Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Camilerde Ramazan temizliği

Afyonkarahisar Belediyesi yaklaşan Ramazan Ayı nedeniyle camilerde temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarına devam ediyor...

2

Image

Yazar Yalnız çocuklarla buluştu

Çocuk kitapları yazarı Ferrin İlbay Yalnız 2.Afyon Kitap Fuarı'na katılmak için Afyonkarahisar'a geldi. ..

3

Image

Esnaflar Gastro Afyon’u bekliyor

Afyonkarahisar’ın yöresel lezzetlerinin tanıtılacağı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali görkemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak...

4

Image

CİB’e büyük ödül

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Telekomünikasyon Birliği tarafından Cenevre'de gerçekleştirilen Dünya Bilgi Toplumu Zirvesinde (WSIS), Cumh..

5

Image

Osman Attila anılacak

Afyonkarahisarlı Şair-Yazar Osman Attila vefatının 41. yılında 19 Nisan 2019 tarihinde saat 10:15’te kabri başında anılacak...

6

Image

Şehit polisler anıldı

Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Afyon Kocatepe Asri Mezarlığı’nda bulunan Polis Şehitliği’nde tören düzenl..

7

Image

‘Polislik kutsal bir meslek’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için çalışmalar yapan p..

8

Image

Çoban köpekleri yarıştı

Afyonkarahisar'da Türk Çoban Köpekleri Festivali kapsamında Yerli Irklar Irk Standartları Yarışması yapıldı...

9

Image

Adı ormanda yaşayacak

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) Afyonkarahisar Şubesi’nin Kurucu Başkanı Ceyhun Yeltekin Arısoy’un adının verildiği bir hatıra ormanı..

10

Image

Küllerin Arasından oyunu sahnelenecek


Haldun Dormen ve Arena Oyuncuları ‘Küllerin Arasından’ tiyatro oyunu ile Afyonkarahisar’a geliyor...

11

Image

Otizmli çocuklar eğlendi

Özdilek Afyonkarahisar, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla otizmli çocuklara ev sahipliği yaptı. Çocuklar, Özdilek’te unutamayacakları bi..

12

Image

‘Otizm konusunda duyarlı davranalım’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Otizm Farkındalık Yürüyüşü etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, insanların otizm konusunda duyarlı olması ger..

13

Image

Kitap okuma etkinliği düzenlendi

55. Kütüphaneler Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde İscehisar Kaymakamlığı koordinesinde yapılan “7’den 77’ye İscehisar Okuyor Projesi” ka..

14

Image

Özdilek’ten kitap hediyesi
Özdilek AVM Kütüphaneler Haftası dolayısıyla çocuk oyun odasında kitap okumanın önemini anlatan etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan çocukl..

15

Image

Perdeler Tiyatro Günü’ne özel açıldı
Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas yönetiminde sezonun ikinci oyunu olan "7 Kocalı Hürmüz" adlı tiyatro oyunuyl..

16

Image

İzmir Mermer Fuarı açıldı

Alanında dünyanın en büyük doğaltaş fuarları arasında yer alan İzmir Mermer Fuarı 25. kez kapılarını açtı. ..

17

Image

‘Bilgi gücümüz kuvvetli olmalı’

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Türkiye’nin güçlü olabilmesi için bilgi gücünün de olması gerektiğini söyledi...

Terör olaylarına şiirli tepki | Gazete3.com.tr
Image

Terör olaylarına şiirli tepki


Türkiye’de son günlerde yaşanan terör olaylarına İdris Öz yazdığı şiirlerle tepki gösterdi
  GÜNCEL    25.08.2015 17:45:04


Türkiye’de son günlerde yaşanan terör olaylarına İdris Öz yazdığı şiirlerle tepki gösterdi. Türkiye’de son günlerde artan terör olayları nedeniyle birçok yerden şehit haberleri gelmeye başladı. Eli kanlı terör örgütünün kanlı emellerini gerçekleştirmek  için yaptığı eylemlerine İdris Öz isimli vatandaş yazdığı şiirleriyle karşılık verdi.  Öz kaleme aldığı şiirlerinde ülkemizdeki birlik, beraberliğin ve bölünmez bütünlüğünün asla bozulamayacağını, Türk milletinin bir karış bile toprağını asla vermeyeceğini ifade etti.>>>Gazete3 Öz’ün yazdığı şiirler şöyle: CENNET VATANIM Türkiye’nin anınca adını Yıllar önce duyurduk şanını Vucüdumuzun son damla kanını Vermeye hazırız cennet vatanım   Albayrağımızı indirtmeyiz Bir karış toprak böldürtmeyiz Mehmetçiklerimizi öldürtmeyiz Her zaman hazırız cennet vatanım   Karış karış her yer bizim vatan Seve seve veririz kan ve can Dedelerimiz şehit olmuş dökmüşler kan Her zaman hazırız cennet vatanım ASKERİM Her ana oğlan doğurur ama olmaz asker Her oğlan asker olur ama olmaz şehit Şehit öldü derler ama şehit ölmez Şanlı bayrağım dalgalanır asla inmez   Askere giderken kına yaktılar Bir bayrağıma bir de bana baktılar Güle güle kınalı koçum diye öptüler Ölürsen şehit dönersen gazisin dediler   Bu vatan için kim canını vermez Ana, baba, yar hiç akla gelmez Cennet vatanın kıymetini kim bilmez Bir çakıl taşını kimseye vermez   Soğuk, sıcak, yağmur, kar, dolu bizi durduramaz Hainler emellerini asla bulamaz Mehmetçiği kahpe kurşunla vuramaz Her zaman hazırız cennet vatanım   Anam yarim sakın ağlamasın Şehit olur diye karaları bağlamasın Sevenlerin yüreğini dağlamasın Kimse bölemez cennet vatanı   Türkiye Türktür, Türk kalacak Mahşere kadar bizim olacak Bir Mehmet giderse, bin Mehmet doğacak Cennet vatan her zaman bize kalacak
  GÜNCEL    25.08.2015 17:45:04

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.04.2019
18.04.2019
18.04.2019
OZEL HABERLER