Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AKUT tatbikata destek verdi
Türkiye Afet Müdahale Planı(TAMP) kapsamında,TAMP Afyonkarahisar Müdahale Planı saha uzantılı masa başı tatbikatı, Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Duru..

2

Image

‘Kamu inisiyatif almalı’
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı 2018 yılı değerlendirme toplantısını Afyonkarahisar’da yapıldı. Yargıtay Birinci İsmail Rüştü Cirit, kamunun davaları..

3

Image

‘Düğünlerde silah attırmayın’

İlçe ziyaretleri kapsamında köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, Sultandağı İlçesine bağlı merkez, kasaba mahalle..

4

Image

Afyonkarahisar EHTTA üyesi oldu
Afyonkarahisar Valiliği ve Zafer Kalkınma Ajansı işbirliği ile gerçekleştirilen başvuru sonucunda Afyonkarahisar Avrupa Tarihi Termal Şehirler Birliği..

5

Image

‘Trafik kazalarındaki ölüm oranımız yüksek’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi Bölümü öğrencilerine yönelik İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından, “Türkiye’de ve Dünyad..

6

Image

Öğrenciler itfaiyeciliği gördü

Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, öğrencileri afet ve yangınlar hakkında bilgilendirmeye devam ediyor. Afyonkarahisar Melek Peyker Ana..

7

Image

Baba mesleği avukatlığı seçti

Afyonkarahisar’da 29 yılık mesleki mevcudiyeti bulunan Arabulucu - Avukat Mehmet Demir, ömrünün en mutlu günlerinden birini yaşadı. Demir’in kızı..

8

Image

Bilinçsiz avcıların yaraladığı flamingo uyutuldu
Afyonkarahisar’da Eber gölü çevresinde bacağından yaralı halde bulunan bir flamingo, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaban Hayatını Kurtarma Rehabil..

9

Image

Pazarcılardan marketlere veryansın

Afyonkarahisar Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök, sebze ve meyve fiyatlarının yükselmesinde zincir marketlerin fiyat politikasının ned..

10

Image

UYUMA ile ihbar edebilirsiniz!

İçişleri Bakanlığı’nın koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından uyuşturucu ile mücadelenin daha etkin ve verimli bir ..

11

Image

‘Drone ile kargo taşıyacağız’
PTT A.Ş. Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, uçangöz ile kargo taşımacılığına başlayacaklarını söyledi...

12

Image

‘Çöp sorunu ortadan kalkacak’
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, kente bağlı 5 ilçenin, kasaba ve köyleriyle beraber yaşadığı çöp sorununun ortadan kalkacağını dile getirdi...

13

Image

Kızılay’da görev değişimi
Türk Kızılay Afyonkarahisar Şubesi’nde 3 dönem şube başkanlığını yürüten İsmail Danıştekin, yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’yla bayrağı Fatih Ok..

14

Image

Akıllı Kavşak uygulaması başladı

Afyonkarahisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan fizibilite çalışmaları sonucu trafik yoğunluğu tespit edilen 14 kavşakta Dinami..

15

Image

‘Teknoloji üreten bir ülke olmalıyız’
PTT A.Ş. Yönetim ve Değerlendirme Toplantısı Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Kurumun çalışmalarının ele alındığı toplantıya Afyonkarahisar Valisi ..

16

Image

‘Her zaman yanınızdayız’

İl Jandarma Komutanlığı görevli personeli tarafından, şehit babası Ahmet Şık ziyaret edildi. Ziyarette şehit ailelerine ve gazilere her zaman des..

17

Image

Özdilek’te büyük kampanya

Kadın, erkek ve çocuk giyimin en sevilen markalarını tek çatı altında buluşturan Özdilek, ses getirecek tüm tekstil ve ayakkabı ürünlerinde geçer..

