Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Müjdeyi Nihat Sarı verdi

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın seçim beyannamesinde bulunan Galericiler Sitesi projesi için son aşamaya gelindi...

2

Image

Şehit yakınları için duygulandıran "reçete"

Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Opr. Dr. Kadir Gökhan Saçkan'ın, personele hitaben, şehit yakınlarının hastanelerde daha iyi şart..

3

Image

Tanrıkulu için veda yemeği düzenlendi

Çay Kaymakamı Erol Tanrıkulu için ilçede veda yemeği düzelendi.
..

4

Image

Hep beraber güzel hizmetler yaptık

Vali Mustafa Tutulmaz son yayınlanan 08/08/2019 tarihli ve 268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile başka illere tayin olan Vali Yardımcıları..

5

Image

Şahin, adli yıl açılış törenine katılacak

Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, "2 Eylül'de yapılacak adli yıl açılış töreni, yargının bu strateji belgesine (Yargı Reformu Strateji Be..

6

Image

Sadem organik ürünlerini reklam filmiyle tanıttı


Bir Özdilek markası olan Sadem, özel olarak ürettiği organik ürünlerinden oluşan koleksiyonunu, yayınladığı reklam filmiyle kullanıcılarının..

7

Image

Özkaya; “Problemler kısa sürede çözülecek”

AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. ..

8

Image

Saltanat Kayığı hizmete sunuldu

Bölgenin sayılı doğal güzellikleri arasında kendine yer bulan, ünü Türkiye’de hızla yayılan, sosyal medya aramalarında her geçen gün yükselişte o..

9

Image

Hastaneye kaldırılan motosiklet sürücüsü yaşamını yitirdi

Denizli'nin Çivril ilçesinde dün otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsü, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
..

10

Image

Köksal'dan engelli vatandaşlar için kanun teklifi


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Başk..

11

Image

Proje onaylandı

Dinar İlçesine Zafer Kalkınma Ajansı Destek Projesiyle 2 adet beceri atölyesi kurulacak...

12

Image

Uygulamalı girişimcilik eğitimi için mülakat yapıldı

ATSO’da 22 Ağustos’ta başlayacak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için mülakat yapıldı. ..

13

Image

İktidar ülkeyi yönetemiyor

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya düzenlediği basın toplantısında AK Parti hükümetini ülkeyi kötü yöneltmekle suçladı. Başkan İnk..

14

Image

İmzalar atıldı

Vali Tutulmaz, Özel Eğitim Uygulama Okulunun protokolünü imzaladı...

15

Image

Duyarlı çocuklar ödüllerini aldı

Vali Tutulmaz “Dikkat Sizden, Notlar Bizden” Projesinde Duyarlı Olan Çocukların Ödül Törenine Katıldı..

16

Image

İlçenin asayişi konuşuldu

Afyonkarahisar İscehisar İlçesinde Asayiş Koordinasyon toplantısı yapıldı. Toplantıya İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu başkanlık yaptı...

17

Image

Çay’da camilere belediye eli değdi

Çay Belediyesi İlçede bulunan camilerin bakım ve onarımlarını yapıyor. Bu kapsamda Aktaş Mahallesinde bulunan Hacı Latif Camiinde bakım onarım ça..

Turist sayısı milyona dayandı | Gazete3.com.tr
Image

Turist sayısı milyona dayandı


Afyonkarahisar’da son iki yılda gerçekleştirilen tanıtım arakları ve kültürel çalışmaların ardından yerli ve yabancı turist sayısı bir milyona dayandı.
  SİYASET    25.12.2018 10:51:27

Afyonkarahisar Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet Tanır, Afyonkarahisar’ın turizm ve kültürel açıdan yıldızının parladığını söyledi. Kentte oluşturulan ortak çalışmanın Valilik, Bakanlık ve Milletvekilleriyle birlikte uyum içinde sürdürüldüğünü aktaran Tanır, gelen turist sayısına da yansıdığını belirtti. Afyonkarahisar’ın Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda yapılan en fazla atılım gösteren iller arasında yer alarak yapılan toplantıya katılım gösterdiğini söyleyen Tanır, 2019 yılının da Afyonkarahisar için parlak bir yıl olmasını beklediklerini aktardı. Afyonkarahisar genelinde 7’si merkezde 3’ü Sandıklı ilçesinde olmak üzere 10 tane 5 yıldızlı termal otel olduğunu hatırlatan Tanır, 26 bini geçen yatak kapasitesi ile her geçen gün ülke içinden ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçiye ev sahipliği yaptıklarını dile getirdi.

“BİR MİLYONU GEÇECEĞİZ”

Tanır, 2018 yılının 11 aylık döneminde geçen yılın 12 aylık dönemini geride bıraktıklarını ifade eden Tanır, şunları kaydetti: “2016 yılında gelen ziyaretçi sayısı 704 bin kişi olurken, 2017 yılında bu sayı 953 bini geçti. 2018 yılının 11 aylık döneminde ise bu rakam 956 bin 990 kişi olarak kayıtlara yansıdı. Bu sayıya aralık ayındaki rakamlarda eklendiğinde bir milyon barajını geçeceğimizi umuyorum.”

OCAK AYINDA EN YÜKSEK DOLULUK ORANI YAKALANDI

Kültür ve Turizm İl Müdürü Tanır, aylara göre doluluk oranları hakkında da bilgiler verdi. Tanır, şunları dile getirdi: “Doluluk oranlarına bakıldığı zaman ocak ayında en fazla doluluk oranı yakalandığını görüyoruz. Ocak’taki doluluk oranı yüzde 72 olurken, Ağustos ayıda otellerin en fazla dolu olduğu aylardan biri oldu. Ağustos ayında otellerimiz yüzde 66 doluluk oranını yakaladı. Otellerin en az doluluk oranı olduğu aylar ise nisan, mayıs ve haziran ayları olduğu göze çarpıyor. Bu aylarda doluluk oranı yüzde 27’lerde kaldı. Bu aylar otellerin tadilat dönemi olması, ramazan ayının da bu aylarda olması doluluk oranını etkiledi diye düşünüyoruz”

EN FAZLA YABANCI ALMANYA’DAN

Afyonkarahisar’a yabancı turistlerinde büyük ilgi göstermeye başladığını söyleyen Tanır, yabancı heyetlerin Afyonkarahisar’da ağırlanmasının ve tanıtılmasının bunda etkili olduğunu bildirdi. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan sayesinde güvenlik sorunlarını çözen bir ülke olarak dünya kamuoyunda görülmesinden sonra turist sayısında artış yaşandığını aktaran Tanır, bunun Afyonkarahisar’a da yansıdığını aktardı. Tanır, ilin yabancı ülkelere tanıtılması için Finlandiya’dan blogerların davet edilerek kentin tarihi ve turistik açıdan önemli yerlerinin gezdirildiğini belirterek, şöyle konuştu: “Afyonkarahisar’a 2018 yılının 11 aylık döneminde 20 binden fazla yabancı turist geldi. Yabancı turistler sıralamasında ilk sırada Almanya olduğu gözleniyor. Almanya’yı ise Güney Kore, KKTC, Romanya ve Irak takip ediyor.” >>> MUSTAFA BAYER


  SİYASET    25.12.2018 10:51:27

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.08.2019
21.08.2019
21.08.2019
OZEL HABERLER