Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Bu gösteri kaçmaz!

Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi Türk Yıldızları, Zaferin kazanıldığı topraklarda gösteri yapacak. ..

2

Image

Afyonkarahisar’da 6.8 deprem olabilir
Afyon Kocatepe Üniversitesi Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Çağlar Özkaymak, Afyonkarahisar’ın Denizli’ye yakın bölgelerinde bulu..

3

Image

SERKAN BAŞKAN ZİYARET TURUNDA

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Afyon protokolüne nezaket ziyaretinde bulundu.
Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret eden Başkan Koyuncu..

4

Image

AFYON'A 5 BİN 174 KİŞİ GÖÇ ETTİ
Türkiye'ye göç edenlerin sayısı 2018 yılında arttı. Türkiye’ye göç eden 577 bin 457 kişinin 5 bin 174’ü Afyonkarahisar’a geldi. ..

5

Image

BAGIŞLAR BEKLENİYOR
Cansuyu Derneği İl Temsilciliği, Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’i ziyaret etti. Dernek Başkanı Mehmet Demir, ziyarette yaptığı açıklam..

6

Image

BASIN MENSUPLARININ HER ZAMAN YANINDAYIZ
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, "Dünyanın her köşesinde haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak adına savaşlara,..

7

Image

Genç MÜSİAD’tan ziyaret

Genç MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Abdullah Sert, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Sayın, Ahmet Yaşar ve Mehmet Hamziyan, 24 Temmuz Basın Bayram..

8

Image

Sokak hayvanları yararına kermes
Afyonkarahisar’da sokak hayvanlarının bakım ve beslenme masraflarını karşılamak amacıyla haftaya pazartesi günü kermes açılacağı belirtildi...

9

Image

GURBETÇİLER İÇİN STANT

Sandıklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gurbetçi vatandaşların istek, öneri ve şikâyetlerini dinleyerek değerlendirmek ü..

10

Image

Yaralı geyik tedavi ediliyor

Eskişehir kırsalında ön sağ ayağından yaralı şekilde bulunan yavru kızıl geyik Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon..

11

Image

PROTOKOL BASIN BAYRAMI'NI KUTLADI
Afyonkarahisar protokolü 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesajlar yayınladı...

12

Image

DOĞAN İMZA GÜNÜ DÜZENLEYECEK
Afyonkarahisarlı yazar Zekiye Doğan, 26 Temmuz – 04 Ağustos tarihleri arasında Emirdağ’da belediye tarafından düzenlenecek olan kitap fuarında imza gü..

13

Image

'SERA GÖLÜ'NÜ TEMİZ TUTACAĞIZ'
Trabzon Sera Gölü hakkında açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Sera Gölü’nün temizliğine büyük önem vereceklerini beli..

14

Image

86 KONUTA ELEKTİRİK VERİLDİ

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Dinar’a bağlı Suçıkan Mahallesi’nde yapımı sona eren ve anahtar teslimleri yapılan 86 konuta, AK..

15

Image

SANDIKLI'DA EMRAH KÖRLÜ RÜZGARI
Sandıklı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilerek ikincisi düzenlenen Bedesten Yaz Akşamları, Kanal 3 ekranlarından canlı olarak yayınlanan p..

16

Image

Kanlıca'ya halı saha yapılacak
Kanlıca Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, vatandaşların mahalle için halı saha ve çimlendirme yapılması tale..

17

Image

AFRAY'DA İLK ÖDENEK TAMAM
Afyon Gar ile Kocatepe Üniversitesi arası 1. Etap 2. Konvansiyonel hattının yapımı, etüd, proje, mühendislik ve danışmanlık hizmet işi için gerekli öd..

‘Hızlı tren 2019 sonu hizmete açılacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Hızlı tren 2019 sonu hizmete açılacak’


Megabirlik Medya’yı ziyaret eden ve TCDD’nin Afyonkarahisar ile çevresindeki yaptığı yatırımlar konusunda açıklamalarda bulunan TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri, Ankara-İzmir Hızlı Tren projesinin ilk etabının 2019 yılı sonu itibariyle hizmete açılmasının planlandığını söyleyerek, vatandaşların rahat, güvenli ve hızlı yolculuk yapacaklarını söyledi.

