Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Hayvan Borsası dezenfekte edildi

Kurban Bayramı öncesi Çay Belediyesi Temizlik ekipleri tarafından Hayvan Borsası’nda başlatılan temizlik ve ilaçlama çalışmalar tamamlandı..

2

Image

‘Biz için çok değerlisiniz’
Vali Gökmen Çiçek, protokol üyeleri ile birlikte down sendromlu bireyler tarafından işletilen Melike Nur Melek Yüzler Kafe’yi ziyaret etti. Vali Gökme..

3

Image

‘Yakında hizmete başlıyoruz’
Minik Atom Karınca Akademi Kuruluş Müdürü Asiye Pınar Çekiç ve Okul Öncesi Eğitim Öğretmeni Esra Yalçınkaya Gün FM’in konuğu oldular. Çekiç ve Yalçınk..

4

Image

“HEDEFİ AŞTIK”
ATSO Yönetimine ziyarette bulunan Zeybek, Afyon İçin Vefa Vakti kampanyasına ATSO’nun büyük destek olduğunu bu sayede kampanyadaki hedefin aşıldığını ..

5

Image

Yeniden ihale edilecek
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanlığı Strateji..

6

Image

Ağbal’dan destek sözü
MHP Afyon Milletvekili Taytak, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal’ı ziyaret ederek, ilimizdeki Yeni Müze inşaatı için destek istedi..

7

Image

AFSܒden büyük buluş
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi akademisyenleri Diyabet tedavisinde insülin bağımlılığını azaltacak proje hazırlayarak, bilimsel buluş pa..

8

Image

Badem ağaçları çiçek açtı
Baharın gelmesiyle birlikte Afyonkarahisar’ın Hıdırlık Tepesi’nin yamaçlarında bulunan yüzlerce badem ağacı çiçek açtı. Fotoğraf Sanatçısı Çağrı Selek..

9

Image

‘Edebiyat ülkemize bağımızı güçlendirir’
“Edebiyat en güzel Afyon’dur” sloganı ile Afyonkarahisar’dan yola çıkan ve tüm Türkiye’ye yayılan kültür, sanat ve edebiyat dergisi Sinada, 7’inci yı..

10

Image

‘LOKUMLAR BİZDEN’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 81 ilde okulların tekrar açıldığı zaman Afyonkarahisar’dan öğrencilere lokum göndereceklerini söyledi ..

11

Image

Oteller kapandı
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün turizm sektörünü etkilemesinin ardından Afyonkarahisar’daki bazı oteller, geçici süreyle kapatma kararı aldı ..

12

Image

‘Afyon’un dünyaya açılan penceresi’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Kanal 3’ün Afyon’un dünyaya açılan penceresi olduğunu söyleyerek, 11.kuruluş yıldönü..

13

Image

‘Kanal 3 tanıtımda büyük rol üstlendi’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kanal 3’ün11. Kuruluş yıldönümünü kutlayarak, Kanal’ın Afyonkarahisar’ın tanıtımında önemli bir rol üstlendiğini kayde..

14

Image

‘11.yılınız kutlu olsun’
Kanal 3’ün 11. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Vali Tutulmaz, kutlama mesajı yayınladı. Tutulmaz mesajında, “Kanal 3 Televizyonu’nun kuruluşunun 11. yıl..

15

Image

KANAL 3 11 YAŞINDA
Kanal 3 televizyonunun 11.kuruluş yıldönümü dolayısıyla Kanal 3 Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Megabirlik Medya Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan D..

16

Image

‘EMRİNİZDEYİZ’
Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Devlet Demiryolları’nın yapacağı hizmetler noktasında Afyon’un emrinde olduğunu söyledi ..

17

Image

Tıbbi Aromatik Bitkiler Merkezi ortak kullanılacak
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel’i makamında ziyaret etti. Ziy..

‘Hedef bin 500 kurs’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Hedef bin 500 kurs’


Afyonkarahisar Akşam Sanat Okulu ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 2018 yılında 1299 kurs açarak kendi rekorunu kırdı. Merkezin 2019 hedefi ise bin 500 kurs açarak daha fazla vatandaşa ulaşmak.
  AFYON    19.12.2018 12:00:51

Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi’nde Çini kursundan, rölyef kursuna, okuma yazma kursundan çocuk bakımı kursuna, üniversite nazırlık kursundan bilgisayar kursuna kadar çok sayıda kurs bulunuyor. Merkezde 2017 yılında açılan bin 101 kursta 28 bin 745 kursiyer eğitim gördü. 2018 yılında ise tüm kurslarda yaklaşık yüzde 15 artış yapılarak bin 299 kurs açıldı. Okuma Yazma Kursuna katılan Şemsihan Beber ise cep telefonuna gelen mesajları okuyamadığı ve mesaj atamadığı için eksiklik hissettiğini söyleyerek okuma yazma kursuna katıldığını belirtti. Beber, artık okuyabildiğini ve yazabildiğini belirterek, üniversiteye kadar okumak istediğini aktardı. Takı Tasarı ve Altın Gümüş işlemeciliği kursuna katılan Emekli Güler Çiftçi ise kurksa üç aydır devam ettiğini söyledi. Çiftçi, şunları dile getirdi: “Ben Halk Eğitim Merkezinin bu tür kursları olduğunu emeklilikten sonraki okul olarak değerlendiriyorum. Burada yaptığım ürünler bana mutluluk veriyor. Başarabilmek ve yapabildiğini görmek insanı mutlu ediyor. İnsanın bakış açısını değiştiriyor. El sanatları ve güzel sanatlarla uğraşmanın insanın kişisel gelişimine katkı sunduğunu düşünüyorum.”

KURSLARDA YÜZDE 15’LİK ARTIŞ YAŞANDI

Afyonkarahisar Akşam Sanat Okulu ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Diktaş, amaçlarının çok sayıda insana ulaşarak onların daha donanımlı bireyler olarak hayata katılmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Diktaş, 2017 yılında bin 101 kurs açarak 28 binden fazla kursiyere ulaştıklarını belirterek, şunları kaydetti: “2017 yılında kurslarımıza katılım gösteren kursiyerlerimizden 21 bin 199’unu belgelendirdik. Geçen yıl ve bu yıl özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşlerinin üzerinde önemle durduğu okuma yazma kurslarına özel ilgi gösterdik. Bu kurslarda Afyonkarahisar merkezinde tarihi bir rekora ulaştık. 2017 yılında açtığımız 63 kurs sayısını bu yıl 200’e çıkardık. 2017 açılan kurslarımıza 282 kişi katılım gösterip okuma ve yazma öğrenmişti, bu yıl ise açılan kurslarımıza bin 372 kişi katıldı.” Merkezde kurs çeşitliliği olarak okuma yazma kursları, genel kurslar ve mesleki eğitim kursları olarak ağırlıklı olduğunu ifade eden Diktaş, bütün kurslara bakıldığında yüzde 15’lik bir artış gözlendiğini dile getirdi.>>>Mustafa Bayer


  AFYON    19.12.2018 12:00:51

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
29.07.2020
29.07.2020
29.07.2020
OZEL HABERLER