Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Camilerde Ramazan temizliği

Afyonkarahisar Belediyesi yaklaşan Ramazan Ayı nedeniyle camilerde temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarına devam ediyor...

2

Image

Yazar Yalnız çocuklarla buluştu

Çocuk kitapları yazarı Ferrin İlbay Yalnız 2.Afyon Kitap Fuarı'na katılmak için Afyonkarahisar'a geldi. ..

3

Image

Esnaflar Gastro Afyon’u bekliyor

Afyonkarahisar’ın yöresel lezzetlerinin tanıtılacağı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali görkemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak...

4

Image

CİB’e büyük ödül

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Telekomünikasyon Birliği tarafından Cenevre'de gerçekleştirilen Dünya Bilgi Toplumu Zirvesinde (WSIS), Cumh..

5

Image

Osman Attila anılacak

Afyonkarahisarlı Şair-Yazar Osman Attila vefatının 41. yılında 19 Nisan 2019 tarihinde saat 10:15’te kabri başında anılacak...

6

Image

Şehit polisler anıldı

Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Afyon Kocatepe Asri Mezarlığı’nda bulunan Polis Şehitliği’nde tören düzenl..

7

Image

‘Polislik kutsal bir meslek’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için çalışmalar yapan p..

8

Image

Çoban köpekleri yarıştı

Afyonkarahisar'da Türk Çoban Köpekleri Festivali kapsamında Yerli Irklar Irk Standartları Yarışması yapıldı...

9

Image

Adı ormanda yaşayacak

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) Afyonkarahisar Şubesi’nin Kurucu Başkanı Ceyhun Yeltekin Arısoy’un adının verildiği bir hatıra ormanı..

10

Image

Küllerin Arasından oyunu sahnelenecek


Haldun Dormen ve Arena Oyuncuları ‘Küllerin Arasından’ tiyatro oyunu ile Afyonkarahisar’a geliyor...

11

Image

Otizmli çocuklar eğlendi

Özdilek Afyonkarahisar, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla otizmli çocuklara ev sahipliği yaptı. Çocuklar, Özdilek’te unutamayacakları bi..

12

Image

‘Otizm konusunda duyarlı davranalım’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Otizm Farkındalık Yürüyüşü etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, insanların otizm konusunda duyarlı olması ger..

13

Image

Kitap okuma etkinliği düzenlendi

55. Kütüphaneler Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde İscehisar Kaymakamlığı koordinesinde yapılan “7’den 77’ye İscehisar Okuyor Projesi” ka..

14

Image

Özdilek’ten kitap hediyesi
Özdilek AVM Kütüphaneler Haftası dolayısıyla çocuk oyun odasında kitap okumanın önemini anlatan etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan çocukl..

15

Image

Perdeler Tiyatro Günü’ne özel açıldı
Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas yönetiminde sezonun ikinci oyunu olan "7 Kocalı Hürmüz" adlı tiyatro oyunuyl..

16

Image

İzmir Mermer Fuarı açıldı

Alanında dünyanın en büyük doğaltaş fuarları arasında yer alan İzmir Mermer Fuarı 25. kez kapılarını açtı. ..

17

Image

‘Bilgi gücümüz kuvvetli olmalı’

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Türkiye’nin güçlü olabilmesi için bilgi gücünün de olması gerektiğini söyledi...

CHARLİE CHAPLİN | Gazete3.com.tr
Image


CHARLİE CHAPLİN


Doğumunun 125
  GÜNCEL    24.11.2016 09:20:44


Doğumunun 125. Yılı nedeniyle geçen hafta bir çok ülkede anıldı Charlie Chaplin. Sözsüz de insanı gülümseten, düşündüren kıvrak zekalı bir sanatçı Charlie Chaplin. Bakın bizlere ne tavsiye ediyor: Bu dünyada hiçbir şey kalıcı değildir. Hatta sorunlarınız bile. Yağmurda yürümeyi severim; çünkü gözyaşlarınız fark edilmez. Hayatta en çok boşa harcadığınız gün: Gülmediğiniz gündür. Hayatın amacı elinizde ne varsa ondan mutlu olmanızdır. Eğer stres içindeyseniz bir mola verin. Ve molada dondurma,cukulatalı şekerleme ve pasta yeğin. Neden mi?  Çünkü stressed kelimesinin İngilizce tersi desserts ( tatlılardır). Küçük uyarıları da şöyle: Sıkıcı arkadaşlardan uzak durun. Aptalları eğlendirmeye çalışmayın. Yüksek idealleriniz olsun. Benim gibi bir arkadaşınız olsun. Fakirlere asla yüksekten bakmayın. Aptalca hikayelere tepki vermekten kaçının. Kendinizi başarıya odaklayınız. Düşünceleriniz ilerisi için olsun. İyi bir arkadaş , iyi bir ilaçtır.aynı şekilde iyi bir arkadaş grubu , iyi ilaçlarla dolu bir eczanedir. Dünyada altı en iyi doktor. Güneş ışığı 2) Dinlenme 3) Egzersiz 4)Doğru beslenme 5) özgüven 6) arkadaşlar. Bunların hepsini hayatının her döneminde muhafaza et e sağlıklı bir yaşam sür. Eğer Ay’ı görebiliyorsan Tanrının güzelliğini görürsün. Eğer Güneş’i görebiliyorsan Tanrının gücünü görürsün ve aynada kendini görürsen Tanrının yarattığı en mükemmel şeyi görürsün. Ve kendine inan, hepimiz bu dünyadan geçen turistleriz,Tanrı bütün rotamızı hazırlayan,rezervasyonumuzu yapan ve varacağımız noktaları programlamış seyahat acentemizdir ona güven ve hayat adını verdiğimiz bu seyahatten zevk almaya bak.         Hayattaki amaçların şöyle olmalıdır:( 9-8-7-6-5-4-3-2-1-0) 9:  .Günde dokuz bardak su. 8: Günde sekiz saat uyku. 7:Dünyanın yedi harikasını görmek için seyahat et. 6: Haftanın altı günü çalış. 5: Beş haneli gelirin olsun. 4: Dört tekerleğin olsun. 3: üç odalı düz ayak bir evin olsun. 2: İki sevimli çocuğun olsun. 1: bir sevdiğin olsun. 0: sıfır gerilim. BU HAYAT BİR DAHA YAŞANMIYACAKTIR. Mutlu kalınız….  
  GÜNCEL    24.11.2016 09:20:44

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.04.2019
18.04.2019
18.04.2019
OZEL HABERLER