Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İMAR BARIŞI İÇİN son başvuru 31 Ekim
Afyonkarahisar Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İmar Barışı için son başvuru tarihinin 31 Ekim 2018 tarihi olduğu belirtildi. ..

2

Image

Şehir tiyatrosu oyuncularını seçti
Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu yeni sezon öncesi oyuncu seçmelerini yaptı. Belediye Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas taraf..

3

Image

Gelenekselin İzinde sergisi açıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Geleneksel Sanatlar Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sultan Sökmen, “Gelenekselin İzinde”..

4

Image

‘Afyonkarahisar’a değer katmaya devam edeceğiz’
Afyonkarahisar’da 10 yıl önce yayın hayatına başlayan Kanal 3 televizyonu dünden itibaren 2018 yılı yeni yayın dönemine başladı. Pınar Akarsu’nun hazı..

5

Image

Et ve süt verimi ikiye katlandı
Manda kaymağı ile ünlü Afyonkarahisar'da, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından yürütülen H..

6

Image

‘81 ilde bir ilki başardık’
Afyonkarahisar basın camiasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla kurulan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri, il yöne..

7

Image

‘Kooperatifçilikte farkındalık oluşturacağız’
Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni’nin Afyonkarahisar’daki programında konuşan Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt, Türk..

8

Image

Cem Özer’in ayağı kırıldı
Sinanpaşa ilçesine bağlı Balmahmut köyündeki film çekimleri sırasında düşen sinema sanatçısı Cem Özer'in ayağı kırıldı...

9

Image

Tedavisi tamamlanan kuşlar doğaya salındı
Afyonkarahisar'da yaralı bulunduktan sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merke..

10

Image

Atatürk Yol Koşusu 11 Kasım'da
Afyonkarahisar Belediyesi, kültürel ve sosyal etkinliklerinin yanı sıra halkımıza yönelik sportif faaliyetlerine de aralıksız olarak devam ediyor. Bu..

11

Image

Visit Afyon kullanıcılarla buluştu
Tarihi, kültürel, doğal güzellikler ve yöresel ürünlerimiz ile ilimizi ülkemize ve dünyaya tanıtan Visit Afyon bir yeniliği daha uygulamaya koydu. Afy..

12

Image

Ağaçlara kuş yuvaları takıldı
Dinar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ormanlık alanlardaki ağaçlara 340 kuş yuvası asıldı...

13

Image

‘Sıfır Atık’ta Türkiye birincisiyiz’
Sıfır Atık Bilgilendirme Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da ilk günden bu yana projenin uygulanmaya devam ettiğini ve kent..

14

Image

Müzik müzesine keman bağışı
Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Hasan Sami Yaygıngöl, kendi tasarımı borulu lale kemanı, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı İb..

15

Image

‘TASARRUFLU OLACAĞIZ’
Afyonkarahisar’da yapılan yılın son İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, kurum müdürlerine kaynakları verimli kullanmal..

16

Image

‘İşyerinde huzur ruh sağlığını koruyor’
Uzman Doktor Hülya Edil, Kanal 3 ekranlarında Pınar’la Kahvaltı Haberleri programında ruh sağlığının korunması noktasında yaptığı açıklamada, “Vakitl..

17

Image

‘15 Temmuz kırılma gecesiydi’
"İnsan ve İletişim" adlı konferansta hukuk öğrencileriyle bir araya gelen Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişi Ahmet Sula, 15 Temmuz’un insanlık..

‘Ramazan’da hasta sayısı arttı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ramazan’da hasta sayısı arttı’


Afyonkarahisar’da hizmet veren Devlet Hastanesi ve Kırmızı Hastane olarak adlandırılan Park Hayat Hastanesi yetkilileri, Ramazan Ayının girmesi ile birlikte vatandaşların birçok şikâyet neticesinde hastanelere geldiklerini söylediler.

  AFYON    25.05.2018 09:29:13


Ferhat YÜKSEL-Özel

Gazete 3’e açıklamalarda bulunan yetkililer, vatandaşların sağlıklı yiyecek ve su tüketimlerine dikkat etmeleri gerektiğinin de altını çizdiler. Ramazan Ayının başlaması ile birlikte hastaneye gelen vatandaşlar hakkında ki soruya cevap veren Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Acil Servis Sorumlu Hemşiresi Aygül Sapmaz: “Günlük hasta sayısı çok fazla değişmemekle birlikte, iftardan sonra tabii ki yoğunluk oluyor 1000, 1100, 1200 civarında değişebiliyor hasta sayılarımız. Tabii Ramazan öncesinde aynı rakamlardan bahsetmek mümkün fakat genelde 900’lere düştüğü zamanlar da oluyordu” dedi. Polikliniklikler de ki sayılara da değinen Sapmaz: “Tabii ki gelen hasta sayısında artış söz konusu. Vatandaşlarımız gribal enfeksiyon şikayetinden geliyorlar, karın ağrısı şikayeti ile daha çok geliyorlar ve tabii ki de ishal şikayeti ile gelenler oluyor. Ramazan ayında vatandaşlarımız gün boyu aç kaldıkları için akşam iftarda çok yükleniyorlar ve bazı rahatsızlıklar ortaya çıkıyor, iftarda da daha az yeseler ve bir de en az üç litre olmak şartı ile bol bol su tüketmeleri gerekiyor tabii bu durum gün içerisinde olamayacağı için iftar ile sahur arasında da gerçekleştirilebilir. Bizler yoğun bir şekilde çalışıyoruz, hakarete maruz kalmak istemiyoruz inşallah vatandaşlarımız bizlerden memnundur” diyerek sözlerini sonlandırdı.

“RAMAZAN AYINDA HASTA SAYISINDA ARTIŞ OLDU”

Ramazan Ayında vatandaşların hastaneye gelmeleri konusuna değinen Park Hayat Hastanesi Tıbbi Hizmetler Direktörü Alev Türe ise: “Ramazan Ayının başlangıcı itibarı ile ve öncesinde ciddi anlamda poliklinikliklerimizde bir artış gözlendi. Tabii ki insanlar Ramazan’da oruç tutacakları için bunun öncesinde hem kendilerini kontrol ettirmek hem de var olan hastalıklarına çare aramak yoğun bir şekilde poliklinikliklerimize geldiler. Ramazan’ın başlaması ile beraber hasta sayımızda çok anlamlı olmasa da ilerleyen günlerde bir düşüş ister istemez gözlendi fakat bu durum akşam gelen acil hastalar ile farkın kapatılması söz konusu olabiliyor yani acil servise başvurularımız sık olabiliyor” dedi. Hastanemize en çok mide ve bağırsak hastalıkları, böbrek rahatsızlıkları olan vatandaşlarımız geliyorlar. Ramazandan hemen önce hasta sayımız çok arttı, Ramazan sürecinde tabii ki üçte iki oranında bir hastamız söz konusu” ifadelerine yer verdi.

  AFYON    25.05.2018 09:29:13

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.10.2018
16.10.2018
16.10.2018
OZEL HABERLER