Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

VER DAİRELERİ AL LOJMANLARI
İl Genel Meclisi’nin dünkü oturumunda Afyon Belediyesi’ne ait AFDORA Sitesi’ndeki evlerin, İl Özel İdaresi’ne ait lojmanlarla takas edilmesi konusu gö..

2

Image

Vali Çiçek Şuhut’u fethetti
Vali Gökmen Çiçek ilçe ziyaretleri kapsamında dün Şuhut ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu..

3

Image

Yeniden ihale edilecek
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanlığı Strateji..

4

Image

Başkan Zeybek otobüs kullandı
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, direksiyon başına geçerek, ANS-Çarşı güzergahında kullandığı otobüsle pandemi kurallarına yönelik vatandaşlara uyarıla..

5

Image

‘Afyon’u daha ileri noktaya taşıyacağız’
Vali Gökmen Çiçek, birlik ve beraberlik içinde çalışarak Afyonkarahisar’ı daha ileri noktalara taşıyacaklarını söyledi ..

6

Image

15 Temmuz Türkiye Kata Karate Şampiyonası Bursa’da yapılacak

Türkiye Karate Federasyonu’ndan yapılan açıklamada 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gerçekleştirilecek Türkiye Kata Şampiyonas..

7

Image

‘Müzakere edilmeli’
Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Başkan Yardımcıları Erhan Akpınar ve Hüseyin Ayva ile birlikte Afyonkarahisar Baro baş..

8

Image

‘Afyon’a katkı sağlıyorsunuz’
Ahmet İpek Sucukları sahibi Alpay İpek ve Korel Termal Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, Vali Gökmen Çiçek'i ziyaret etti. ..

9

Image

‘Tarım konusunda başarısızlar’
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, hükümetin tarım konusunda başarısız politikalar yürüttüğünü söyledi ..

10

Image

Koyuncu gurbetçileri davet etti
Normalleşme süreciyle birlikte uçuşların ve sınırların açılmasıyla gurbetçiler Türkiye’ye gelmeye başladı. Emirdağ Belediye Başkanı Koyuncu, gurbetçil..

11

Image

Yerli malı belgesi sayısı yüzde 52 arttı
4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 63’üncü maddesi uyarınca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca hazırlanan ve 13 Eylül 2014 tarihli ve 29118 sayılı Resmi ..

12

Image

Koronavirüs denetimi yapılacak
İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle bugün 81 ilde koronavirüs tedbirlerinin denetimleri yapılacak ..

13

Image

‘Güzelliklere güzellik katıyoruz’
Taşpınar Mahallesi’ni gezen Belediye Başkanı Zeybek, Afyonkarahisar’ın güzelliğine güzellik kattıklarını söyledi ..

14

Image

TOKİ kuraları çekildi
İscehisar ilçesinde TOKİ konutlarının kuraları çekildi ..

15

Image

Kızılay dayanışmayı online platforma taşıdı
Türk Kızılay, COVID-19’la mücadele döneminde dayanışma ruhunun büyümesi hedefiyle çalışmalarına devam ediyor..

16

Image

‘Ticari ilişkileri geliştirileceğiz’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Yunanistan ile ticari ilişkilerin geliştirilmesini istediklerini söyledi..

17

Image

Gönüllüler çevreyi temizliyor
Emirdağ Kalkınma ve Dayanışma Derneği (EKDAD) öncülüğünde bir araya gelen Emirdağ gönüllüleri; daha temiz bir Emirdağ sevgisiyle 20 gün boyunca Emirda..

Öğrenci için nota sistemini öğrendi | Gazete3.com.tr
Image

Öğrenci için nota sistemini öğrendiAfyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği bölümünde görev yapan öğretim elemanı Emrah Kalın, görme engelli öğrencisi için kendi çabasıyla Braille nota sistemini öğrendi.
  SİYASET    13.11.2019 11:20:53


Aydın'ın Karpuzlu ilçesinde yaşamını sürdüren görme engelli Fırat Ataş (20), güzel sanatlar lisesinden mezun olduktan sonra girdiği özel yetenek sınavıyla AKÜ Devlet Konservatuarı’nı kazandı. Hazırlık sınıfının ardından birinci sınıfa başlayan Ataş'ın, görme engelinden dolayı nota okuyamadığını tespit eden öğretim elemanı Emrah Kalın, kendi çabasıyla Braille nota sistemini öğrendi. Daha sonra da Ataş'a öğretti. Öğretmeninin çabasıyla nota okumayı öğrenen Ataş, müzik eğitiminde ilerleme kaydetmeyi başardı.
"ÇÖZÜMLEME YAPAR HALE GELDİ"
Öğretim elemanı Kalın, yaptığı açıklamada, enstrüman çalıp türkü söyleyebilen öğrencisi Fırat Ataş'ın, lisede müzik eğitiminden muaf tutularak üniversiteye kadar geldiğini söyledi. Akademik müzikte notanın önemli olduğunu, bu nedenle öğrenciyi nota eğitiminden muaf tutamadıklarını anlatan Kalın, şöyle konuştu: “Braille nota sistemini kendim çalışarak öğrendim. Engelli öğrencimiz Fırat Ataş'a müziksel okuma ve yazma gibi becerileri burada kazandırdık. Kendi çabalarıyla bu işi iyi bir noktaya getirdi. Artık Braille notasını okuyarak türkü ve şarkı gibi tüm eserlerin çözümlemesini yapabiliyor. Onun dışında bilmediği herhangi bir eseri önce notasını okuyarak daha sonra çalarak bağlamasıyla icra edebiliyor. Toplu olarak solfej derslerimiz var. O derslerde Türk ve Batı müziği eğitimlerinde solfejler yapabiliyor.”>>>A.A.

  SİYASET    13.11.2019 11:20:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
08.07.2020
08.07.2020
08.07.2020
OZEL HABERLER