Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İl Temsilcisi ve BESYO Müdürü Prof. Dr. Yücel Ocak: “Bu tür organizasyonlar tanıtım için önem taşıyor”
Afyon Kocatepe Üniversitesi BESYO Spor Salonu’nda beş gün süren ve Üniversitelerarası Futsal 1. Ligi’nde mücadele veren en iyi takımların terfi maçlar..

2

Image

Zeybek son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde vatani görevini yaptığı sırada nöbet esnasında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden J. Komando Er Sezer Zeybek son..

3

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

4

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

5

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

6

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

7

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

8

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

9

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

10

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

11

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

12

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

13

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

14

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

15

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

16

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

17

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

‘Çocuklara örnek olmak önemli’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Çocuklara örnek olmak önemli’


Afyonkarahisar Beyazıt İlkokulu’nda düzenlenen Meslek Tanıtım Ve Kariyer Günü etkinliğine katılan İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ve İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez, çocuklara meslekleri tanıtmak ve örnek olmanın geleceğimiz açısından önemli olduğunu söyledi.
  AFYON    27.12.2018 11:16:19

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez ve İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Afyonkarahisar Beyazıt İlkokulu’nda düzenlenen Meslek Tanıtım Ve Kariyer Günü etkinliğine katıldı. Yıldız ve Çömez’i okul müdürü ve öğretmenler okul bahçesinde karşıladı. Albay Çömez ve Müdür Yıldız, okul öğretmenleri ve çalışanlarıyla tek tek tokalaşarak okula girdi. Okul öğrencilerinin toplandığı sınıfta öğrencilerle buluşan ikili, öğrencilerle yakından ilgilenerek sohbet etti. Öğrencilerle selamlaşan Çömez ve Yıldız, öğrencilere ilerde seçmek istedikleri meslekler konusunda görüş alışverişinde bulundu. Öğrencilere dergi hediye eden Yıldız ve Çömez, öğrencilerle fotoğraf çektirdi. Yıldız ve Çömez daha sonra okuma sınıfında kitap okuyan öğrencileri ziyaret etti. Öğrencilerle birlikte kitap okuma etkinliğine katılan Yıldız ve Çömez, öğrencilere kitap hediye etti.

ÖĞRENCİLERLE SATRANÇ OYNADILAR

Bir öğrenciyle satranç oynayan İl Jandarma Komutanı Albay Çömez, yeni hamleler öğrendiğini dile getirdi. Daha sonra İl Jandarma Komutanlığı’nda arama ve iz sürme, bomba ve uyuşturucu aramalında kullanılan köpekler, öğrencilere gösteri yaptı. Ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Emniyet ve Jandarma görevlilerinin yoğun bir tempoda çalıştığını dile getirerek, bu tür konuları da ihmal etmemesi gerektiğini söyledi.

“ÇOCUKLARA ÖRNEK OLABİLMEK ÖNEMLİ”

Yıldız, çocuklara örnek olabilmenin, onların mutluluğunu paylaşabilmenin önemli konular olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: “Onlara okuma alışkanlığını kazandırabilmek için Jandarma komutanımız ile birlikte sık sık okullara gidiyoruz. Onlarla bir araya gelmek bizleri tanımalarını sağlamak, onların bizim için ne kadar değerli olduklarını okullara giderek onlara hissettirmek görevlerin en büyüğü diye düşünüyoruz. Çünkü bu çocuklar bizim geleceğimiz. Onların bu ülkenin geleceğinde çok büyük roller üstleneceğini bildiğimiz için onlarla birlikte olmak istedik. Amacımız onların isteklerini sınıflarında dinlemek. Çocuğu sevmeyen hiçbir şeyi sevmez. Çocuğa yapılan yatırım boş bir yatırım değildir.”

“ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN GÜZEL BİR ANI OLDU”

Okul Müdürü Şeyda Yaramış ise Afyonkarahisar Valiliği’nin eğitimde kaliteyi arttırma projesi kapsamında okulda çeşitli etkinlikler yaptığını belirterek, şöyle konuştu: “Biz bu proje kapsamında hem çocuklarımızın bilgilerini arttırmak hem de ilerideki hayatlarına yönelik onları doyuma ulaştırmak ve onlara güzel bir anı bırakmak istedik. Meslek tanıtımı ve kariyer günleri kapsamında İl Müdürü’müzü ve Komutan’ımızı ziyaret ettik. Onlarda bizi kırmadı geldi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimiz için çok güzel bir anı oldu.” >>> Mustafa BAYER-özel haber

  AFYON    27.12.2018 11:16:19

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.09.2019
20.09.2019
20.09.2019
OZEL HABERLER