Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Yerel basın desteklenmeli’
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı, Türk basının meslek yasası olması gerektiğini belirterek, “Türk basınının en büyük sorunların..

2

Image

Saygıyla andık
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80'inci yıldönümü nedeniyle İlimizde çeşitli etkinlik..

3

Image

“Atatürk tüm dünyayı etkileyen bir lider’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80.yıldönümü dolayısıyla Atatürk anıldı. Programda konuşan g..

4

Image

Saygıyla anıyoruz
Afyonkarahisar protokolü Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80.yıldönümü nedeniyle mesajlar yayınladı...

5

Image

‘Türkiye’nin çabasına destek verilmeli’
1.Medya ve Mülteciler Basın Buluşması’nda Türkiye’nin mültecilere yönelik olarak yaptığı yardımlar ve çabaları ifade edilerek, diğer ülkelerin bu çaba..

6

Image

Koçak, Okan Üniversitesi Rektörü oldu
..

7

Image

Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması
Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların ilk taksit ödemesi için verilen süre 1 Ekim Pazartesi günü sona ere..

8

Image

Aşure Günü etkinlikleri başlıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Muharrem Ayı'nın 10. gününe rastlayan Aşûre Günü'nde Hz. Mevlana'nın yedinci kuşak torunlarından büyük mutasavvıf..

9

Image

Ahilik Haftası kutlanıyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Hüsnü Serteser, Ahilik Haftası dolayısıyla birtakım etkinliklere katıldı, ziyaretlerde bu..

10

Image

İtalya semalarında Türk Bayrağı uçurulacak
Türk Uçurtma Takımı kaptanı ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz ülkemizi uluslar arası uçurtma etkinliklerinde temsil etmeye dev..

11

Image

Yatırım programları denetlendi
Isparta Orman Bölge Müdürlüğünce Bucak İşletme Müdürlüğü, Pamucak ve Kocaalilerde üç, Dinar İşletme Müdürlüğüne bağlı Başmakçı ilçesinde 1 olmak üzere..

12

Image

TGF’den yerel basına ‘cansuyu’ önerileri
Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından, son dönemlerde yaşanan kağıt sıkıntısı ile had safhaya ulaşan basın sektöründeki zorlukları giderecek somu..

13

Image

SAĞLIK REVAÇTA
AKÜ ve AFSܒdeki öğrenci kayıtlarıyla ilgili olarak Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, ilk yerleştirmel..

14

Image

Nurullah Okumuş AFSÜ Rektörü oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Afyonkarahisar Sağlık Bili..

15

Image

‘Nikah sayımız 940 oldu’
Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar ile Kahvaltı Haberlerinin dünkü konuğu Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ümit Yıldırım, A..

16

Image

‘Zabıtalar fedakarca çalışıyor’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yıldönümü dolayısıyla personeliyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Burhane..

17

Image

‘Geleneksel el sanatları yaşatılmalı’
Taşhan Doruk Deri İşletmecisi Fatma Kıvrak, geleneksel el sanatlarının günümüzde var olma mücadelesi verdiğini söyleyerek, bu sanatların yaşatılması i..

Vesile nineden kadınlara çalışın öğüdü | Gazete3.com.tr
Image

Vesile nineden kadınlara çalışın öğüdü


Afyonkarahisar'da oğluyla lastik tamirciliği yapan 76 yaşındaki Vesile Akın, rahatsızlığı nedeniyle evinde geçirmek zorunda kaldığı 8 Mart'ta kadınlara "çalışmaları" tavsiyesinde bulunarak, "Büyüklerimiz 'Bahçede izi olmayanın yemeğe yüzü olmaz' der
  GÜNCEL    09.03.2016 12:21:21


Afyonkarahisar'da oğluyla lastik tamirciliği yapan 76 yaşındaki Vesile Akın, rahatsızlığı nedeniyle evinde geçirmek zorunda kaldığı 8 Mart'ta kadınlara "çalışmaları" tavsiyesinde bulunarak, "Büyüklerimiz 'Bahçede izi olmayanın yemeğe yüzü olmaz' der. Ben de 'İşi olmayanın aşı olmaz. Aman çocuklar işleyin de akşamları evlerinize paralı gidin' derim" dedi. Sandıklı ilçesinde, askere giden oğlunun "ekmek teknesinin" kapanmaması için başladığı lastik tamirciliğinde 36 yılı geride bırakan Vesile Akın (76), düşme sonucu rahatsızlanınca 8 Mart Kadınlar Günü'nü çalışamadan geçiriyor. Gençlik yıllarında halı dokumacılığıyla uğraşırken, lastik tamircisi olan oğlunun askere gideceği dönemde işi üstlenerek, tamirciliğe başlayan Vesile Nine, ilerleyen yaşına rağmen çalışma azmi ile çevresine örnek oluyor. VESİLE NİNE TALİHSİZ BİR KAZA GEÇİRDİ Kadınlara her fırsatta, "Boş durmayın, okuyun, çalışın" tavsiyesinde bulunan Akın, aradan geçen 36 yılın ardından rahatsızlığı nedeniyle 8 Mart Dünya Kadınlar gününü evinde geçiriyor. Akın, yaptığı açıklamada, sabah Yeni Sanayi Sitesi'ndeki iş yerine giderken düştüğünü söyledi. Yerden kendisini kaldıranlanın, "Doktora götürelim" teklifini, "Oğlumla gelinim olmadan gitmem" diyerek kabul etmediğini dile getiren Akın, "Beni dükkana götürdüler. Anahtarı verdim, dükkanı açtık. Sobayı yaktılar. Daha sonra işçiler geldi ve beni hastaneye götürdüler" diye konuştu. "YAPMADIĞIM İŞ KALMADI" Hastanede, düşme sonucu omzunda çatlak, kaburgasında ise kırık olduğunun tespit edildiğini anlatan Akın, rahatsızlıklarına rağmen hala çalışmak istediğini vurgulayarak, "Yapmadığım iş kalmadı. Baklavalar, yufkalar açtım, tekerler onardım. Şimdi bile elimin biriyle lastiklere hava basarım" dedi. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Akın, şunları kaydetti:  "Herkes beni 'ana' edindi. Ben de Türkiye'yi hep 'evlat' edindim. Büyüklerimiz 'bahçede izi olmayanın yemeğe yüzü olmaz' der. Ben de 'İşi olmayanın aşı olmaz. Aman çocuklar işleyin de akşamları evlerinize paralı gidin' derim. Allah ömür versin, bu yıl Dünya Kadınlar Günü'nde evdeyim.”  Oğlu Ali Akın da Almanya'da çocuklarının yanındayken telefonla durumu öğrenince, hemen Afyonkarahisar'a geldiğini belirterek, "Annem hastanede üç gün yattı. Omzu çatlamış ve kaburgası kırılmış. Allah'a şükür başka bir şeyi yok" ifadelerini kullandı. Akın, annesi iyileşene kadar dükkanla kendisinin ve babasının ilgileneceğini, en kısa sürede sağlığına kavuşmasını beklediklerini ifade etti.>>>A.A.
  GÜNCEL    09.03.2016 12:21:21

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.11.2018
16.11.2018
16.11.2018
OZEL HABERLER