Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Yerel basın desteklenmeli’
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı, Türk basının meslek yasası olması gerektiğini belirterek, “Türk basınının en büyük sorunların..

2

Image

Saygıyla andık
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80'inci yıldönümü nedeniyle İlimizde çeşitli etkinlik..

3

Image

“Atatürk tüm dünyayı etkileyen bir lider’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80.yıldönümü dolayısıyla Atatürk anıldı. Programda konuşan g..

4

Image

Saygıyla anıyoruz
Afyonkarahisar protokolü Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80.yıldönümü nedeniyle mesajlar yayınladı...

5

Image

‘Türkiye’nin çabasına destek verilmeli’
1.Medya ve Mülteciler Basın Buluşması’nda Türkiye’nin mültecilere yönelik olarak yaptığı yardımlar ve çabaları ifade edilerek, diğer ülkelerin bu çaba..

6

Image

Koçak, Okan Üniversitesi Rektörü oldu
..

7

Image

Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması
Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların ilk taksit ödemesi için verilen süre 1 Ekim Pazartesi günü sona ere..

8

Image

Aşure Günü etkinlikleri başlıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Muharrem Ayı'nın 10. gününe rastlayan Aşûre Günü'nde Hz. Mevlana'nın yedinci kuşak torunlarından büyük mutasavvıf..

9

Image

Ahilik Haftası kutlanıyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Hüsnü Serteser, Ahilik Haftası dolayısıyla birtakım etkinliklere katıldı, ziyaretlerde bu..

10

Image

İtalya semalarında Türk Bayrağı uçurulacak
Türk Uçurtma Takımı kaptanı ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz ülkemizi uluslar arası uçurtma etkinliklerinde temsil etmeye dev..

11

Image

Yatırım programları denetlendi
Isparta Orman Bölge Müdürlüğünce Bucak İşletme Müdürlüğü, Pamucak ve Kocaalilerde üç, Dinar İşletme Müdürlüğüne bağlı Başmakçı ilçesinde 1 olmak üzere..

12

Image

TGF’den yerel basına ‘cansuyu’ önerileri
Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından, son dönemlerde yaşanan kağıt sıkıntısı ile had safhaya ulaşan basın sektöründeki zorlukları giderecek somu..

13

Image

SAĞLIK REVAÇTA
AKÜ ve AFSܒdeki öğrenci kayıtlarıyla ilgili olarak Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, ilk yerleştirmel..

14

Image

Nurullah Okumuş AFSÜ Rektörü oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Afyonkarahisar Sağlık Bili..

15

Image

‘Nikah sayımız 940 oldu’
Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar ile Kahvaltı Haberlerinin dünkü konuğu Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ümit Yıldırım, A..

16

Image

‘Zabıtalar fedakarca çalışıyor’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yıldönümü dolayısıyla personeliyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Burhane..

17

Image

‘Geleneksel el sanatları yaşatılmalı’
Taşhan Doruk Deri İşletmecisi Fatma Kıvrak, geleneksel el sanatlarının günümüzde var olma mücadelesi verdiğini söyleyerek, bu sanatların yaşatılması i..

Özel Fuar Hastanesi bir ilke daha imza attı: Afyonkarahisar’da ilk kalp tümörü operasyonu yapıldı! | Gazete3.com.tr
Image

Özel Fuar Hastanesi bir ilke daha imza attı: Afyonkarahisar’da ilk kalp tümörü operasyonu yapıldı!


