Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

SEVGİ BOHÇALARI ARMAĞAN EDİLECEK
Sevgi Bohçası protokolü
AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şubesi arasında “Sevgi Bohçası” iş birliği proto..

2

Image

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İl Temsilcisi ve BESYO Müdürü Prof. Dr. Yücel Ocak: “Bu tür organizasyonlar tanıtım için önem taşıyor”
Afyon Kocatepe Üniversitesi BESYO Spor Salonu’nda beş gün süren ve Üniversitelerarası Futsal 1. Ligi’nde mücadele veren en iyi takımların terfi maçlar..

3

Image

Zeybek son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde vatani görevini yaptığı sırada nöbet esnasında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden J. Komando Er Sezer Zeybek son..

4

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

5

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

6

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

7

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

8

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

9

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

10

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

11

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

12

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

13

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

14

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

15

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

16

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

17

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

‘Hedef bin 500 kurs’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Hedef bin 500 kurs’


Afyonkarahisar Akşam Sanat Okulu ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 2018 yılında 1299 kurs açarak kendi rekorunu kırdı. Merkezin 2019 hedefi ise bin 500 kurs açarak daha fazla vatandaşa ulaşmak.
  AFYON    19.12.2018 12:00:51

Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi’nde Çini kursundan, rölyef kursuna, okuma yazma kursundan çocuk bakımı kursuna, üniversite nazırlık kursundan bilgisayar kursuna kadar çok sayıda kurs bulunuyor. Merkezde 2017 yılında açılan bin 101 kursta 28 bin 745 kursiyer eğitim gördü. 2018 yılında ise tüm kurslarda yaklaşık yüzde 15 artış yapılarak bin 299 kurs açıldı. Okuma Yazma Kursuna katılan Şemsihan Beber ise cep telefonuna gelen mesajları okuyamadığı ve mesaj atamadığı için eksiklik hissettiğini söyleyerek okuma yazma kursuna katıldığını belirtti. Beber, artık okuyabildiğini ve yazabildiğini belirterek, üniversiteye kadar okumak istediğini aktardı. Takı Tasarı ve Altın Gümüş işlemeciliği kursuna katılan Emekli Güler Çiftçi ise kurksa üç aydır devam ettiğini söyledi. Çiftçi, şunları dile getirdi: “Ben Halk Eğitim Merkezinin bu tür kursları olduğunu emeklilikten sonraki okul olarak değerlendiriyorum. Burada yaptığım ürünler bana mutluluk veriyor. Başarabilmek ve yapabildiğini görmek insanı mutlu ediyor. İnsanın bakış açısını değiştiriyor. El sanatları ve güzel sanatlarla uğraşmanın insanın kişisel gelişimine katkı sunduğunu düşünüyorum.”

KURSLARDA YÜZDE 15’LİK ARTIŞ YAŞANDI

Afyonkarahisar Akşam Sanat Okulu ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Diktaş, amaçlarının çok sayıda insana ulaşarak onların daha donanımlı bireyler olarak hayata katılmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Diktaş, 2017 yılında bin 101 kurs açarak 28 binden fazla kursiyere ulaştıklarını belirterek, şunları kaydetti: “2017 yılında kurslarımıza katılım gösteren kursiyerlerimizden 21 bin 199’unu belgelendirdik. Geçen yıl ve bu yıl özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşlerinin üzerinde önemle durduğu okuma yazma kurslarına özel ilgi gösterdik. Bu kurslarda Afyonkarahisar merkezinde tarihi bir rekora ulaştık. 2017 yılında açtığımız 63 kurs sayısını bu yıl 200’e çıkardık. 2017 açılan kurslarımıza 282 kişi katılım gösterip okuma ve yazma öğrenmişti, bu yıl ise açılan kurslarımıza bin 372 kişi katıldı.” Merkezde kurs çeşitliliği olarak okuma yazma kursları, genel kurslar ve mesleki eğitim kursları olarak ağırlıklı olduğunu ifade eden Diktaş, bütün kurslara bakıldığında yüzde 15’lik bir artış gözlendiğini dile getirdi.>>>Mustafa Bayer


  AFYON    19.12.2018 12:00:51

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019
OZEL HABERLER