Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Burcu’dan Gençlik Merkezi’ne ziyaret
T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Şerife Münire Burcu Karahisar Gençlik Merkezi Müdürü Gökhan Gürbüz’e nezaket ziyare..

2

Image

Şehir Tiyatrosu perdelerini açıyor

Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas yönetiminde sezonun ilk oyunu "Darısı Başımıza" adlı tiyatro oyunuyla y..

3

Image

Esnaflara 65 milyon TL kredi
Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından 2018 yılında 930 kişiye 65 milyon lira kredi kullandırıldı...

4

Image

Arsalar bankanın oldu
Afyonkarahisar’ın termal turizm bölgesinde yer alan ve borçların ödenmemesinden dolayı alacaklı bankalar tarafından icraya verilen toplam 80 bin metre..

5

Image

Keçe ürünleri indirimli gönderilecek

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Sanatçısı keçe ustaları arasında indirimli kargo gönderimi konusunda protok..

6

Image

Eskişehirspor'da başkan belli oldu

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un yeni Başkanı Kaan Ay oldu...

7

Image

Kömür kampanyasına destek
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, işsiz ve dar gelirli vatandaşlar için başlattıkları “Kömür Kampanyası”na Afyonkarahisar Beled..

8

Image

TALİPLİ ÇIKMADI
Afyonkarahisarlı iş adamı Ali Acar'a ait olan ve borçlardan dolayı özel bir bankanın talebi üzerine dün icradan satışa çıkarılan Alila Termal Otel’e a..

9

Image

İHH’dan gönül köprüsü

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İstanbul Başakşehir Şubesi tarafından Afyonkarahisar'daki Kızıldağ İlkokulu ve Ortaokulunda ö..

10

Image

Emniyet araç filosunu güçlendirdi
Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 11 yeni araç, düzenlenen törende kurban kesilerek dualar eşliğinde teslim edildi. Törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tu..

11

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

12

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

13

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

14

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

15

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

16

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

17

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

Otomobil sahibi aile oranı: Yüzde 42 Ailelerin otomobil tercihi: Fiat | Gazete3.com.tr
Image


Otomobil sahibi aile oranı: Yüzde 42 Ailelerin otomobil tercihi: Fiat


Afyonkarahisar’da yapılan bir araştırmada otomobil sahibi olan ailelerin oranı ortaya konuldu
  GÜNCEL    23.11.2016 09:22:10


Afyonkarahisar’da yapılan bir araştırmada otomobil sahibi olan ailelerin oranı ortaya konuldu. Araştırmaya göre otomobil sahibi olan ailelerin oransal karşılığı yüzde 42. Araştırmada ailelerin en fazla Fiat marka otomobilleri tercih ettiği vurgulandı. AFYON Kocatepe Üniversitesi öğretim üyelerinin yaptığı araştırmalarla şehirdeki ailelerin yaşam standartları araştırıldı. Araştırma kapsamında ailelerin refah düzeyini yansıtan önemli göstergelerden  olan otomobil sahipliği oranı gün yüzüne çıkarıldı. GELİR DÜZEYİ ÖNEMLİ BİR ETKEN Araştırma kapsamında şehrin her semtinden her gelir gurubu ailelerle görüşüldü. Araştırma notlarında gelir düzeyi ile otomobil sahipliği arasında anlamlı ve güçlü bir ilişkinin olduğunun altı çizildi. Gelir düzeyinin artmasıyla araç sahibi olma durumunun da arttığı yine aynı notlar arasında yer aldı. YÜZDE 42’SİNDE OTOMOBİL VAR Araştırma kapsamında görüşülen ailelerin yüzde 42’sinin araç sahibi olduğu ortaya çıktı. Araştırmaya göre; en alt gelire sahip olduğunu söyleyenlerin yüzde 19’u otomobil sahibi. Orta gelir düzeyinin alt gurubunda yer alan ailelerin de yüzde 27’si araç sahibi iken, orta gelir gurubunun yüzde 32’si otomobil sahibi olduğunu söyledi. Ortanın üstü olan ailelerin yüzde 57’si, en üst gelire sahip olduğunu söyleyenlerin yüzde 75’i de araç sahibi. EN FAZLA UYDUKENT’TE Kİ AİLELER ARAÇ SAHİBİ Bölgeler itibariyle bakılacak olursa “Yeni Afyon” denilen Cumhuriyet, Dumlupınar gibi semtlerde oturan ailelerin yüzde 29’unda otomobil var. “Çevre” denilen Fatih, Eşrefpaşa gibi semtlerde oturan ailelerin yüzde 41’inde, “Eski Afyon” denilen kale etrafındaki mahallelerde oturan ailelerin ise yüzde 43’ünde otomobil var. Üst gelir gurubunun yoğunlukta yaşadığı bölge olan Uydukent bölgesinde oturan ailelerin ise yüzde 80’inde otomobil yer alıyor. EN FAZLA FİAT, EN AZ TOYOTA Araştırmada Afyonkarahisarlı ailelerde bulunan araçların marka sıralaması da yapıldı. Buna göre yüzde 16 oranıyla en fazla Fiat marka otomobiller başı çekiyor. Bunu yüzde 15’le Tofaş, yüzde 14’le Opel, yüzde 8’le Ford, yüzde 7 ile Volkswagen ve yüzde 5 ile Toyota marka otomobiller takip ediyor. ARAŞTIRMA EKİBİNDE KİMLER VAR? Araştırmanın başında Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayip Özdemir bulunuyor. Doç.Dr Yusuf Karaca, Doç. Dr. Mustafa Sandıkcı, Yar. Doç. Dr. Fikret Yaman ve Yar. Doç Dr. Ali Avan’da araştırmaya katkı sunan isimler olarak karşımıza çıkıyor. >>>Nail Azbay
  GÜNCEL    23.11.2016 09:22:10

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.01.2019
24.01.2019
24.01.2019
OZEL HABERLER