Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Zeybek’ten AFSİAD’a ziyaret
Başkan Zeybek, AFSİAD Başkanı Kadir Sayın’ı ziyaret ederek, Afyon için Vefa Vakti bağış kampanyasına yaptığı destekten dolayı teşekkür etti ..

2

Image

Arama çalışmaları devam ediyor
Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın 6’inci gününde ekiplerin çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüğü ..

3

Image

Başkan Zeybek açılışa katıldı
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da hizmete açılan Uysal Yapı Market’in açılış törenine katıldı ..

4

Image

SAYI YÜKSELDİ
Afyonkarahisar’da koronavirüs vakalarında son günlerde ciddi oranda artışlar yaşandı. En fazla artış İl Merkezi ile Sinanpaşa ilçesinde yaşanırken, va..

5

Image

ATSO’ya ziyaret
Afyonkarahisar’da Eylül ayında hizmete girecek olan Minik Atom Karınca Akademi’nin kurucusu Merve Derin ve Akademi Müdürü Asiye Pınar Çekiç, Afyonkara..

6

Image

Esra Albayrak’a hakarete gözaltı
Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca, sosyal medyada Bakan Berat Albayrak ile eşi Esra Albayrak’ı hedef alan hakaret içerikli yorumun ardından, şüpheli E..

7

Image

Akdeniz Belediyeler Birliği toplandı
Sandıklı Belediyesi’nin üyesi olduğu Akdeniz Belediyeler birliği Denizli Pamukkale Belediyesi’nin ev sahipliğinde toplandı..

8

Image

‘İki hafta sonra belli olacak’
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen tarafından Saraydüzü köyüne ait meranın durumu hakkında Tarım ve Orman Bakanlığı’na aktarılan konunun akıbeti 2 haft..

9

Image

‘Su kesintisi yapmayacağız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yeni tip koronavirüs (kovid-19) tedbirleri nedeniyle vatandaşların hijyen açısından bir sorun yaşamaması için su kesin..

10

Image

Vatandaşlara koruyucu eldiven
Çobanlar ilçesinde bulunan açık pazaryerindeki vatandaşlara, koruyucu eldiven dağıtımı yapıldı..

11

Image

‘İhmal edilen talepler yerine getirilmeli’
Türk Sağlık Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Ali Öztürk, sağlık çalışanlarının ihmal edilen taleplerinin yerine getirilmesi gerektiğini söyledi ..

12

Image

Evinde kal
Afyonkarahisar'da sağlık çalışanları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında "evinde kal" çağrısı yaptı..

13

Image

Dezenfektan üretimleri devam ediyor
Afyonkarahisar Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojileri Bölümü öğrencileri, "Gazi 03" markasıyla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önle..

14

Image

‘Dergiler edebiyatın vitrinidir’
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Sinada Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Başdemir konuk olarak katıldı. Başdemir Sinada Dergisi’nin 27.sayısı..

15

Image

Üst Geçit Projesi
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı Devlet Demir Yolları Afyonkarahisar 7. Bölge Müdürü Adem Sivri ile birlikte Millet Bahçesi Projesi’nin içerisinde ye..

16

Image

‘Beyannamelerin ertelenmesini istiyoruz’
TÜRMOB Başkanı Emre Kartaloğlu, Türkiye’de görülmeye başlanan koronavirüs konusunda, mali müşavirlerin vereceği beyannamelerin ertelenmesini istedi ..

17

Image

Marketler denetlendi
Şuhut Belediyesine bağlı Zabıta Amirliği ve İlçe Tarım Müdürlüğüne bağlı Gıda Mühendisleri ekipleri tarafından ilçe merkezinde bulunan marketlerde den..

‘Hızlı tren 2019 sonu hizmete açılacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Hızlı tren 2019 sonu hizmete açılacak’


Megabirlik Medya’yı ziyaret eden ve TCDD’nin Afyonkarahisar ile çevresindeki yaptığı yatırımlar konusunda açıklamalarda bulunan TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri, Ankara-İzmir Hızlı Tren projesinin ilk etabının 2019 yılı sonu itibariyle hizmete açılmasının planlandığını söyleyerek, vatandaşların rahat, güvenli ve hızlı yolculuk yapacaklarını söyledi.

