Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yeni Ezop Masalları aranıyor
Afyonkarahisar Valiliği Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından kentin tanıtımını farklı bir boyutta yapmak için “Masallarla Afyonkarahisar “ masal y..

2

Image

‘Basın her zaman yanımızda’
Afyonkarahisar basınının tüm çalışmalarında kendilerine destek verdiğini belirten Türk Eğitim-Sen temsilcileri ile Cansuyu Derneği temsilcileri Afyonk..

3

Image

Pazaryerinde çalışmalar tam gaz
Afyonkarahisar Belediyesi Selçuklu Mahallesinde başlatılan kapalı pazaryerinde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ..

4

Image

‘Ortak projeler yapabiliriz’
Turkuvaz Medya Bölge Koordinatörü Şeyda Yılmaz Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. ..

5

Image

CAKA çocuklara müziği sevdirdi
Keman virtüözü Cihat Aşkın'ın 13 ilde başlattığı Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) projesi kapsamında Türkiye genelinde 500'ün üzerinde çocuk ve..

6

Image

İçme Suyu Arıtma Tesisini gezdiler
Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'nce hayata geçirilen, sofra tuzundan klor üretilmesini sağlayan 10 kg/h kapasiteli Oksijen Bazl..

7

Image

Konservatuar Müzesi’ne anlamlı hediye
Kanun Sanatçısı Tahir Aydoğdu babasının yaptığı ve yıllarca çaldığı tarihi ve manevi önemi büyük olan kanunu Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet ..

8

Image

Otizmli Faik’in resim yeteneği
Afyonkarahisar'da özel eğitim merkezinde resim yeteneği keşfedilen 17 yaşındaki otizmli Faik Emre Arslan'ın, ahşap yakma sanatı ile yaptığı resimler i..

9

Image

"Bataklaşma temizlenmeli"
Afyonkarahisar'da, Türkiye'nin en büyük sulak alanlarından Eber Gölü'nün son yıllarda ortaya çıkan kuraklık tehdidine karşı korunabilmesi için yapılma..

10

Image

İkazcı Şükrü Bey saygıyla anıldı

Milli Mücadele kahramanlarından Afyonkarahisar Milletvekili olarak 1. Meclis’te bulunan hukukçu ve gazeteci İkazcı Mehmet Şükrü Bey’in (Koçoğlu) ..

11

Image

‘Valilik kimseden para istemez’

Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, şehit yakınlarına ve gazilere yönelik olarak gereken desteklerin verildiği, bunu sağlarken vatan..

12

Image

Toprak Koruma Kurulu toplandı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Gülihsan Yiğit, İl Tarım..

13

Image

Alt geçitte sona gelindi
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından kısa süre önce eski Stad Kavşağı, Atatürk Caddesi üzerinde çalışmalarına başlanan alt geçitte sona gelindi...

14

Image

Cep telefonu kontrollü sulama

Çalışmaları devam eden Afyonkarahisar Çobanlar Seyitler Sulaması Yenileme İnşaatının tamamlanması ile 31 bin 150 dekar zirai arazinin sulanacağın..

15

Image

Basın Yayın Derneği’ne ziyaretler sürüyor

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ne nezaket ziyaretleri devam ediyor. Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve Türkiye-Çin İş ..

16

Image

Şehit babası Çömez’i ziyaret etti

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 1996 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Fahri Pınar'ın babası İsmail Pınar'ı (74), Afyo..

17

Image

‘Hizmetlerimiz unutulmamış’
Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Çoban, ..

AFSİAD Başkanı Hüseyin Şehitoğlu: ‘Kendimizi değerlerimizi korumaya adadık’ | Gazete3.com.tr
Image

AFSİAD Başkanı Hüseyin Şehitoğlu: ‘Kendimizi değerlerimizi korumaya adadık’Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen iftar programında konuşan AFSİAD Başkanı Hüseyin Şehitoğlu, AFSİAD’la bağlı işadamların kentin gelişmesine katkı sağladığını söyleyerek, “Bizler, vatanını ve milletini seven sanayici işadamları olarak memleketimizi yeşertip geliştirmeye, tarihimiz boyunca da sahip olduğumuz değerleri korumaya da adadık kendimizi” dedi.

  AFYON    26.05.2018 09:37:42


Alkan KURT

Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği tarafından Akrones Otel’de iftar programı düzenlendi. İftar programına Vali Mustafa Tutulmaz, Milletvekilleri Hatice Dudu Özkal, Burcu Köksal, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Sırma, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, işadamları ve diğer davetliler katıldı.

“BİZLER, MEMLEKETİMİZE HİZMET ETMEYİ GAYE EDİNDİK”

Gerçekleştirilen iftar programında konuşan AFSİAD Başkanı Hüseyin Şehitoğlu: “Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği olarak çok önemli bir dönüm noktasında olduğumuzu düşünüyoruz. Biz, Afyonkarahisar’ın özetiyiz Sayın Valim. Burada görmüş olduğunuz birbirinden değerli sanayici işadamları, Afyonkarahisar’ın ülke ekonomisine istihdamına olan katma değerini kazandırıyorlar. Amacımız, birlik ve beraberlik içerisinde vatanımıza, milletimize ve memleketimize hizmet verebilmek. Bu noktada bizler vatanına, memleketine, milletine hizmet etmeyi gayet edinmiş sanayici işadamları olarak ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasında bir yanda ömrünün başındaki fidanları sularken, diğer yanda asırlık çınarları korumak bizler için ağır bir sorumluluktur. Bizler, vatanını ve milletini seven sanayici işadamları olarak memleketimizi yeşertip geliştirmeye, tarihimiz boyunca da sahip olduğumuz değerleri korumaya da adadık kendimizi” dedi.

