Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Osman Attila dualarla anıldı
Afyonkarahisarlı Şair-Yazar Osman Attila vefatının 41. yılında, kabri başında dualarla anıldı. ..

2

Image

‘Kültür şölenine dönüşsün istiyoruz’

Afyonkarahisar’da 2.Kitap Fuarı’na katılan Serkan Şengül’ün yaptığı söyleşiye katılan Vali Mustafa Tutulmaz, Kitap Fuarı’nın mekandan ibaret olma..

3

Image

Zirai don uyarısı

Meteoroloji 5. Bölge Müdürü Alper Akçakaya, bugün ve akabindeki 3 günlük süreçte zirai don uyarısında bulundu...

4

Image

Osman Attila anılacak

Afyonkarahisarlı Şair-Yazar Osman Attila vefatının 41. Yılında bugün saat 10.00’da Kocatepe Asri Mezarlığı’nda bulunan kabri başında anılacak...

5

Image

Kanser hastalarına kitaplı destek

Afyonkarahisar'da ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin kaleme aldığı ‘Minik Yüreklerimizden Kalemlerimize Dökülenler’ isimli kitap, Valilik tarafından..

6

Image

Protokol kandili kutladı

Afyonkarahisar protokolü Berat Kandili dolayısıyla mesajlar yayınladı. ..

7

Image

Camilerde Ramazan temizliği

Afyonkarahisar Belediyesi yaklaşan Ramazan Ayı nedeniyle camilerde temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarına devam ediyor...

8

Image

Yazar Yalnız çocuklarla buluştu

Çocuk kitapları yazarı Ferrin İlbay Yalnız 2.Afyon Kitap Fuarı'na katılmak için Afyonkarahisar'a geldi. ..

9

Image

Esnaflar Gastro Afyon’u bekliyor

Afyonkarahisar’ın yöresel lezzetlerinin tanıtılacağı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali görkemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak...

10

Image

CİB’e büyük ödül

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Telekomünikasyon Birliği tarafından Cenevre'de gerçekleştirilen Dünya Bilgi Toplumu Zirvesinde (WSIS), Cumh..

11

Image

Osman Attila anılacak

Afyonkarahisarlı Şair-Yazar Osman Attila vefatının 41. yılında 19 Nisan 2019 tarihinde saat 10:15’te kabri başında anılacak...

12

Image

Şehit polisler anıldı

Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Afyon Kocatepe Asri Mezarlığı’nda bulunan Polis Şehitliği’nde tören düzenl..

13

Image

‘Polislik kutsal bir meslek’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için çalışmalar yapan p..

14

Image

Çoban köpekleri yarıştı

Afyonkarahisar'da Türk Çoban Köpekleri Festivali kapsamında Yerli Irklar Irk Standartları Yarışması yapıldı...

15

Image

Adı ormanda yaşayacak

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) Afyonkarahisar Şubesi’nin Kurucu Başkanı Ceyhun Yeltekin Arısoy’un adının verildiği bir hatıra ormanı..

16

Image

Küllerin Arasından oyunu sahnelenecek


Haldun Dormen ve Arena Oyuncuları ‘Küllerin Arasından’ tiyatro oyunu ile Afyonkarahisar’a geliyor...

17

Image

Otizmli çocuklar eğlendi

Özdilek Afyonkarahisar, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla otizmli çocuklara ev sahipliği yaptı. Çocuklar, Özdilek’te unutamayacakları bi..

Özel Fuar Hastanesi bir ilke daha imza attı: Afyonkarahisar’da ilk kalp tümörü operasyonu yapıldı! | Gazete3.com.tr
Image

Özel Fuar Hastanesi bir ilke daha imza attı: Afyonkarahisar’da ilk kalp tümörü operasyonu yapıldı!


