Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Burcu’dan Gençlik Merkezi’ne ziyaret
T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Şerife Münire Burcu Karahisar Gençlik Merkezi Müdürü Gökhan Gürbüz’e nezaket ziyare..

2

Image

Şehir Tiyatrosu perdelerini açıyor

Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas yönetiminde sezonun ilk oyunu "Darısı Başımıza" adlı tiyatro oyunuyla y..

3

Image

Esnaflara 65 milyon TL kredi
Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından 2018 yılında 930 kişiye 65 milyon lira kredi kullandırıldı...

4

Image

Arsalar bankanın oldu
Afyonkarahisar’ın termal turizm bölgesinde yer alan ve borçların ödenmemesinden dolayı alacaklı bankalar tarafından icraya verilen toplam 80 bin metre..

5

Image

Keçe ürünleri indirimli gönderilecek

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Sanatçısı keçe ustaları arasında indirimli kargo gönderimi konusunda protok..

6

Image

Eskişehirspor'da başkan belli oldu

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un yeni Başkanı Kaan Ay oldu...

7

Image

Kömür kampanyasına destek
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, işsiz ve dar gelirli vatandaşlar için başlattıkları “Kömür Kampanyası”na Afyonkarahisar Beled..

8

Image

TALİPLİ ÇIKMADI
Afyonkarahisarlı iş adamı Ali Acar'a ait olan ve borçlardan dolayı özel bir bankanın talebi üzerine dün icradan satışa çıkarılan Alila Termal Otel’e a..

9

Image

İHH’dan gönül köprüsü

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İstanbul Başakşehir Şubesi tarafından Afyonkarahisar'daki Kızıldağ İlkokulu ve Ortaokulunda ö..

10

Image

Emniyet araç filosunu güçlendirdi
Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 11 yeni araç, düzenlenen törende kurban kesilerek dualar eşliğinde teslim edildi. Törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tu..

11

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

12

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

13

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

14

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

15

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

16

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

17

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

Kabure Tabure, final yaptı | Gazete3.com.tr
Image

Kabure Tabure, final yaptı


Afyonkarahisar'ın yöresel özelliklerinin kullanıldığı "Kabure Tabure" isimli yerel güldürü tiyatrosu sezon finalini gerçekleştirdi
  GÜNCEL    24.05.2017 20:45:47


Afyonkarahisar'ın yöresel özelliklerinin kullanıldığı "Kabure Tabure" isimli yerel güldürü tiyatrosu sezon finalini gerçekleştirdi. Hattat Karahisar Kültür Merkezinde gerçekleşen sezon finaline il protokolü, şehit aileleri ve gazilerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Gazete3 Yönetmen Ahmet Taşpınar, Afyonkarahisar sezon finalinin tam anlamıyla istedikleri gibi olmadığını belirtti. Taşpınar, Kabure Tabure oyununda kullanılan bütün elbiselerin tamamını bir oyuncunun diktiğini ve en büyük özelliklerinin de o olduğunu söyledi. Taşpınar, eserde sadece Afyonkarahisar'la özdeşleşmiş özelliklerini anlatmaya çalışmadıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu: "Kaymağı, sucuğu, lokumu değil. Afyonkarahisar'ın bazen geride kalmış ve dikkat edilmeyen özelliklerini de anlatmaya çalıştık. İnşallah, skeçlerimizde yazdığımız kadarıyla insanlara bir şeyler aktarabilmişizdir. Geri dönüşler de insanlarda ‘ben de şunu yaşadım’ diyorlar. Mutlaka içinden bir şeyler buluyorlar. Biz çok mutlu olduk. İstediğimiz tek bir şey var. O da Afyonkarahisar’ı anlatan bu skeçleri, il dışında yaşayan hemşehrilerimize turneye götürmek istiyoruz. Eylül’den sonra güzel turne teklifleri aldık. Bu yönde de planlarımız var." “KABURE TABURE’NİN YERLİ BİR TİYATRO OLMASINDAN DOLAYI ÇOK ÖNEMSİYORUZ” Kabure Tabure'nin ikinci aşaması için skeçler yazmaya başladığını aktaran Taşpınar, orada da Afyonkarahisar düğününün işleneceğini kaydetti. Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır da Kabure Tabure oyununun Yönetmeni Ahmet Taşpınar'ın enerjisine hayran kaldıklarını belirtti. Kültür ve Turizm Müdürlüğünün kentteki bütün sanatsal faaliyetlere destek olmaya çalıştığını aktaran Tanır, şunları kaydetti: "Kabure Tabure’nin yerli bir tiyatro olmasından dolayı çok önemsiyoruz. İl Müdürlüğümüze devlet tiyatroları ve farklı tiyatrolar da geliyor. Ama biz yerli tiyatromuzu desteklemeyi daha fazla ön planda tuttuk. Yine oyuncularımızın tamamına yakını Afyonkarahisarlı. Ve her bir oyuncumuz çok güzel performans sergiledi. Biz kendilerini tebrik ediyoruz. Biz bu oyunda kültürümüzü görüyoruz. Yine Afyonkarahisar’ın misafirperverliğini, giyimini kuşamını ve şivesini görüyoruz." Tiyatronun sonunda destek veren sponsorlara plaket takdim edildi.
  GÜNCEL    24.05.2017 20:45:47

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.01.2019
24.01.2019
24.01.2019
OZEL HABERLER