Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Burcu’dan Gençlik Merkezi’ne ziyaret
T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Şerife Münire Burcu Karahisar Gençlik Merkezi Müdürü Gökhan Gürbüz’e nezaket ziyare..

2

Image

Esnaflara 65 milyon TL kredi
Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından 2018 yılında 930 kişiye 65 milyon lira kredi kullandırıldı...

3

Image

Şehir Tiyatrosu perdelerini açıyor

Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas yönetiminde sezonun ilk oyunu "Darısı Başımıza" adlı tiyatro oyunuyla y..

4

Image

Arsalar bankanın oldu
Afyonkarahisar’ın termal turizm bölgesinde yer alan ve borçların ödenmemesinden dolayı alacaklı bankalar tarafından icraya verilen toplam 80 bin metre..

5

Image

Keçe ürünleri indirimli gönderilecek

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Sanatçısı keçe ustaları arasında indirimli kargo gönderimi konusunda protok..

6

Image

Eskişehirspor'da başkan belli oldu

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un yeni Başkanı Kaan Ay oldu...

7

Image

Kömür kampanyasına destek
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, işsiz ve dar gelirli vatandaşlar için başlattıkları “Kömür Kampanyası”na Afyonkarahisar Beled..

8

Image

TALİPLİ ÇIKMADI
Afyonkarahisarlı iş adamı Ali Acar'a ait olan ve borçlardan dolayı özel bir bankanın talebi üzerine dün icradan satışa çıkarılan Alila Termal Otel’e a..

9

Image

İHH’dan gönül köprüsü

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İstanbul Başakşehir Şubesi tarafından Afyonkarahisar'daki Kızıldağ İlkokulu ve Ortaokulunda ö..

10

Image

Emniyet araç filosunu güçlendirdi
Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 11 yeni araç, düzenlenen törende kurban kesilerek dualar eşliğinde teslim edildi. Törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tu..

11

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

12

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

13

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

14

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

15

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

16

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

17

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

Özel Fuar Hastanesi bir ilke daha imza attı: Afyonkarahisar’da ilk kalp tümörü operasyonu yapıldı! | Gazete3.com.tr
Image

Özel Fuar Hastanesi bir ilke daha imza attı: Afyonkarahisar’da ilk kalp tümörü operasyonu yapıldı!


Özel Fuar Hastanesi  Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op
  GÜNCEL    18.01.2018 07:45:55


Özel Fuar Hastanesi  Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ercüment Ayva bir hastasının tıkalı damarını açmak amacıyla yapacağı bypass operasyonu öncesinde yaptığı tetkikler esnasında hastasında Türkiye’de ender görülen bir rahatsızlık olan kalp tümörünü fark etti. 6 cm boyutunda ve bir yumurta büyüklüğünde olan tümör Ayva’nın başarılı operasyonu sonrası çıkarıldı. Hasta ise 5 günde taburcu edildi. Fatma UYGUN TAŞKIN-Özel Türkiye’de ender görülen rahatsızlıklardan birisi olan kalp tümörü görülen hasta Fuar hastanesinde gerçekleştirilen operasyon sonrasında sağlığına kavuştu. Fuar Hastanesi Kalp Ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ercüment Ayva hastasının durumu ve gerçekleştirdikleri operasyon hakkında bilgi verdi: “Hastamızı beş gün önce kalp tümörü ve damar tıkanıklığı sebebi ile ameliyat ettik. Kalp tümörü nadir görülen bir rahatsızlıktır. Genellikle yüz binde bir rastlıyoruz. Bu tümörlerin birçoğu kalbin kulakçık dediğimiz atrium bölgesinde görülür. Fakat bu hastamızda hayatı ve kalbin çalışmasını tehdit edecek boyutlarda yaklaşık 6 cm ebatında yani yumurta büyüklüğünde tümörü vardı ve bu tümör kalbin kulakçıklarında değil sol karıncığındaydı. Bu hem literatürde hem de bizim yapmış olduğumuz operasyonlar arasında oldukça nadir görülen bir olay. Bu ameliyata ek olarak hastamıza bir de bypass operasyonu gerçekleştirdik. “HASTAMIZ SAĞLIĞINA KAVUŞTUĞU İÇİN EKİP OLARAK ÇOK MUTLU OLDUK VE GURUR DUYDUK” Nihayetinde çok şükür ki hastamız başarılı bir şekilde sağlığına kavuştu. Bu nedenle ekibimizle birlikte hem çok mutlu hem de gururluyuz.” Ayva hastadan çıkarılan kalp tümörünün iyi huylu olmasını beklediklerini vurguladı: “Kalp tümörlerinin birçoğu iyi huylu olan tümörlerdir. Hastamızın tümörünün patoloji sonucunu iyi huylu olarak bekliyoruz.” “KALP TÜMÖRLERİNİN BELİRTİSİ HER ŞEYİ TAKLİT EDEBİLİR!” Op. Dr. Ercüment Ayva kalp tümörü belirtileri hakkında da bilgi verip, operasyonunu gerçekleştirdikleri hastada tümörü tesadüfen bulduklarını söyledi: “Kalp tümörlerinin belirtisi her şeyi taklit edebilir. Solunum yetmezliğinden, göğüs ağrısına kadar. Bu hastamızda ki tümörü tespitimiz aslında tesadüfen oldu. Biz damar tıkanıklığı nedeni ile bypass ameliyatı planlıyorduk hastamızda. Bypass ameliyatı öncesi tetkiklerini yaparken, kalp ultrasonunda sol karıncık içinde 6 cm ebatlarında bir kitle tespit ettik. Yapacağımız bypass ameliyatında bu kitlenin çıkartılmasını da planladık. “ÖNCE ALLAH’A SONRA DA DOKTORUM ERCÜMENT AYVA’YA GÜVENİYORUM” Operasyon gerçekleştirilen hasta da gözyaşları arasında duygularını paylaşarak hastanesine ve doktoruna duyduğu güveni vurguladı: “Ben doktoruma sonsuz teşekkür ediyorum. Önce Allah’a sonra da doktoruma güveniyorum. Allah razı olsun. Fuar hastanesine ve Ercüment doktoruma güvendiğim için geldim. Güvenimi boşa çıkarmadılar. Bypass olacağım zaman bir de tümör tespit ettiler. Ve doktorum hem damarımı açtı hem de tümörden kurtardı. Fuar hastanesine de doktoruma da tekrar tekrar teşekkür ediyorum.”  
  GÜNCEL    18.01.2018 07:45:55

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.01.2019
24.01.2019
24.01.2019
OZEL HABERLER