Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yeni Ezop Masalları aranıyor
Afyonkarahisar Valiliği Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından kentin tanıtımını farklı bir boyutta yapmak için “Masallarla Afyonkarahisar “ masal y..

2

Image

‘Basın her zaman yanımızda’
Afyonkarahisar basınının tüm çalışmalarında kendilerine destek verdiğini belirten Türk Eğitim-Sen temsilcileri ile Cansuyu Derneği temsilcileri Afyonk..

3

Image

Pazaryerinde çalışmalar tam gaz
Afyonkarahisar Belediyesi Selçuklu Mahallesinde başlatılan kapalı pazaryerinde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ..

4

Image

‘Ortak projeler yapabiliriz’
Turkuvaz Medya Bölge Koordinatörü Şeyda Yılmaz Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. ..

5

Image

CAKA çocuklara müziği sevdirdi
Keman virtüözü Cihat Aşkın'ın 13 ilde başlattığı Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) projesi kapsamında Türkiye genelinde 500'ün üzerinde çocuk ve..

6

Image

İçme Suyu Arıtma Tesisini gezdiler
Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'nce hayata geçirilen, sofra tuzundan klor üretilmesini sağlayan 10 kg/h kapasiteli Oksijen Bazl..

7

Image

Konservatuar Müzesi’ne anlamlı hediye
Kanun Sanatçısı Tahir Aydoğdu babasının yaptığı ve yıllarca çaldığı tarihi ve manevi önemi büyük olan kanunu Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet ..

8

Image

Otizmli Faik’in resim yeteneği
Afyonkarahisar'da özel eğitim merkezinde resim yeteneği keşfedilen 17 yaşındaki otizmli Faik Emre Arslan'ın, ahşap yakma sanatı ile yaptığı resimler i..

9

Image

"Bataklaşma temizlenmeli"
Afyonkarahisar'da, Türkiye'nin en büyük sulak alanlarından Eber Gölü'nün son yıllarda ortaya çıkan kuraklık tehdidine karşı korunabilmesi için yapılma..

10

Image

İkazcı Şükrü Bey saygıyla anıldı

Milli Mücadele kahramanlarından Afyonkarahisar Milletvekili olarak 1. Meclis’te bulunan hukukçu ve gazeteci İkazcı Mehmet Şükrü Bey’in (Koçoğlu) ..

11

Image

‘Valilik kimseden para istemez’

Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, şehit yakınlarına ve gazilere yönelik olarak gereken desteklerin verildiği, bunu sağlarken vatan..

12

Image

Toprak Koruma Kurulu toplandı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Gülihsan Yiğit, İl Tarım..

13

Image

Alt geçitte sona gelindi
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından kısa süre önce eski Stad Kavşağı, Atatürk Caddesi üzerinde çalışmalarına başlanan alt geçitte sona gelindi...

14

Image

Cep telefonu kontrollü sulama

Çalışmaları devam eden Afyonkarahisar Çobanlar Seyitler Sulaması Yenileme İnşaatının tamamlanması ile 31 bin 150 dekar zirai arazinin sulanacağın..

15

Image

Basın Yayın Derneği’ne ziyaretler sürüyor

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ne nezaket ziyaretleri devam ediyor. Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve Türkiye-Çin İş ..

16

Image

Şehit babası Çömez’i ziyaret etti

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 1996 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Fahri Pınar'ın babası İsmail Pınar'ı (74), Afyo..

17

Image

‘Hizmetlerimiz unutulmamış’
Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Çoban, ..

‘Ramazan’da hasta sayısı arttı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ramazan’da hasta sayısı arttı’


Afyonkarahisar’da hizmet veren Devlet Hastanesi ve Kırmızı Hastane olarak adlandırılan Park Hayat Hastanesi yetkilileri, Ramazan Ayının girmesi ile birlikte vatandaşların birçok şikâyet neticesinde hastanelere geldiklerini söylediler.

  AFYON    25.05.2018 09:29:13


Ferhat YÜKSEL-Özel

Gazete 3’e açıklamalarda bulunan yetkililer, vatandaşların sağlıklı yiyecek ve su tüketimlerine dikkat etmeleri gerektiğinin de altını çizdiler. Ramazan Ayının başlaması ile birlikte hastaneye gelen vatandaşlar hakkında ki soruya cevap veren Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Acil Servis Sorumlu Hemşiresi Aygül Sapmaz: “Günlük hasta sayısı çok fazla değişmemekle birlikte, iftardan sonra tabii ki yoğunluk oluyor 1000, 1100, 1200 civarında değişebiliyor hasta sayılarımız. Tabii Ramazan öncesinde aynı rakamlardan bahsetmek mümkün fakat genelde 900’lere düştüğü zamanlar da oluyordu” dedi. Polikliniklikler de ki sayılara da değinen Sapmaz: “Tabii ki gelen hasta sayısında artış söz konusu. Vatandaşlarımız gribal enfeksiyon şikayetinden geliyorlar, karın ağrısı şikayeti ile daha çok geliyorlar ve tabii ki de ishal şikayeti ile gelenler oluyor. Ramazan ayında vatandaşlarımız gün boyu aç kaldıkları için akşam iftarda çok yükleniyorlar ve bazı rahatsızlıklar ortaya çıkıyor, iftarda da daha az yeseler ve bir de en az üç litre olmak şartı ile bol bol su tüketmeleri gerekiyor tabii bu durum gün içerisinde olamayacağı için iftar ile sahur arasında da gerçekleştirilebilir. Bizler yoğun bir şekilde çalışıyoruz, hakarete maruz kalmak istemiyoruz inşallah vatandaşlarımız bizlerden memnundur” diyerek sözlerini sonlandırdı.

“RAMAZAN AYINDA HASTA SAYISINDA ARTIŞ OLDU”

Ramazan Ayında vatandaşların hastaneye gelmeleri konusuna değinen Park Hayat Hastanesi Tıbbi Hizmetler Direktörü Alev Türe ise: “Ramazan Ayının başlangıcı itibarı ile ve öncesinde ciddi anlamda poliklinikliklerimizde bir artış gözlendi. Tabii ki insanlar Ramazan’da oruç tutacakları için bunun öncesinde hem kendilerini kontrol ettirmek hem de var olan hastalıklarına çare aramak yoğun bir şekilde poliklinikliklerimize geldiler. Ramazan’ın başlaması ile beraber hasta sayımızda çok anlamlı olmasa da ilerleyen günlerde bir düşüş ister istemez gözlendi fakat bu durum akşam gelen acil hastalar ile farkın kapatılması söz konusu olabiliyor yani acil servise başvurularımız sık olabiliyor” dedi. Hastanemize en çok mide ve bağırsak hastalıkları, böbrek rahatsızlıkları olan vatandaşlarımız geliyorlar. Ramazandan hemen önce hasta sayımız çok arttı, Ramazan sürecinde tabii ki üçte iki oranında bir hastamız söz konusu” ifadelerine yer verdi.

  AFYON    25.05.2018 09:29:13

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.12.2018
15.12.2018
15.12.2018
OZEL HABERLER