Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Melih Köken için mevlid okutuldu
Geçtiğimiz ay geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Afyonkarahisar Eczacı Odası Başkanı Melih Köken için Paşa Camii’nde mevlid okutuldu...

2

Image

‘Engelleri kaldırmaya kararlıyız’

Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’da 3 bin adet kitaplık üniteli çalışma masası ve 150 adet televizyonu çocuklara ulaştırdıklarını söyleyerek, ço..

3

Image

Fidanlar toprakla buluştu

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Meslek Yüksekokulunda (MYO) 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında saat 11.11’de fid..

4

Image

‘AKÜ MARKA BİR ÜNİVERSİTE’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Kocatepe Hayvan Hastanesi) temel atma töreninde konuşan Orman ve Su ..

5

Image

Öğrenciler İzmir’e yardıma koştu

AFSÜ öğrencileri, İzmir Depreminin yaralarının sarılması için yürütülen faaliyetlere gönüllü olarak katıldı. ..

6

Image

Kadın Kültür Evleri’nde eğitim verildi

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi akademisyenleri, Kadın Kültür Evleri’nde sağlık eğitimleri verdi ..

7

Image

Klasik Müzik Festivali online yapılacak

Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali 19. Yılında pandemi koşulları altında 23-25 Kasım tarihleri arasında online bir şekilde seyirci ise buluşuy..

8

Image

Şekerbank ile ESOB protokol imzaladı
Şekerbank ile Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği arasında “Kapımız Esnafa Açık” protokolü imzalandı. Şekerbank Afyonkarahisar ve tüm ..

9

Image

Sektörel sorunlar ele alındı

Afyonkarahisar’daki Oda ve Borsalar’ın Yönetim Kurulu Başkanları’nın katılımıyla video konferans üzerinden Müşterek Toplantı gerçekleştirildi. To..

10

Image

E-ticaret eğitimleri başladı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde webinar üzerinden düzenlenen E-ticarete E-kılavuz Eğitimi katılımcıların yoğun ilgisiyle gerçekle..

11

Image

Sigara içilmesi yasak yerler belirlendi

İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından kentte korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında sigara içmenin yasak olduğu cadde, sokak ve bölgeler belli ..

12

Image

Pazar yerlerinde HES Kodu istenecek

Afyonkarahisar'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bazı kamu kurumlarına girişte ve pazar yerlerinde satış yapan esnaftan H..

13

Image

Madencilik Meclisi toplandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Madencilik Meclisinin genişletilmiş toplantısı, Meclis Başkanı Halil İbrahim Kırşan’ın başkanlı..

14

Image

AKܒyü üst sıralara taşımak istiyoruz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Danışma Kurulunun 5. toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKܒde perform..

15

Image

‘Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarılmalı’

Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Nizamettin Şenol, öğretmenlik meslek kanunun çıkarılması için imza kampanyası başlatacaklarını söyled..

16

Image

‘Yerel paydaşlar risk yönetimine katılmalı’
Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, “Afet riskinin azaltılması ve kentsel alanlarda dayanıklılığın sağlanması için yerel paydaşların planlama ve risk yönet..

17

Image

AKܒyü üst sıralara taşımak istiyoruz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Danışma Kurulunun 5. toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKܒde perform..

35 bin fidan dikildi | Gazete3.com.tr
Image

35 bin fidan dikildi


Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Afyonkarahisar’da "83 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı kapsamında kent genelinde 35 bin fidan dikildi
  AFYON    12.11.2020 16:23:29Ülkemizi daha yeşil yarınlara ulaştırabilmek, yangınlarda zarar gören alanları hızla yeşile döndürmek, ağaçlandırma ve orman varlığı konusunda bilinci artırmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan Geleceğe Nefes kampanyası kapsamında saat: 11.11’de 81 il, 922 ilçede ve 30 farklı ülkede fidanlar topraklarla buluştu. 2020 yılı Geleceğe Nefes projesi sağlık çalışanlarına adandı. Bu yıl dikilecek fidanlarla hatıra ormanı oluşturularak, her bir sağlık çalışanının adının verileceği 1 milyon 61 bin 635 fidan dikilecek.

SARAYDÜZܒNDE 16 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda öncelikle Orman İşletme Müdürü Mustafa Gökhan Us konuştu. Fidan: “Afyonkarahisar’da geçen yıl 246 ayrı bölgede 142.000 adet fidan dikilerek kutlanan Milli Ağaçlandırma Günü’nde bu yıl il geneli tüm bölgelerde toplam 412.355 adet fidanı toprakla buluşturmuş olacağız. Şuan bulunduğumuz Saraydüzü Ağaçlandırma Sahasında ise 80 dekar alanda 16.000 adet fidan toprakla buluşacak” dedi. Ardından Ağaçlandırma Şefi Mehmet Şimşek fidan dikim tekniği hakkında bilgiler verdi.

“ORMAN VARLIĞINI ARTIRMALIYIZ”

Fidan dikim etkinliğinde konuşan ve Milli Ağaçlandırma Günü’nün nasıl ortaya çıktığı konusuna değinen Vali Gökmen Çiçek: “Sosyal medyada Abdullah Enes Şahin’in, "Bir fikrim geldi. Biz neden 'Ağaç Dikme Bayramı' ilan etmiyoruz." Açıklamasına yanıt veren ve "Bu çok güzel bir fikir Enes. Biz her zaman yemyeşil bir Türkiye için çalıştık, çalışıyoruz. Milli bir ağaçlandırma bayramımızın olması için de ben ve arkadaşlarım her zamanki gibi üzerimize düşeni yapacağız." ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması etkili oldu. Güzel bir hikâye ile başladı” dedi.

30 FARKLI ÜLKEDE DE YAPILIYOR

Vali Çiçek, “Bu yıl 2. kez gerçekleştirdiğimiz bu program 81 ilde, 922 ilçede aynı anda yapılmasının yanında Azerbaycan, Bosna-Hersek, Malta, Kosova, Senegal, Kazakistan ve Ukrayna gibi 30 farklı ülkede de yapılıyor ve bu ülkelerde de fidanlar dikiliyor. Bu durum projenin ne kadar önemli ve verimli olduğunu da aslında göstermiş oluyor. Afyonkarahisar’ın yüzde 20’si ormanlık alan. Ülke genelinde başlatılan bu seferberliği Afyonkarahisar’da daha etkin hale getirerek yeşil alanı ilk etapta yüzde 30’a çıkarmalıyız. Termalimiz, mermerimiz her türlü doğal güzelliğimiz var Biz daha fazla yeşil alanı hak ediyoruz. Orman teşkilatımız ve bizler el ele vererek daha yeşil bir Afyonkarahisar’ı birlikte inşa edebiliriz” ifadelerini kullandı. Programın son bölümünde Vali Gökmen Çiçek ve diğer katılımcılar hazırlanan alanda fidanları toprakla buluşturdu. İl genelinde 14 ayrı bölgede 264 dekar alana toplam 35.000 adet fidan dikilerek, Milli Ağaçlandırma Günü kutlandı.>>Gül Seçkin

  AFYON    12.11.2020 16:23:29

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER