Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Bahçe ve bisiklet sezonu açıldı
Özdilek Afyonkarahisar, bahçe ve bisiklet sezonunu açtı. Birbirinden renkli ve kullanışlı ürünlerle yaza merhaba diyen Özdilek, 26 Mayıs’a kadar mağaz..

2

Image

Ramazan ve Atatürk konulu sergi

Evciler Kaymakamı Abdullah Yüksel, Şehit Uzman Onbaşı Atakan Birgül Çok Programlı Anadolu Lisesinin yıl sonu sergisinin açılışını gerçekleştirdi...

3

Image

Özdilek’te bayram coşkusu


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapıldı. Cumhuriyetimizin kurucusu G..

4

Image

Greenbox etkinliği yapılacak


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapılacak. ..

5

Image

‘Gençlere büyük görev düşüyor’


Afyonkarahisar protokolü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesajlar yayınladı...

6

Image

Ramazan etkinlikleri tam gaz

Özdilek Afyonkarahisar’da hafta sonu gerçekleşen ramazan etkinlikleri, 18–19 ve 25–26 Mayıs tarihlerinde de devam edecek. ..

7

Image

5 bin kişiye iftar yemeği

Afyonkarahisar Belediyesi, Ramazan boyunca iftar çadırları ve dağıtım noktalarında her gün 5 bin kişiye iftar yemeği verecek. Belediye Başkanı Me..

8

Image

Umreciler yola çıktı

Afyonkarahisar, Dinar ve Sandıklı ilçelerinden 160 kişi umre ibadeti için kutsal topraklara uğurlandı...

9

Image

Şehit Akkuş’a acı veda

Hakkâri’nin Derecik ilçesinde PKK/PYD terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan İscehisar ilçesi Çalışlar köyünden Piyade Sözleşmeli..

10

Image

Frig Vadileri Bisiklet Turu ilgi gördü
Üç gün süren etkinliklere Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilciliği ile bisiklet toplulukları da büyük destek verdi..

11

Image

Çizgi film kahramanı çocuklarla buluştu


Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, sevilen çizgi film karakteri Aslan ve arkadaşlarını çocuklarla buluşturdu. İki hafta sonu boyunca ..

12

Image

‘Çocuklarımızı kurban etmeyelim’
Çocuk istismarları konusunda açıklama yapan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “İstismara karşı hangi partiden olursak olalım lütfen tek bi..

13

Image

‘Atatürk posteri neden asılmadı?’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Milli Eğitim B..

14

Image

2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı
Afyonkarahisar’ın birbirinden lezzetli yöresel yemekleri ile ürünlerinin görücüye çıktığı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı.
..

15

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

16

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

17

Image

Düzenli’nin ruhuna mevlid okutuldu

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Barış Adem Düzenli adına mevlid progr..

Vali Tutulmaz’dan yeni polislere tavsiye: ‘Kendinizi sürekli geliştirin’ | Gazete3.com.tr
Image

Vali Tutulmaz’dan yeni polislere tavsiye: ‘Kendinizi sürekli geliştirin’


Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi 21. Dönem Mezuniyet töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, mezun olan polis memurlarına modern anlayışla kendilerini sürekli geliştirmeleri tavsiyesinde bulundu.
  GÜNCEL    20.07.2018 09:52:22


Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi 21. Dönem mezunu polis memurlarının mezuniyet töreni Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla yapıldı. Törene Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Sırma, İl Emniyet Müdür Vekili Gürsel Yıldız, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker, il müdürleri, polis memurları ve aileleri katıldı. Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapılan program mezun polis memuru Ramazan Hasçelik’in okuduğu bayrak şiirinin ardından polis memurlarının yerlerini alması ve saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

403 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

Programda Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker konuştu. Eker: “Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde 4 Mart 2018 tarihinde intibak eğitimi ile başlayan 21. Dönem Eğitim Öğretimi 19 Temmuz 2018 tarihinde sona ermiştir. Derslerinde, mesleki eğitimlerinde ve eğitim sonu sınavlarda başarılı olan 403 öğrencimiz mezun olmuştur” dedi. Mezunlar adına dönem birincisi polis memuru Okan Akdeniz’in yaptığı konuşmanın ardından Vali Mustafa Tutulmaz söz aldı.

POLİSLİK ZOR OLDUĞU KADAR KUTSAL BİR MESLEK

Polislik mesleğinin zor olduğu kadar kutsal bir meslek olduğuna değinen Vali Mustafa Tutulmaz: “Bugün 403 polis kardeşimizin mesleğe adım atması dolayısıyla bir aradayız. Polislik mesleği zor bir meslek ama kutsallığı da aynı oranda yüksek bir meslektir. Vatandaşların, milletimizin huzurunu sağlamak, onların güven ortamında yaşamalarına katkıda bulunmak üzere göreve başlayan kardeşlerimiz bir taraftan da şunu diyorlar; biz gerekirse görevimiz gereği vatanımız uğruna seve seve can vermeye hazırız. Polislik ve askerlik mesleği dışında canını ortaya koyan, başka mesleklerde var ama en önemlisi polis ve askerlerimizin görevidir. En riskli mesleklere baktığımızda da polislik ve askerlik meslekleri vardır” dedi.

“KENDİNİZİ SÜREKLİ EĞİTİN”

Polis memurlarına tavsiyelerde de bulunan Vali Mustafa Tutulmaz: “Vatandaşlarımızın huzurunu sağlayabilmek adına fedakârlığı gerektiren bu meslekte polislerimizin bu fedakârlığı en üst düzeyde tutması lazım. Aynı oranda da kendilerini eğitmeleri lazım. Artık suç örgütleri, terör örgütleri her geçen gün gerek teknolojiden faydalanmada, gerekse daha ayrıntılı çalışılması gereken durumlarda daha farklı bir konuma geldi. Eskiden olduğu gibi sadece şüpheliyi bularak sonuca ulaşma dönemi bitmiştir. Daha fazla teknoloji, daha fazla bilgi kullanmak gerekmektedir. Burada aldığınız eğitimler muhakkak başlangıçtır. Bundan sonraki süreçte kendinizi daha fazla geliştirmeniz lazım. Polislik mesleğine adım atan kardeşlerimizin ailelerini de tebrik ediyorum. Polis kardeşlerimize de çalışma hayatlarında sağlıklı ve huzurlu bir dönem diliyorum. Mezuniyetiniz ve yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

MEZUN POLİSLER KEP ATTI

Dönem birincisi tarafından yaş kütüğüne plaket çakılmasının ardından, Vali Mustafa Tutulmaz dereceye giren mezunlara ödüllerini takdim etti. Yemin edilmesinin ardından polis memurlarının kep atması ile mezuniyet töreni sona erdi.>>>Alkan KURT

  GÜNCEL    20.07.2018 09:52:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.06.2019
24.06.2019
24.06.2019
OZEL HABERLER