Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Biz büyük bir aileyiz’
Ankara’da bazı temaslara bulunan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı ilçesine emeği geçen herkesi tebrik ederek, “Biz, büyük bir aileyiz” ..

2

Image

‘YOKSULLUĞU AZALTTIK’
AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkanlığı, Afyonkarahisar’da faaliyetlerini sürdüren sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile buluşma toplantısı..

3

Image

Kişisel verilerin korunması önemli
Afyonkarahisar Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası Başkanı Serhat Gümüş, kişisel verilerin korunmasının, meslekleri açısından çok önemli olduğ..

4

Image

Emir Kır partisinden ihraç edildi
Sosyalist Parti, MHP’li Türk belediye başkanlarını makamında kabul ettiği için Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır’ı partiden ihraç etti.

..

5

Image

‘Afrin ve Azez’e göç başladı’
İHH Suriye Çalışmaları Koordinatörü Zeki Tahiroğlu, Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin, Halep'in İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırla..

6

Image

İhtiyaç sahipleri sevindiriliyor
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl tarafından hayata geçirilen Sosyal Hizmet Merkezi vatandaşlara yardımcı olmaya, vatandaşların dertlerini çözmeye..

7

Image

‘SİYASETTEKİ FETÖ kalıntıları temizlenmeli’
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları İstişare Toplantısı’nda konuşan MHP Afyonkarahis..

8

Image

‘Çocuk İşçiliği ile mücadelemiz sürüyor’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Çocuk Hakları Alt Komisyonu Üyesi İbrahim Yurdunuseven; çocuk işçiliği ile müc..

9

Image

‘İzin vermeyeceğiz’
CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, "Eber Gölü"nün de "Dipsiz Göl" gibi kurutulup yok edilmesine iz..

10

Image

Uçaklara yedek parça üretilecek
Afyonkarahisar Ekonomi Basını Buluşması programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Airbus firmasına Afyonkarahisar’da yedek parça üretimi yapılacağını..

11

Image

Kaynağı 55 Milyar TL’ye yükselttik
AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı Ege Bölge Toplantısı'nda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, sosyal yardım ve hizm..

12

Image

TÜRKİYE ÇAĞ ATLADI
Orman Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye’nin çok güçlü bir ülke haline geldiğin..

13

Image

Katı atık sorununu çözüme kavuşturacak ilk adım atıldı
Çevre Hizmetleri Birliği Meclis Toplantısı’nda alınan kararla Dinar, Dazkırı, Başmakçı, Evciler, Tatarlı, Kızılören ve Haydarlı Belediye Başkanlıkları..

14

Image

Desteğimiz devam edecek
Sandıklı ilçesinde faaliyet gösteren Sandıklı Süs Tavukları Derneği heyeti, Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ü ziyaret etti. Başkan Çöl, ilçenin tanıtımın..

15

Image

Amacımız daha modern hizmet vermek
Ankara’da düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi’ne katılan İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, “İscehisar Belediyesi olarak her aland..

16

Image

DIŞA BAĞIMLILIK BİTTİ
Afyonkarahisar’da Özerler tarafından yanmaz konveyör band üretimi başladı. Özerler Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Özer, Metan gazının..

17

Image

Kampüs yapılmalı
MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, haftalık basın toplantısında Down Sendromlu çocukların durumu hakkında açıklama yaparak, Down Sendromlu çocuklar için k..

Türkeli Gazetesi’nde 69 yıllık vefa | Gazete3.com.tr
Image

Türkeli Gazetesi’nde 69 yıllık vefa


Afyonkarahisar’ın en köklü gazetesi Türkeli’nin Kuruluşunun 69. Yılı ve Vefa Gecesi, geniş bir katılımla gerçekleşti. Gazetenin yeni sahibi Önder Artuk; Hacı Hakkı Özsoy’dan aldığı Türkeli’yi, daha üst noktalara taşıyacağını belirtti. Özsoy ise Türkeli’nin, milli ve manevi değerlere her zaman önem verdiğini söyledi.
  SİYASET    09.12.2019 11:44:54

