Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İntiharı Önleme İl Kurulu kuruldu
Türkiye’deki intihar vakalarını önlemek amacıyla illerde İntiharı Önleme İl Kurulları kuruldu. Bu kapsamda Afyonkarahisar’da da bir kurul kuruldu...

2

Image

Kadın istihdamına sergiyle dikkat çektiler
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu kursiyerleri tarafından hazırlanan el emeği tablolar Akrones Termal Otel’de sergilendi. ..

3

Image

‘GÖKBEY GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO olarak yerli üretime her zaman destek olduklarını ifade ederek, “So..

4

Image

İstasyon Alt Geçidi yarın açılıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapılan İstasyon Alt Geçiti yarından itibaren trafiğe açılacak. ..

5

Image

‘Birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklar’
Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde okuyan Sosyoloji Bölümü öğrencilerinin ziyaretinde konuşan İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, ülkemizdeki birlik ve bera..

6

Image

Yemen için bağış kampanyası
Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, nüfusunun büyük çoğunluğunun açlıkla ve salgın hastalıklarla mücadele eden Yemen için İçişleri Bakanl..

7

Image

‘Herkes üzerine düşeni yerine getirmeli’
Emniyet Genel Müdürlüğü, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitim semineri ilimiz ev sahipliğinde ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın k..

8

Image

İnsan Hakları Günü standı
Afyonkarahisar Valiliği tarafından desteklenen ve İl İnsan Hakları Kurulu tarafından Park Afyon Alışveriş Merkezinde açılan 10 Aralık Dünya İnsan Hakl..

9

Image

‘Gerçek enflasyonu istiyoruz’
Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Eğe,emekli aylıklarına yapılacak zam oranlarında gerçek enflasyon değerlerinin dikkate alınmasını ..

10

Image

Özdilek’te yeni yıl hediye fırsatları
2019 yılına sayılı günler kala sevdiklerini mutlu etmek isteyenler, Özdilek Afyonkarahisar AVM’ye geliyor. Yüzlerce marka, binlerce ürün ve yeni yıla ..

11

Image

"Kadınlar siyasette daha çok yer almalı"

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla kadınlarımızın siyasetteki durumları konuşuldu. Gazeteci İsm..

12

Image

‘İddialar gerçeği yansıtmıyor’
Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır, Frig Vadisi'ndeki tarihi kiliseye dinamitle zarar verildiği iddiasına ilişkin, "Bu haber..

13

Image

Lös-Af gönüllüleri çocukları sevindiriyor
Afyonkarahisar’da sosyal medya üzerinden bir araya gelen on bin kişi lösemili ailelere ve ihtiyaç sahibi ailelere umut oluyor. İçerisinde her kesimden..

14

Image

Vali Tutulmaz, Engelsiz Merkez’i gezdi
Afyonkarahisar Merkez’de yapımı tamamlanan ve gündüz bakım hizmetleri kapsamında faaliyetler veren Engelsiz Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulunan Va..

15

Image

Özdilek engellileri unutmadı

Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel bir program düzenledi. Vefa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kur..

16

Image

Toplu taşıma işini belediye yürütecek
Afyonkarahisar Belediye Meclisi, aralık ayı toplantısında alınan kararla Yüntaş tarafından işletilen şehir içi toplu taşıma işi 40 araç sabit kalmak ş..

17

Image

Engelliler Meclisi’nden ziyaret
Engelliler Meclisi Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ı ziyaret etti..

‘Çocuklarımızın sayesinde trafik kazalarını önleyeceğiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Çocuklarımızın sayesinde trafik kazalarını önleyeceğiz’


“Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” projesi kapsamında Afyonkarahisar’da yapılan uygulamada konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, çocukların trafik kurallarını yetişkinlere hatırlatarak trafik kazalarının önüne geçmeyi hedeflediklerini söyledi.
  GÜNCEL    18.08.2018 09:29:06

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi trafik kazalarını önlemek ve yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirebilmek adına İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün 81 ilde başlattığı “Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” projesi Afyonkarahisar’da uygulanmaya başladı.

KIRMIZI DÜDÜKLE ÇOCUKLAR UYARILAR YAPIYOR

Vali Mustafa Tutulmaz ile İl Emniyet Müdür Vekili Gürsel Yıldız emniyet ekipleriyle birlikte Afyonkarahisar-Kütahya karayolunda uygulama yaptı. Uygulama kapsamında içinde çocukların olduğu araçlar durduruldu ve denetimler yapıldı. Ekipler tarafından araçlarda bulunan çocuklara proje hakkında bilgi verilip, kırmızı düdük, tişört ve şapka hediye edildi. Çocuklardan içinde bulundukları otomobilin sürücüsünün kurallara uymaması halinde kırmızı düdüğü çalması istendi.