  GÜNCEL    17.08.2018 09:29:29

TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri, Megabirlik Medya’yı ziyaret etti. Yapılan ziyarette konuşan TCDD Bölge Müdürü Adem Sivri, müdürlüğün yaptığı çalışmalar konusunda açıklamalarda bulundu. Sivri, Afyonkarahisar’ın da dahil olduğu Ankara-İzmir hızlı tren projesi hakkında, “Polatlı – Afyon Hat Kesimi 152 km: Alt yapı çalışmaları %65 ilerleme ile devam etmekte olup, bu hat kesiminde 8 adet tünel ve 16 adet viyadük, 105 adet alt/üst geçit ve 203 adet köprü/menfez bulunmaktadır. Afyon - Banaz Hat Kesimi 80 km: Alt yapı çalışmaları %30 ilerleme ile devam etmekte olup bu hat kesiminde 8 adet tünel ve 11 adet viyadük, 64 adet alt/üst geçit ve 106 adet köprü/menfez bulunmaktadır. Polatlı-Afyon-Uşak hat kesimi 329 km üst yapı yer teslimi yapılmış ve üst yapı ön hazırlıkları, Üst yapı Yüklenicisinin Beton Travers Fabrikası Kurma çalışmaları devam etmektedir. Ankara-Afyon-Uşak üst yapı ve EST çalışmalarının tamamlanması ve hattın 2019 sonu itibari ile açılması planlanmaktadır. Hızlı Tren açılmasıyla birlikte Ankara-Afyon yaklaşık 1 saat 30 dakika, Afyon-İzmir yaklaşık 2 saat, Ankara-İzmir ise 3 saat 30 dakika seyahat süresi içinde ulaşılacaktır” dedi.

Sivri devam eden diğer projeler hakkında şunları söyledi:

İSTANBUL - ANTALYA HT HATTI ( KUZEY – GÜNEY KORİDORU)

Eskişehir-Kütahya-Afyon, Afyon-Isparta/Burdur ve Isparta/Burdur-Antalya olarak 3 etaplı proje çalışmaları devam etmekte olup yılsonu projelerin tamamlanıp 2019 da yapım programına alınması hedeflenmektedir. Eskişehir-Kütahya-Tavşanlı arası elektrikli tren işletmeciliğine açılmış olup proje %95 ilerleme ile devam etmekte ve yılsonu Balıkesir’e kadar bitirilmesi planlanmaktadır. Ayrıca Afyon-Konya ve Manisa-Uşak-Afyon hatlarında da Elektrifikasyon Projeleri ihale aşamasındadır. Genel olarak 1 elektrikli lokomotifin yaptığı iş 2 adet dizel lokomotifin yaptığı işe eşittir, az sayıda tren ile daha kısa sürede daha çok yük taşınacağı için hat kapasitesi artacak, maliyetler düşecektir. Elektrikli lokomotiflerin enerji gideri, dizel lokomotiflere göre % 66 daha düşüktür. Elektrikli lokomotifler dizellere göre daha az bakım gerektirdiği için bakım maliyetleri düşer. Eskişehir-Kütahya yerel kumanda masaları ile açılmış olup, Proje %78 ilerleme ile devam etmekte ve yılsonu Balıkesir’e kadar bitirilmesi için yoğun bir çalışma yapılmaktadır. Proje %75 ilerleme ile devam etmekte olup yılsonuna tamamlanması için yoğun bir çalışma yapılmaktadır. Yazılımı TÜBİTAK tarafından hazırlanmaktadır. Yer Teslimi Haziran 2018 de yapılmış olup %5 ilerleme ile devam etmektedir. 2020 sonu bitirilmesi planlanmaktadır. Yazılımı TÜBİTAK tarafından hazırlanmaktadır. Ayrıca Afyon-Konya ve Manisa-Uşak-Afyon hatlarında da Sinyalizasyon Projeleri ihale aşamasındadır. Mevcut günlük çalıştırılan yük ve yolcu trenlerinden daha fazla sayıda tren işletilmesi mümkün olacak ve hat kapasitesi artacaktır. Trenler Kumanda Merkezinden kontrol edileceği için personel tasarrufu sağlanacaktır. Sinyalizasyon sistemi ile ray kırılması ve yolun genel olumsuzluklarını, sistemin ihbar etmesi; kazaların önlenmesi ve seyrüsefer emniyetini artıracaktır.

