Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Yerel basın desteklenmeli’
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı, Türk basının meslek yasası olması gerektiğini belirterek, “Türk basınının en büyük sorunların..

2

Image

Saygıyla andık
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80'inci yıldönümü nedeniyle İlimizde çeşitli etkinlik..

3

Image

“Atatürk tüm dünyayı etkileyen bir lider’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80.yıldönümü dolayısıyla Atatürk anıldı. Programda konuşan g..

4

Image

Saygıyla anıyoruz
Afyonkarahisar protokolü Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80.yıldönümü nedeniyle mesajlar yayınladı...

5

Image

‘Türkiye’nin çabasına destek verilmeli’
1.Medya ve Mülteciler Basın Buluşması’nda Türkiye’nin mültecilere yönelik olarak yaptığı yardımlar ve çabaları ifade edilerek, diğer ülkelerin bu çaba..

6

Image

Koçak, Okan Üniversitesi Rektörü oldu
..

7

Image

Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması
Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların ilk taksit ödemesi için verilen süre 1 Ekim Pazartesi günü sona ere..

8

Image

Aşure Günü etkinlikleri başlıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Muharrem Ayı'nın 10. gününe rastlayan Aşûre Günü'nde Hz. Mevlana'nın yedinci kuşak torunlarından büyük mutasavvıf..

9

Image

Ahilik Haftası kutlanıyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Hüsnü Serteser, Ahilik Haftası dolayısıyla birtakım etkinliklere katıldı, ziyaretlerde bu..

10

Image

İtalya semalarında Türk Bayrağı uçurulacak
Türk Uçurtma Takımı kaptanı ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz ülkemizi uluslar arası uçurtma etkinliklerinde temsil etmeye dev..

11

Image

Yatırım programları denetlendi
Isparta Orman Bölge Müdürlüğünce Bucak İşletme Müdürlüğü, Pamucak ve Kocaalilerde üç, Dinar İşletme Müdürlüğüne bağlı Başmakçı ilçesinde 1 olmak üzere..

12

Image

TGF’den yerel basına ‘cansuyu’ önerileri
Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından, son dönemlerde yaşanan kağıt sıkıntısı ile had safhaya ulaşan basın sektöründeki zorlukları giderecek somu..

13

Image

SAĞLIK REVAÇTA
AKÜ ve AFSܒdeki öğrenci kayıtlarıyla ilgili olarak Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, ilk yerleştirmel..

14

Image

Nurullah Okumuş AFSÜ Rektörü oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Afyonkarahisar Sağlık Bili..

15

Image

‘Nikah sayımız 940 oldu’
Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar ile Kahvaltı Haberlerinin dünkü konuğu Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ümit Yıldırım, A..

16

Image

‘Zabıtalar fedakarca çalışıyor’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yıldönümü dolayısıyla personeliyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Burhane..

17

Image

‘Geleneksel el sanatları yaşatılmalı’
Taşhan Doruk Deri İşletmecisi Fatma Kıvrak, geleneksel el sanatlarının günümüzde var olma mücadelesi verdiğini söyleyerek, bu sanatların yaşatılması i..

Kabure Tabure, final yaptı | Gazete3.com.tr
Image

Kabure Tabure, final yaptı


Afyonkarahisar'ın yöresel özelliklerinin kullanıldığı "Kabure Tabure" isimli yerel güldürü tiyatrosu sezon finalini gerçekleştirdi
  GÜNCEL    24.05.2017 20:45:47


Afyonkarahisar'ın yöresel özelliklerinin kullanıldığı "Kabure Tabure" isimli yerel güldürü tiyatrosu sezon finalini gerçekleştirdi. Hattat Karahisar Kültür Merkezinde gerçekleşen sezon finaline il protokolü, şehit aileleri ve gazilerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Gazete3 Yönetmen Ahmet Taşpınar, Afyonkarahisar sezon finalinin tam anlamıyla istedikleri gibi olmadığını belirtti. Taşpınar, Kabure Tabure oyununda kullanılan bütün elbiselerin tamamını bir oyuncunun diktiğini ve en büyük özelliklerinin de o olduğunu söyledi. Taşpınar, eserde sadece Afyonkarahisar'la özdeşleşmiş özelliklerini anlatmaya çalışmadıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu: "Kaymağı, sucuğu, lokumu değil. Afyonkarahisar'ın bazen geride kalmış ve dikkat edilmeyen özelliklerini de anlatmaya çalıştık. İnşallah, skeçlerimizde yazdığımız kadarıyla insanlara bir şeyler aktarabilmişizdir. Geri dönüşler de insanlarda ‘ben de şunu yaşadım’ diyorlar. Mutlaka içinden bir şeyler buluyorlar. Biz çok mutlu olduk. İstediğimiz tek bir şey var. O da Afyonkarahisar’ı anlatan bu skeçleri, il dışında yaşayan hemşehrilerimize turneye götürmek istiyoruz. Eylül’den sonra güzel turne teklifleri aldık. Bu yönde de planlarımız var." “KABURE TABURE’NİN YERLİ BİR TİYATRO OLMASINDAN DOLAYI ÇOK ÖNEMSİYORUZ” Kabure Tabure'nin ikinci aşaması için skeçler yazmaya başladığını aktaran Taşpınar, orada da Afyonkarahisar düğününün işleneceğini kaydetti. Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır da Kabure Tabure oyununun Yönetmeni Ahmet Taşpınar'ın enerjisine hayran kaldıklarını belirtti. Kültür ve Turizm Müdürlüğünün kentteki bütün sanatsal faaliyetlere destek olmaya çalıştığını aktaran Tanır, şunları kaydetti: "Kabure Tabure’nin yerli bir tiyatro olmasından dolayı çok önemsiyoruz. İl Müdürlüğümüze devlet tiyatroları ve farklı tiyatrolar da geliyor. Ama biz yerli tiyatromuzu desteklemeyi daha fazla ön planda tuttuk. Yine oyuncularımızın tamamına yakını Afyonkarahisarlı. Ve her bir oyuncumuz çok güzel performans sergiledi. Biz kendilerini tebrik ediyoruz. Biz bu oyunda kültürümüzü görüyoruz. Yine Afyonkarahisar’ın misafirperverliğini, giyimini kuşamını ve şivesini görüyoruz." Tiyatronun sonunda destek veren sponsorlara plaket takdim edildi.
  GÜNCEL    24.05.2017 20:45:47

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.11.2018
16.11.2018
16.11.2018
OZEL HABERLER