Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İl Temsilcisi ve BESYO Müdürü Prof. Dr. Yücel Ocak: “Bu tür organizasyonlar tanıtım için önem taşıyor”
Afyon Kocatepe Üniversitesi BESYO Spor Salonu’nda beş gün süren ve Üniversitelerarası Futsal 1. Ligi’nde mücadele veren en iyi takımların terfi maçlar..

2

Image

Zeybek son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde vatani görevini yaptığı sırada nöbet esnasında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden J. Komando Er Sezer Zeybek son..

3

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

4

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

5

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

6

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

7

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

8

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

9

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

10

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

11

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

12

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

13

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

14

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

15

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

16

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

17

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

AFSİAD Başkanı Hüseyin Şehitoğlu: ‘Kendimizi değerlerimizi korumaya adadık’ | Gazete3.com.tr
Image

AFSİAD Başkanı Hüseyin Şehitoğlu: ‘Kendimizi değerlerimizi korumaya adadık’Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen iftar programında konuşan AFSİAD Başkanı Hüseyin Şehitoğlu, AFSİAD’la bağlı işadamların kentin gelişmesine katkı sağladığını söyleyerek, “Bizler, vatanını ve milletini seven sanayici işadamları olarak memleketimizi yeşertip geliştirmeye, tarihimiz boyunca da sahip olduğumuz değerleri korumaya da adadık kendimizi” dedi.

  AFYON    26.05.2018 09:37:42


Alkan KURT

Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği tarafından Akrones Otel’de iftar programı düzenlendi. İftar programına Vali Mustafa Tutulmaz, Milletvekilleri Hatice Dudu Özkal, Burcu Köksal, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Sırma, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, işadamları ve diğer davetliler katıldı.

“BİZLER, MEMLEKETİMİZE HİZMET ETMEYİ GAYE EDİNDİK”

Gerçekleştirilen iftar programında konuşan AFSİAD Başkanı Hüseyin Şehitoğlu: “Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği olarak çok önemli bir dönüm noktasında olduğumuzu düşünüyoruz. Biz, Afyonkarahisar’ın özetiyiz Sayın Valim. Burada görmüş olduğunuz birbirinden değerli sanayici işadamları, Afyonkarahisar’ın ülke ekonomisine istihdamına olan katma değerini kazandırıyorlar. Amacımız, birlik ve beraberlik içerisinde vatanımıza, milletimize ve memleketimize hizmet verebilmek. Bu noktada bizler vatanına, memleketine, milletine hizmet etmeyi gayet edinmiş sanayici işadamları olarak ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasında bir yanda ömrünün başındaki fidanları sularken, diğer yanda asırlık çınarları korumak bizler için ağır bir sorumluluktur. Bizler, vatanını ve milletini seven sanayici işadamları olarak memleketimizi yeşertip geliştirmeye, tarihimiz boyunca da sahip olduğumuz değerleri korumaya da adadık kendimizi” dedi.

“UYUMLU BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ”

Sınır tanımadan ülkenin hayallerine ulaşması adına vatan millet sevgisi içerisinde uyumlu bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Şehitoğlu: “Her ne kadar sınırlarımız farklı olsa da emek ve gayret ile bir aradayız. Çünkü biz, 80 milyonun tek yürek olduğunu biliyoruz. Bu gaye içerisinde önümüzdeki günlerde yaşayacağımız olan seçimlerin de memleketimize, vatanımıza ve tüm dünyaya hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“SIKINTILI GÜNLERİ EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ İLE ATLATTIK”

Ramazan Ayı’nın birlik, beraberlik ve huzur içerisinde geçmesi temennisinde bulunan ve İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen’in Afyonkarahisar’dan ayrılışına değinen Hüseyin Şehitoğlu: “Ramazan ayı birlik, beraberlik, kardeşlik ruhunun daha da canlandığı ve daha perçinlendiği günler. Bu arada bildiğiniz üzere sıkıntılı bir süreçte zaman geçmez. Uzun bir süre Emniyet Müdürümüz ile beraber Afyonkarahisar’da o sıkıntılı dönemi hep beraber atlatmaya gayret ettik. Bu dönem içerisinde Emniyet Müdürümüzün dirayetli cesaretli ve içten çalışmalarına her zaman destek olduk, destek olmaya da devam edeceğiz inşallah. Kendisi özüne dönüyor Kazakistan’a gidiyor biliyorsunuz kendisine çalışma hayatında başarılar diliyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.