Özel Fuar Hastanesi  Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op
  GÜNCEL    18.01.2018 07:45:55


Özel Fuar Hastanesi  Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ercüment Ayva bir hastasının tıkalı damarını açmak amacıyla yapacağı bypass operasyonu öncesinde yaptığı tetkikler esnasında hastasında Türkiye’de ender görülen bir rahatsızlık olan kalp tümörünü fark etti. 6 cm boyutunda ve bir yumurta büyüklüğünde olan tümör Ayva’nın başarılı operasyonu sonrası çıkarıldı. Hasta ise 5 günde taburcu edildi. Fatma UYGUN TAŞKIN-Özel Türkiye’de ender görülen rahatsızlıklardan birisi olan kalp tümörü görülen hasta Fuar hastanesinde gerçekleştirilen operasyon sonrasında sağlığına kavuştu. Fuar Hastanesi Kalp Ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ercüment Ayva hastasının durumu ve gerçekleştirdikleri operasyon hakkında bilgi verdi: “Hastamızı beş gün önce kalp tümörü ve damar tıkanıklığı sebebi ile ameliyat ettik. Kalp tümörü nadir görülen bir rahatsızlıktır. Genellikle yüz binde bir rastlıyoruz. Bu tümörlerin birçoğu kalbin kulakçık dediğimiz atrium bölgesinde görülür. Fakat bu hastamızda hayatı ve kalbin çalışmasını tehdit edecek boyutlarda yaklaşık 6 cm ebatında yani yumurta büyüklüğünde tümörü vardı ve bu tümör kalbin kulakçıklarında değil sol karıncığındaydı. Bu hem literatürde hem de bizim yapmış olduğumuz operasyonlar arasında oldukça nadir görülen bir olay. Bu ameliyata ek olarak hastamıza bir de bypass operasyonu gerçekleştirdik. “HASTAMIZ SAĞLIĞINA KAVUŞTUĞU İÇİN EKİP OLARAK ÇOK MUTLU OLDUK VE GURUR DUYDUK” Nihayetinde çok şükür ki hastamız başarılı bir şekilde sağlığına kavuştu. Bu nedenle ekibimizle birlikte hem çok mutlu hem de gururluyuz.” Ayva hastadan çıkarılan kalp tümörünün iyi huylu olmasını beklediklerini vurguladı: “Kalp tümörlerinin birçoğu iyi huylu olan tümörlerdir. Hastamızın tümörünün patoloji sonucunu iyi huylu olarak bekliyoruz.” “KALP TÜMÖRLERİNİN BELİRTİSİ HER ŞEYİ TAKLİT EDEBİLİR!” Op. Dr. Ercüment Ayva kalp tümörü belirtileri hakkında da bilgi verip, operasyonunu gerçekleştirdikleri hastada tümörü tesadüfen bulduklarını söyledi: “Kalp tümörlerinin belirtisi her şeyi taklit edebilir. Solunum yetmezliğinden, göğüs ağrısına kadar. Bu hastamızda ki tümörü tespitimiz aslında tesadüfen oldu. Biz damar tıkanıklığı nedeni ile bypass ameliyatı planlıyorduk hastamızda. Bypass ameliyatı öncesi tetkiklerini yaparken, kalp ultrasonunda sol karıncık içinde 6 cm ebatlarında bir kitle tespit ettik. Yapacağımız bypass ameliyatında bu kitlenin çıkartılmasını da planladık. “ÖNCE ALLAH’A SONRA DA DOKTORUM ERCÜMENT AYVA’YA GÜVENİYORUM” Operasyon gerçekleştirilen hasta da gözyaşları arasında duygularını paylaşarak hastanesine ve doktoruna duyduğu güveni vurguladı: “Ben doktoruma sonsuz teşekkür ediyorum. Önce Allah’a sonra da doktoruma güveniyorum. Allah razı olsun. Fuar hastanesine ve Ercüment doktoruma güvendiğim için geldim. Güvenimi boşa çıkarmadılar. Bypass olacağım zaman bir de tümör tespit ettiler. Ve doktorum hem damarımı açtı hem de tümörden kurtardı. Fuar hastanesine de doktoruma da tekrar tekrar teşekkür ediyorum.”  
  GÜNCEL    18.01.2018 07:45:55

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.04.2019
20.04.2019
20.04.2019
OZEL HABERLER