Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İntiharı Önleme İl Kurulu kuruldu
Türkiye’deki intihar vakalarını önlemek amacıyla illerde İntiharı Önleme İl Kurulları kuruldu. Bu kapsamda Afyonkarahisar’da da bir kurul kuruldu...

2

Image

İstasyon Alt Geçidi yarın açılıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapılan İstasyon Alt Geçiti yarından itibaren trafiğe açılacak. ..

3

Image

Kadın istihdamına sergiyle dikkat çektiler
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu kursiyerleri tarafından hazırlanan el emeği tablolar Akrones Termal Otel’de sergilendi. ..

4

Image

‘GÖKBEY GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO olarak yerli üretime her zaman destek olduklarını ifade ederek, “So..

5

Image

‘Birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklar’
Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde okuyan Sosyoloji Bölümü öğrencilerinin ziyaretinde konuşan İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, ülkemizdeki birlik ve bera..

6

Image

Yemen için bağış kampanyası
Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, nüfusunun büyük çoğunluğunun açlıkla ve salgın hastalıklarla mücadele eden Yemen için İçişleri Bakanl..

7

Image

‘Herkes üzerine düşeni yerine getirmeli’
Emniyet Genel Müdürlüğü, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitim semineri ilimiz ev sahipliğinde ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın k..

8

Image

İnsan Hakları Günü standı
Afyonkarahisar Valiliği tarafından desteklenen ve İl İnsan Hakları Kurulu tarafından Park Afyon Alışveriş Merkezinde açılan 10 Aralık Dünya İnsan Hakl..

9

Image

‘Gerçek enflasyonu istiyoruz’
Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Eğe,emekli aylıklarına yapılacak zam oranlarında gerçek enflasyon değerlerinin dikkate alınmasını ..

10

Image

Özdilek’te yeni yıl hediye fırsatları
2019 yılına sayılı günler kala sevdiklerini mutlu etmek isteyenler, Özdilek Afyonkarahisar AVM’ye geliyor. Yüzlerce marka, binlerce ürün ve yeni yıla ..

11

Image

"Kadınlar siyasette daha çok yer almalı"

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla kadınlarımızın siyasetteki durumları konuşuldu. Gazeteci İsm..

12

Image

‘İddialar gerçeği yansıtmıyor’
Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır, Frig Vadisi'ndeki tarihi kiliseye dinamitle zarar verildiği iddiasına ilişkin, "Bu haber..

13

Image

Lös-Af gönüllüleri çocukları sevindiriyor
Afyonkarahisar’da sosyal medya üzerinden bir araya gelen on bin kişi lösemili ailelere ve ihtiyaç sahibi ailelere umut oluyor. İçerisinde her kesimden..

14

Image

Vali Tutulmaz, Engelsiz Merkez’i gezdi
Afyonkarahisar Merkez’de yapımı tamamlanan ve gündüz bakım hizmetleri kapsamında faaliyetler veren Engelsiz Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulunan Va..

15

Image

Özdilek engellileri unutmadı

Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel bir program düzenledi. Vefa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kur..

16

Image

Toplu taşıma işini belediye yürütecek
Afyonkarahisar Belediye Meclisi, aralık ayı toplantısında alınan kararla Yüntaş tarafından işletilen şehir içi toplu taşıma işi 40 araç sabit kalmak ş..

17

Image

Engelliler Meclisi’nden ziyaret
Engelliler Meclisi Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ı ziyaret etti..

Vali Tutulmaz’dan yeni polislere tavsiye: ‘Kendinizi sürekli geliştirin’ | Gazete3.com.tr
Image

Vali Tutulmaz’dan yeni polislere tavsiye: ‘Kendinizi sürekli geliştirin’


Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi 21. Dönem Mezuniyet töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, mezun olan polis memurlarına modern anlayışla kendilerini sürekli geliştirmeleri tavsiyesinde bulundu.
  GÜNCEL    20.07.2018 09:52:22


Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi 21. Dönem mezunu polis memurlarının mezuniyet töreni Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla yapıldı. Törene Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Sırma, İl Emniyet Müdür Vekili Gürsel Yıldız, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker, il müdürleri, polis memurları ve aileleri katıldı. Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapılan program mezun polis memuru Ramazan Hasçelik’in okuduğu bayrak şiirinin ardından polis memurlarının yerlerini alması ve saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

403 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

Programda Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker konuştu. Eker: “Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde 4 Mart 2018 tarihinde intibak eğitimi ile başlayan 21. Dönem Eğitim Öğretimi 19 Temmuz 2018 tarihinde sona ermiştir. Derslerinde, mesleki eğitimlerinde ve eğitim sonu sınavlarda başarılı olan 403 öğrencimiz mezun olmuştur” dedi. Mezunlar adına dönem birincisi polis memuru Okan Akdeniz’in yaptığı konuşmanın ardından Vali Mustafa Tutulmaz söz aldı.

POLİSLİK ZOR OLDUĞU KADAR KUTSAL BİR MESLEK

Polislik mesleğinin zor olduğu kadar kutsal bir meslek olduğuna değinen Vali Mustafa Tutulmaz: “Bugün 403 polis kardeşimizin mesleğe adım atması dolayısıyla bir aradayız. Polislik mesleği zor bir meslek ama kutsallığı da aynı oranda yüksek bir meslektir. Vatandaşların, milletimizin huzurunu sağlamak, onların güven ortamında yaşamalarına katkıda bulunmak üzere göreve başlayan kardeşlerimiz bir taraftan da şunu diyorlar; biz gerekirse görevimiz gereği vatanımız uğruna seve seve can vermeye hazırız. Polislik ve askerlik mesleği dışında canını ortaya koyan, başka mesleklerde var ama en önemlisi polis ve askerlerimizin görevidir. En riskli mesleklere baktığımızda da polislik ve askerlik meslekleri vardır” dedi.

“KENDİNİZİ SÜREKLİ EĞİTİN”

Polis memurlarına tavsiyelerde de bulunan Vali Mustafa Tutulmaz: “Vatandaşlarımızın huzurunu sağlayabilmek adına fedakârlığı gerektiren bu meslekte polislerimizin bu fedakârlığı en üst düzeyde tutması lazım. Aynı oranda da kendilerini eğitmeleri lazım. Artık suç örgütleri, terör örgütleri her geçen gün gerek teknolojiden faydalanmada, gerekse daha ayrıntılı çalışılması gereken durumlarda daha farklı bir konuma geldi. Eskiden olduğu gibi sadece şüpheliyi bularak sonuca ulaşma dönemi bitmiştir. Daha fazla teknoloji, daha fazla bilgi kullanmak gerekmektedir. Burada aldığınız eğitimler muhakkak başlangıçtır. Bundan sonraki süreçte kendinizi daha fazla geliştirmeniz lazım. Polislik mesleğine adım atan kardeşlerimizin ailelerini de tebrik ediyorum. Polis kardeşlerimize de çalışma hayatlarında sağlıklı ve huzurlu bir dönem diliyorum. Mezuniyetiniz ve yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

MEZUN POLİSLER KEP ATTI

Dönem birincisi tarafından yaş kütüğüne plaket çakılmasının ardından, Vali Mustafa Tutulmaz dereceye giren mezunlara ödüllerini takdim etti. Yemin edilmesinin ardından polis memurlarının kep atması ile mezuniyet töreni sona erdi.>>>Alkan KURT

  GÜNCEL    20.07.2018 09:52:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.12.2018
14.12.2018
14.12.2018
OZEL HABERLER