Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Taşoluk karantinaya alındı
Afyonkarahisar’da koronavirüs vakalarında artış devam ediyor. Bununla birlikte de karantina uygulamaları da ardı ardına geliyor. Susuz beldesinde uygu..

2

Image

Belediye Meclisi toplandı
Afyonkarahisar Belediye Meclisi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığı’nda toplandı. Toplantıya koronavirüs tedbirleri kapsamında misafir kabul edi..

3

Image

Ali Kaleli Tesisleri yenilendi
Çay Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından Ali Kaleli Piknik alanında başlatılan bakım onarım ve çevre düzenleme çalışmalar tamamlandı..

4

Image

Vali Çiçek’e hayırlı olsun ziyaretleri
Afyonkarahisar protokolü Vali Gökmen Çiçek’e hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu ..

5

Image

Su abone bağlantıları yapılıyor
İscehisar ilçesi genelinde yapılacak olan sıcak asfalt yol çalışmaları öncesinde tüm arsaların parsel bazlı pis su, temiz su abone bağlantıları yapılı..

6

Image

Kabir satışları yapılacak
Afyonkarahisar Belediyesi Bayraktepe Mezarlığında oluşturduğu kabirleri belirlenen bedelleri karşılığında tahsise sunacak. ..

7

Image

‘Bize mutluluk kaynağı oluyor’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt çarşı merkezinde yeni hizmete giren iş yerinin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Bozkurt, “İlçemizin yeni bir işle..

8

Image

Vali Çiçek’e ziyaret
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ve Kaymakam Nurullah Kaya, Afyonkarahisar Valiliği'ne atanan Gökmen Çiçek'i makamında ziyaret etti ..

9

Image

‘Yaz Kuran Kursu’ndan istifade edin’
İl Müftüsü Sinan Kazancı, bu yıl virüs salgını nedeniyle camiiler yerine Diyanet TV aracılığıyla düzenlenen Yaz Kur’an Kursu eğitiminden fırsatı olan ..

10

Image

‘Milletin sırtından kaynak oluşturmayın’
İktidar partisini eleştiren Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, “Esas olan milletin sırtından değil, millete yük yüklemeden kaynak ü..

11

Image

Anadolu Efes’te ayrılık
Anadolu Efes Basketbol Takımı'nda ABD'li oyuncu Alec Peters ile yolların ayrıldığı bildirildi...

12

Image

Zafer Meydanı’na Millet Kıraathanesi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Millet Kıraathanesi’ projesi Zafer Meydanı’nda hayat bulacak..

13

Image

‘Hukuku tekeline almaya çalışıyorlar’
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Meclis başkanlığına sunulan “çoklu baro düzenlemesi” hakkında açıklamada bulundu. Uysal, açıklamasında “T..

14

Image

‘Her zaman yanınızdayım’
Bayat ilçesinde ziyaretlerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, şehit ailelerinin her zaman yanında olduğunu söyledi. Vali Çiçek, Derbent köyünde elektrik üre..

15

Image

Emekli başçavuşun köpek sevgisi
Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) emekli olduktan sonra memleketi Afyonkarahisar'a yerleşen emekli Başçavuş Uçar Hurma, son görev yeri olan karakolda ..

16

Image

‘Hep beraber çalışacağız’
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ve Kaymakam Selami Kapankaya’yı makamında ağırlayan Vali Gökmen Çiçek, Dinar ilçesinin daha iyi ve güzel hale gelmes..

17

Image

‘Kiraz üreticilerine sahip çıkılmalı’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar, Sultandağı Çay, Konya-Akşehir ve Isparta-Uluborlu'da kiraz üreti..

Türkiye dünya şampiyonu | Gazete3.com.tr
Image

Türkiye dünya şampiyonu


Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında Türkiye 8 madalya kazanarak takım halinde dünya şampiyonu oldu
  SİYASET    03.06.2020 20:42:23

Dünya İnternet Klavye Şampiyonası Finalleri, 1490 yarışçının katılımıyla 14 Nisan – 1 Haziran 2020 tarihleri arasında yapıldı. Yarışmaya Türkiye, Arjantin, Avustralya, Belçika, İsviçre, Çekya, Almanya, Mısır, İspanya, Fransa, Hırvatistan, Macaristan, Hindistan, İtalya, Japonya, Lüksemburg, Fas, Malezya, Nijerya, Hollanda, Norveç, Yeni Zelanda, Polonya, Romanya, Rusya, İsveç, Slovakya, İngiltere, ABD ve Vietnam ülkelerinden yarışmacılar katılım gösterdi. Anadil ve çok dilli 17 dil ayrımıyla iki yarış türünde ve 4 yaş kategorisi ile yapılan toplam 8 yarıştaki en iyi 3’er yarışçıya toplam 24 madalya verildi.

TAKIM HALİNDE 8 MADALYA KAZANDILAR

Klavye Milli Takımı biri dünya rekoru olmak üzere 3 şampiyonluk + 2 ikincilik + 3 üçüncülük olmak üzere 8 madalya kazanarak takım halinde de bu yıl da Dünya Şampiyonu oldular. Diğer 16 madalyayı da, Çekya (9 madalya = 2 şampiyonluk, 3 ikincilik, 4 üçüncülük), Japonya (2 madalya), İtalya (2 madalya), ABD (2 madalya), Rusya (1 madalya) alarak kazandılar.

NİSAN MAYA TUNÇOĞLU'NDAN BÜYÜK BAŞARI
Şampiyonada madalya kazanan yarışçılarımız: 0 – 12 yaş Küçükler Kategorisinde Afyonkarahisar/Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulundan Nisan Maya Tunçoğlu dünya rekoru kırarak dakikada net 109 sözcük;
21 – 99 yaş Deneyimliler Kategorisinde Ankara T.C. Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığından Celal Aşkın dakikada net 153 sözcük; Çok Dilli Yarışlarda: 0 – 12 yaş Küçükler Kategorisinde Afyonkarahisar/Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulundan Nisan Maya Tunçoğlu 15 dilde net 47366 vuruş yazarak kategorilerinin dünya şampiyonu oldu.


TOPLUM ŞAMPİYONLUK SAYISI 100 OLDU
Diğer madalya kazanan yarışçılarımız: Rümeysa Özen (Afyonkarahisar/Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu 2 madalya), İlyas Pamukçu (Afyonkarahisar/Şuhut Fatih İlk, Kurtuluş ik Ortaokulu, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi), Enes Öztaş (Afyonkarahisar/Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu), Celal Aşkın (Ankara T.C. Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı). En bilimsel yöntemlerle (10 Parmakla + Bakmadan) yazan üstün yetenekli ve çalışkan gençlerimizin tarih boyunca kazandığı dünya şampiyonluğu sayısı 39’u dünya rekoru olmak üzere 100 oldu. İntersteno Türk Grubu Başkanı ve Türkiye Temsilcisi Seçkin Köse, ilkokullarda birinci sınıfın ikinci döneminden itibaren klavye kullanımının yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti. >>>Gazete3

  SİYASET    03.06.2020 20:42:23

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
03.07.2020
03.07.2020
03.07.2020
OZEL HABERLER