Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AKUT tatbikata destek verdi
Türkiye Afet Müdahale Planı(TAMP) kapsamında,TAMP Afyonkarahisar Müdahale Planı saha uzantılı masa başı tatbikatı, Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Duru..

2

Image

‘Kamu inisiyatif almalı’
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı 2018 yılı değerlendirme toplantısını Afyonkarahisar’da yapıldı. Yargıtay Birinci İsmail Rüştü Cirit, kamunun davaları..

3

Image

‘Düğünlerde silah attırmayın’

İlçe ziyaretleri kapsamında köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, Sultandağı İlçesine bağlı merkez, kasaba mahalle..

4

Image

Afyonkarahisar EHTTA üyesi oldu
Afyonkarahisar Valiliği ve Zafer Kalkınma Ajansı işbirliği ile gerçekleştirilen başvuru sonucunda Afyonkarahisar Avrupa Tarihi Termal Şehirler Birliği..

5

Image

‘Trafik kazalarındaki ölüm oranımız yüksek’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi Bölümü öğrencilerine yönelik İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından, “Türkiye’de ve Dünyad..

6

Image

Öğrenciler itfaiyeciliği gördü

Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, öğrencileri afet ve yangınlar hakkında bilgilendirmeye devam ediyor. Afyonkarahisar Melek Peyker Ana..

7

Image

Baba mesleği avukatlığı seçti

Afyonkarahisar’da 29 yılık mesleki mevcudiyeti bulunan Arabulucu - Avukat Mehmet Demir, ömrünün en mutlu günlerinden birini yaşadı. Demir’in kızı..

8

Image

Bilinçsiz avcıların yaraladığı flamingo uyutuldu
Afyonkarahisar’da Eber gölü çevresinde bacağından yaralı halde bulunan bir flamingo, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaban Hayatını Kurtarma Rehabil..

9

Image

Pazarcılardan marketlere veryansın

Afyonkarahisar Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök, sebze ve meyve fiyatlarının yükselmesinde zincir marketlerin fiyat politikasının ned..

10

Image

UYUMA ile ihbar edebilirsiniz!

İçişleri Bakanlığı’nın koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından uyuşturucu ile mücadelenin daha etkin ve verimli bir ..

11

Image

‘Drone ile kargo taşıyacağız’
PTT A.Ş. Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, uçangöz ile kargo taşımacılığına başlayacaklarını söyledi...

12

Image

‘Çöp sorunu ortadan kalkacak’
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, kente bağlı 5 ilçenin, kasaba ve köyleriyle beraber yaşadığı çöp sorununun ortadan kalkacağını dile getirdi...

13

Image

Kızılay’da görev değişimi
Türk Kızılay Afyonkarahisar Şubesi’nde 3 dönem şube başkanlığını yürüten İsmail Danıştekin, yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’yla bayrağı Fatih Ok..

14

Image

Akıllı Kavşak uygulaması başladı

Afyonkarahisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan fizibilite çalışmaları sonucu trafik yoğunluğu tespit edilen 14 kavşakta Dinami..

15

Image

‘Teknoloji üreten bir ülke olmalıyız’
PTT A.Ş. Yönetim ve Değerlendirme Toplantısı Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Kurumun çalışmalarının ele alındığı toplantıya Afyonkarahisar Valisi ..

16

Image

‘Her zaman yanınızdayız’

İl Jandarma Komutanlığı görevli personeli tarafından, şehit babası Ahmet Şık ziyaret edildi. Ziyarette şehit ailelerine ve gazilere her zaman des..

17

Image

Özdilek’te büyük kampanya

Kadın, erkek ve çocuk giyimin en sevilen markalarını tek çatı altında buluşturan Özdilek, ses getirecek tüm tekstil ve ayakkabı ürünlerinde geçer..

‘Çocuklarımızın sayesinde trafik kazalarını önleyeceğiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Çocuklarımızın sayesinde trafik kazalarını önleyeceğiz’


“Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” projesi kapsamında Afyonkarahisar’da yapılan uygulamada konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, çocukların trafik kurallarını yetişkinlere hatırlatarak trafik kazalarının önüne geçmeyi hedeflediklerini söyledi.
  GÜNCEL    18.08.2018 09:29:06

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi trafik kazalarını önlemek ve yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirebilmek adına İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün 81 ilde başlattığı “Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” projesi Afyonkarahisar’da uygulanmaya başladı.

