Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Yerel basın desteklenmeli’
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı, Türk basının meslek yasası olması gerektiğini belirterek, “Türk basınının en büyük sorunların..

2

Image

Saygıyla andık
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80'inci yıldönümü nedeniyle İlimizde çeşitli etkinlik..

3

Image

“Atatürk tüm dünyayı etkileyen bir lider’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80.yıldönümü dolayısıyla Atatürk anıldı. Programda konuşan g..

4

Image

Saygıyla anıyoruz
Afyonkarahisar protokolü Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80.yıldönümü nedeniyle mesajlar yayınladı...

5

Image

‘Türkiye’nin çabasına destek verilmeli’
1.Medya ve Mülteciler Basın Buluşması’nda Türkiye’nin mültecilere yönelik olarak yaptığı yardımlar ve çabaları ifade edilerek, diğer ülkelerin bu çaba..

6

Image

Koçak, Okan Üniversitesi Rektörü oldu
..

7

Image

Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması
Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların ilk taksit ödemesi için verilen süre 1 Ekim Pazartesi günü sona ere..

8

Image

Aşure Günü etkinlikleri başlıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Muharrem Ayı'nın 10. gününe rastlayan Aşûre Günü'nde Hz. Mevlana'nın yedinci kuşak torunlarından büyük mutasavvıf..

9

Image

Ahilik Haftası kutlanıyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Hüsnü Serteser, Ahilik Haftası dolayısıyla birtakım etkinliklere katıldı, ziyaretlerde bu..

10

Image

İtalya semalarında Türk Bayrağı uçurulacak
Türk Uçurtma Takımı kaptanı ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz ülkemizi uluslar arası uçurtma etkinliklerinde temsil etmeye dev..

11

Image

Yatırım programları denetlendi
Isparta Orman Bölge Müdürlüğünce Bucak İşletme Müdürlüğü, Pamucak ve Kocaalilerde üç, Dinar İşletme Müdürlüğüne bağlı Başmakçı ilçesinde 1 olmak üzere..

12

Image

TGF’den yerel basına ‘cansuyu’ önerileri
Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından, son dönemlerde yaşanan kağıt sıkıntısı ile had safhaya ulaşan basın sektöründeki zorlukları giderecek somu..

13

Image

SAĞLIK REVAÇTA
AKÜ ve AFSܒdeki öğrenci kayıtlarıyla ilgili olarak Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, ilk yerleştirmel..

14

Image

Nurullah Okumuş AFSÜ Rektörü oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Afyonkarahisar Sağlık Bili..

15

Image

‘Nikah sayımız 940 oldu’
Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar ile Kahvaltı Haberlerinin dünkü konuğu Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ümit Yıldırım, A..

16

Image

‘Zabıtalar fedakarca çalışıyor’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yıldönümü dolayısıyla personeliyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Burhane..

17

Image

‘Geleneksel el sanatları yaşatılmalı’
Taşhan Doruk Deri İşletmecisi Fatma Kıvrak, geleneksel el sanatlarının günümüzde var olma mücadelesi verdiğini söyleyerek, bu sanatların yaşatılması i..

Otomobil sahibi aile oranı: Yüzde 42 Ailelerin otomobil tercihi: Fiat | Gazete3.com.tr
Image


Otomobil sahibi aile oranı: Yüzde 42 Ailelerin otomobil tercihi: Fiat


Afyonkarahisar’da yapılan bir araştırmada otomobil sahibi olan ailelerin oranı ortaya konuldu
  GÜNCEL    23.11.2016 09:22:10


Afyonkarahisar’da yapılan bir araştırmada otomobil sahibi olan ailelerin oranı ortaya konuldu. Araştırmaya göre otomobil sahibi olan ailelerin oransal karşılığı yüzde 42. Araştırmada ailelerin en fazla Fiat marka otomobilleri tercih ettiği vurgulandı. AFYON Kocatepe Üniversitesi öğretim üyelerinin yaptığı araştırmalarla şehirdeki ailelerin yaşam standartları araştırıldı. Araştırma kapsamında ailelerin refah düzeyini yansıtan önemli göstergelerden  olan otomobil sahipliği oranı gün yüzüne çıkarıldı. GELİR DÜZEYİ ÖNEMLİ BİR ETKEN Araştırma kapsamında şehrin her semtinden her gelir gurubu ailelerle görüşüldü. Araştırma notlarında gelir düzeyi ile otomobil sahipliği arasında anlamlı ve güçlü bir ilişkinin olduğunun altı çizildi. Gelir düzeyinin artmasıyla araç sahibi olma durumunun da arttığı yine aynı notlar arasında yer aldı. YÜZDE 42’SİNDE OTOMOBİL VAR Araştırma kapsamında görüşülen ailelerin yüzde 42’sinin araç sahibi olduğu ortaya çıktı. Araştırmaya göre; en alt gelire sahip olduğunu söyleyenlerin yüzde 19’u otomobil sahibi. Orta gelir düzeyinin alt gurubunda yer alan ailelerin de yüzde 27’si araç sahibi iken, orta gelir gurubunun yüzde 32’si otomobil sahibi olduğunu söyledi. Ortanın üstü olan ailelerin yüzde 57’si, en üst gelire sahip olduğunu söyleyenlerin yüzde 75’i de araç sahibi. EN FAZLA UYDUKENT’TE Kİ AİLELER ARAÇ SAHİBİ Bölgeler itibariyle bakılacak olursa “Yeni Afyon” denilen Cumhuriyet, Dumlupınar gibi semtlerde oturan ailelerin yüzde 29’unda otomobil var. “Çevre” denilen Fatih, Eşrefpaşa gibi semtlerde oturan ailelerin yüzde 41’inde, “Eski Afyon” denilen kale etrafındaki mahallelerde oturan ailelerin ise yüzde 43’ünde otomobil var. Üst gelir gurubunun yoğunlukta yaşadığı bölge olan Uydukent bölgesinde oturan ailelerin ise yüzde 80’inde otomobil yer alıyor. EN FAZLA FİAT, EN AZ TOYOTA Araştırmada Afyonkarahisarlı ailelerde bulunan araçların marka sıralaması da yapıldı. Buna göre yüzde 16 oranıyla en fazla Fiat marka otomobiller başı çekiyor. Bunu yüzde 15’le Tofaş, yüzde 14’le Opel, yüzde 8’le Ford, yüzde 7 ile Volkswagen ve yüzde 5 ile Toyota marka otomobiller takip ediyor. ARAŞTIRMA EKİBİNDE KİMLER VAR? Araştırmanın başında Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayip Özdemir bulunuyor. Doç.Dr Yusuf Karaca, Doç. Dr. Mustafa Sandıkcı, Yar. Doç. Dr. Fikret Yaman ve Yar. Doç Dr. Ali Avan’da araştırmaya katkı sunan isimler olarak karşımıza çıkıyor. >>>Nail Azbay
  GÜNCEL    23.11.2016 09:22:10

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.11.2018
17.11.2018
17.11.2018
OZEL HABERLER