Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklar’
Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde okuyan Sosyoloji Bölümü öğrencilerinin ziyaretinde konuşan İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, ülkemizdeki birlik ve bera..

2

Image

Yemen için bağış kampanyası
Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, nüfusunun büyük çoğunluğunun açlıkla ve salgın hastalıklarla mücadele eden Yemen için İçişleri Bakanl..

3

Image

‘Herkes üzerine düşeni yerine getirmeli’
Emniyet Genel Müdürlüğü, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitim semineri ilimiz ev sahipliğinde ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın k..

4

Image

İnsan Hakları Günü standı
Afyonkarahisar Valiliği tarafından desteklenen ve İl İnsan Hakları Kurulu tarafından Park Afyon Alışveriş Merkezinde açılan 10 Aralık Dünya İnsan Hakl..

5

Image

‘Gerçek enflasyonu istiyoruz’
Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Eğe,emekli aylıklarına yapılacak zam oranlarında gerçek enflasyon değerlerinin dikkate alınmasını ..

6

Image

Özdilek’te yeni yıl hediye fırsatları
2019 yılına sayılı günler kala sevdiklerini mutlu etmek isteyenler, Özdilek Afyonkarahisar AVM’ye geliyor. Yüzlerce marka, binlerce ürün ve yeni yıla ..

7

Image

"Kadınlar siyasette daha çok yer almalı"

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla kadınlarımızın siyasetteki durumları konuşuldu. Gazeteci İsm..

8

Image

‘İddialar gerçeği yansıtmıyor’
Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır, Frig Vadisi'ndeki tarihi kiliseye dinamitle zarar verildiği iddiasına ilişkin, "Bu haber..

9

Image

Lös-Af gönüllüleri çocukları sevindiriyor
Afyonkarahisar’da sosyal medya üzerinden bir araya gelen on bin kişi lösemili ailelere ve ihtiyaç sahibi ailelere umut oluyor. İçerisinde her kesimden..

10

Image

Vali Tutulmaz, Engelsiz Merkez’i gezdi
Afyonkarahisar Merkez’de yapımı tamamlanan ve gündüz bakım hizmetleri kapsamında faaliyetler veren Engelsiz Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulunan Va..

11

Image

Özdilek engellileri unutmadı

Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel bir program düzenledi. Vefa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kur..

12

Image

Toplu taşıma işini belediye yürütecek
Afyonkarahisar Belediye Meclisi, aralık ayı toplantısında alınan kararla Yüntaş tarafından işletilen şehir içi toplu taşıma işi 40 araç sabit kalmak ş..

13

Image

Engelliler Meclisi’nden ziyaret
Engelliler Meclisi Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ı ziyaret etti..

14

Image

‘Engelliler için çok şey yaptık’
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen Engelliler Gecesi’nde konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, göreve geldiği 2009 yılından bu yana..

15

Image

‘Hepinizi otelimize bekliyoruz’

İkbal Thermal Hotel ve Spa yönetimi, 3 Aralık Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla Engelliler Derneği’ne ziyarette bulundu. İkbal Thermal Hote..

16

Image

Engelliler Günü’ne özel yayın
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Gün FM’de özel bir yayın düzenlendi..

17

Image

‘Anadolu Basını olmazsa olmazdır’
BİK Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Mustafa Arslan ile Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Afyonkarahisar basınındaki ö..

“Yapılandırmada geç kalmayın!” | Gazete3.com.tr
Image

“Yapılandırmada geç kalmayın!”


Afyonkarahisar Defterdar Vekili Murat Toy, gerçekleştirdikleri toplantıda, mükelleflere çağrıda bulundu ve “Vadesi geçmiş borcu olan mükelleflerimizin kanundan yararlanmasını, en kısa sürede müracaat ederek borçlarını yapılandırmalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.
  GÜNCEL    11.07.2018 11:05:46


Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım, Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Yapılandırma Kanunu ile getirilen imkanlar, yapılandırma kapsamına giren borçlar, başvuru ve ödeme koşulları hakkında bilgilendirme yaptı. Afyonkarahisar Defterdarlığı toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım’ın yanı sıra Defterdar Vekili Murat Toy, Afyonkarahisar SMMMO Başkanı Kadir Arık ve mükellefler katıldı. Bilgilendirme toplantısında konuşan Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım, yapılandırma süreci hakkında bilgiler verdi.

TAKSİTLER EYLÜL’DE BAŞLIYOR

Defterdar Vekili Murat Toy, Gazete3’e yaptığı açıklamada, “7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun 18.05.2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Bu kanuna göre müracaat süresi 31 Temmuz 2018 tarihinde bitiyor. Bu kanundan yararlanan yapılandırılmış ilk borçların taksiti Eylül sonunda başlıyor” dedi. 7143 sayılı kanunun 4 ayağı olduğuna dikkat çeken Defterdar Vekili Murat Toy, Bunlardan bir tanesi vadesi geçmiş boçların yapılandırılması, matrah artırımı, işletme kayıtlarının düzeltilmesi ve yurtiçi ve yurtdışındaki varlıkların beyan edilmesi şeklinde 4 tane ana bölümü var. Bu kapsamda Bakanlığımız Gelir İdaresi Daire Başkanlığını Kaan Kasım’ı davet ettik” dedi.

“BORÇLARINI YAPILANDIRMALARINI TAVSİYE EDİYORUM”

Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım’ın katılımıyla yapılan Yapılandırma Kanunu ile getirilen imkanlar, yapılandırma kapsamına giren borçlar, başvuru ve ödeme koşulları hakkında bilgilendirme toplantısına yoğun bir katılım olduğunu ifade eden Toy, “Mükelleflerimizin bu kanundan faydalanmalarında fayda olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. Süre uzatımı olup olmayacağı yönünde soruya cevap veren Defterdar Vekili Murat Toy, “31 Temmuz’da süre doluyor. Buradan vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum. Mükelleflerimiz uzun süredir 4-5 defa yapılandırma çıktı. Bundan sonrada çıkacağını tahmin etmiyorum. Vadesi geçmiş borcu olan mükelleflerimizin kanundan yararlanmasını, en kısa sürede müracaat ederek borçlarını yapılandırmalarını tavsiye ediyorum.” Şuana kadar 12 bin civarında mükellefin müracaat ettiğini ifade eden Toy, Müracaat sayısı oldukça yüksek. Ay sonuna kadar bu sayının üst sıralara kadar yükseleceğini tahmin ediyoruz” dedi. Afyonkarahisar Defterdarlığında bulunan Kocatepe ve Tınaztepe Vergi Dairelerindeki Veznelerin birleştirildiğini söyledi. >>>İsmail SAGUN

  GÜNCEL    11.07.2018 11:05:46

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.12.2018
13.12.2018
13.12.2018
OZEL HABERLER