  GÜNCEL    17.08.2018 09:29:29

TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri, Megabirlik Medya’yı ziyaret etti. Yapılan ziyarette konuşan TCDD Bölge Müdürü Adem Sivri, müdürlüğün yaptığı çalışmalar konusunda açıklamalarda bulundu. Sivri, Afyonkarahisar’ın da dahil olduğu Ankara-İzmir hızlı tren projesi hakkında, “Polatlı – Afyon Hat Kesimi 152 km: Alt yapı çalışmaları %65 ilerleme ile devam etmekte olup, bu hat kesiminde 8 adet tünel ve 16 adet viyadük, 105 adet alt/üst geçit ve 203 adet köprü/menfez bulunmaktadır. Afyon - Banaz Hat Kesimi 80 km: Alt yapı çalışmaları %30 ilerleme ile devam etmekte olup bu hat kesiminde 8 adet tünel ve 11 adet viyadük, 64 adet alt/üst geçit ve 106 adet köprü/menfez bulunmaktadır. Polatlı-Afyon-Uşak hat kesimi 329 km üst yapı yer teslimi yapılmış ve üst yapı ön hazırlıkları, Üst yapı Yüklenicisinin Beton Travers Fabrikası Kurma çalışmaları devam etmektedir. Ankara-Afyon-Uşak üst yapı ve EST çalışmalarının tamamlanması ve hattın 2019 sonu itibari ile açılması planlanmaktadır. Hızlı Tren açılmasıyla birlikte Ankara-Afyon yaklaşık 1 saat 30 dakika, Afyon-İzmir yaklaşık 2 saat, Ankara-İzmir ise 3 saat 30 dakika seyahat süresi içinde ulaşılacaktır” dedi.

Sivri devam eden diğer projeler hakkında şunları söyledi:

İSTANBUL - ANTALYA HT HATTI ( KUZEY – GÜNEY KORİDORU)

Eskişehir-Kütahya-Afyon, Afyon-Isparta/Burdur ve Isparta/Burdur-Antalya olarak 3 etaplı proje çalışmaları devam etmekte olup yılsonu projelerin tamamlanıp 2019 da yapım programına alınması hedeflenmektedir. Eskişehir-Kütahya-Tavşanlı arası elektrikli tren işletmeciliğine açılmış olup proje %95 ilerleme ile devam etmekte ve yılsonu Balıkesir’e kadar bitirilmesi planlanmaktadır. Ayrıca Afyon-Konya ve Manisa-Uşak-Afyon hatlarında da Elektrifikasyon Projeleri ihale aşamasındadır. Genel olarak 1 elektrikli lokomotifin yaptığı iş 2 adet dizel lokomotifin yaptığı işe eşittir, az sayıda tren ile daha kısa sürede daha çok yük taşınacağı için hat kapasitesi artacak, maliyetler düşecektir. Elektrikli lokomotiflerin enerji gideri, dizel lokomotiflere göre % 66 daha düşüktür. Elektrikli lokomotifler dizellere göre daha az bakım gerektirdiği için bakım maliyetleri düşer. Eskişehir-Kütahya yerel kumanda masaları ile açılmış olup, Proje %78 ilerleme ile devam etmekte ve yılsonu Balıkesir’e kadar bitirilmesi için yoğun bir çalışma yapılmaktadır. Proje %75 ilerleme ile devam etmekte olup yılsonuna tamamlanması için yoğun bir çalışma yapılmaktadır. Yazılımı TÜBİTAK tarafından hazırlanmaktadır. Yer Teslimi Haziran 2018 de yapılmış olup %5 ilerleme ile devam etmektedir. 2020 sonu bitirilmesi planlanmaktadır. Yazılımı TÜBİTAK tarafından hazırlanmaktadır. Ayrıca Afyon-Konya ve Manisa-Uşak-Afyon hatlarında da Sinyalizasyon Projeleri ihale aşamasındadır. Mevcut günlük çalıştırılan yük ve yolcu trenlerinden daha fazla sayıda tren işletilmesi mümkün olacak ve hat kapasitesi artacaktır. Trenler Kumanda Merkezinden kontrol edileceği için personel tasarrufu sağlanacaktır. Sinyalizasyon sistemi ile ray kırılması ve yolun genel olumsuzluklarını, sistemin ihbar etmesi; kazaların önlenmesi ve seyrüsefer emniyetini artıracaktır.