AMAÇ; ÇOCUKLARI TRAFİK DENETİMİNİN İÇİNE SOKMAK

Proje ile çocuklar aracılığıyla kural ihlali yapan sürücülere engel olmanın amaçlandığını belirten Vali Mustafa Tutulmaz: “İçişleri Bakanlığımız bu hafta içerisinde gönüllü trafik müfettişliği ile ilgili bir kampanya başlattı. Kırmızı Düdük ile sembol edilen bir kampanya oldu. Kampanyanın amacı çocuklarımızı trafik denetiminin içine sokmaktır. Aileler çocuklarıyla yolculuk yaparken çocuklarımızın sürücü anne ve babayı uyarmaları, trafik kurallarına aykırı hareket ettiklerinde bunu fark etmelerini sağlamayı amaçlıyor. Örneğin; cep telefonuyla konuşma, hız sınırını aşma, kırmızı ışıkta geçme, kemer takmama ve diğer kurallara uymadıklarında “baba bu işi yapma” ya da “anne bu işi yapma” diye uyarmak yerine hemen bir düdükle uyararak sembolikte olsa onları trafik kurallarına uymaya davet edecekler” dedi.

KURALLARA UYALIM Kİ YOLLAR KAN GÖLÜNE DÖNMESİN

Trafik güvenliğinin öneminin her geçen gün artığına değinen Vali Mustafa Tutulmaz: “Hız sınırlarına uymamız gerektiğini, trafik kurallarına uymayı ihmal etmememiz gerektiğini her seferinde ifade ediyoruz. Kurallara uyulmadığında yollar kan gölüne dönüyor. Bilhassa önümüzde Kurban Bayramı var. 9 günlük sürede yollar her zamankinden daha yoğun olacak. Bu noktada lütfen trafik kurallarına uyalım. Yolların kralı olmaz kuralı olur sözünü hatırlatmak isterim. Sevdiklerimizi, ailemizi bayram gününde üzmemek adına daha dikkatli olalım. Proje 81 ilde uygulanıyor. Ben projenin başarıya ulaşacağına inanıyorum. Çünkü aileler çocuklarının sözlerine itibar ediyorlar. Trafik kuralları konusunda her türlü tedbir denendi. Bu kez de çocukları bu işin içerisine sokarak hem çocukları bilinçlendiriyoruz hem de ailelere çocuklar üzerinden ulaşıyoruz” diye konuştu.

BAYRAM İÇİN TÜM TEDBİRLER ALINDI

İl genelinde bayram süresince alınan tedbirlere ilişkinde bilgiler veren Vali Mustafa Tutulmaz: “İlimiz kavşak noktasında bulunuyor. Diğer illerden ilimize 12 yol girişi var bunların 7 tanesi ana yol. Bu noktada ilimiz bayram süresince hareketlilik yaşayacak. Geçen yılki 10 günlük bayram tatilinde 1 milyon 200 bin civarında araç geçişi oldu. Bu yılda aşağı yukarı bu rakamın olacağını düşünüyoruz. Bu yoğunluk dolayısıyla tedbirleri artırmamız gerek düşüncesiyle gerek Jandarma gerekse Emniyet ekiplerimiz işbirliği içerisinde planlamalarını yaptılar. Şu anda 90 ekip yarından itibaren bayram tatili boyunca yollarda sürekli denetimler yapacak. 24 saat esasına göre çalışılacak. Bir taraftan sürücüler denetlenecek diğer taraftan güvenli ve huzurlu seyahat etmeleri sağlanmış olacak. Ayrıca il geneli ve ilçe merkezlerinde alış veriş dolayısıyla oluşabilecek asayiş olaylarıyla ilgili gerekli tedbirler alındı. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı içerisinde gezebilir, alış verişlerini yapabilirler” ifadelerini kullandı. Vali Mustafa Tutulmaz emniyet ekiplerine görevlerinde başarılar dileyerek, sorunsuz bir bayram süreci geçirmelerini temenni etti.>>>Alkan Kurt

  GÜNCEL    18.08.2018 09:29:06

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.12.2018
14.12.2018
14.12.2018
OZEL HABERLER