Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Baba mesleği avukatlığı seçti

Afyonkarahisar’da 29 yılık mesleki mevcudiyeti bulunan Arabulucu - Avukat Mehmet Demir, ömrünün en mutlu günlerinden birini yaşadı. Demir’in kızı..

2

Image

Bilinçsiz avcıların yaraladığı flamingo uyutuldu
Afyonkarahisar’da Eber gölü çevresinde bacağından yaralı halde bulunan bir flamingo, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaban Hayatını Kurtarma Rehabil..

3

Image

Pazarcılardan marketlere veryansın

Afyonkarahisar Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök, sebze ve meyve fiyatlarının yükselmesinde zincir marketlerin fiyat politikasının ned..

4

Image

UYUMA ile ihbar edebilirsiniz!

İçişleri Bakanlığı’nın koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından uyuşturucu ile mücadelenin daha etkin ve verimli bir ..

5

Image

‘Çöp sorunu ortadan kalkacak’
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, kente bağlı 5 ilçenin, kasaba ve köyleriyle beraber yaşadığı çöp sorununun ortadan kalkacağını dile getirdi...

6

Image

‘Drone ile kargo taşıyacağız’
PTT A.Ş. Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, uçangöz ile kargo taşımacılığına başlayacaklarını söyledi...

7

Image

Kızılay’da görev değişimi
Türk Kızılay Afyonkarahisar Şubesi’nde 3 dönem şube başkanlığını yürüten İsmail Danıştekin, yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’yla bayrağı Fatih Ok..

8

Image

Akıllı Kavşak uygulaması başladı

Afyonkarahisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan fizibilite çalışmaları sonucu trafik yoğunluğu tespit edilen 14 kavşakta Dinami..

9

Image

‘Teknoloji üreten bir ülke olmalıyız’
PTT A.Ş. Yönetim ve Değerlendirme Toplantısı Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Kurumun çalışmalarının ele alındığı toplantıya Afyonkarahisar Valisi ..

10

Image

‘Her zaman yanınızdayız’

İl Jandarma Komutanlığı görevli personeli tarafından, şehit babası Ahmet Şık ziyaret edildi. Ziyarette şehit ailelerine ve gazilere her zaman des..

11

Image

Özdilek’te büyük kampanya

Kadın, erkek ve çocuk giyimin en sevilen markalarını tek çatı altında buluşturan Özdilek, ses getirecek tüm tekstil ve ayakkabı ürünlerinde geçer..

12

Image

Kuşlar gözlendi

Dünya Sulak Alanlar Günü dolayısıyla Doğa Koruma ve Milli Parlar 5. Bölge Müdürlüğü tarafından kuş gözlem etkinliği yapıldı...

13

Image

Trafikte öncelik yayaların
İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılı ‘Yaya Öncelikli Trafik’ yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu d..

14

Image

Mobil temizlik ekibi
Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından mobil temizlik ekibi kuruldu...

15

Image

Bir günlük gelirini bağışladı

Afyonkarahisar'da bir oto bakım ve yıkama servisi, bir günlük gelirlerini otistik çocuklar yararına bağışladı...

16

Image

İGM toplandı
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi şubat ayı toplantıları başladı...

17

Image

‘Biz zaten 1 TL’ye taşıyoruz’
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, taşımacılık ücretleri üzerinden seçim propagandası yapılması konusunda açıklamada bulunarak, “Özell..

“Yapılandırmada geç kalmayın!” | Gazete3.com.tr
Image

“Yapılandırmada geç kalmayın!”


Afyonkarahisar Defterdar Vekili Murat Toy, gerçekleştirdikleri toplantıda, mükelleflere çağrıda bulundu ve “Vadesi geçmiş borcu olan mükelleflerimizin kanundan yararlanmasını, en kısa sürede müracaat ederek borçlarını yapılandırmalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.
  GÜNCEL    11.07.2018 11:05:46


Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım, Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Yapılandırma Kanunu ile getirilen imkanlar, yapılandırma kapsamına giren borçlar, başvuru ve ödeme koşulları hakkında bilgilendirme yaptı. Afyonkarahisar Defterdarlığı toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım’ın yanı sıra Defterdar Vekili Murat Toy, Afyonkarahisar SMMMO Başkanı Kadir Arık ve mükellefler katıldı. Bilgilendirme toplantısında konuşan Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım, yapılandırma süreci hakkında bilgiler verdi.

TAKSİTLER EYLÜL’DE BAŞLIYOR

Defterdar Vekili Murat Toy, Gazete3’e yaptığı açıklamada, “7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun 18.05.2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Bu kanuna göre müracaat süresi 31 Temmuz 2018 tarihinde bitiyor. Bu kanundan yararlanan yapılandırılmış ilk borçların taksiti Eylül sonunda başlıyor” dedi. 7143 sayılı kanunun 4 ayağı olduğuna dikkat çeken Defterdar Vekili Murat Toy, Bunlardan bir tanesi vadesi geçmiş boçların yapılandırılması, matrah artırımı, işletme kayıtlarının düzeltilmesi ve yurtiçi ve yurtdışındaki varlıkların beyan edilmesi şeklinde 4 tane ana bölümü var. Bu kapsamda Bakanlığımız Gelir İdaresi Daire Başkanlığını Kaan Kasım’ı davet ettik” dedi.

“BORÇLARINI YAPILANDIRMALARINI TAVSİYE EDİYORUM”

Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım’ın katılımıyla yapılan Yapılandırma Kanunu ile getirilen imkanlar, yapılandırma kapsamına giren borçlar, başvuru ve ödeme koşulları hakkında bilgilendirme toplantısına yoğun bir katılım olduğunu ifade eden Toy, “Mükelleflerimizin bu kanundan faydalanmalarında fayda olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. Süre uzatımı olup olmayacağı yönünde soruya cevap veren Defterdar Vekili Murat Toy, “31 Temmuz’da süre doluyor. Buradan vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum. Mükelleflerimiz uzun süredir 4-5 defa yapılandırma çıktı. Bundan sonrada çıkacağını tahmin etmiyorum. Vadesi geçmiş borcu olan mükelleflerimizin kanundan yararlanmasını, en kısa sürede müracaat ederek borçlarını yapılandırmalarını tavsiye ediyorum.” Şuana kadar 12 bin civarında mükellefin müracaat ettiğini ifade eden Toy, Müracaat sayısı oldukça yüksek. Ay sonuna kadar bu sayının üst sıralara kadar yükseleceğini tahmin ediyoruz” dedi. Afyonkarahisar Defterdarlığında bulunan Kocatepe ve Tınaztepe Vergi Dairelerindeki Veznelerin birleştirildiğini söyledi. >>>İsmail SAGUN

  GÜNCEL    11.07.2018 11:05:46

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.02.2019
14.02.2019
14.02.2019
OZEL HABERLER