Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Türkiye’nin çabasına destek verilmeli’
1.Medya ve Mülteciler Basın Buluşması’nda Türkiye’nin mültecilere yönelik olarak yaptığı yardımlar ve çabaları ifade edilerek, diğer ülkelerin bu çaba..

2

Image

Koçak, Okan Üniversitesi Rektörü oldu
..

3

Image

Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması
Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların ilk taksit ödemesi için verilen süre 1 Ekim Pazartesi günü sona ere..

4

Image

Aşure Günü etkinlikleri başlıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Muharrem Ayı'nın 10. gününe rastlayan Aşûre Günü'nde Hz. Mevlana'nın yedinci kuşak torunlarından büyük mutasavvıf..

5

Image

Ahilik Haftası kutlanıyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Hüsnü Serteser, Ahilik Haftası dolayısıyla birtakım etkinliklere katıldı, ziyaretlerde bu..

6

Image

İtalya semalarında Türk Bayrağı uçurulacak
Türk Uçurtma Takımı kaptanı ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz ülkemizi uluslar arası uçurtma etkinliklerinde temsil etmeye dev..

7

Image

Yatırım programları denetlendi
Isparta Orman Bölge Müdürlüğünce Bucak İşletme Müdürlüğü, Pamucak ve Kocaalilerde üç, Dinar İşletme Müdürlüğüne bağlı Başmakçı ilçesinde 1 olmak üzere..

8

Image

TGF’den yerel basına ‘cansuyu’ önerileri
Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından, son dönemlerde yaşanan kağıt sıkıntısı ile had safhaya ulaşan basın sektöründeki zorlukları giderecek somu..

9

Image

SAĞLIK REVAÇTA
AKÜ ve AFSܒdeki öğrenci kayıtlarıyla ilgili olarak Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, ilk yerleştirmel..

10

Image

Nurullah Okumuş AFSÜ Rektörü oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Afyonkarahisar Sağlık Bili..

11

Image

‘Nikah sayımız 940 oldu’
Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar ile Kahvaltı Haberlerinin dünkü konuğu Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ümit Yıldırım, A..

12

Image

‘Zabıtalar fedakarca çalışıyor’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yıldönümü dolayısıyla personeliyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Burhane..

13

Image

‘Geleneksel el sanatları yaşatılmalı’
Taşhan Doruk Deri İşletmecisi Fatma Kıvrak, geleneksel el sanatlarının günümüzde var olma mücadelesi verdiğini söyleyerek, bu sanatların yaşatılması i..

14

Image

Komutanlardan AEV’e ziyaret
Mühimmat Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan ve Afyonkarahisar Mühimmat Bölge Komutanı Bkm. Albay Mustafa Erol, Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. ..

15

Image

‘Filistin’e sanayi bölgelerimizle katkı sağlayabiliriz’
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyası olarak Filistin meselesine bir Türkiye meselesi olarak baktıklarını belirterek, “Farklı hiçbir gö..

16

Image

İnternet Haberciliği Eğitimi tamamlandı
Basın İlan Kurumu’nun, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle düzenlediği iki günlük “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Eğitimi” düzenlene..

17

Image

‘Geçmişimizden ilham alarak gözümüzü atiye çevirmeliyiz’
30 Ağustos Zafer Bayramı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katıldığı tören ile Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın kazanıldığı Küta..

“Yapılandırmada geç kalmayın!” | Gazete3.com.tr
Image

“Yapılandırmada geç kalmayın!”


Afyonkarahisar Defterdar Vekili Murat Toy, gerçekleştirdikleri toplantıda, mükelleflere çağrıda bulundu ve “Vadesi geçmiş borcu olan mükelleflerimizin kanundan yararlanmasını, en kısa sürede müracaat ederek borçlarını yapılandırmalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.
  GÜNCEL    11.07.2018 11:05:46


Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım, Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Yapılandırma Kanunu ile getirilen imkanlar, yapılandırma kapsamına giren borçlar, başvuru ve ödeme koşulları hakkında bilgilendirme yaptı. Afyonkarahisar Defterdarlığı toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım’ın yanı sıra Defterdar Vekili Murat Toy, Afyonkarahisar SMMMO Başkanı Kadir Arık ve mükellefler katıldı. Bilgilendirme toplantısında konuşan Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım, yapılandırma süreci hakkında bilgiler verdi.

TAKSİTLER EYLÜL’DE BAŞLIYOR

Defterdar Vekili Murat Toy, Gazete3’e yaptığı açıklamada, “7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun 18.05.2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Bu kanuna göre müracaat süresi 31 Temmuz 2018 tarihinde bitiyor. Bu kanundan yararlanan yapılandırılmış ilk borçların taksiti Eylül sonunda başlıyor” dedi. 7143 sayılı kanunun 4 ayağı olduğuna dikkat çeken Defterdar Vekili Murat Toy, Bunlardan bir tanesi vadesi geçmiş boçların yapılandırılması, matrah artırımı, işletme kayıtlarının düzeltilmesi ve yurtiçi ve yurtdışındaki varlıkların beyan edilmesi şeklinde 4 tane ana bölümü var. Bu kapsamda Bakanlığımız Gelir İdaresi Daire Başkanlığını Kaan Kasım’ı davet ettik” dedi.

“BORÇLARINI YAPILANDIRMALARINI TAVSİYE EDİYORUM”

Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım’ın katılımıyla yapılan Yapılandırma Kanunu ile getirilen imkanlar, yapılandırma kapsamına giren borçlar, başvuru ve ödeme koşulları hakkında bilgilendirme toplantısına yoğun bir katılım olduğunu ifade eden Toy, “Mükelleflerimizin bu kanundan faydalanmalarında fayda olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. Süre uzatımı olup olmayacağı yönünde soruya cevap veren Defterdar Vekili Murat Toy, “31 Temmuz’da süre doluyor. Buradan vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum. Mükelleflerimiz uzun süredir 4-5 defa yapılandırma çıktı. Bundan sonrada çıkacağını tahmin etmiyorum. Vadesi geçmiş borcu olan mükelleflerimizin kanundan yararlanmasını, en kısa sürede müracaat ederek borçlarını yapılandırmalarını tavsiye ediyorum.” Şuana kadar 12 bin civarında mükellefin müracaat ettiğini ifade eden Toy, Müracaat sayısı oldukça yüksek. Ay sonuna kadar bu sayının üst sıralara kadar yükseleceğini tahmin ediyoruz” dedi. Afyonkarahisar Defterdarlığında bulunan Kocatepe ve Tınaztepe Vergi Dairelerindeki Veznelerin birleştirildiğini söyledi. >>>İsmail SAGUN

  GÜNCEL    11.07.2018 11:05:46

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.10.2018
16.10.2018
16.10.2018
OZEL HABERLER