Vali Tutulmaz’dan yeni polislere tavsiye: ‘Kendinizi sürekli geliştirin’ | Gazete3.com.tr
Image

Vali Tutulmaz’dan yeni polislere tavsiye: ‘Kendinizi sürekli geliştirin’


Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi 21. Dönem Mezuniyet töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, mezun olan polis memurlarına modern anlayışla kendilerini sürekli geliştirmeleri tavsiyesinde bulundu.
  GÜNCEL    20.07.2018 09:52:22


Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi 21. Dönem mezunu polis memurlarının mezuniyet töreni Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla yapıldı. Törene Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Sırma, İl Emniyet Müdür Vekili Gürsel Yıldız, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker, il müdürleri, polis memurları ve aileleri katıldı. Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapılan program mezun polis memuru Ramazan Hasçelik’in okuduğu bayrak şiirinin ardından polis memurlarının yerlerini alması ve saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

403 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

Programda Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker konuştu. Eker: “Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde 4 Mart 2018 tarihinde intibak eğitimi ile başlayan 21. Dönem Eğitim Öğretimi 19 Temmuz 2018 tarihinde sona ermiştir. Derslerinde, mesleki eğitimlerinde ve eğitim sonu sınavlarda başarılı olan 403 öğrencimiz mezun olmuştur” dedi. Mezunlar adına dönem birincisi polis memuru Okan Akdeniz’in yaptığı konuşmanın ardından Vali Mustafa Tutulmaz söz aldı.

POLİSLİK ZOR OLDUĞU KADAR KUTSAL BİR MESLEK

Polislik mesleğinin zor olduğu kadar kutsal bir meslek olduğuna değinen Vali Mustafa Tutulmaz: “Bugün 403 polis kardeşimizin mesleğe adım atması dolayısıyla bir aradayız. Polislik mesleği zor bir meslek ama kutsallığı da aynı oranda yüksek bir meslektir. Vatandaşların, milletimizin huzurunu sağlamak, onların güven ortamında yaşamalarına katkıda bulunmak üzere göreve başlayan kardeşlerimiz bir taraftan da şunu diyorlar; biz gerekirse görevimiz gereği vatanımız uğruna seve seve can vermeye hazırız. Polislik ve askerlik mesleği dışında canını ortaya koyan, başka mesleklerde var ama en önemlisi polis ve askerlerimizin görevidir. En riskli mesleklere baktığımızda da polislik ve askerlik meslekleri vardır” dedi.

“KENDİNİZİ SÜREKLİ EĞİTİN”

Polis memurlarına tavsiyelerde de bulunan Vali Mustafa Tutulmaz: “Vatandaşlarımızın huzurunu sağlayabilmek adına fedakârlığı gerektiren bu meslekte polislerimizin bu fedakârlığı en üst düzeyde tutması lazım. Aynı oranda da kendilerini eğitmeleri lazım. Artık suç örgütleri, terör örgütleri her geçen gün gerek teknolojiden faydalanmada, gerekse daha ayrıntılı çalışılması gereken durumlarda daha farklı bir konuma geldi. Eskiden olduğu gibi sadece şüpheliyi bularak sonuca ulaşma dönemi bitmiştir. Daha fazla teknoloji, daha fazla bilgi kullanmak gerekmektedir. Burada aldığınız eğitimler muhakkak başlangıçtır. Bundan sonraki süreçte kendinizi daha fazla geliştirmeniz lazım. Polislik mesleğine adım atan kardeşlerimizin ailelerini de tebrik ediyorum. Polis kardeşlerimize de çalışma hayatlarında sağlıklı ve huzurlu bir dönem diliyorum. Mezuniyetiniz ve yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

MEZUN POLİSLER KEP ATTI

Dönem birincisi tarafından yaş kütüğüne plaket çakılmasının ardından, Vali Mustafa Tutulmaz dereceye giren mezunlara ödüllerini takdim etti. Yemin edilmesinin ardından polis memurlarının kep atması ile mezuniyet töreni sona erdi.>>>Alkan KURT

  GÜNCEL    20.07.2018 09:52:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
23.02.2019
23.02.2019
23.02.2019
OZEL HABERLER