Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

31 bin AKܒlü öğrenci ders başı yaptı

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde, yeni kayıt yaptıran 6 bin 774 öğrenciyle birlikte yaklaşık 31 bin öğrenci 2019- 2020 eğitim yılına başladı...

2

Image

Dinar’da kutlama

2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Dinar ilçesinde “İlköğretim Haftası” resmi törenle kutlandı...

3

Image

‘Heybeli ve Gazlıgöl neden çıkarıldı?’

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Heybeli ve Gazlıgöl Termal Turizm Merkezlerinin, Turizm Merkezi Bölgesi olmaktan çıkarılmasını n..

4

Image

Akrones sonbahara ‘merhaba’ dedi

Akrones Termal Otel’de sonbahara merhaba partisi düzenlendi. ..

5

Image

PTT’den kargo indirimi

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ile akademik, idari per..

6

Image

‘Yapılan işleri iyi kontrol edin’

Vali Mustafa Tutulmaz Bolvadin ilçesinde merkez mahalle ve köy muhtarlarıyla toplantıda bir araya geldi. Tutulmaz, muhtarlara köylerde yapılan iş..

7

Image

Başkan Şahin tekstil fabrikasını gezdi

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Sinanpaşa ilçesinde bulunan Sinpa Tekstil Fabrikası’nda incelemelerde bulundu. ..

8

Image

Ahilik Haftası kutlamaları Zafer Meydanı’na taşınıyor

Ahilik Haftası dolayısıyla Ahilik Komitesi’ni ağırlayan Belediye Başkan Vekili Süleyman Karakuş, Ahilik Haftası kutlamalarının önümüzdeki yıldan ..

9

Image

‘Katkı sağlamaya devam edeceğiz’

Megabirlik Medya’yı ziyaret eden TÜMSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı İbrahim Birliktir, ülkemizin daha fazla kalkınmasına katkı sağlamak için çal..

10

Image

Hırsızlık çetesi çökertildi

Afyonkarahisar merkezli 3 ilde kablo hırsızlarına yönelik operasyonda 12 kişi gözaltına alındı...

11

Image

‘Sandıklı bir başka güzel olacak’

Sandıklı Hüdai Termal Turizm Merkezi’nin genişletilmesi kararı ilçede büyük yankı buldu...

12

Image

KOBİ’lere e-ticaret eğitimi

Amazon, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Boğaziçi Üniversitesi, Türk KOBİ’lerinin e-ticaretle ihracat yapmasını sağlamak üzere Türkiy..

13

Image

İhracatın yıldızları ödüle doyacak

Ege Maden İhracatçıları Birliği, dünyaca ünlü Afyon beyazını dünyanın dört bir tarafına ihraç eden, doğal taşın başkenti konumundaki Afyonkarahis..

14

Image

Korkmaz, sağlık kurumlarını inceledi

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, merkez ve ilçelerde hizmet veren sağlık kurum ve kuruluşlarına yönelik gerçekleştirdiği ziyaretlerine d..

15

Image

‘3 eylem kararımız var’

Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şubesi’nin İl Divan Toplantısı’nda konuşan Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, eğitim çalışa..

16

Image

‘Darbeler tarihi 15 Temmuz’la son buldu’


AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki üniformalı teröristler tarafından darbe ile görevinden alınan ve..

17

Image

‘Ahilik önemli bir değerimiz’

Ahilik Haftası dolayısıyla Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret eden ESOB Başkanı Abdülkadir Konak, Ahiliğin 9 asırdır süregelen önemli bir değerimiz ..

Rektör Karakaş ameliyat sonrası taburcu oldu | Gazete3.com.tr
Image

Rektör Karakaş ameliyat sonrası taburcu oldu


Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde geçirdiği kritik kalp ameliyatı sonrası taburcu edildi.
  SİYASET    17.08.2019 12:19:27Geçtiğimiz hafta göğsünde hissettiği bir ağrı nedeni ile hastaneye başvuran ve kalp rahatsızlığı geçirdiği tepit edilen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi’nde acil olarak kalp ameliyatına alınmıştı. Rektör Karakaş’ın kalbi besleyen 4 ana damarda yüzde yüze yakın olan tıkanıklık tespit edilmesi ile belirlenen 4 damar değiştirildi.
Zor ve acil olarak gerçekleştirilen başarılı bir operasyonun ardından sağlık durumu gayet iyi olan Rektör Karakaş, bugün evine taburcu edildi.

Sağlık durumu çok iyi
AFSÜ Kalp Damar Cerrahisi Servisi’nde Rektör Karakaş’ın sağlık durumu ile ilgili bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında Konuşan AFSÜ Rektörü Prof. Dr Nurullah Okumuş, meslektaşı ve mevkidaşı Rektör Karakaş’ın sağlık durumunun çok iyi olduğunu söyledi. AFSÜ Rektörü Okumuş, Karakaş’ın ani gelişen sağlık durumunu şöyle anlattı. “Bir hafta önce göğüs ağrısı nedeniyle başvurduğu hastanemizde kontrol amacıyla tetkiklerini acil olarak yaptık. Yapılan tetkikler sonucunda da EKG’sinde geçirilmiş EMR bulgusu olması sebebiyle hızlı bir şekilde anjiyo yapıldı” dedi.

