Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İnkaya’dan Başkan Zeybek’e soru
İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, düzenlediği haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. İnkaya, Afyonkarahisar Belediye Baş..

2

Image

Belediye meclisi toplandı
Afyonkarahisar Belediye Meclisi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığı’nda toplandı. 4 Ağustos Salı günü saat 18:30’da yapılan toplantıya koronavir..

3

Image

Başkan Zeybek personeli ile bayramlaştı
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kurban Bayramı’nın ardından ilk mesai gününde personeliyle bayramlaştı. ..

4

Image

Dondurulmuş patatesin lideri Emirdağ OSB’dir

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici’nin ilçedeki ziyaretleri devam ediyor. Kaymakam Bilici, Emirdağ Belediye Başkanı ve aynı zamanda Emirdağ OSB Yönet..

5

Image

Başarıyı ödüllendireceğiz
Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz ve eşi, LGS Sınavına girerek yeni eğitim ve öğretim yılında liseye başlayacak olan gençler ve velileri ile..

6

Image

Özel Afyon Girne Koleji’nden Serteser’e ziyaret
Özel Afyon Girne Koleji Ortaokul-Lise Müdürü Mehmet Halil Okçu ile Özel Afyon Girne Koleji Kurumsal İletişim Yöneticisi Ergün Abdülhayoğlu, ATSO Yönet..

7

Image

Beyyazı ve Çayırbağ karantinada

Afyonkarahisar’da Merkeze Bağlı Beyazı Beldesi ile Çayırbağ Beldesinin iki mahallesinde artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları dolayısıyl..

8

Image

Yeni göreviniz hayırlı olsun
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, ilçede yeni görevine başlayan Kaymakam Osman Bilici'yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bu..

9

Image

İscehisar’ın çehresi değişiyor
İscehisar Belediyesi Fen İşleri ekiplerince alınan gerekli tedbirler sonrasında, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımları..

10

Image

Şahin, projeleri için Ankara’da

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, ÇED Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Talha Türkoğlu’ nu ziyaret etti..

11

Image

Ampute Milli Takımı’nın Afyon Kampı ertelendi

Daha önce belirlenen programa göre 5-14 Ağustos tarihleri arasında Afyonkarahisar’da yapılması planlanan Ampute Milli Futbol Takımı’nın kampı, Co..

12

Image

TÜRK’ÜN GÜCÜ HERYER DE
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Şerife Münire Burcu, 15 Temmuz darbe girişiminin 4'üncü yılında 15 Temmuz hain FETÖ d..

13

Image

Dönemimizde İstanbul’u dünya’nın incisi yaptık

Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 1989-1994 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Nurettin Sözen’in bazı basın organlar..

14

Image

Karakaş, Eğitim Bir-Sen yönetimini kabul etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Eğitim Bir-Sen 2 Numaralı Şubesinin yeni yönetimini makamında kabul etti...

15

Image

90 kuruşa mâl et, 30 kuruşa sat

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye, Afyonkarahisar’lı patates üretic..

16

Image

İkbal’de doluluk oranı yüzde 60’a ulaştı

Afyonkarahisar’ın beş yıldızlı otelleri arasında bulunan İkbal Termal Otel, pandemi dolayısıyla ara verilen hizmetlerine Güvenli Turizm Sertifika..

17

Image

Afyon Belediyespor Basketbol Evaldas Kairys'i renklerine kattı
Afyon Belediyespor Erkek Basketbol Takımı, Evaldas Kairys'i transfer etti..

Türkeli Gazetesi’nde 69 yıllık vefa | Gazete3.com.tr
Image

Türkeli Gazetesi’nde 69 yıllık vefa


Afyonkarahisar’ın en köklü gazetesi Türkeli’nin Kuruluşunun 69. Yılı ve Vefa Gecesi, geniş bir katılımla gerçekleşti. Gazetenin yeni sahibi Önder Artuk; Hacı Hakkı Özsoy’dan aldığı Türkeli’yi, daha üst noktalara taşıyacağını belirtti. Özsoy ise Türkeli’nin, milli ve manevi değerlere her zaman önem verdiğini söyledi.
  SİYASET    09.12.2019 11:44:54