KIRMIZI DÜDÜKLE ÇOCUKLAR UYARILAR YAPIYOR

Vali Mustafa Tutulmaz ile İl Emniyet Müdür Vekili Gürsel Yıldız emniyet ekipleriyle birlikte Afyonkarahisar-Kütahya karayolunda uygulama yaptı. Uygulama kapsamında içinde çocukların olduğu araçlar durduruldu ve denetimler yapıldı. Ekipler tarafından araçlarda bulunan çocuklara proje hakkında bilgi verilip, kırmızı düdük, tişört ve şapka hediye edildi. Çocuklardan içinde bulundukları otomobilin sürücüsünün kurallara uymaması halinde kırmızı düdüğü çalması istendi.

AMAÇ; ÇOCUKLARI TRAFİK DENETİMİNİN İÇİNE SOKMAK

Proje ile çocuklar aracılığıyla kural ihlali yapan sürücülere engel olmanın amaçlandığını belirten Vali Mustafa Tutulmaz: “İçişleri Bakanlığımız bu hafta içerisinde gönüllü trafik müfettişliği ile ilgili bir kampanya başlattı. Kırmızı Düdük ile sembol edilen bir kampanya oldu. Kampanyanın amacı çocuklarımızı trafik denetiminin içine sokmaktır. Aileler çocuklarıyla yolculuk yaparken çocuklarımızın sürücü anne ve babayı uyarmaları, trafik kurallarına aykırı hareket ettiklerinde bunu fark etmelerini sağlamayı amaçlıyor. Örneğin; cep telefonuyla konuşma, hız sınırını aşma, kırmızı ışıkta geçme, kemer takmama ve diğer kurallara uymadıklarında “baba bu işi yapma” ya da “anne bu işi yapma” diye uyarmak yerine hemen bir düdükle uyararak sembolikte olsa onları trafik kurallarına uymaya davet edecekler” dedi.

KURALLARA UYALIM Kİ YOLLAR KAN GÖLÜNE DÖNMESİN

Trafik güvenliğinin öneminin her geçen gün artığına değinen Vali Mustafa Tutulmaz: “Hız sınırlarına uymamız gerektiğini, trafik kurallarına uymayı ihmal etmememiz gerektiğini her seferinde ifade ediyoruz. Kurallara uyulmadığında yollar kan gölüne dönüyor. Bilhassa önümüzde Kurban Bayramı var. 9 günlük sürede yollar her zamankinden daha yoğun olacak. Bu noktada lütfen trafik kurallarına uyalım. Yolların kralı olmaz kuralı olur sözünü hatırlatmak isterim. Sevdiklerimizi, ailemizi bayram gününde üzmemek adına daha dikkatli olalım. Proje 81 ilde uygulanıyor. Ben projenin başarıya ulaşacağına inanıyorum. Çünkü aileler çocuklarının sözlerine itibar ediyorlar. Trafik kuralları konusunda her türlü tedbir denendi. Bu kez de çocukları bu işin içerisine sokarak hem çocukları bilinçlendiriyoruz hem de ailelere çocuklar üzerinden ulaşıyoruz” diye konuştu.

BAYRAM İÇİN TÜM TEDBİRLER ALINDI

İl genelinde bayram süresince alınan tedbirlere ilişkinde bilgiler veren Vali Mustafa Tutulmaz: “İlimiz kavşak noktasında bulunuyor. Diğer illerden ilimize 12 yol girişi var bunların 7 tanesi ana yol. Bu noktada ilimiz bayram süresince hareketlilik yaşayacak. Geçen yılki 10 günlük bayram tatilinde 1 milyon 200 bin civarında araç geçişi oldu. Bu yılda aşağı yukarı bu rakamın olacağını düşünüyoruz. Bu yoğunluk dolayısıyla tedbirleri artırmamız gerek düşüncesiyle gerek Jandarma gerekse Emniyet ekiplerimiz işbirliği içerisinde planlamalarını yaptılar. Şu anda 90 ekip yarından itibaren bayram tatili boyunca yollarda sürekli denetimler yapacak. 24 saat esasına göre çalışılacak. Bir taraftan sürücüler denetlenecek diğer taraftan güvenli ve huzurlu seyahat etmeleri sağlanmış olacak. Ayrıca il geneli ve ilçe merkezlerinde alış veriş dolayısıyla oluşabilecek asayiş olaylarıyla ilgili gerekli tedbirler alındı. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı içerisinde gezebilir, alış verişlerini yapabilirler” ifadelerini kullandı. Vali Mustafa Tutulmaz emniyet ekiplerine görevlerinde başarılar dileyerek, sorunsuz bir bayram süreci geçirmelerini temenni etti.>>>Alkan Kurt

  GÜNCEL    18.08.2018 09:29:06

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
23.02.2019
23.02.2019
23.02.2019
OZEL HABERLER