiz (S.A.V.) mübarek hayatıdır” dedi.
“YIL BOYU ORUÇ TUTAN İNSANLAR GÖRDÜM”
Afyonkarahisar’da görev yaptığı süre içerisinde yıl boyu oruç tutan insanlar gördüğünü ifade eden İl Müftüsü Şükrü Kabukçu: “Efendimizin hayatında böyle bir şey yok. Dolayısı ile elbette ki dinde israf konusu belki hepsinin başında. Bir diğeri ise yeme içme, giyim başta olmak üzere harcamadaki her türlü israf, zaman kullanımında israf bizim medeniyet tarihimizde Müslüman’ın bir adı da İbn-ül Vakittir zamanı iyi kullanan anlamındadır fakat hepimizin ortak problemlerindendir. Sağlık ve ömürde israf, sevgi ve nefrette israftır” diyerek sözlerini sonlandırdı.

  AFYON    26.05.2018 09:37:42

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.10.2018
22.10.2018
22.10.2018
OZEL HABERLER