Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İl Temsilcisi ve BESYO Müdürü Prof. Dr. Yücel Ocak: “Bu tür organizasyonlar tanıtım için önem taşıyor”
Afyon Kocatepe Üniversitesi BESYO Spor Salonu’nda beş gün süren ve Üniversitelerarası Futsal 1. Ligi’nde mücadele veren en iyi takımların terfi maçlar..

2

Image

Zeybek son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde vatani görevini yaptığı sırada nöbet esnasında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden J. Komando Er Sezer Zeybek son..

3

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

4

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

5

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

6

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

7

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

8

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

9

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

10

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

11

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

12

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

13

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

14

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

15

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

16

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

17

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

‘Kültürel zenginliği fazla bir kentteyiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kültürel zenginliği fazla bir kentteyiz’


Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın kültürel zenginliği fazla olan bir kent olduğunu söyledi.

  AFYON    29.12.2018 11:06:25

Afyonkarahisar’ı 1983 yılından bu yana yakından tanıdığını belirten Vali Tutulmaz, “1983 yılında Ankara’da yüksek öğrenimime başladığım günden itibaren her yıl Afyonkarahisar’dan en az 3-4 kez geçerdim. Bu nedenle o tarihten bu yana ilimizin gelişimini ve geçirdiği aşamaları yakından takip ettim” diye konuştu.


“OTELLERİMİZ HER KESİME HİZMET SUNUYOR”

Afyonkarahisar’ın sahip olduğu değerlerle gelişme potansiyelinin çok yüksek olduğu illerin başında geldiğini belirten Vali Tutulmaz, “Yıllarca kaymak, lokum, sucuk üzerinden ticaret yaparken, bir taraftan da tarımla ilgili ürünleri pazarlarken termalle birlikte ivmemiz daha da yükseldi. Termalin bize en büyük kazanımı oteller oldu. Otellerin yapımıyla termalin başkenti unvanını şehrimiz kazanmış oldu. 25 bin yatak kapasitemiz var. Bunun 10 tanesi 5 yıldızlı otel. Bir anda biz 25 bin kişiyi ilimizde misafir etmekle termalin başkenti unvanını hak ediyoruz. İlimiz hem yıldızlı otellerimizde hem de diğer genel konaklama tesislerimizde her kesime hitap eden hizmet sunuyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“AFYONKARAHİSAR’IN KONUMU İTİBARİYLE KÜLTÜREL ZENGİNLİĞİ DE ÇOK GENİŞ”

Afyonkarahisar’ı anlatırken iklimlerin ve yolların kesiştiği bir il dediklerini kaydeden Vali Tutulmaz, “Bu iklim ve yollar kesiştiğinde birçok kültürü de beraberinde getiriyor. Bir saat batıya gittiğimizde Ege’nin tüm kültürel değerlerini görebiliyoruz. Bir saat yukarıya gittiğimizde Marmara Bölgesi’nin kültürel değerlerini görebiliyoruz. Bir saat doğuya gittiğimizde ise İç Anadolu’nun, bir saat güneye gittiğimizde ise Akdeniz’in kültürel değerlerini görmek mümkün. Bu kadar iklime, coğrafyaya kısa mesafede olan bir il yoktur. Afyonkarahisar’ın konumu itibariyle kültürel zenginliği de çok geniş” diye konuştu.

“ÇAĞIMIZ SOSYAL MEDYANIN VE İLETİŞİMİN ÇAĞI”

İlimizde turizm için aranılan tüm özelliklerin bulunduğunu belirten Tutulmaz, “Bizim tanıtıma ihtiyacımız var. Biz marka şehir olacaksak bu tanıtımdan geçiyor. Bu doğrultuda çalışma arkadaşlarımızla güzel bir ekip oluşturarak neler yapabileceklerimizi görüştük ve bu doğrultuda yola çıktık. Aklımıza gelen her şeyi değerlendirdik. Sadece festivallerle yetinmedik. Çağımız sosyal medyanın ve iletişimin çağı. Bizim bunu iyi kullanmamız gerekir dedik. Valiliğimizin ve desteklediğimiz sitelerin ilimizin tanıtımına yer ayırması gerekir diye düşünerek bunu sağladık. Gerek Visit Afyon uygulamamızda gerekse Valiliğimizin sitesinde Afyonkarahisar’ın her gün bir-iki değerini tanıtıyoruz. Twitter, facebook ve instagramda her gün ilimizle ilgili bir-iki konuyu mutlaka tanıtıyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Çalışmalarda işbirliğinin önemine dikkat çeken Vali Tutulmaz, “Çalışmalarımızda Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu ve tüm vekillerimizin desteğini hep yanımızda gördük. Kendilerine teşekkür ederim. Uyumlu çalışmak çok önemlidir” dedi. Programda kitap okumanın önemine de değinen Vali Tutulmaz herkesin düzenli kitap okuması gerektiğini kaydetti.>>>Ferhat Yüksel


  AFYON    29.12.2018 11:06:25

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.11.2019
13.11.2019
13.11.2019
OZEL HABERLER