Türkeli Gazetesi 69. Yılı ve Vefa Gecesi’ne; Vali Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Belediye Başkan Vekili Murat Öner, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar Basın Yayın Birliği Başkanı Sezer Küçükkurt, Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey katıldı.
“ALDIĞIMIZ EMANETİ DAHA
ÜST SEVİYELERE ÇIKARACAĞIZ”
Türkeli Gazetesi’nin 69. Kuruluş ve Hakkı Özsoy’a Vefa Gecesi’ne katılan herkese minnet duyduğunu ifade ederek açılış konuşması yapan Türkeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi Önder Artuk, “Uzun zamandır medya sektörü ile ilgili aklımda fikirler vardı. Türkeli Gazetesi bayrağını devir alma süreci başladığında ne kadar zor bir görevi üstendiğimi fark ettim. Bu sorumluluk bilinci ile yolumuza devam edeceğiz. Hakkı Özsoy’a, 32 yıllık gazetemize verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ederim. Devir aldığımız Türkeli bayrağını, en iyi şekilde taşımaya devam edeceğiz” dedi.
“GAZETEMİZİ KİŞİSEL ÇIKARLARIMIZ İÇİN KULLANMADIK”
İsmine düzenlenen vefa gecesinde kürsüde duygularını dile getiren Hacı Hakkı Özsoy, “Türkeli Gazetesi’nin güvenilirliği ortada. Hiçbir zaman kişisel çıkarlarımız adına gazetemizi kullanmadık. Hedefimiz ve tek amacımız devletin ve milletin hizmetinde her zaman manevi ve milli değerlerimize bağlı olarak hizmet etmekti. Bundan sonra da aynı çizgide gideceğinden hiç şüphem yoktur. Başarılı eğitimci ve iş adamı Önder Artuk, bayrağı bizden devraldıktan sonra kısa zamanda başarılı işlere imza attı ve atmaya devam edecektir. Sonuna kadar inancımız ve güvenimiz tamdır” diye konuştu.
“YEREL GAZETECİLİK ÇOK ZOR BİR İŞ”
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya ise yerel gazeteciliğin çok zor bir iş olduğunu belirterek, “İnsanlar kolayca yetişmiyor. İnsanların çizgisi, yaptıkları hizmetler, attığı adımlar, olaylar karşısında aldığı tavırlar, zor günlerde gösterdiği tercihler onunla ilgili bütün toplumun bir kanaat oluşturmasına, bir not vermesine vesile oluyor. Yerel gazetecilik çok zor bir iş. Gazetecilik, genel olarak zor bir iş ama yerel gazetecilik daha da zor bir iş” diye konuştu.
“İDRAK TAZELEMEMİZE VESİLE OLDU”
Milletvekili Uysal, Özsoy hakkında duygularını paylaşarak, “Memleketine tutkusuyla bu vazifesini büyük bir sorumluluk duygusuyla ifa etmiş bir büyüğümüzü; burada, bu şehrin insanları olarak bizler de bu vefa gecesinde, sözlerin kifayet etmediği bir hal var. Özellikle bu ülkenin birliği, beraberliği, varlığı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin asli değerleri bunlara kayıtsız ve şartsız bağlılığıyla her daim bizim de idrak tazelememize vesile olmuştur” dedi.
“69 YIL ÜLKEMİZ AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR YIL”
Türkeli Gazetesi gibi 69 yıllık örneklere ender rastlandığının altını çizen Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, 69 yılın ülkemiz açısından önemli bir yıl olduğuna dikkat çekti. Vali Tutulmaz, “Türkeli Gazetesi’nin 69. Kuruluş Yıldönümü ve ilimizin büyüklerinden Hakkı Özsoy’a vefa gecesi için buraya toplandık. Basın sektöründe 69 yıl, hem ülkemiz hem de ilimiz açısından önemli bir yıl; bu kadar uzun soluklu örnekleri ender görüyoruz. Genelde ülkemizde, şirketlerde kurumsallaşma zayıftır. Şirketler, bir nesilden diğer nesile genelde aktarılamıyor. Hakkı Özsoy; Doktor Saadettin Aygen’den aldığı bayrağı, toplumda saygısını ve sevgisini koruyarak 32 yıl taşıdı” dedi.
“BU GECE VEFALI İNSANLARIN
VAR OLDUĞUNU GÖSTERDİ”
Eroğlu, “Türkeli Gazetesi,Afyonkarahisar için bir marka idi, bir markadır, ciddi bir gazetedir. Gerçekten muteber bir gazete olarak adı daima anılmıştır. Bunu, Hacı Hakkı ağabeyim devraldı. Burada, iki önemli husus var. Birisi; gerçekten bir mahalli gazetenin 69. yılını kutluyoruz. Bu hakikaten çok önemli. O bakımdan şu ana kadar Türkeli Gazetesi’ni kuranlara, yaşatanlara, devraldıktan sonra bayrağı bugünlere kadar getirerek yeni sahiplerine; Önder Bey’e devreden Hacı Hakkı ağabeyimize gönülden şükranlarımı sunuyorum. Önder Bey ile Hacı Hakkı Özsoy ağabeyimizin de tamamen ayrılmayacağını, burada bir fiil destek vereceğini söylediler. Gerçekten gurur duydum. Basının rolü, Türkiye’de büyüktür ve hakikaten kamuoyunu doğru bilgilendirmek esas prensip olmalı. Yeni sahiplerinden şunu bekliyoruz; Büyük Türkiye için ne yapmalıyız? Bunun planlamasını hep birlikte yapalım diye düşünüyorum.”>>>Gazete3

  SİYASET    09.12.2019 11:44:54

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.01.2020
20.01.2020
20.01.2020
OZEL HABERLER