Özel Fuar Hastanesi  Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op
  GÜNCEL    18.01.2018 07:45:55


Özel Fuar Hastanesi  Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ercüment Ayva bir hastasının tıkalı damarını açmak amacıyla yapacağı bypass operasyonu öncesinde yaptığı tetkikler esnasında hastasında Türkiye’de ender görülen bir rahatsızlık olan kalp tümörünü fark etti. 6 cm boyutunda ve bir yumurta büyüklüğünde olan tümör Ayva’nın başarılı operasyonu sonrası çıkarıldı. Hasta ise 5 günde taburcu edildi. Fatma UYGUN TAŞKIN-Özel Türkiye’de ender görülen rahatsızlıklardan birisi olan kalp tümörü görülen hasta Fuar hastanesinde gerçekleştirilen operasyon sonrasında sağlığına kavuştu. Fuar Hastanesi Kalp Ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ercüment Ayva hastasının durumu ve gerçekleştirdikleri operasyon hakkında bilgi verdi: “Hastamızı beş gün önce kalp tümörü ve damar tıkanıklığı sebebi ile ameliyat ettik. Kalp tümörü nadir görülen bir rahatsızlıktır. Genellikle yüz binde bir rastlıyoruz. Bu tümörlerin birçoğu kalbin kulakçık dediğimiz atrium bölgesinde görülür. Fakat bu hastamızda hayatı ve kalbin çalışmasını tehdit edecek boyutlarda yaklaşık 6 cm ebatında yani yumurta büyüklüğünde tümörü vardı ve bu tümör kalbin kulakçıklarında değil sol karıncığındaydı. Bu hem literatürde hem de bizim yapmış olduğumuz operasyonlar arasında oldukça nadir görülen bir olay. Bu ameliyata ek olarak hastamıza bir de bypass operasyonu gerçekleştirdik. “HASTAMIZ SAĞLIĞINA KAVUŞTUĞU İÇİN EKİP OLARAK ÇOK MUTLU OLDUK VE GURUR DUYDUK” Nihayetinde çok şükür ki hastamız başarılı bir şekilde sağlığına kavuştu. Bu nedenle ekibimizle birlikte hem çok mutlu hem de gururluyuz.” Ayva hastadan çıkarılan kalp tümörünün iyi huylu olmasını beklediklerini vurguladı: “Kalp tümörlerinin birçoğu iyi huylu olan tümörlerdir. Hastamızın tümörünün patoloji sonucunu iyi huylu olarak bekliyoruz.” “KALP TÜMÖRLERİNİN BELİRTİSİ HER ŞEYİ TAKLİT EDEBİLİR!” Op. Dr. Ercüment Ayva kalp tümörü belirtileri hakkında da bilgi verip, operasyonunu gerçekleştirdikleri hastada tümörü tesadüfen bulduklarını söyledi: “Kalp tümörlerinin belirtisi her şeyi taklit edebilir. Solunum yetmezliğinden, göğüs ağrısına kadar. Bu hastamızda ki tümörü tespitimiz aslında tesadüfen oldu. Biz damar tıkanıklığı nedeni ile bypass ameliyatı planlıyorduk hastamızda. Bypass ameliyatı öncesi tetkiklerini yaparken, kalp ultrasonunda sol karıncık içinde 6 cm ebatlarında bir kitle tespit ettik. Yapacağımız bypass ameliyatında bu kitlenin çıkartılmasını da planladık. “ÖNCE ALLAH’A SONRA DA DOKTORUM ERCÜMENT AYVA’YA GÜVENİYORUM” Operasyon gerçekleştirilen hasta da gözyaşları arasında duygularını paylaşarak hastanesine ve doktoruna duyduğu güveni vurguladı: “Ben doktoruma sonsuz teşekkür ediyorum. Önce Allah’a sonra da doktoruma güveniyorum. Allah razı olsun. Fuar hastanesine ve Ercüment doktoruma güvendiğim için geldim. Güvenimi boşa çıkarmadılar. Bypass olacağım zaman bir de tümör tespit ettiler. Ve doktorum hem damarımı açtı hem de tümörden kurtardı. Fuar hastanesine de doktoruma da tekrar tekrar teşekkür ediyorum.”  
  GÜNCEL    18.01.2018 07:45:55

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.11.2018
16.11.2018
16.11.2018
OZEL HABERLER