Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Bahçe ve bisiklet sezonu açıldı
Özdilek Afyonkarahisar, bahçe ve bisiklet sezonunu açtı. Birbirinden renkli ve kullanışlı ürünlerle yaza merhaba diyen Özdilek, 26 Mayıs’a kadar mağaz..

2

Image

Ramazan ve Atatürk konulu sergi

Evciler Kaymakamı Abdullah Yüksel, Şehit Uzman Onbaşı Atakan Birgül Çok Programlı Anadolu Lisesinin yıl sonu sergisinin açılışını gerçekleştirdi...

3

Image

Özdilek’te bayram coşkusu


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapıldı. Cumhuriyetimizin kurucusu G..

4

Image

Greenbox etkinliği yapılacak


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapılacak. ..

5

Image

‘Gençlere büyük görev düşüyor’


Afyonkarahisar protokolü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesajlar yayınladı...

6

Image

Ramazan etkinlikleri tam gaz

Özdilek Afyonkarahisar’da hafta sonu gerçekleşen ramazan etkinlikleri, 18–19 ve 25–26 Mayıs tarihlerinde de devam edecek. ..

7

Image

5 bin kişiye iftar yemeği

Afyonkarahisar Belediyesi, Ramazan boyunca iftar çadırları ve dağıtım noktalarında her gün 5 bin kişiye iftar yemeği verecek. Belediye Başkanı Me..

8

Image

Umreciler yola çıktı

Afyonkarahisar, Dinar ve Sandıklı ilçelerinden 160 kişi umre ibadeti için kutsal topraklara uğurlandı...

9

Image

Şehit Akkuş’a acı veda

Hakkâri’nin Derecik ilçesinde PKK/PYD terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan İscehisar ilçesi Çalışlar köyünden Piyade Sözleşmeli..

10

Image

Frig Vadileri Bisiklet Turu ilgi gördü
Üç gün süren etkinliklere Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilciliği ile bisiklet toplulukları da büyük destek verdi..

11

Image

Çizgi film kahramanı çocuklarla buluştu


Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, sevilen çizgi film karakteri Aslan ve arkadaşlarını çocuklarla buluşturdu. İki hafta sonu boyunca ..

12

Image

‘Çocuklarımızı kurban etmeyelim’
Çocuk istismarları konusunda açıklama yapan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “İstismara karşı hangi partiden olursak olalım lütfen tek bi..

13

Image

‘Atatürk posteri neden asılmadı?’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Milli Eğitim B..

14

Image

2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı
Afyonkarahisar’ın birbirinden lezzetli yöresel yemekleri ile ürünlerinin görücüye çıktığı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı.
..

15

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

16

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

17

Image

Düzenli’nin ruhuna mevlid okutuldu

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Barış Adem Düzenli adına mevlid progr..

“Yapılandırmada geç kalmayın!” | Gazete3.com.tr
Image

“Yapılandırmada geç kalmayın!”


Afyonkarahisar Defterdar Vekili Murat Toy, gerçekleştirdikleri toplantıda, mükelleflere çağrıda bulundu ve “Vadesi geçmiş borcu olan mükelleflerimizin kanundan yararlanmasını, en kısa sürede müracaat ederek borçlarını yapılandırmalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.
  GÜNCEL    11.07.2018 11:05:46


Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım, Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Yapılandırma Kanunu ile getirilen imkanlar, yapılandırma kapsamına giren borçlar, başvuru ve ödeme koşulları hakkında bilgilendirme yaptı. Afyonkarahisar Defterdarlığı toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım’ın yanı sıra Defterdar Vekili Murat Toy, Afyonkarahisar SMMMO Başkanı Kadir Arık ve mükellefler katıldı. Bilgilendirme toplantısında konuşan Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım, yapılandırma süreci hakkında bilgiler verdi.

TAKSİTLER EYLÜL’DE BAŞLIYOR

Defterdar Vekili Murat Toy, Gazete3’e yaptığı açıklamada, “7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun 18.05.2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Bu kanuna göre müracaat süresi 31 Temmuz 2018 tarihinde bitiyor. Bu kanundan yararlanan yapılandırılmış ilk borçların taksiti Eylül sonunda başlıyor” dedi. 7143 sayılı kanunun 4 ayağı olduğuna dikkat çeken Defterdar Vekili Murat Toy, Bunlardan bir tanesi vadesi geçmiş boçların yapılandırılması, matrah artırımı, işletme kayıtlarının düzeltilmesi ve yurtiçi ve yurtdışındaki varlıkların beyan edilmesi şeklinde 4 tane ana bölümü var. Bu kapsamda Bakanlığımız Gelir İdaresi Daire Başkanlığını Kaan Kasım’ı davet ettik” dedi.

“BORÇLARINI YAPILANDIRMALARINI TAVSİYE EDİYORUM”

Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım’ın katılımıyla yapılan Yapılandırma Kanunu ile getirilen imkanlar, yapılandırma kapsamına giren borçlar, başvuru ve ödeme koşulları hakkında bilgilendirme toplantısına yoğun bir katılım olduğunu ifade eden Toy, “Mükelleflerimizin bu kanundan faydalanmalarında fayda olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. Süre uzatımı olup olmayacağı yönünde soruya cevap veren Defterdar Vekili Murat Toy, “31 Temmuz’da süre doluyor. Buradan vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum. Mükelleflerimiz uzun süredir 4-5 defa yapılandırma çıktı. Bundan sonrada çıkacağını tahmin etmiyorum. Vadesi geçmiş borcu olan mükelleflerimizin kanundan yararlanmasını, en kısa sürede müracaat ederek borçlarını yapılandırmalarını tavsiye ediyorum.” Şuana kadar 12 bin civarında mükellefin müracaat ettiğini ifade eden Toy, Müracaat sayısı oldukça yüksek. Ay sonuna kadar bu sayının üst sıralara kadar yükseleceğini tahmin ediyoruz” dedi. Afyonkarahisar Defterdarlığında bulunan Kocatepe ve Tınaztepe Vergi Dairelerindeki Veznelerin birleştirildiğini söyledi. >>>İsmail SAGUN

  GÜNCEL    11.07.2018 11:05:46

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.06.2019
20.06.2019
20.06.2019
OZEL HABERLER