Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Erkmen gözde belde oldu
AKܒde düzenlenen Yerel Yönetimlerde Bir Başarı Öyküsü konulu konferansa katılan Erkmen Belediye Başkanı Memduh Kuş, Erkmen beldesinin Afyonkarahisar’..

2

Image

Haklara verilen değer artıyor
İl İnsan Hakları Kurulu’nu makamında ağırlayan Vali Mustafa Tutulmaz, ülkemizde insan haklarına verilen değerin her geçen gün arttığını söyledi. ..

3

Image

MANŞET HEDEF 2023
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ile telekonferans yöntemiyle görüşen AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, 2023 seçimlerinden iyi bir son..

4

Image

Rektör Karakaş iş adamlarını ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, İstanbul Afyonkarahisarlı Sanayici ve İş Adamları Derneği yetkililerini makamında ..

5

Image

Acımasız bir savaş yürütüyorlar
10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü dolayısıyla bir açıklama yapan Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Arslan, ABD'den Rusya'ya Çin'den AB'ye kadar küresel..

6

Image

Çevreci projeleri destekleyeceğiz
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, belediyenin çevreci projelere her zaman destek vereceğini söyledi. ..

7

Image

Fuat Sezgin’e özel sayısı yayınlandı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından çıkartılan Sosyal Bilimler Dergisi’nin “Prof. Dr. Fuat Sezgin Özel Sayısı” yayı..

8

Image

Afyonkarahisar’ın sesini duyuruyorsunuz
İstanbul AFSİAD yönetimini makamında ağırlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser; İstanbul AFSİAD’ın, İstanbul’da Afyonkarahisar’ın sesini du..

9

Image

Öğrenci merkezli bir üniversiteyiz
Üniversite öğrencileriyle bir araya gelen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKܒnün öğrenci merkezli ve kalite odaklı bir üniversite olduğunu söyl..

10

Image

Konkordato olumlu sonuçlar doğuracak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, şirket tasfiyesi alanında hayata geçirilen konkordato reformunun olumlu sonuçlarının, ilerleyen dönemlerde görüle..

11

Image

Zeybek’ten istihdam müjdesi
Yüntaş tarafından düzenlenen mesleki yeterlilik sınavında başarı sağlayan kursiyerler için düzenlenen sertifika töreninde konuşan Belediye Başkanı Meh..

12

Image

Akaryakıt sektörü toplandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil ve Meclis Başkanı Ah..

13

Image

Kooperatifler Fuarı açıldı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanlığı’nın öncülüğünde gerçekleştirilen Türkiye Kooperatifler Fu..

14

Image

Tüm şehit ve gaziler eşittir
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, tüm şehit ve gazile..

15

Image

Hakları korumak öncelikli hedefimiz
Afyonkarahisar protokolü, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesajlar paylaştı. Vali Mustafa Tutulmaz, Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Er..

16

Image

Özkaya’dan destek sözü
Emirdağ ilçesinde incelemelerde bulunan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Emirdağ’a yapılacak yatırımlarla ilgili destek sözü verdi. ..

17

Image

Yeni şubeler açacağız
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Isparta Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, çalışmalarını basınla paylaştı. TOBB Isparta Kadın Girişimciler K..

Öğrenci için nota sistemini öğrendi | Gazete3.com.tr
Image

Öğrenci için nota sistemini öğrendiAfyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği bölümünde görev yapan öğretim elemanı Emrah Kalın, görme engelli öğrencisi için kendi çabasıyla Braille nota sistemini öğrendi.
  SİYASET    13.11.2019 11:20:53


Aydın'ın Karpuzlu ilçesinde yaşamını sürdüren görme engelli Fırat Ataş (20), güzel sanatlar lisesinden mezun olduktan sonra girdiği özel yetenek sınavıyla AKÜ Devlet Konservatuarı’nı kazandı. Hazırlık sınıfının ardından birinci sınıfa başlayan Ataş'ın, görme engelinden dolayı nota okuyamadığını tespit eden öğretim elemanı Emrah Kalın, kendi çabasıyla Braille nota sistemini öğrendi. Daha sonra da Ataş'a öğretti. Öğretmeninin çabasıyla nota okumayı öğrenen Ataş, müzik eğitiminde ilerleme kaydetmeyi başardı.
"ÇÖZÜMLEME YAPAR HALE GELDİ"
Öğretim elemanı Kalın, yaptığı açıklamada, enstrüman çalıp türkü söyleyebilen öğrencisi Fırat Ataş'ın, lisede müzik eğitiminden muaf tutularak üniversiteye kadar geldiğini söyledi. Akademik müzikte notanın önemli olduğunu, bu nedenle öğrenciyi nota eğitiminden muaf tutamadıklarını anlatan Kalın, şöyle konuştu: “Braille nota sistemini kendim çalışarak öğrendim. Engelli öğrencimiz Fırat Ataş'a müziksel okuma ve yazma gibi becerileri burada kazandırdık. Kendi çabalarıyla bu işi iyi bir noktaya getirdi. Artık Braille notasını okuyarak türkü ve şarkı gibi tüm eserlerin çözümlemesini yapabiliyor. Onun dışında bilmediği herhangi bir eseri önce notasını okuyarak daha sonra çalarak bağlamasıyla icra edebiliyor. Toplu olarak solfej derslerimiz var. O derslerde Türk ve Batı müziği eğitimlerinde solfejler yapabiliyor.”>>>A.A.

  SİYASET    13.11.2019 11:20:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
11.12.2019
11.12.2019
11.12.2019
OZEL HABERLER