Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Osman Attila anılacak

Afyonkarahisarlı Şair-Yazar Osman Attila vefatının 41. Yılında bugün saat 10.00’da Kocatepe Asri Mezarlığı’nda bulunan kabri başında anılacak...

2

Image

Kanser hastalarına kitaplı destek

Afyonkarahisar'da ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin kaleme aldığı ‘Minik Yüreklerimizden Kalemlerimize Dökülenler’ isimli kitap, Valilik tarafından..

3

Image

Protokol kandili kutladı

Afyonkarahisar protokolü Berat Kandili dolayısıyla mesajlar yayınladı. ..

4

Image

Camilerde Ramazan temizliği

Afyonkarahisar Belediyesi yaklaşan Ramazan Ayı nedeniyle camilerde temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarına devam ediyor...

5

Image

Yazar Yalnız çocuklarla buluştu

Çocuk kitapları yazarı Ferrin İlbay Yalnız 2.Afyon Kitap Fuarı'na katılmak için Afyonkarahisar'a geldi. ..

6

Image

Esnaflar Gastro Afyon’u bekliyor

Afyonkarahisar’ın yöresel lezzetlerinin tanıtılacağı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali görkemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak...

7

Image

CİB’e büyük ödül

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Telekomünikasyon Birliği tarafından Cenevre'de gerçekleştirilen Dünya Bilgi Toplumu Zirvesinde (WSIS), Cumh..

8

Image

Osman Attila anılacak

Afyonkarahisarlı Şair-Yazar Osman Attila vefatının 41. yılında 19 Nisan 2019 tarihinde saat 10:15’te kabri başında anılacak...

9

Image

Şehit polisler anıldı

Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Afyon Kocatepe Asri Mezarlığı’nda bulunan Polis Şehitliği’nde tören düzenl..

10

Image

‘Polislik kutsal bir meslek’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için çalışmalar yapan p..

11

Image

Çoban köpekleri yarıştı

Afyonkarahisar'da Türk Çoban Köpekleri Festivali kapsamında Yerli Irklar Irk Standartları Yarışması yapıldı...

12

Image

Adı ormanda yaşayacak

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) Afyonkarahisar Şubesi’nin Kurucu Başkanı Ceyhun Yeltekin Arısoy’un adının verildiği bir hatıra ormanı..

13

Image

Küllerin Arasından oyunu sahnelenecek


Haldun Dormen ve Arena Oyuncuları ‘Küllerin Arasından’ tiyatro oyunu ile Afyonkarahisar’a geliyor...

14

Image

Otizmli çocuklar eğlendi

Özdilek Afyonkarahisar, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla otizmli çocuklara ev sahipliği yaptı. Çocuklar, Özdilek’te unutamayacakları bi..

15

Image

‘Otizm konusunda duyarlı davranalım’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Otizm Farkındalık Yürüyüşü etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, insanların otizm konusunda duyarlı olması ger..

16

Image

Kitap okuma etkinliği düzenlendi

55. Kütüphaneler Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde İscehisar Kaymakamlığı koordinesinde yapılan “7’den 77’ye İscehisar Okuyor Projesi” ka..

17

Image

Özdilek’ten kitap hediyesi
Özdilek AVM Kütüphaneler Haftası dolayısıyla çocuk oyun odasında kitap okumanın önemini anlatan etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan çocukl..

Otomobil sahibi aile oranı: Yüzde 42 Ailelerin otomobil tercihi: Fiat | Gazete3.com.tr
Image


Otomobil sahibi aile oranı: Yüzde 42 Ailelerin otomobil tercihi: Fiat


Afyonkarahisar’da yapılan bir araştırmada otomobil sahibi olan ailelerin oranı ortaya konuldu
  GÜNCEL    23.11.2016 09:22:10


Afyonkarahisar’da yapılan bir araştırmada otomobil sahibi olan ailelerin oranı ortaya konuldu. Araştırmaya göre otomobil sahibi olan ailelerin oransal karşılığı yüzde 42. Araştırmada ailelerin en fazla Fiat marka otomobilleri tercih ettiği vurgulandı. AFYON Kocatepe Üniversitesi öğretim üyelerinin yaptığı araştırmalarla şehirdeki ailelerin yaşam standartları araştırıldı. Araştırma kapsamında ailelerin refah düzeyini yansıtan önemli göstergelerden  olan otomobil sahipliği oranı gün yüzüne çıkarıldı. GELİR DÜZEYİ ÖNEMLİ BİR ETKEN Araştırma kapsamında şehrin her semtinden her gelir gurubu ailelerle görüşüldü. Araştırma notlarında gelir düzeyi ile otomobil sahipliği arasında anlamlı ve güçlü bir ilişkinin olduğunun altı çizildi. Gelir düzeyinin artmasıyla araç sahibi olma durumunun da arttığı yine aynı notlar arasında yer aldı. YÜZDE 42’SİNDE OTOMOBİL VAR Araştırma kapsamında görüşülen ailelerin yüzde 42’sinin araç sahibi olduğu ortaya çıktı. Araştırmaya göre; en alt gelire sahip olduğunu söyleyenlerin yüzde 19’u otomobil sahibi. Orta gelir düzeyinin alt gurubunda yer alan ailelerin de yüzde 27’si araç sahibi iken, orta gelir gurubunun yüzde 32’si otomobil sahibi olduğunu söyledi. Ortanın üstü olan ailelerin yüzde 57’si, en üst gelire sahip olduğunu söyleyenlerin yüzde 75’i de araç sahibi. EN FAZLA UYDUKENT’TE Kİ AİLELER ARAÇ SAHİBİ Bölgeler itibariyle bakılacak olursa “Yeni Afyon” denilen Cumhuriyet, Dumlupınar gibi semtlerde oturan ailelerin yüzde 29’unda otomobil var. “Çevre” denilen Fatih, Eşrefpaşa gibi semtlerde oturan ailelerin yüzde 41’inde, “Eski Afyon” denilen kale etrafındaki mahallelerde oturan ailelerin ise yüzde 43’ünde otomobil var. Üst gelir gurubunun yoğunlukta yaşadığı bölge olan Uydukent bölgesinde oturan ailelerin ise yüzde 80’inde otomobil yer alıyor. EN FAZLA FİAT, EN AZ TOYOTA Araştırmada Afyonkarahisarlı ailelerde bulunan araçların marka sıralaması da yapıldı. Buna göre yüzde 16 oranıyla en fazla Fiat marka otomobiller başı çekiyor. Bunu yüzde 15’le Tofaş, yüzde 14’le Opel, yüzde 8’le Ford, yüzde 7 ile Volkswagen ve yüzde 5 ile Toyota marka otomobiller takip ediyor. ARAŞTIRMA EKİBİNDE KİMLER VAR? Araştırmanın başında Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayip Özdemir bulunuyor. Doç.Dr Yusuf Karaca, Doç. Dr. Mustafa Sandıkcı, Yar. Doç. Dr. Fikret Yaman ve Yar. Doç Dr. Ali Avan’da araştırmaya katkı sunan isimler olarak karşımıza çıkıyor. >>>Nail Azbay
  GÜNCEL    23.11.2016 09:22:10

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.04.2019
19.04.2019
19.04.2019
OZEL HABERLER