Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Bakan Pakdemirli’ye soru önergeleri
CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye Afyonkarahisar’daki manda varlığının gerilemesinin nedenleri i..

2

Image

Bülent Eser aday olmayacak
Görev süresi boyunca 4 genel, 2 yerel, 2 Cumhurbaşkanlığı seçimi ile bir referandumdan alnının akıyla çıkan AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkan..

3

Image

‘Herkesin gönlünü kazanmalıyız’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Yeni Üye Çalışmaları Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Bu ülkede herkesin gönlünü kazanmadan ..

4

Image

Bursluluk sınavı başvuruları sürüyor
Girne Koleji’nden yapılan açıklamada, 22-23 Şubat’ta yapılacak olan bursluluk sınavının başvurularının devam ettiği belirtildi..

5

Image

Afyon’a layık olmaya devam edeceğiz’
Afyonkarahisar’da bazı ziyaretlerde bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Afyonkarahisar’a yapacakları hizmetlerle layık olmaya devam edeceklerini söy..

6

Image

‘Bu mücadele yıpratılmamalı’
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ ile mücadelenin taşıyıcı kolonlarından birisinin Türk yargısı, cesur savcılar ve yürekli hakimler olduğunu belirter..

7

Image

‘İşlenmiş et ihraç etmek istiyoruz’
Budapeşte’de incelemelerde bulunan Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler, Avrupa’ya, Türkiye’den işlenmiş et ihraç edilmesinin önünü..

8

Image

‘İlişkileri geliştirmek istiyoruz’
Balıkesir Sındırgı Belediyesi heyetini ağırlayan, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 2 ilçe arasındaki ilişkileri geliştirmek istediklerini belirt..

9

Image

‘AYM tarihi bir karar verdi’
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, gazetecilerin yıpranma hakkı için konulan ‘basın kartı sahibi olma’ şartına ilişkin kan..

10

Image

Başkan Şahin’den ziyaret
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Afyonkarahisar Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp'i ziyaret etti...

11

Image

‘Aramızda güçlü bağlar var’
Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin 6. Toplantısı için Pakistan’ın başkenti İslamabad’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyi..

12

Image

‘Türkiye’de herkes girişimciği keşfetti’
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’de herkes girişimciliği keşfetti. Türkiye’de girişimcilik konuşuluyorsa burada TOBB’un rolü bir numara” ..

13

Image

‘Savaş çığırtkanlığı yapmak doğru değil’
CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, Suriye üzerinden Rusya ve Türkiye’nin kapıştırılmaya çalışıldığını ifade ederek, “Ekonomiyi bu kadar sıkıntıya sokacak sa..

14

Image

Zeybek talepleri iletti
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek daha sonra AK Parti Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte şehrimizle ilgili de..

15

Image

Yabancı öğrenci sayısı arttırılacak
Rektör Karakaş, Afyon Kocatepe Üniversitesi’ndeki uluslararası öğrenci sayısının artırılması için Türkiye Maarif Vakfı ve Yunus Emre Enstitüsü kurumla..

16

Image

Talimatı Cumhurbaşkanımız verdi
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, FETÖ'ye yönelik topyekûn başlatılan arındırma operasyonlarının talimatının bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan..

17

Image

Birlik ve beraberlik içinde çalışıyoruz
TOBB Eğitim Meclisi Başkanı Dr. Yusuf Ekinci ve Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yılmaz’ı ağırlayan, ATSO Yönetim Kurulu ..

Rektör Karakaş ameliyat sonrası taburcu oldu | Gazete3.com.tr
Image

Rektör Karakaş ameliyat sonrası taburcu oldu


Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde geçirdiği kritik kalp ameliyatı sonrası taburcu edildi.
  SİYASET    17.08.2019 12:19:27Geçtiğimiz hafta göğsünde hissettiği bir ağrı nedeni ile hastaneye başvuran ve kalp rahatsızlığı geçirdiği tepit edilen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi’nde acil olarak kalp ameliyatına alınmıştı. Rektör Karakaş’ın kalbi besleyen 4 ana damarda yüzde yüze yakın olan tıkanıklık tespit edilmesi ile belirlenen 4 damar değiştirildi.
Zor ve acil olarak gerçekleştirilen başarılı bir operasyonun ardından sağlık durumu gayet iyi olan Rektör Karakaş, bugün evine taburcu edildi.

Sağlık durumu çok iyi
AFSÜ Kalp Damar Cerrahisi Servisi’nde Rektör Karakaş’ın sağlık durumu ile ilgili bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında Konuşan AFSÜ Rektörü Prof. Dr Nurullah Okumuş, meslektaşı ve mevkidaşı Rektör Karakaş’ın sağlık durumunun çok iyi olduğunu söyledi. AFSÜ Rektörü Okumuş, Karakaş’ın ani gelişen sağlık durumunu şöyle anlattı. “Bir hafta önce göğüs ağrısı nedeniyle başvurduğu hastanemizde kontrol amacıyla tetkiklerini acil olarak yaptık. Yapılan tetkikler sonucunda da EKG’sinde geçirilmiş EMR bulgusu olması sebebiyle hızlı bir şekilde anjiyo yapıldı” dedi.