Afyon için çalışmayı bekleyeceğiz
“Anjiyo sonrasında kalbi besleyen damarlardan 4’ünde yüzde yüze yakın tıkanıklık saptandı” diyen AFSÜ Rektörü Okumuş, “Acil olarak ameliyat kararı alındı. Uzun süren bir ameliyat sonrasında kalbi besleyen tıkanık 4 damar değiştirildi. Ameliyat çok başarılı geçti. Ameliyat sonrası da herhangi bir komplikasyon gelişmedi. Hocamızın da bünyesinin sağlam olması ile vücudu hızlı bir şekilde toparladı. Yoğun bakım sürecinin ardından servise aldık. Bugün de evine taburcu edeceğiz. Dinlenme sürecinin ardından kendisiyle birlikte tekrar el ele Afyonkarahisar için çalışmaya sabırla bekliyoruz.”

İkinci hocalığını da yaptı
AFSÜ Rektörü Okumuş, ameliyatı gerçekleştiren ekip hakkında da bilgi verdi. Okumuş, ameliyatı AFSÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necip Becit ve ekibinin gerçekleştirdiğini aktardı. Okumuş, Becit ve ekibine teşekkür etti. Okumuş, Rektör karakaş’ın okullarda verdiği derslerin yanında bu operasyon ile farklı bir ders daha verdiğini dile getirerek, şunları söyledi: “Hocalık her zaman sınıfta öğrencilere ders anlatarak olmuyor. Ders bazen başka şekillerde de veriliyor. Rektör hocamız böyle riskli, böyle önemli bir ameliyat için hiç tereddüt göstermeden AFSÜ Hastanesini tercih ettiği için, burada ameliyat olduğu için, Afyonkarahisar’da da bu tür ameliyatların yapılamayacağını düşünen kişilere de ön güzel dersi verdi. Bu açıdan da kendisine bu güzel ders içinde teşekkür ediyorum. İkinci hocalığını da yaptı.”

Rektör Okumuş çok titiz davrandı
AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş da geçirdiği önemli kalp ameliyatının ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Karakaş, AFSÜ Rektörü Okumuş’un işin başından itibaren çok titiz davrandığını ve hep başında olduğunu belirterek kendisine teşekkür etti. Kardiyoloji ekibine teşhiste, KALP Damar Cerrahisi servisine de ameliyatta gösterdikleri başarı için de teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Rektör Karakaş, AFSÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necip Becit’in burada olmasının kendilerini mutlu ettiğini de sözlerine ekledi.

Emeği geçenlere teşekkür ediyorum
Karakaş, şunları dile getirdi: “Çok başarılı bir ameliyat oldu. Ameliyat kararı verildiğinde, büyük bir ameliyat ve riskli olmasına rağmen ekibi ve tesisi gördüğümüz de tereddüt etmeden karar verdik burada ameliyat olmaya. Sonraki süreç te de doğru bir karar verdiğimizi de görmüş olduk. Bundan dolayı Necip hocama ve ekibine teşekkür ediyorum. Hastane’nin tüm departmanlarındaki çalışanlarına Rektörümüze kadar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar’ın böyle bir tesise sahip olduğu için de mutluyum. Gurur duyacağımız bir tesis. Bu tür bir ameliyatın burada gerçekleştirilmiş olması, sonraki süreçlerin tesisi edilmiş olması gurur ve mutluluk duymamıza neden oldu. Hem de güven duygumuzu yükseltti. Türkiye’nin her tarafından arayan dostlarıma ve meslektaşlarıma da teşekkür ediyorum.”

20 gün içinde görevinin başında olacak
Zor ve riskli ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştiren AFSÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necip Becit ise şunları söyledi. Bu tür 4 damarın birden aynı anda değiştirildiği ameliyatların çok sık olmadığını belirten doktor Becit, “önemli olan bu ameliyatta kalbin fonksiyonlarını bozmadan ameliyatı gerçekleştirebilmekti. Hocamızda da böyle oldu. Bundan sonra hocamız hiç ameliyat olmamış gibi yaşam kalitesini sürdürecek. Hocamı tutmak biraz zor. En kısa zamanda görevinin başına döneceğini söyleyebiliriz. Normal hastalara verdiğimiz dinlenme süresinden daha kısa sürede aramıza dönecek. Yaklaşık 15-20 gün içinde görevinin başında olabileceğini söyleyebilirim.” >>MUSTAFA BAYER

  SİYASET    17.08.2019 12:19:27

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.09.2019
17.09.2019
17.09.2019
OZEL HABERLER