Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İl Temsilcisi ve BESYO Müdürü Prof. Dr. Yücel Ocak: “Bu tür organizasyonlar tanıtım için önem taşıyor”
Afyon Kocatepe Üniversitesi BESYO Spor Salonu’nda beş gün süren ve Üniversitelerarası Futsal 1. Ligi’nde mücadele veren en iyi takımların terfi maçlar..

2

Image

Zeybek son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde vatani görevini yaptığı sırada nöbet esnasında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden J. Komando Er Sezer Zeybek son..

3

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

4

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

5

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

6

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

7

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

8

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

9

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

10

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

11

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

12

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

13

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

14

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

15

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

16

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

17

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

‘Ramazan’da hasta sayısı arttı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ramazan’da hasta sayısı arttı’


Afyonkarahisar’da hizmet veren Devlet Hastanesi ve Kırmızı Hastane olarak adlandırılan Park Hayat Hastanesi yetkilileri, Ramazan Ayının girmesi ile birlikte vatandaşların birçok şikâyet neticesinde hastanelere geldiklerini söylediler.

  AFYON    25.05.2018 09:29:13


Ferhat YÜKSEL-Özel

Gazete 3’e açıklamalarda bulunan yetkililer, vatandaşların sağlıklı yiyecek ve su tüketimlerine dikkat etmeleri gerektiğinin de altını çizdiler. Ramazan Ayının başlaması ile birlikte hastaneye gelen vatandaşlar hakkında ki soruya cevap veren Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Acil Servis Sorumlu Hemşiresi Aygül Sapmaz: “Günlük hasta sayısı çok fazla değişmemekle birlikte, iftardan sonra tabii ki yoğunluk oluyor 1000, 1100, 1200 civarında değişebiliyor hasta sayılarımız. Tabii Ramazan öncesinde aynı rakamlardan bahsetmek mümkün fakat genelde 900’lere düştüğü zamanlar da oluyordu” dedi. Polikliniklikler de ki sayılara da değinen Sapmaz: “Tabii ki gelen hasta sayısında artış söz konusu. Vatandaşlarımız gribal enfeksiyon şikayetinden geliyorlar, karın ağrısı şikayeti ile daha çok geliyorlar ve tabii ki de ishal şikayeti ile gelenler oluyor. Ramazan ayında vatandaşlarımız gün boyu aç kaldıkları için akşam iftarda çok yükleniyorlar ve bazı rahatsızlıklar ortaya çıkıyor, iftarda da daha az yeseler ve bir de en az üç litre olmak şartı ile bol bol su tüketmeleri gerekiyor tabii bu durum gün içerisinde olamayacağı için iftar ile sahur arasında da gerçekleştirilebilir. Bizler yoğun bir şekilde çalışıyoruz, hakarete maruz kalmak istemiyoruz inşallah vatandaşlarımız bizlerden memnundur” diyerek sözlerini sonlandırdı.

“RAMAZAN AYINDA HASTA SAYISINDA ARTIŞ OLDU”

Ramazan Ayında vatandaşların hastaneye gelmeleri konusuna değinen Park Hayat Hastanesi Tıbbi Hizmetler Direktörü Alev Türe ise: “Ramazan Ayının başlangıcı itibarı ile ve öncesinde ciddi anlamda poliklinikliklerimizde bir artış gözlendi. Tabii ki insanlar Ramazan’da oruç tutacakları için bunun öncesinde hem kendilerini kontrol ettirmek hem de var olan hastalıklarına çare aramak yoğun bir şekilde poliklinikliklerimize geldiler. Ramazan’ın başlaması ile beraber hasta sayımızda çok anlamlı olmasa da ilerleyen günlerde bir düşüş ister istemez gözlendi fakat bu durum akşam gelen acil hastalar ile farkın kapatılması söz konusu olabiliyor yani acil servise başvurularımız sık olabiliyor” dedi. Hastanemize en çok mide ve bağırsak hastalıkları, böbrek rahatsızlıkları olan vatandaşlarımız geliyorlar. Ramazandan hemen önce hasta sayımız çok arttı, Ramazan sürecinde tabii ki üçte iki oranında bir hastamız söz konusu” ifadelerine yer verdi.

  AFYON    25.05.2018 09:29:13

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.06.2019
20.06.2019
20.06.2019
OZEL HABERLER