Afyon için çalışmayı bekleyeceğiz
“Anjiyo sonrasında kalbi besleyen damarlardan 4’ünde yüzde yüze yakın tıkanıklık saptandı” diyen AFSÜ Rektörü Okumuş, “Acil olarak ameliyat kararı alındı. Uzun süren bir ameliyat sonrasında kalbi besleyen tıkanık 4 damar değiştirildi. Ameliyat çok başarılı geçti. Ameliyat sonrası da herhangi bir komplikasyon gelişmedi. Hocamızın da bünyesinin sağlam olması ile vücudu hızlı bir şekilde toparladı. Yoğun bakım sürecinin ardından servise aldık. Bugün de evine taburcu edeceğiz. Dinlenme sürecinin ardından kendisiyle birlikte tekrar el ele Afyonkarahisar için çalışmaya sabırla bekliyoruz.”

İkinci hocalığını da yaptı
AFSÜ Rektörü Okumuş, ameliyatı gerçekleştiren ekip hakkında da bilgi verdi. Okumuş, ameliyatı AFSÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necip Becit ve ekibinin gerçekleştirdiğini aktardı. Okumuş, Becit ve ekibine teşekkür etti. Okumuş, Rektör karakaş’ın okullarda verdiği derslerin yanında bu operasyon ile farklı bir ders daha verdiğini dile getirerek, şunları söyledi: “Hocalık her zaman sınıfta öğrencilere ders anlatarak olmuyor. Ders bazen başka şekillerde de veriliyor. Rektör hocamız böyle riskli, böyle önemli bir ameliyat için hiç tereddüt göstermeden AFSÜ Hastanesini tercih ettiği için, burada ameliyat olduğu için, Afyonkarahisar’da da bu tür ameliyatların yapılamayacağını düşünen kişilere de ön güzel dersi verdi. Bu açıdan da kendisine bu güzel ders içinde teşekkür ediyorum. İkinci hocalığını da yaptı.”

Rektör Okumuş çok titiz davrandı
AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş da geçirdiği önemli kalp ameliyatının ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Karakaş, AFSÜ Rektörü Okumuş’un işin başından itibaren çok titiz davrandığını ve hep başında olduğunu belirterek kendisine teşekkür etti. Kardiyoloji ekibine teşhiste, KALP Damar Cerrahisi servisine de ameliyatta gösterdikleri başarı için de teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Rektör Karakaş, AFSÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necip Becit’in burada olmasının kendilerini mutlu ettiğini de sözlerine ekledi.

Emeği geçenlere teşekkür ediyorum
Karakaş, şunları dile getirdi: “Çok başarılı bir ameliyat oldu. Ameliyat kararı verildiğinde, büyük bir ameliyat ve riskli olmasına rağmen ekibi ve tesisi gördüğümüz de tereddüt etmeden karar verdik burada ameliyat olmaya. Sonraki süreç te de doğru bir karar verdiğimizi de görmüş olduk. Bundan dolayı Necip hocama ve ekibine teşekkür ediyorum. Hastane’nin tüm departmanlarındaki çalışanlarına Rektörümüze kadar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar’ın böyle bir tesise sahip olduğu için de mutluyum. Gurur duyacağımız bir tesis. Bu tür bir ameliyatın burada gerçekleştirilmiş olması, sonraki süreçlerin tesisi edilmiş olması gurur ve mutluluk duymamıza neden oldu. Hem de güven duygumuzu yükseltti. Türkiye’nin her tarafından arayan dostlarıma ve meslektaşlarıma da teşekkür ediyorum.”

20 gün içinde görevinin başında olacak
Zor ve riskli ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştiren AFSÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necip Becit ise şunları söyledi. Bu tür 4 damarın birden aynı anda değiştirildiği ameliyatların çok sık olmadığını belirten doktor Becit, “önemli olan bu ameliyatta kalbin fonksiyonlarını bozmadan ameliyatı gerçekleştirebilmekti. Hocamızda da böyle oldu. Bundan sonra hocamız hiç ameliyat olmamış gibi yaşam kalitesini sürdürecek. Hocamı tutmak biraz zor. En kısa zamanda görevinin başına döneceğini söyleyebiliriz. Normal hastalara verdiğimiz dinlenme süresinden daha kısa sürede aramıza dönecek. Yaklaşık 15-20 gün içinde görevinin başında olabileceğini söyleyebilirim.” >>MUSTAFA BAYER

  SİYASET    17.08.2019 12:19:27

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.02.2020
17.02.2020
17.02.2020
OZEL HABERLER