Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Arsalar bankanın oldu
Afyonkarahisar’ın termal turizm bölgesinde yer alan ve borçların ödenmemesinden dolayı alacaklı bankalar tarafından icraya verilen toplam 80 bin metre..

2

Image

Keçe ürünleri indirimli gönderilecek

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Sanatçısı keçe ustaları arasında indirimli kargo gönderimi konusunda protok..

3

Image

Eskişehirspor'da başkan belli oldu

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un yeni Başkanı Kaan Ay oldu...

4

Image

Kömür kampanyasına destek
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, işsiz ve dar gelirli vatandaşlar için başlattıkları “Kömür Kampanyası”na Afyonkarahisar Beled..

5

Image

TALİPLİ ÇIKMADI
Afyonkarahisarlı iş adamı Ali Acar'a ait olan ve borçlardan dolayı özel bir bankanın talebi üzerine dün icradan satışa çıkarılan Alila Termal Otel’e a..

6

Image

İHH’dan gönül köprüsü

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İstanbul Başakşehir Şubesi tarafından Afyonkarahisar'daki Kızıldağ İlkokulu ve Ortaokulunda ö..

7

Image

Emniyet araç filosunu güçlendirdi
Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 11 yeni araç, düzenlenen törende kurban kesilerek dualar eşliğinde teslim edildi. Törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tu..

8

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

9

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

10

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

11

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

12

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

13

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

14

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

15

Image

Vali Tutulmaz vatandaşları dinledi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında 2019 yılı ocak ayı Halk Günü toplantısı gerçekleştirildi...

16

Image

Hayrettin Güzbey dernek başkanı
Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği 16 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Güzbey getirildi..

17

Image

Millet Kıraathanesi açıldı
Afyonkarahisar'da Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi içerisinde oluşturulan "Millet Kıraathanesi" açıldı...

Baston sanatına kadın imzası | Gazete3.com.tr
Image

Baston sanatına kadın imzası


Afyonkarahisar Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulunda açılan baston yapım kursuna kadınlar büyük ilgi gösterdiler
  GÜNCEL    04.06.2017 19:09:18


Afyonkarahisar Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulunda açılan baston yapım kursuna kadınlar büyük ilgi gösterdiler. Okul Müdürü Murat Diktaş, "Baston yapımı ince işçilik ve el emeği gerektiriyor. Kadınlarımız da bu konuda çok hassaslar. Gayet başarılı bir şekilde yürütüyoruz. Yüzlerce baston ürettik ve bazı kursiyerlerimiz bunun satışını da yapıyor" dedi. Gazete3 Afyonkarahisar Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulunda açılan baston yapım kursuna katılan tamamı kadın kursiyerler, hem zanaat öğreniyor hem de stres atıyor. Afyonkarahisar Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Murat Diktaş, yaptığı açıklamada, baston yapımı kursuna 18 kadın kursiyerin katıldığını söyledi. Afyonkarahisar ve Sultandağı ilçesinden kiraz, vişne, iğde ve erik ağaçlarından kente özgü baston yapma düşüncesinin doğduğunu ve bunu uygulamaya başladıklarını kaydeden Diktaş, şöyle konuştu: "Kadın kursiyerlerimiz yoğun ilgi gösterdi. Baston yapımı ince işçilik ve el emeği gerektiriyor. Kadınlarımız da bu konuda çok hassaslar. Gayet başarılı bir şekilde yürütüyoruz. Yüzlerce baston ürettik ve bazı kursiyerlerimiz bunun satışını da yapıyor. Kursumuza kadınlar tarafından ilgi de giderek artıyor." Diktaş, yapılan bastonlara Afyonkarahisar’ın kültürel sembollerini ve motiflerini işleyerek farklı çalışmalara imza atacaklarını kaydetti. "KEYİF ALMALARINI ÖĞRETİYORUM" Kurs eğitmeni Tülay Alay da kadın kursiyerlerin baston yaparken hiç zorlanmadığını söyledi. Kursiyerlerin keyifle çalıştığını ifade eden Alay, "Ahşap, doğal bir materyal olduğu için insanlara farklı bir enerji veriyor. Negatif elektriklerini atıyor. Terapi gibi. Kursiyerlerimiz de gerçekten bastonları severek yapıyor." dedi. “HAŞHAŞ VE KALE MOTİFLERİ KULLANIYORUZ" Baston yapımında kiraz, vişne, iğde, ayva ve ceviz ağaçları kullandıklarına değinen Alay, "Kullandığımız ağaçların tamamını Afyonkarahisar'dan ve ilçelerinden temin ediyoruz. Yine bastonlarımıza şehirle özdeşleşmiş haşhaş ve kale desenleri yapıyoruz. Kursiyerlerimizin fikirleriyle değişik güzel eserler ortaya çıkıyor. Bazı kursiyerlerimiz de internet üzerinden sipariş alarak satış yapıyor." diye konuştu. Kursiyerlerden Sevda Acar da baston yapımının çok zevkli olduğunu ve insanın stresini aldığını kaydetti.
  GÜNCEL    04.06.2017 19:09:18

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.01.2019
22.01.2019
22.01.2019
OZEL HABERLER