“UYUMLU BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ”

Sınır tanımadan ülkenin hayallerine ulaşması adına vatan millet sevgisi içerisinde uyumlu bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Şehitoğlu: “Her ne kadar sınırlarımız farklı olsa da emek ve gayret ile bir aradayız. Çünkü biz, 80 milyonun tek yürek olduğunu biliyoruz. Bu gaye içerisinde önümüzdeki günlerde yaşayacağımız olan seçimlerin de memleketimize, vatanımıza ve tüm dünyaya hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“SIKINTILI GÜNLERİ EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ İLE ATLATTIK”

Ramazan Ayı’nın birlik, beraberlik ve huzur içerisinde geçmesi temennisinde bulunan ve İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen’in Afyonkarahisar’dan ayrılışına değinen Hüseyin Şehitoğlu: “Ramazan ayı birlik, beraberlik, kardeşlik ruhunun daha da canlandığı ve daha perçinlendiği günler. Bu arada bildiğiniz üzere sıkıntılı bir süreçte zaman geçmez. Uzun bir süre Emniyet Müdürümüz ile beraber Afyonkarahisar’da o sıkıntılı dönemi hep beraber atlatmaya gayret ettik. Bu dönem içerisinde Emniyet Müdürümüzün dirayetli cesaretli ve içten çalışmalarına her zaman destek olduk, destek olmaya da devam edeceğiz inşallah. Kendisi özüne dönüyor Kazakistan’a gidiyor biliyorsunuz kendisine çalışma hayatında başarılar diliyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.


“RAMAZAN AYI’NIN BU AYKİ TEMASI İSRAF”

Ramazan Ayı münasebeti ile her yıl bir temanın gündeme getirildiğini ve bu ayki konunun israf olduğunu belirten Afyonkarahisar Müftüsü Şükrü Kabukçu ise: “Her yıl Başkanlığımız, Ramazan Ayı’nda bir tema işliyor ve toplumun gündemine taşıyor. Bu yılda ‘Dünyamız İsraf Olmasın’ başlığı ile belki her birimizin hayatında yer alan günlük konuşmalarımızda hayata ait her şeyi israf etmemek adına tedbir alıyoruz. Devlet kurumları tedbir alıyor, özel sektör kurumları tedbir alıyor fakat buna rağmen elbette ki yapacak çok işimiz olduğu muhakkaktır. Sözlükte sınırı aşmak, aşırı gitmek, aldatmak, gafil ve cahil olmak gibi anlamlara gelen ve seraf kökünden gelen israf kelimesi dini literatürde ister ifrat ister tefhim türünden olsun her türlü aşılı ifade için kullanılmış olan bir kavramdır. Bu bağlamda harcamalarda saçıp savurmak ve yeme içme de sınırı aşmak israf olduğu gibi inançsızlık, şirk, zulüm, hayâsızlık ve hatta dinde aşırlıkta israf olarak nitelendirilmiştir” ifadelerine yer verdi.

“YİYİN, İÇİN FAKAT İSRAF ETMEYİN”

Kuran-ı Kerim’den israflık ile alakalı bir ayete de değinen Müftü Kabukçu: “Kuran-ı Kerim’de buyuruyor ki; ‘Ey Âdemoğulları, her namaz kılacağınızda güzelce giyinin, yiyin içi fakat israf etmeyin çünkü Allah israf edenleri sevmez ayetinde yeme içme de haddi açmak israf olarak nitelendirildiği gibi, inkârda ve günahta sınırı aşan, Rabbi’ni Ayetlerine inanmayanları işte böyle cezalandırır.’ Şeklinde ahret azabı ise elbette daha şiddetli olacaktır’ ayetinde küfür ve isyan aynı şekilde israf olarak tanımlanmıştır. Biz, genelde israfı ekmek israfı veyahut kağıt israfı olarak sınırlandırmaya alışığız. Halbuki israf, daha geniş bir kavram. Birkaç madde ile açıklamak gerekirse; din ve inanç alanında israf, bu konuyu iki ayrı boyutta ele almak mümkün, birincisi küfür ve şirktir bunun ikinci boyutu ise dinde aşırılıktır. Malumunuz 3 Aylar ve Ramazan geldiği zaman özellikle sanal medyada çok büyük bir tezvirat gelir. Eğer bir ibadeti bir defa yaparsanız yüz yıllık sevabı elde ettiğiniz anlamına gelecek ve daha nice şeyler. Hâlbuki dindarlığın özü, sevgili Peygamberimiz (S.A.V.) mübarek hayatıdır” dedi.
“YIL BOYU ORUÇ TUTAN İNSANLAR GÖRDÜM”
Afyonkarahisar’da görev yaptığı süre içerisinde yıl boyu oruç tutan insanlar gördüğünü ifade eden İl Müftüsü Şükrü Kabukçu: “Efendimizin hayatında böyle bir şey yok. Dolayısı ile elbette ki dinde israf konusu belki hepsinin başında. Bir diğeri ise yeme içme, giyim başta olmak üzere harcamadaki her türlü israf, zaman kullanımında israf bizim medeniyet tarihimizde Müslüman’ın bir adı da İbn-ül Vakittir zamanı iyi kullanan anlamındadır fakat hepimizin ortak problemlerindendir. Sağlık ve ömürde israf, sevgi ve nefrette israftır” diyerek sözlerini sonlandırdı.

  AFYON    26.05.2018 09:37:42

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.12.2018
14.12.2018
14.12.2018
OZEL HABERLER