Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Hedefimiz Afyon’u duyurmak ve tanıtmak’
Afyonkarahisar Belediyesi ‘Sokak Sağlıklaştırma’ projesi kapsamında tarih kokan Afyon Evleri’ni aslına uygun olarak restore etmeye devam ediyor. 3 eta..

2

Image

‘Teşkilatımızın gücüne güç katacaksınız’
Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi 27. Dönem Mezuniyet Töreni, Türkiye genelindeki 22 Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde aynı anda gerçe..

3

Image

MÜSİAD Çay’da toplandı
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ercan İşlek ve Yönetim Kurulu Üyeleri Çay ilçesinde haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Çay Bel..

4

Image

AKܒye ziyaret
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından sürdürülen Avrupa Birliği destekli Mermer Sektöründe İş Sağlığı Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi ..

5

Image

Taylan Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti ..

6

Image

İhsaniye’yi sel vurdu
İhsaniye ilçesinde sağanak yağmur yerleşim yerlerinde su baskınlarına neden oldu, tarım alanları zarar gördü..

7

Image

Taytak’tan destek sözü
Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’..

8

Image

Hayvan yavrularının tedavileri yapılıyor
Afyonkarahisar'da doğada bulunan hayvan yavrularının Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Mer..

9

Image

Türk Eğitim Sen, Emirdağ’da promosyon rekoru kırdı
Emirdağ ilçesinde banka promosyon ihalesinde görüşmeleri yapan Türk Eğitim Sen, Türkiye rekoru kırdı. 3 yıllık (36) ay yapılan anlaşmaya göre eğitim ç..

10

Image

‘Afyon turizmde ivme kazandı’
Vali Kübra Güran Yiğitbaşı’nı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürel biriki..

11

Image

‘100. yılda kültürel görkemli faaliyetlere imza atacağız’
Afyonkarahisar’da temaslarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılına bir kala, kültürel mirasımızın ..

12

Image

‘Yaraları saracağız’
İhsaniye’de sağanak yağmur dolayısıyla yaşanan sel felaketi, evlere ve tarım alanlarına zarar verdi. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, çizmel..

13

Image

9. Cumhurbaşkanı Demirel anıldı
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vefatının 7. yıldönümü dolayısıyla Anıtmezarında düzenlenen törene ka..

14

Image

Yıl sonu değerlendirme toplantısı
Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Kaymakam Refiki Tolga Turan ile birlikte Dinar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürlüğünde okul müdürleri ve öğret..

15

Image

‘Üreticimizin, çiftçimizin hali perişan’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, gündemdeki gelişmelerle ilgili açıklamalar yaptı. Görgöz, “20 yıllık AKP İktidarı, bu süre içerisinde uyguladığı yanlış ..

16

Image

Sulama sezonu başladı
Afyonkarahisar’da 15 Mayıs itibariyle sulama sezonunun başladığını söyleyen DSİ Genel Müdürü Lütfi Akca, 2022 yılı sulama sezonunda toplam 239 bin 250..

17

Image

Afyonkarahisar’da karne heyecanı
Afyonkarahisar’da ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören 147 bin öğrenci, karnelerini törenle aldı. Sevinçleri gözlerinden okunan öğrenciler, yaz ta..

Yıllık 5 milyon litre tıbbi etil alkol üretimi yapılacak | Gazete3.com.tr
Image

Yıllık 5 milyon litre tıbbi etil alkol üretimi yapılacak


AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, yıllık 5 milyon litre tıbbi etil alkol üretiminin yapılacağı “Tıbbi Etil Alkol Üretim Tesisi’nde inceleme yaptılar
  SİYASET    19.05.2022 20:08:57

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’un fizibilite ve projelendirme çalışması yaparak, 100 milyon TL yatırım bedeliyle Alagöz Holding sahipliğinde Afyonkarahisar’a Tıbbi Etil Alkol Üretim Tesisi kazandırılması sağlandı. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, şu anki Kayseri Valisi, eski Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’un destekleriyle kurulan tesiste ilk deneme üretimleri başladı.

40 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK
Yaklaşık 40 kişiye istihdam sağlaması beklenen tesisin en büyük katkısının çiftçilerin elindeki sağlam veya atıl ürünlerin değerlendirilmesi olacağına dikkat çeken Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, tesisin kurulmasında emeği ve katkısı olan başta Rektör Prof. Dr. Okumuş olmak üzere herkese teşekkür ettiler.

GÜNLÜK 15 BİN LİTRE ÜRETİM YAPILACAK
Kuruluşu tamamlanan, deneme üretimine başlanan ve kısa süre içerisinde resmi açılışı planlanan Alagöz Kimya, Tıbbi Etil Alkol Üretim Tesisi’nin en önemli özelliği, hammadde olarak patates (atıl, çürük, parça dahil olmak üzere), şekerpancarı, şekerpancarı melası, mısır ve buğday gibi her türlü nişasta içeren ürünü aynı anda kullanabilecek ilk ve tesis olmasıdır. Günlük 15 bin litre ve yıllık 5 milyon litre etil alkol üretilecek bu tesiste, bu üretim hedefi doğrultusunda günlük 50 ton buğday ya da mısır veya 150 ton pancar ya da 180 ton patates kullanılacak. Sakkarifikasyon (şekere dönüştürme), mayalanma (fermantasyon), damıtma (distilasyon) ünitesi ve yardımcı bölümlerden oluşan tesiste, 110’şer tonluk iki adet sakkarifikasyon ve 8 adet fermantasyon tankı bulunuyor. Bünyesinde 250’şer tonluk 2 adet alkol stok ve 2 adet su tankı bulunduran tesiste, 10 tonluk 3 adet günlük alkol tankı, 8 ton/saat tam otomatik buhar kazanı, 24 ton/saat reozmos (arıtma) sistemi yer alıyor. İki adet soğutma kulesi, patates ve pancar işleme hattı ile 20 bin m2 alanda konumlanan tesiste, 7.000 m2 alanda üretim yapılacak.>>>Gazete3


  SİYASET    19.05.2022 20:08:57

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER