Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Türkiye’nin çabasına destek verilmeli’
1.Medya ve Mülteciler Basın Buluşması’nda Türkiye’nin mültecilere yönelik olarak yaptığı yardımlar ve çabaları ifade edilerek, diğer ülkelerin bu çaba..

2

Image

Koçak, Okan Üniversitesi Rektörü oldu
..

3

Image

Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması
Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların ilk taksit ödemesi için verilen süre 1 Ekim Pazartesi günü sona ere..

4

Image

Aşure Günü etkinlikleri başlıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Muharrem Ayı'nın 10. gününe rastlayan Aşûre Günü'nde Hz. Mevlana'nın yedinci kuşak torunlarından büyük mutasavvıf..

5

Image

Ahilik Haftası kutlanıyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Hüsnü Serteser, Ahilik Haftası dolayısıyla birtakım etkinliklere katıldı, ziyaretlerde bu..

6

Image

İtalya semalarında Türk Bayrağı uçurulacak
Türk Uçurtma Takımı kaptanı ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz ülkemizi uluslar arası uçurtma etkinliklerinde temsil etmeye dev..

7

Image

Yatırım programları denetlendi
Isparta Orman Bölge Müdürlüğünce Bucak İşletme Müdürlüğü, Pamucak ve Kocaalilerde üç, Dinar İşletme Müdürlüğüne bağlı Başmakçı ilçesinde 1 olmak üzere..

8

Image

TGF’den yerel basına ‘cansuyu’ önerileri
Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından, son dönemlerde yaşanan kağıt sıkıntısı ile had safhaya ulaşan basın sektöründeki zorlukları giderecek somu..

9

Image

SAĞLIK REVAÇTA
AKÜ ve AFSܒdeki öğrenci kayıtlarıyla ilgili olarak Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, ilk yerleştirmel..

10

Image

Nurullah Okumuş AFSÜ Rektörü oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Afyonkarahisar Sağlık Bili..

11

Image

‘Nikah sayımız 940 oldu’
Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar ile Kahvaltı Haberlerinin dünkü konuğu Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ümit Yıldırım, A..

12

Image

‘Zabıtalar fedakarca çalışıyor’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yıldönümü dolayısıyla personeliyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Burhane..

13

Image

‘Geleneksel el sanatları yaşatılmalı’
Taşhan Doruk Deri İşletmecisi Fatma Kıvrak, geleneksel el sanatlarının günümüzde var olma mücadelesi verdiğini söyleyerek, bu sanatların yaşatılması i..

14

Image

Komutanlardan AEV’e ziyaret
Mühimmat Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan ve Afyonkarahisar Mühimmat Bölge Komutanı Bkm. Albay Mustafa Erol, Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. ..

15

Image

‘Filistin’e sanayi bölgelerimizle katkı sağlayabiliriz’
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyası olarak Filistin meselesine bir Türkiye meselesi olarak baktıklarını belirterek, “Farklı hiçbir gö..

16

Image

İnternet Haberciliği Eğitimi tamamlandı
Basın İlan Kurumu’nun, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle düzenlediği iki günlük “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Eğitimi” düzenlene..

17

Image

‘Geçmişimizden ilham alarak gözümüzü atiye çevirmeliyiz’
30 Ağustos Zafer Bayramı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katıldığı tören ile Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın kazanıldığı Küta..

Vali Tutulmaz’dan yeni polislere tavsiye: ‘Kendinizi sürekli geliştirin’ | Gazete3.com.tr
Image

Vali Tutulmaz’dan yeni polislere tavsiye: ‘Kendinizi sürekli geliştirin’


Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi 21. Dönem Mezuniyet töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, mezun olan polis memurlarına modern anlayışla kendilerini sürekli geliştirmeleri tavsiyesinde bulundu.
  GÜNCEL    20.07.2018 09:52:22


Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi 21. Dönem mezunu polis memurlarının mezuniyet töreni Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla yapıldı. Törene Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Sırma, İl Emniyet Müdür Vekili Gürsel Yıldız, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker, il müdürleri, polis memurları ve aileleri katıldı. Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapılan program mezun polis memuru Ramazan Hasçelik’in okuduğu bayrak şiirinin ardından polis memurlarının yerlerini alması ve saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

403 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

Programda Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker konuştu. Eker: “Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde 4 Mart 2018 tarihinde intibak eğitimi ile başlayan 21. Dönem Eğitim Öğretimi 19 Temmuz 2018 tarihinde sona ermiştir. Derslerinde, mesleki eğitimlerinde ve eğitim sonu sınavlarda başarılı olan 403 öğrencimiz mezun olmuştur” dedi. Mezunlar adına dönem birincisi polis memuru Okan Akdeniz’in yaptığı konuşmanın ardından Vali Mustafa Tutulmaz söz aldı.

POLİSLİK ZOR OLDUĞU KADAR KUTSAL BİR MESLEK

Polislik mesleğinin zor olduğu kadar kutsal bir meslek olduğuna değinen Vali Mustafa Tutulmaz: “Bugün 403 polis kardeşimizin mesleğe adım atması dolayısıyla bir aradayız. Polislik mesleği zor bir meslek ama kutsallığı da aynı oranda yüksek bir meslektir. Vatandaşların, milletimizin huzurunu sağlamak, onların güven ortamında yaşamalarına katkıda bulunmak üzere göreve başlayan kardeşlerimiz bir taraftan da şunu diyorlar; biz gerekirse görevimiz gereği vatanımız uğruna seve seve can vermeye hazırız. Polislik ve askerlik mesleği dışında canını ortaya koyan, başka mesleklerde var ama en önemlisi polis ve askerlerimizin görevidir. En riskli mesleklere baktığımızda da polislik ve askerlik meslekleri vardır” dedi.

“KENDİNİZİ SÜREKLİ EĞİTİN”

Polis memurlarına tavsiyelerde de bulunan Vali Mustafa Tutulmaz: “Vatandaşlarımızın huzurunu sağlayabilmek adına fedakârlığı gerektiren bu meslekte polislerimizin bu fedakârlığı en üst düzeyde tutması lazım. Aynı oranda da kendilerini eğitmeleri lazım. Artık suç örgütleri, terör örgütleri her geçen gün gerek teknolojiden faydalanmada, gerekse daha ayrıntılı çalışılması gereken durumlarda daha farklı bir konuma geldi. Eskiden olduğu gibi sadece şüpheliyi bularak sonuca ulaşma dönemi bitmiştir. Daha fazla teknoloji, daha fazla bilgi kullanmak gerekmektedir. Burada aldığınız eğitimler muhakkak başlangıçtır. Bundan sonraki süreçte kendinizi daha fazla geliştirmeniz lazım. Polislik mesleğine adım atan kardeşlerimizin ailelerini de tebrik ediyorum. Polis kardeşlerimize de çalışma hayatlarında sağlıklı ve huzurlu bir dönem diliyorum. Mezuniyetiniz ve yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

MEZUN POLİSLER KEP ATTI

Dönem birincisi tarafından yaş kütüğüne plaket çakılmasının ardından, Vali Mustafa Tutulmaz dereceye giren mezunlara ödüllerini takdim etti. Yemin edilmesinin ardından polis memurlarının kep atması ile mezuniyet töreni sona erdi.>>>Alkan KURT

  GÜNCEL    20.07.2018 09:52:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.10.2018
15.10.2018
15.10.2018
OZEL HABERLER