Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Burcu’dan Gençlik Merkezi’ne ziyaret
T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Şerife Münire Burcu Karahisar Gençlik Merkezi Müdürü Gökhan Gürbüz’e nezaket ziyare..

2

Image

Şehir Tiyatrosu perdelerini açıyor

Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas yönetiminde sezonun ilk oyunu "Darısı Başımıza" adlı tiyatro oyunuyla y..

3

Image

Esnaflara 65 milyon TL kredi
Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından 2018 yılında 930 kişiye 65 milyon lira kredi kullandırıldı...

4

Image

Arsalar bankanın oldu
Afyonkarahisar’ın termal turizm bölgesinde yer alan ve borçların ödenmemesinden dolayı alacaklı bankalar tarafından icraya verilen toplam 80 bin metre..

5

Image

Keçe ürünleri indirimli gönderilecek

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Sanatçısı keçe ustaları arasında indirimli kargo gönderimi konusunda protok..

6

Image

Eskişehirspor'da başkan belli oldu

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un yeni Başkanı Kaan Ay oldu...

7

Image

Kömür kampanyasına destek
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, işsiz ve dar gelirli vatandaşlar için başlattıkları “Kömür Kampanyası”na Afyonkarahisar Beled..

8

Image

TALİPLİ ÇIKMADI
Afyonkarahisarlı iş adamı Ali Acar'a ait olan ve borçlardan dolayı özel bir bankanın talebi üzerine dün icradan satışa çıkarılan Alila Termal Otel’e a..

9

Image

İHH’dan gönül köprüsü

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İstanbul Başakşehir Şubesi tarafından Afyonkarahisar'daki Kızıldağ İlkokulu ve Ortaokulunda ö..

10

Image

Emniyet araç filosunu güçlendirdi
Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 11 yeni araç, düzenlenen törende kurban kesilerek dualar eşliğinde teslim edildi. Törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tu..

11

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

12

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

13

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

14

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

15

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

16

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

17

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

Vesile nineden kadınlara çalışın öğüdü | Gazete3.com.tr
Image

Vesile nineden kadınlara çalışın öğüdü


Afyonkarahisar'da oğluyla lastik tamirciliği yapan 76 yaşındaki Vesile Akın, rahatsızlığı nedeniyle evinde geçirmek zorunda kaldığı 8 Mart'ta kadınlara "çalışmaları" tavsiyesinde bulunarak, "Büyüklerimiz 'Bahçede izi olmayanın yemeğe yüzü olmaz' der
  GÜNCEL    09.03.2016 12:21:21


Afyonkarahisar'da oğluyla lastik tamirciliği yapan 76 yaşındaki Vesile Akın, rahatsızlığı nedeniyle evinde geçirmek zorunda kaldığı 8 Mart'ta kadınlara "çalışmaları" tavsiyesinde bulunarak, "Büyüklerimiz 'Bahçede izi olmayanın yemeğe yüzü olmaz' der. Ben de 'İşi olmayanın aşı olmaz. Aman çocuklar işleyin de akşamları evlerinize paralı gidin' derim" dedi. Sandıklı ilçesinde, askere giden oğlunun "ekmek teknesinin" kapanmaması için başladığı lastik tamirciliğinde 36 yılı geride bırakan Vesile Akın (76), düşme sonucu rahatsızlanınca 8 Mart Kadınlar Günü'nü çalışamadan geçiriyor. Gençlik yıllarında halı dokumacılığıyla uğraşırken, lastik tamircisi olan oğlunun askere gideceği dönemde işi üstlenerek, tamirciliğe başlayan Vesile Nine, ilerleyen yaşına rağmen çalışma azmi ile çevresine örnek oluyor. VESİLE NİNE TALİHSİZ BİR KAZA GEÇİRDİ Kadınlara her fırsatta, "Boş durmayın, okuyun, çalışın" tavsiyesinde bulunan Akın, aradan geçen 36 yılın ardından rahatsızlığı nedeniyle 8 Mart Dünya Kadınlar gününü evinde geçiriyor. Akın, yaptığı açıklamada, sabah Yeni Sanayi Sitesi'ndeki iş yerine giderken düştüğünü söyledi. Yerden kendisini kaldıranlanın, "Doktora götürelim" teklifini, "Oğlumla gelinim olmadan gitmem" diyerek kabul etmediğini dile getiren Akın, "Beni dükkana götürdüler. Anahtarı verdim, dükkanı açtık. Sobayı yaktılar. Daha sonra işçiler geldi ve beni hastaneye götürdüler" diye konuştu. "YAPMADIĞIM İŞ KALMADI" Hastanede, düşme sonucu omzunda çatlak, kaburgasında ise kırık olduğunun tespit edildiğini anlatan Akın, rahatsızlıklarına rağmen hala çalışmak istediğini vurgulayarak, "Yapmadığım iş kalmadı. Baklavalar, yufkalar açtım, tekerler onardım. Şimdi bile elimin biriyle lastiklere hava basarım" dedi. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Akın, şunları kaydetti:  "Herkes beni 'ana' edindi. Ben de Türkiye'yi hep 'evlat' edindim. Büyüklerimiz 'bahçede izi olmayanın yemeğe yüzü olmaz' der. Ben de 'İşi olmayanın aşı olmaz. Aman çocuklar işleyin de akşamları evlerinize paralı gidin' derim. Allah ömür versin, bu yıl Dünya Kadınlar Günü'nde evdeyim.”  Oğlu Ali Akın da Almanya'da çocuklarının yanındayken telefonla durumu öğrenince, hemen Afyonkarahisar'a geldiğini belirterek, "Annem hastanede üç gün yattı. Omzu çatlamış ve kaburgası kırılmış. Allah'a şükür başka bir şeyi yok" ifadelerini kullandı. Akın, annesi iyileşene kadar dükkanla kendisinin ve babasının ilgileneceğini, en kısa sürede sağlığına kavuşmasını beklediklerini ifade etti.>>>A.A.
  GÜNCEL    09.03.2016 12:21:21

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.01.2019
24.01.2019
24.01.2019
OZEL HABERLER