Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘MİT ve polise mi hesap soracaksınız?’
..

2

Image

‘Gazetecilik önemli bir meslektir’
..

3

Image

‘Gazetecilerimiz takdiri hak etmektedir’
..

4

Image

‘Basın emekçilerimizin günü kutlu olsun’
..

5

Image

‘Basına büyük görev düşüyor’
..

6

Image

‘Zam haberi ile uyanıyoruz’
..

7

Image

Özkaya, muhtarları TBMM’de ağırladı
..

8

Image

Turan coğrafyasında buluşma
..

9

Image

‘Muhtarlar, mahallemizin büyüğüdür’
..

10

Image

Kumartaşlı’dan Mısırlıoğlu’na ziyaret
..

11

Image

CHP’li başkanlardan Kılıçdaroğlu’na ziyaret
..

12

Image

Zeybek ‘Gönül birliğimizi sürdüreceğiz”
..

13

Image

‘Aile yapısı tehdit altında’
..

14

Image

Cemiyet üyeleri, CHP Çalıştayı’nda
..

15

Image

Görgöz, ‘Çiftçimiz ne yapsın?’
..

16

Image

‘Çok ciddi yatırımlar yaptık’
..

17

Image

Uluçay, ‘2023’ü başarıyla alacağız’

Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Genişletilmiş Danışma Meclis toplantısında konuşan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüsey..

Sıcak hava balonu büyük ilgi gördü | Gazete3.com.tr
Image

Sıcak hava balonu büyük ilgi gördü


Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde başlayan sıcak hava balonu seferleriyle binden fazla yerli ve yabancı turist, tarihi Frig Vadisi ve Emre Gölü üzerinde uçuş gerçekleştirdi
  SİYASET    23.09.2021 18:25:19

İlçeye bağlı Döğer beldesinde Frigya ve Emre Gölü etrafında 3 ay önce başlayan sıcak hava balonu uçuşlarına yerli ve yabancı turistler ilgi gösteriyor. Vali Gökmen Çiçek, 8 Temmuz'da Frigya'da başlayan sıcak hava balonu uçuşlarının öncesinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün izni ve test uçuşları yapıldığını söyledi. Sıcak hava balonunun kısa sürede büyük ilgi gördüğünü dile getiren Vali Çiçek, şöyle konuştu: "Kapadokya, Pamukkale ve Türkiye'nin farklı noktalarındaki sıcak hava balonu uçuşları oluyor ama Avrupa ve dünya üzerinde göl üzerinde bir uçuş yok. Biz, tarihi Frig eserlerinin de yer aldığı Emre Gölü üzerinde uçuş yapıyoruz. Hatta sıcak hava balonu pilotlarımız ustalıklarını göstererek göl üzerine temas ediyorlar. Bu da Türkiye'de olmayan farklı bir uygulama. Dolayısıyla bu da Afyonkarahisar'daki sıcak hava balonu uçuşlarının farklı bir özelliği. Ayrıca, balonlarımız gökyüzündeyken göldeki teknelerimiz de seyir halinde. Bu da sabahın ilk ışıklarıyla muhteşem bir görüntü ortaya çıkarıyor. Balonun üzerinden güneşi seyretmek harika oluyor."

"TÜRKİYE'NİN EN UCUZ SICAK HAVA
BALONU UÇUŞLARI AFYONKARAHİSAR'DA"
Vali Çiçek, kentin konumu, termal turizmi, gurbetçi nüfusu ve ulaşılabilirliğiyle Frigya'daki sıcak hava balonu uçuşlarının büyük rağbet gördüğünü vurguladı. Türkiye'de de sıcak hava balonu uçuşlarının çok sevildiğini anımsatan Çiçek,"Balon uçuşlarında hava üzerinde evlilik teklifleri yapılıyor, çeşitli kutlamalara ve birçok sürprize fırsat veriyor. Biz, ağustos ayında sıcak hava balonu festivali yaptık. Festivalimize binlerce kişi geldi. Gökyüzüne yaklaşık 30 sıcak hava balonu yükseldi. Festivaldeki katılımcılarla bugüne kadar binin üzerinde insan uçuş yaptı. Ama bizde sıcak hava balonu daha çok yeni. Halen daha tanıtım aşamasındayız. Yeni olmasına rağmen bu kadar insanın bu deneyimi yaşaması bizleri çok mutlu etti. İnşallah, seneye sıcak hava balonu sayılarını da artırarak uçuşlarımıza devam edeceğiz. Hatta, Türkiye'nin en ucuz sıcak hava balonu uçuşları Afyonkarahisar'da oluyor. Kendim de denediğim için Frigya, doğasıyla muhteşem." diye konuştu. İhsaniye Kaymakamı Doğukan Koyuncu da sıcak hava balonlarının Frigya'da dünyada eşi ve benzeri görülmemiş görsel şölen yarattığını kaydetti.>>>A.A.


  SİYASET    23.09.2021 18:25:19

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER