Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Osman Attila anılacak

Afyonkarahisarlı Şair-Yazar Osman Attila vefatının 41. Yılında bugün saat 10.00’da Kocatepe Asri Mezarlığı’nda bulunan kabri başında anılacak...

2

Image

Kanser hastalarına kitaplı destek

Afyonkarahisar'da ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin kaleme aldığı ‘Minik Yüreklerimizden Kalemlerimize Dökülenler’ isimli kitap, Valilik tarafından..

3

Image

Protokol kandili kutladı

Afyonkarahisar protokolü Berat Kandili dolayısıyla mesajlar yayınladı. ..

4

Image

Camilerde Ramazan temizliği

Afyonkarahisar Belediyesi yaklaşan Ramazan Ayı nedeniyle camilerde temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarına devam ediyor...

5

Image

Yazar Yalnız çocuklarla buluştu

Çocuk kitapları yazarı Ferrin İlbay Yalnız 2.Afyon Kitap Fuarı'na katılmak için Afyonkarahisar'a geldi. ..

6

Image

Esnaflar Gastro Afyon’u bekliyor

Afyonkarahisar’ın yöresel lezzetlerinin tanıtılacağı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali görkemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak...

7

Image

CİB’e büyük ödül

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Telekomünikasyon Birliği tarafından Cenevre'de gerçekleştirilen Dünya Bilgi Toplumu Zirvesinde (WSIS), Cumh..

8

Image

Osman Attila anılacak

Afyonkarahisarlı Şair-Yazar Osman Attila vefatının 41. yılında 19 Nisan 2019 tarihinde saat 10:15’te kabri başında anılacak...

9

Image

Şehit polisler anıldı

Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Afyon Kocatepe Asri Mezarlığı’nda bulunan Polis Şehitliği’nde tören düzenl..

10

Image

‘Polislik kutsal bir meslek’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için çalışmalar yapan p..

11

Image

Çoban köpekleri yarıştı

Afyonkarahisar'da Türk Çoban Köpekleri Festivali kapsamında Yerli Irklar Irk Standartları Yarışması yapıldı...

12

Image

Adı ormanda yaşayacak

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) Afyonkarahisar Şubesi’nin Kurucu Başkanı Ceyhun Yeltekin Arısoy’un adının verildiği bir hatıra ormanı..

13

Image

Küllerin Arasından oyunu sahnelenecek


Haldun Dormen ve Arena Oyuncuları ‘Küllerin Arasından’ tiyatro oyunu ile Afyonkarahisar’a geliyor...

14

Image

Otizmli çocuklar eğlendi

Özdilek Afyonkarahisar, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla otizmli çocuklara ev sahipliği yaptı. Çocuklar, Özdilek’te unutamayacakları bi..

15

Image

‘Otizm konusunda duyarlı davranalım’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Otizm Farkındalık Yürüyüşü etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, insanların otizm konusunda duyarlı olması ger..

16

Image

Kitap okuma etkinliği düzenlendi

55. Kütüphaneler Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde İscehisar Kaymakamlığı koordinesinde yapılan “7’den 77’ye İscehisar Okuyor Projesi” ka..

17

Image

Özdilek’ten kitap hediyesi
Özdilek AVM Kütüphaneler Haftası dolayısıyla çocuk oyun odasında kitap okumanın önemini anlatan etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan çocukl..

Vesile nineden kadınlara çalışın öğüdü | Gazete3.com.tr
Image

Vesile nineden kadınlara çalışın öğüdü


Afyonkarahisar'da oğluyla lastik tamirciliği yapan 76 yaşındaki Vesile Akın, rahatsızlığı nedeniyle evinde geçirmek zorunda kaldığı 8 Mart'ta kadınlara "çalışmaları" tavsiyesinde bulunarak, "Büyüklerimiz 'Bahçede izi olmayanın yemeğe yüzü olmaz' der
  GÜNCEL    09.03.2016 12:21:21


Afyonkarahisar'da oğluyla lastik tamirciliği yapan 76 yaşındaki Vesile Akın, rahatsızlığı nedeniyle evinde geçirmek zorunda kaldığı 8 Mart'ta kadınlara "çalışmaları" tavsiyesinde bulunarak, "Büyüklerimiz 'Bahçede izi olmayanın yemeğe yüzü olmaz' der. Ben de 'İşi olmayanın aşı olmaz. Aman çocuklar işleyin de akşamları evlerinize paralı gidin' derim" dedi. Sandıklı ilçesinde, askere giden oğlunun "ekmek teknesinin" kapanmaması için başladığı lastik tamirciliğinde 36 yılı geride bırakan Vesile Akın (76), düşme sonucu rahatsızlanınca 8 Mart Kadınlar Günü'nü çalışamadan geçiriyor. Gençlik yıllarında halı dokumacılığıyla uğraşırken, lastik tamircisi olan oğlunun askere gideceği dönemde işi üstlenerek, tamirciliğe başlayan Vesile Nine, ilerleyen yaşına rağmen çalışma azmi ile çevresine örnek oluyor. VESİLE NİNE TALİHSİZ BİR KAZA GEÇİRDİ Kadınlara her fırsatta, "Boş durmayın, okuyun, çalışın" tavsiyesinde bulunan Akın, aradan geçen 36 yılın ardından rahatsızlığı nedeniyle 8 Mart Dünya Kadınlar gününü evinde geçiriyor. Akın, yaptığı açıklamada, sabah Yeni Sanayi Sitesi'ndeki iş yerine giderken düştüğünü söyledi. Yerden kendisini kaldıranlanın, "Doktora götürelim" teklifini, "Oğlumla gelinim olmadan gitmem" diyerek kabul etmediğini dile getiren Akın, "Beni dükkana götürdüler. Anahtarı verdim, dükkanı açtık. Sobayı yaktılar. Daha sonra işçiler geldi ve beni hastaneye götürdüler" diye konuştu. "YAPMADIĞIM İŞ KALMADI" Hastanede, düşme sonucu omzunda çatlak, kaburgasında ise kırık olduğunun tespit edildiğini anlatan Akın, rahatsızlıklarına rağmen hala çalışmak istediğini vurgulayarak, "Yapmadığım iş kalmadı. Baklavalar, yufkalar açtım, tekerler onardım. Şimdi bile elimin biriyle lastiklere hava basarım" dedi. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Akın, şunları kaydetti:  "Herkes beni 'ana' edindi. Ben de Türkiye'yi hep 'evlat' edindim. Büyüklerimiz 'bahçede izi olmayanın yemeğe yüzü olmaz' der. Ben de 'İşi olmayanın aşı olmaz. Aman çocuklar işleyin de akşamları evlerinize paralı gidin' derim. Allah ömür versin, bu yıl Dünya Kadınlar Günü'nde evdeyim.”  Oğlu Ali Akın da Almanya'da çocuklarının yanındayken telefonla durumu öğrenince, hemen Afyonkarahisar'a geldiğini belirterek, "Annem hastanede üç gün yattı. Omzu çatlamış ve kaburgası kırılmış. Allah'a şükür başka bir şeyi yok" ifadelerini kullandı. Akın, annesi iyileşene kadar dükkanla kendisinin ve babasının ilgileneceğini, en kısa sürede sağlığına kavuşmasını beklediklerini ifade etti.>>>A.A.
  GÜNCEL    09.03.2016 12:21:21

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.04.2019
19.04.2019
19.04.2019
OZEL HABERLER