Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Arsalar bankanın oldu
Afyonkarahisar’ın termal turizm bölgesinde yer alan ve borçların ödenmemesinden dolayı alacaklı bankalar tarafından icraya verilen toplam 80 bin metre..

2

Image

Keçe ürünleri indirimli gönderilecek

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Sanatçısı keçe ustaları arasında indirimli kargo gönderimi konusunda protok..

3

Image

Eskişehirspor'da başkan belli oldu

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un yeni Başkanı Kaan Ay oldu...

4

Image

Kömür kampanyasına destek
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, işsiz ve dar gelirli vatandaşlar için başlattıkları “Kömür Kampanyası”na Afyonkarahisar Beled..

5

Image

TALİPLİ ÇIKMADI
Afyonkarahisarlı iş adamı Ali Acar'a ait olan ve borçlardan dolayı özel bir bankanın talebi üzerine dün icradan satışa çıkarılan Alila Termal Otel’e a..

6

Image

İHH’dan gönül köprüsü

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İstanbul Başakşehir Şubesi tarafından Afyonkarahisar'daki Kızıldağ İlkokulu ve Ortaokulunda ö..

7

Image

Emniyet araç filosunu güçlendirdi
Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 11 yeni araç, düzenlenen törende kurban kesilerek dualar eşliğinde teslim edildi. Törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tu..

8

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

9

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

10

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

11

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

12

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

13

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

14

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

15

Image

Vali Tutulmaz vatandaşları dinledi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında 2019 yılı ocak ayı Halk Günü toplantısı gerçekleştirildi...

16

Image

Hayrettin Güzbey dernek başkanı
Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği 16 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Güzbey getirildi..

17

Image

Millet Kıraathanesi açıldı
Afyonkarahisar'da Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi içerisinde oluşturulan "Millet Kıraathanesi" açıldı...

YAŞAR YAŞAMAZ | Gazete3.com.tr
Image


YAŞAR YAŞAMAZ


27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü
  GÜNCEL    30.03.2017 12:00:48


27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü. Afyonkarahisar Belediyesi Tiyatrosu bu günde Aziz Nesin’in “Yaşar Yaşamaz” adlı oyununu RAM salonunda sergiledi. Benim isteğim ve düşüncem ; bu günde birden fazla yerde oyunları sergilenmesi, halkın bu salonları doldurmaları… Oyunun yönetmeni Sn. Hasan Elmas ,bu kadar kalabalık bir kadroyla hiçbir aksamaya uğramadan, oyunun özünü değiştirmeden, kendi ekolünü sahnede başarılı bir uyumla ortaya koyması mükemmelinde ötesindeydi. Her bir arkadaşı kahraman. Kendilerini oyuna öyle vermişlerdi ki; alın terini bolca sahneye bıraktılar 27 Mart akşamı RAM salonuna. Tiyatro deyince : Bizi kendimizle , çevremizle yüzleştirir… Yaşamımızda göremediğimiz bir olguyu sahnede fark ettirir, hayatı tanıtır bizlere… Birlikte olmayı, birlikte eğlenmeyi, yalnızlığın panzehiri olarak huzur verir bizlere… Dünyaya geldiğimizde aldığımız da aldığımız ilk nefes gibidir; değişen dünyamızın sonsuz soluklu nefesidir. Düşlerin bile “umut”tu tiyatrodur. Oyun 12 yaşındaki bir çocuğun okula kayıt olamayışıyla başladı gibi. Nüfuz Cüzdanı olmadığı için kayıt yapılmaz. Nüfuz Müdürlüğünden cüzdanını al gel, yapalım denir. Kargaşa ve karmaşıklık burada başlar!...Babası 1897 doğmuştur. Yaşar bir yıl önce 1896 doğduğu yazılıdır kütükte.Babası 1911 yılında evlenmiştir anasıyla. 1915 yılında ve 1935 Dersim isyanında şehit olmuş olarak yazılmıştır Yaşar. Nüfuz Cüzdanı çıkartmak için uğraşır, bürokrasi vermemek için savaş verir Yaşar’la… 12 Yaşındaki saf temiz Anadolu çocuğu çarkın dişlisi olmuştur; önüne geleni ezer yok eder !..Kazık yiye yiye yaşamı tanır, yol yordam öğrenir; kendi şikayet ettiklerini kendisi yapmaya başlar!... oyunda yapılan tasvirler, kişilerin dış özelliklerini değil de daha çok psikolojik durumlarını ve tercihlerini anlatmada çok başarılıydı oyuncular…Yerel ağızların ve argonun kullanımı dili basitleştirmemiş, aksine tam anlamıyla o dünyanın içine sokmuştur. Yaşar ‘ın başına gelenler hepimizin gerçeğidir. oyun kurgu olmaktan çıkmış, salt gerçek olmuştur oyun süresince… Bence bu sorunlar hala devam ediyor! Lütfen gidin seyredin…Ben anlatmayayım daha fazla heyecanı kaçar…Hayat hep böyle devam ediyorsa: söz bitmez, Perde kapanmaz, ışık sönmez, Bu tür oyunlar kubbede “hoş seda” , olarak kalacaktır. W. Shakespeare: “ Var olmak mı, yok olmak mı, bütün sorun bu!” Oyunun yönetmeni Sn. Hasan Elmas’a, ekip arkadaşlarına, Emel Sarlık Hanımefendiye, Belediye Başkanı Sn. Burhanettin Çoban’a teşekkürlerimi sunuyorum.Afyon Tiyatro Sanatının “ üs liginde” artık. Mutlu kalınız..
  GÜNCEL    30.03.2017 12:00:48

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.01.2019
22.01.2019
22.01.2019
OZEL HABERLER