Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Vaka sayısı 23 oldu
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşılan bilgilere göre Afyonkarahisar'da koronavirüslü vaka sayısı 23'e yükseldi ..

2

Image

Belediye başkanından örnek davranış
Afyonkarahisar'da Bayat Belediye Başkanı İbrahim Bodur, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirleri artırırken Vefa Sosyal Destek Grubu'na uzattığı ..

3

Image

Afyon'un değerleri Atlas Dergisi'nde
Coğrafya Turizm ve Keşif Dergisi olan Atlas Dergisi’nin nisan sayısına ek olarak çıkardığı “Türkiye’nin Coğrafi İşaretleri” ekinde Afyonkarahisar’a ai..

4

Image

'Devlet milletinden para istedi'
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan dayanışma kamp..

5

Image

AKÜ'den maske ve siperlik üretimi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği öğretim elemanları tarafından Covid-19 pandemisinin yayılmasını önlem..

6

Image

'KİRALARI ERTELEYİN ESNAFA DESTEK OLUN'
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar'daki dükkan sahiplerine kira bedellerini erteleyerek esnaflara destek olmaları çağrısında bulundu..

7

Image

'Hep beraber mücadele edeceğiz'
Türkiye'nin önde gelen meslek örgütü, sendika konfederasyonları ve sivil toplum örgütleri, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkili olan yeni tip ..

8

Image

'Ücretsiz maske dağıtıyoruz'
Emirdağ Belediyesi, Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun talimatıyla yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadele kapsamında vatandaşlara ve esnafa 10 bi..

9

Image

'Dışarıya çıkmayın bizleri arayın'
İscehisar ilçesi halk pazarında koronavirüs salgınına karşı tüm tedbirler alındı. Başkan Şahin, 65 yaş ve üzeri, kronik hastalığı olanların dışarı çı..

10

Image

Yardımlar ikametlerde teslim edilecek
Afyonkarahisar Valiliği'nden yapılan açıklamada, yardıma muhtaç ailelere yapılan yardımların günleri düzenlendi. Yardımlar ikametlere bizzat götürüler..

11

Image

İhtiyaçlar gideriliyor
Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, personellerin ve gönüllülerin gayretleriyle ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarının giderildiğini kaydetti ..

12

Image

'Sağlık sistemimizle öne çıktık'
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, koronavirüs nedeniyle dünyanın pek çok ülkesinin zor durumda olduğunu ve kendi derdine düşt..

13

Image

İhtiyaçlar gideriliyor
Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, personellerin ve gönüllülerin gayretleriyle ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarının giderildiğini kaydetti ..

14

Image

'Teşekkür ediyoruz'
AFSÜ Hastanesi (Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi) Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Ali Tuncer, Afyonkarahisar Eczacı Odası Kazım Melih Köken’i makamında k..

15

Image

'Süreci ciddiyetle takip edin'
Kaymakamlarla online canlı bağlantı yöntemiyle görüşen Vali Mustafa Tutulmaz, ilçelerdeki sağlık, ulaşım ve asayiş gibi bir çok konuda istişarelerde ..

16

Image

TEHLİKE KAPIMIZDA
Afyonkarahisar'da koronavirüsten ilk ölüm gerçekleşti. Kentte Covid-19 tedavisi gören 70 yaşındaki erkek hasta hayatını kaybetti..

17

Image

'Kanserde erken teşhis önemli'
Kanser Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, kanserde erken teşhisin mücadele de büyük önem taşıdığını ifade etti ..

Oteller destek bekliyor | Gazete3.com.tr
Image

Oteller destek bekliyor


Dünyayı etkisi altına alan ve küresel önlemler alınan koronavirüs ile mücadele kapsamında bilim kurulu kararı ile hamam ve saunaların da kapanmasına karar verildi. Bazı otellerin kapanma derecesine geldiğini söyleyen ZAFTADER Başkanı Gümüşhan, devletten destek beklediklerini söyledi
  SİYASET    18.03.2020 11:03:53

Koronavirüs ile mücadele kapsamında her gün yeni önlemler açıklanıyor. Son açıklanan önlemler paketinden hamam ve saunaların da kapanmasına yönelik karar çıktı. Bu karar Afyonkarahisar’daki termal otelleri kapanma noktasına getirdi. Oteller alınan karara anında uyum bağlayarak bu bölümlerini müşterilerin kullanımına kapattı. Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği de bu konu ile acil olarak bir toplantı gerçekleştirdi. Dernek Başkanı Ali Gümüşhan, toplantının ardından Gazetemize açıklamalarda bulundu.

HAMAM, SAUNA VE SPA GİBİ
BÖLÜMLER KAPATILDI

Gümüşhan, alınan kararları tüm oteller olarak desteklediklerini ve hemen uygulamaya koyduklarını belirterek, şunları kaydetti: “Açıklanan önlemlerin ardından oteller olarak hemen toplantı. Yaptık. Alınan kararları tüm oteller olarak destekliyoruz. Otellerde hamam, sauna ve SPA gibi bölümlerimizi kapattık. Afyonkarahisar’daki oteller zaten bu alanlarla var olan oteller. Buraların kapanması demek otellerin kapanması anlamına geliyor. Tekrar oteller olarak bir toplantı daha yapacağız otellerin kapatılıp kapatılmaması ile ilgili. Biz devletimizin yanındayız. Bu küresel salgının da üstesinden geleceğiz. Biz her zaman olduğu gibi devletimizden destek bekliyoruz. Bu oteller yüzde 90 boşalmış durumda. Devletimizin daha önce de olduğu gibi şimdide bize destek olacağını düşünüyoruz. Çünkü tüm sektörlerde destek beklentisi var.
”
Gümüşhan, mayıs ayına kadar olan tüm rezervasyonların iptal olduğunu belirtti. İptal olan rezervasyon sayısının 10 milyona yaklaştığını ifade eden Gümüşhan, termal otellerin kapanmasının Afyon ve Türkiye ekonomisine olumsuz yansımasının mutlaka olacağını sözlerine ekledi.>>>Mustafa BAYER

  SİYASET    18.03.2020 11:03:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
07.04.2020
07.04.2020
07.04.2020
OZEL HABERLER