“RAMAZAN AYI’NIN BU AYKİ TEMASI İSRAF”

Ramazan Ayı münasebeti ile her yıl bir temanın gündeme getirildiğini ve bu ayki konunun israf olduğunu belirten Afyonkarahisar Müftüsü Şükrü Kabukçu ise: “Her yıl Başkanlığımız, Ramazan Ayı’nda bir tema işliyor ve toplumun gündemine taşıyor. Bu yılda ‘Dünyamız İsraf Olmasın’ başlığı ile belki her birimizin hayatında yer alan günlük konuşmalarımızda hayata ait her şeyi israf etmemek adına tedbir alıyoruz. Devlet kurumları tedbir alıyor, özel sektör kurumları tedbir alıyor fakat buna rağmen elbette ki yapacak çok işimiz olduğu muhakkaktır. Sözlükte sınırı aşmak, aşırı gitmek, aldatmak, gafil ve cahil olmak gibi anlamlara gelen ve seraf kökünden gelen israf kelimesi dini literatürde ister ifrat ister tefhim türünden olsun her türlü aşılı ifade için kullanılmış olan bir kavramdır. Bu bağlamda harcamalarda saçıp savurmak ve yeme içme de sınırı aşmak israf olduğu gibi inançsızlık, şirk, zulüm, hayâsızlık ve hatta dinde aşırlıkta israf olarak nitelendirilmiştir” ifadelerine yer verdi.

“YİYİN, İÇİN FAKAT İSRAF ETMEYİN”

Kuran-ı Kerim’den israflık ile alakalı bir ayete de değinen Müftü Kabukçu: “Kuran-ı Kerim’de buyuruyor ki; ‘Ey Âdemoğulları, her namaz kılacağınızda güzelce giyinin, yiyin içi fakat israf etmeyin çünkü Allah israf edenleri sevmez ayetinde yeme içme de haddi açmak israf olarak nitelendirildiği gibi, inkârda ve günahta sınırı aşan, Rabbi’ni Ayetlerine inanmayanları işte böyle cezalandırır.’ Şeklinde ahret azabı ise elbette daha şiddetli olacaktır’ ayetinde küfür ve isyan aynı şekilde israf olarak tanımlanmıştır. Biz, genelde israfı ekmek israfı veyahut kağıt israfı olarak sınırlandırmaya alışığız. Halbuki israf, daha geniş bir kavram. Birkaç madde ile açıklamak gerekirse; din ve inanç alanında israf, bu konuyu iki ayrı boyutta ele almak mümkün, birincisi küfür ve şirktir bunun ikinci boyutu ise dinde aşırılıktır. Malumunuz 3 Aylar ve Ramazan geldiği zaman özellikle sanal medyada çok büyük bir tezvirat gelir. Eğer bir ibadeti bir defa yaparsanız yüz yıllık sevabı elde ettiğiniz anlamına gelecek ve daha nice şeyler. Hâlbuki dindarlığın özü, sevgili Peygamberimiz (S.A.V.) mübarek hayatıdır” dedi.
“YIL BOYU ORUÇ TUTAN İNSANLAR GÖRDÜM”
Afyonkarahisar’da görev yaptığı süre içerisinde yıl boyu oruç tutan insanlar gördüğünü ifade eden İl Müftüsü Şükrü Kabukçu: “Efendimizin hayatında böyle bir şey yok. Dolayısı ile elbette ki dinde israf konusu belki hepsinin başında. Bir diğeri ise yeme içme, giyim başta olmak üzere harcamadaki her türlü israf, zaman kullanımında israf bizim medeniyet tarihimizde Müslüman’ın bir adı da İbn-ül Vakittir zamanı iyi kullanan anlamındadır fakat hepimizin ortak problemlerindendir. Sağlık ve ömürde israf, sevgi ve nefrette israftır” diyerek sözlerini sonlandırdı.

  AFYON    26.05.2018 09:37:42

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.06.2019
20.06.2019
20.06.2019
OZEL HABERLER