Türkeli Gazetesi 69. Yılı ve Vefa Gecesi’ne; Vali Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Belediye Başkan Vekili Murat Öner, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar Basın Yayın Birliği Başkanı Sezer Küçükkurt, Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey katıldı.
“ALDIĞIMIZ EMANETİ DAHA
ÜST SEVİYELERE ÇIKARACAĞIZ”
Türkeli Gazetesi’nin 69. Kuruluş ve Hakkı Özsoy’a Vefa Gecesi’ne katılan herkese minnet duyduğunu ifade ederek açılış konuşması yapan Türkeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi Önder Artuk, “Uzun zamandır medya sektörü ile ilgili aklımda fikirler vardı. Türkeli Gazetesi bayrağını devir alma süreci başladığında ne kadar zor bir görevi üstendiğimi fark ettim. Bu sorumluluk bilinci ile yolumuza devam edeceğiz. Hakkı Özsoy’a, 32 yıllık gazetemize verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ederim. Devir aldığımız Türkeli bayrağını, en iyi şekilde taşımaya devam edeceğiz” dedi.
“GAZETEMİZİ KİŞİSEL ÇIKARLARIMIZ İÇİN KULLANMADIK”
İsmine düzenlenen vefa gecesinde kürsüde duygularını dile getiren Hacı Hakkı Özsoy, “Türkeli Gazetesi’nin güvenilirliği ortada. Hiçbir zaman kişisel çıkarlarımız adına gazetemizi kullanmadık. Hedefimiz ve tek amacımız devletin ve milletin hizmetinde her zaman manevi ve milli değerlerimize bağlı olarak hizmet etmekti. Bundan sonra da aynı çizgide gideceğinden hiç şüphem yoktur. Başarılı eğitimci ve iş adamı Önder Artuk, bayrağı bizden devraldıktan sonra kısa zamanda başarılı işlere imza attı ve atmaya devam edecektir. Sonuna kadar inancımız ve güvenimiz tamdır” diye konuştu.
“YEREL GAZETECİLİK ÇOK ZOR BİR İŞ”
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya ise yerel gazeteciliğin çok zor bir iş olduğunu belirterek, “İnsanlar kolayca yetişmiyor. İnsanların çizgisi, yaptıkları hizmetler, attığı adımlar, olaylar karşısında aldığı tavırlar, zor günlerde gösterdiği tercihler onunla ilgili bütün toplumun bir kanaat oluşturmasına, bir not vermesine vesile oluyor. Yerel gazetecilik çok zor bir iş. Gazetecilik, genel olarak zor bir iş ama yerel gazetecilik daha da zor bir iş” diye konuştu.
“İDRAK TAZELEMEMİZE VESİLE OLDU”
Milletvekili Uysal, Özsoy hakkında duygularını paylaşarak, “Memleketine tutkusuyla bu vazifesini büyük bir sorumluluk duygusuyla ifa etmiş bir büyüğümüzü; burada, bu şehrin insanları olarak bizler de bu vefa gecesinde, sözlerin kifayet etmediği bir hal var. Özellikle bu ülkenin birliği, beraberliği, varlığı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin asli değerleri bunlara kayıtsız ve şartsız bağlılığıyla her daim bizim de idrak tazelememize vesile olmuştur” dedi.
“69 YIL ÜLKEMİZ AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR YIL”
Türkeli Gazetesi gibi 69 yıllık örneklere ender rastlandığının altını çizen Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, 69 yılın ülkemiz açısından önemli bir yıl olduğuna dikkat çekti. Vali Tutulmaz, “Türkeli Gazetesi’nin 69. Kuruluş Yıldönümü ve ilimizin büyüklerinden Hakkı Özsoy’a vefa gecesi için buraya toplandık. Basın sektöründe 69 yıl, hem ülkemiz hem de ilimiz açısından önemli bir yıl; bu kadar uzun soluklu örnekleri ender görüyoruz. Genelde ülkemizde, şirketlerde kurumsallaşma zayıftır. Şirketler, bir nesilden diğer nesile genelde aktarılamıyor. Hakkı Özsoy; Doktor Saadettin Aygen’den aldığı bayrağı, toplumda saygısını ve sevgisini koruyarak 32 yıl taşıdı” dedi.
“BU GECE VEFALI İNSANLARIN
VAR OLDUĞUNU GÖSTERDİ”
Eroğlu, “Türkeli Gazetesi,Afyonkarahisar için bir marka idi, bir markadır, ciddi bir gazetedir. Gerçekten muteber bir gazete olarak adı daima anılmıştır. Bunu, Hacı Hakkı ağabeyim devraldı. Burada, iki önemli husus var. Birisi; gerçekten bir mahalli gazetenin 69. yılını kutluyoruz. Bu hakikaten çok önemli. O bakımdan şu ana kadar Türkeli Gazetesi’ni kuranlara, yaşatanlara, devraldıktan sonra bayrağı bugünlere kadar getirerek yeni sahiplerine; Önder Bey’e devreden Hacı Hakkı ağabeyimize gönülden şükranlarımı sunuyorum. Önder Bey ile Hacı Hakkı Özsoy ağabeyimizin de tamamen ayrılmayacağını, burada bir fiil destek vereceğini söylediler. Gerçekten gurur duydum. Basının rolü, Türkiye’de büyüktür ve hakikaten kamuoyunu doğru bilgilendirmek esas prensip olmalı. Yeni sahiplerinden şunu bekliyoruz; Büyük Türkiye için ne yapmalıyız? Bunun planlamasını hep birlikte yapalım diye düşünüyorum.”>>>Gazete3

  SİYASET    09.12.2019 11:44:54

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
29.07.2020
29.07.2020
29.07.2020
OZEL HABERLER