İLTİSAK HATTI VE LOJİSTİK MERKEZ PROJELERİ

Konya-Kayacık Lojistik Merkezi: 1 Milyon m2 lik alanda %65 ilerleme ile devam etmekte ve ilk 100 günlük icraat programında olduğundan çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir.
Afyon OSB İltisak Hattı ve Yük Merkezi: Afyon – Eskişehir hattı Çayırbağ sayding den 8 km yeni demiryolu hattı yapımı ve 300.000 m2 yük merkezi düzenlenmesi. Projesi tamamlanmış olup ödenek talep edilmiş, 2019 yılı içinde tamamlanması planlanmaktadır. İscehisar OSB İltisak Hattı ve Yük Merkezi: Ankara-Afyon YHT hattı paralelinde 20 km yeni demiryolu hattı yapımı ve 250.000 m2 yük merkezi düzenlenmesi. Projesi tamamlanmış olup ödenek talep edilmiş, 2019 yılı içinde tamamlanması planlanmaktadır. İltisak Hatları ve yük Merkezleri Tamamlandığında: Ülkemizde toplam taşıma içerisindeki demiryolu taşıma payını %3’ler seviyesinden %10 lar seviyesine yükseltme hedefine ulaşmaya katkı sağlanmış olacak, Bu doğrultuda ithalat – ihracat ve transit taşımalarda ulaşım maliyetlerini minimum seviyeye çekerek makro dengeye olumlu yönde katkı sağlanacaktır.

HEMZEMİN GEÇİTLERİN KARAYOLU ALT/ÜST GEÇİTLERE DÖNÜŞÜMÜ

Bölge genelinde 3 proje ( Kütahya 2 alt geçit ve 1 üst geçit ) tamamlandı, 3 proje ( Kütahya 2 üst geçit, Afyon 1 alt geçit ) devam ediyor, 9 proje ( afyon 2 alt geçit ve 4 üst geçit, Kütahya 2 alt geçit, Konya 1 üst geçit ) ihale aşamasında ve 13 adet proje ( Afyon 5, Konya 3, Denizli 3, Kütahya 1, Balıkesir 1 ) yapımı devam etmektedir. Afyon da 1 adet alt geçit proje devam ediyor (OSB yolu üzeri) yıl sonu tamamlanması planlanıyor, 6 proje ihale aşamasında 5 adet geçit için proje yapımı devam etmektedir Alt/Üst geçit proje yatırımları tamamlandığında hemzemin geçit kazaları bu geçitlerde ortadan kalkacaktır.

HEMZEMİN GEÇİT KAUÇUK KAPLAMA ÇALIŞMALARI

Bölge genelinde 168 adet geçitte kauçuk kaplama tamamlanmış, 23 adet geçitte yapım devam etmekte ve 95 adet geçitte kauçuk kaplama ihale aşamasındadır. Afyon da 46 adet geçitte kauçuk kaplama tamamlanmış, 10 adet geçitte yapım devam etmekte ve 49 adet geçitte kauçuk kaplama ihale aşamasındadır. Hemzemin Geçitlerde Kauçuk Kaplama uygulamaları ile karayolu araçlarına geçiş konforu sağlanmaktadır. Afyon da Afyon-Konya Hattında 2 adet geçitte otomatik bariyer yapımı sözleşmesi imzalanmış olup yapım aşaması devam etmektedir. Bir adedi Sülümenli Belediyesi yolu üzeri diğeri ise AKÜ Veterinerlik Fakültesi yolu üzeri geçen yıl ölümlü kazanın yaşandığı geçittir.”>>>Ferhat Yüksel


  GÜNCEL    17.08.2018 09:29:29

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.11.2019
22.11.2019
22.11.2019
OZEL HABERLER