İLTİSAK HATTI VE LOJİSTİK MERKEZ PROJELERİ

Konya-Kayacık Lojistik Merkezi: 1 Milyon m2 lik alanda %65 ilerleme ile devam etmekte ve ilk 100 günlük icraat programında olduğundan çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir.
Afyon OSB İltisak Hattı ve Yük Merkezi: Afyon – Eskişehir hattı Çayırbağ sayding den 8 km yeni demiryolu hattı yapımı ve 300.000 m2 yük merkezi düzenlenmesi. Projesi tamamlanmış olup ödenek talep edilmiş, 2019 yılı içinde tamamlanması planlanmaktadır. İscehisar OSB İltisak Hattı ve Yük Merkezi: Ankara-Afyon YHT hattı paralelinde 20 km yeni demiryolu hattı yapımı ve 250.000 m2 yük merkezi düzenlenmesi. Projesi tamamlanmış olup ödenek talep edilmiş, 2019 yılı içinde tamamlanması planlanmaktadır. İltisak Hatları ve yük Merkezleri Tamamlandığında: Ülkemizde toplam taşıma içerisindeki demiryolu taşıma payını %3’ler seviyesinden %10 lar seviyesine yükseltme hedefine ulaşmaya katkı sağlanmış olacak, Bu doğrultuda ithalat – ihracat ve transit taşımalarda ulaşım maliyetlerini minimum seviyeye çekerek makro dengeye olumlu yönde katkı sağlanacaktır.

HEMZEMİN GEÇİTLERİN KARAYOLU ALT/ÜST GEÇİTLERE DÖNÜŞÜMÜ

Bölge genelinde 3 proje ( Kütahya 2 alt geçit ve 1 üst geçit ) tamamlandı, 3 proje ( Kütahya 2 üst geçit, Afyon 1 alt geçit ) devam ediyor, 9 proje ( afyon 2 alt geçit ve 4 üst geçit, Kütahya 2 alt geçit, Konya 1 üst geçit ) ihale aşamasında ve 13 adet proje ( Afyon 5, Konya 3, Denizli 3, Kütahya 1, Balıkesir 1 ) yapımı devam etmektedir. Afyon da 1 adet alt geçit proje devam ediyor (OSB yolu üzeri) yıl sonu tamamlanması planlanıyor, 6 proje ihale aşamasında 5 adet geçit için proje yapımı devam etmektedir Alt/Üst geçit proje yatırımları tamamlandığında hemzemin geçit kazaları bu geçitlerde ortadan kalkacaktır.

HEMZEMİN GEÇİT KAUÇUK KAPLAMA ÇALIŞMALARI

Bölge genelinde 168 adet geçitte kauçuk kaplama tamamlanmış, 23 adet geçitte yapım devam etmekte ve 95 adet geçitte kauçuk kaplama ihale aşamasındadır. Afyon da 46 adet geçitte kauçuk kaplama tamamlanmış, 10 adet geçitte yapım devam etmekte ve 49 adet geçitte kauçuk kaplama ihale aşamasındadır. Hemzemin Geçitlerde Kauçuk Kaplama uygulamaları ile karayolu araçlarına geçiş konforu sağlanmaktadır. Afyon da Afyon-Konya Hattında 2 adet geçitte otomatik bariyer yapımı sözleşmesi imzalanmış olup yapım aşaması devam etmektedir. Bir adedi Sülümenli Belediyesi yolu üzeri diğeri ise AKÜ Veterinerlik Fakültesi yolu üzeri geçen yıl ölümlü kazanın yaşandığı geçittir.”>>>Ferhat Yüksel


  GÜNCEL    17.08.2018 09:29:29

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
08.07.2020
08.07.2020
08.07.2020
OZEL HABERLER