Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Afyonkarahisar’da 6.8 deprem olabilir
Afyon Kocatepe Üniversitesi Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Çağlar Özkaymak, Afyonkarahisar’ın Denizli’ye yakın bölgelerinde bulu..

2

Image

SERKAN BAŞKAN ZİYARET TURUNDA

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Afyon protokolüne nezaket ziyaretinde bulundu.
Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret eden Başkan Koyuncu..

3

Image

AFYON'A 5 BİN 174 KİŞİ GÖÇ ETTİ
Türkiye'ye göç edenlerin sayısı 2018 yılında arttı. Türkiye’ye göç eden 577 bin 457 kişinin 5 bin 174’ü Afyonkarahisar’a geldi. ..

4

Image

BAGIŞLAR BEKLENİYOR
Cansuyu Derneği İl Temsilciliği, Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’i ziyaret etti. Dernek Başkanı Mehmet Demir, ziyarette yaptığı açıklam..

5

Image

BASIN MENSUPLARININ HER ZAMAN YANINDAYIZ
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, "Dünyanın her köşesinde haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak adına savaşlara,..

6

Image

Genç MÜSİAD’tan ziyaret

Genç MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Abdullah Sert, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Sayın, Ahmet Yaşar ve Mehmet Hamziyan, 24 Temmuz Basın Bayram..

7

Image

Sokak hayvanları yararına kermes
Afyonkarahisar’da sokak hayvanlarının bakım ve beslenme masraflarını karşılamak amacıyla haftaya pazartesi günü kermes açılacağı belirtildi...

8

Image

GURBETÇİLER İÇİN STANT

Sandıklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gurbetçi vatandaşların istek, öneri ve şikâyetlerini dinleyerek değerlendirmek ü..

9

Image

Yaralı geyik tedavi ediliyor

Eskişehir kırsalında ön sağ ayağından yaralı şekilde bulunan yavru kızıl geyik Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon..

10

Image

PROTOKOL BASIN BAYRAMI'NI KUTLADI
Afyonkarahisar protokolü 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesajlar yayınladı...

11

Image

DOĞAN İMZA GÜNÜ DÜZENLEYECEK
Afyonkarahisarlı yazar Zekiye Doğan, 26 Temmuz – 04 Ağustos tarihleri arasında Emirdağ’da belediye tarafından düzenlenecek olan kitap fuarında imza gü..

12

Image

'SERA GÖLÜ'NÜ TEMİZ TUTACAĞIZ'
Trabzon Sera Gölü hakkında açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Sera Gölü’nün temizliğine büyük önem vereceklerini beli..

13

Image

86 KONUTA ELEKTİRİK VERİLDİ

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Dinar’a bağlı Suçıkan Mahallesi’nde yapımı sona eren ve anahtar teslimleri yapılan 86 konuta, AK..

14

Image

SANDIKLI'DA EMRAH KÖRLÜ RÜZGARI
Sandıklı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilerek ikincisi düzenlenen Bedesten Yaz Akşamları, Kanal 3 ekranlarından canlı olarak yayınlanan p..

15

Image

AFRAY'DA İLK ÖDENEK TAMAM
Afyon Gar ile Kocatepe Üniversitesi arası 1. Etap 2. Konvansiyonel hattının yapımı, etüd, proje, mühendislik ve danışmanlık hizmet işi için gerekli öd..

16

Image

Kanlıca'ya halı saha yapılacak
Kanlıca Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, vatandaşların mahalle için halı saha ve çimlendirme yapılması tale..

17

Image

HACI ADAYLARI UĞURLANDI
Başmakçı'da hacı adayları için uğurlama töreni düzenlendi...

İmar Barışı’nda son gün 31 Aralık | Gazete3.com.tr
Image

İmar Barışı’nda son gün 31 Aralık


Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’deki 13 milyon kaçak yapının sorunlarını çözüme kavuşturmanın amaçlandığı İmar Barışı’nda son başvuru için sayılı günler kaldı.
  GÜNCEL    28.12.2018 10:46:59

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü İmar ve Planlama Şube Müdürü Fikret Karalar, İmar Barışı’na başvuru yapacak vatandaşlara uyarılarda bulunarak ellerini çabuk tutmalarını tavsiye etti. Karalar, kamuoyunda "İmar Barışı" olarak bilinen, 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen düzenleme kapsamında Yapı Kayıt Belgesi için başvurular, yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte e-Devlet üzerinden alınmaya başlandığını söyledi.

DEVLETLE İHTİLAFLI DURUM ORTADAN KALDIRILIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca bu yasa ile vatandaşın devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedeflendiğini dile getiren Karalar, düzenlemenin 31 Aralık 2017 tarihinden önceki ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki yapıları kapsadığını hatırlattı.

26 ADET BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Başvuruların e-Devlet şifresi ile çok kolay adımlarla yapılabildiğini belirten Karalar, “Müdürlüğümüz olarak bugüne kadar ilçelerde köy ve mahalle muhtarlarına yönelik olarak 17 adet, merkez ilçede ise kaymakamlara, Belediye Başkanlarına, Fen Memurlarına, Köy ve Mahalle Muhtarlarına, Mimar ve Mühendis Odaları temsilcilerine ve üyelerine, Yapı Denetim Firmalarına, Afyon Sanayi ve Ticaret Odası mensuplarına, İl Genel Meclis Üyelerine, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren firma temsilcilerine, TÜMSİAD ve MÜSİAD üyelerine yönelik olarak da muhtelif tarihlerde 9 adet İmar Barışı bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Toplamda 26 adet “İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı” yapılmıştır” diye konuştu.

63 MİLYON 515 BİN TL GELİR ELDE EDİLDİ

Karalar, haziran ayı başında başlayan başvuruların 31 Aralık olarak yeniden duyurulduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: “Afyonkarahisar’da bu güne kadar 26 bin 149 başvuru yapıldı. bu başvuruların ardından gerekli paraları yatıran vatandaşlara 20 bin 449 Yapı Kullanım Belgesi oluşturuldu. Bu başvuruların sonunda 63 milyon 515 bin lira gelir elde edildi. İmar barışından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızı e-devlet üzerinden 31 Aralık’a kadar başvuru yapmaya çağırıyorum. E-devlet üzerinden yapılan başvurularda yoğunluk yüzünden geri bildirim mesajlarında bazen yavaşlama oluyor. Vatandaşlarımız başvurusu kabul edilmemiş gibi algılamasın. Gelen bilgilendirme mesajı ile gerekli ücret yatırımlarını yaparak işlemlerini tamamlasın.”>>>Mustafa Bayer

  GÜNCEL    28.12.2018 10:46:59

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.08.2019
21.08.2019
21.08.2019
OZEL HABERLER