Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Karakol ailesinin acı günü
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol’un amcası Süleyman Karakol, vefat etti. Merhum Karakol, Tınaztepe beldesinde son yolculuğuna uğurland..

2

Image

'Biz birlikte güçlüyüz'
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri, kuruluşunun 16. yılı nedeniyle Kadınana Gazetesi’ne bir kutlama ..

3

Image

Sorunlar tespit edildi ÖNERİLER SUNULDU
Afyonkarahisar’da, 27 Kasım’da düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda; kentimizle ilgili sorunlar belirlenerek sorunların gideril..

4

Image

‘Çalışmalarımız artarak devam edecek’
Engelliler Meclisi üyelerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmalarının arta..

5

Image

Özdilek engellileri unutmadı
Özdilek Afyonkarahisar, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel eğitim ve rehabilitasyon gören çocuklara, ev sahipliği yaptı. Afyonkarahisar Özel Eğ..

6

Image

Afyon mutfağı gökyüzünde tanıtılıyor
Türk Hava Yolları’nın (THY) kabin içi dergisi olan ve ayda yaklaşık 500 bin tirajıyla Türkiye’nin en fazla okunan dergisi Skylife’ın, aralık sayısı çı..

7

Image

‘Hizmetlere ve görevlerinize odaklanın’
Kızılören ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara hizmet noktasında muhtarlara büyük görevler düştüğünü söyleyerek; ..

8

Image

Kaplıca misafirleri ilçeyi geziyor
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’na gelen misafirlere, Sandıklı ilçe turları devam ediyor. ..

9

Image

‘Herkesi kucaklayalım’
Vali Mustafa Tutulmaz, Evciler ilçesinde muhtarlara çağrıda bulunarak vatandaşlara hizmet noktasında herkese eşit davranılması gerektiğini belirterek,..

10

Image

‘Yaşam standartlarını yükselteceğiz’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; Yeniden Refah Partisi iktidarında, vatandaşların yaşam standartlarının yükseltileceğini söyledi...

11

Image

‘Engelleri hep beraber aşacağız’
Afyonkarahisar protokolü, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla mesajlar paylaştı. Engellilerin, hayatın önemli bir parçasının olduğunun ifade edildiği..

12

Image

Camiler restore edilecek
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçede bulunan Hamamönü ve Müradin camilerinin restore edilmesi için Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın’..

13

Image

6 bin fidan dağıtıldı
Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından İscehisar ilçesinde 6 bin adet fidan dağıtıldı. ..

14

Image

Kooperatifler Fuarı düzenlenecek
Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 5-8 Aralık..

15

Image

‘Geleceğe yönelik ümitlerimiz arttı’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki büyümenin ümit verici bir gelişme olduğunu söyleyerek: “2020’de, ekonomide daha güçlü bi..

16

Image

Karakaş istişare etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, makamında konukların ağırlayarak, istişare etti. ..

17

Image

‘İntiharların sebepleri ortadan kaldırılmalı’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, insanların siyanürle intihar etmesini engellemek amacıyla siyanür satışının yasaklanmasını..

Muhtar adayından çevreci öneri | Gazete3.com.tr
Image

Muhtar adayından çevreci öneri


Eşrefpaşa Mahallesi Muhtar Adayı Asım Akyel, kağıt israfının önlenmesi ve ormanların yok olmaması için her muhtarın değil, ortak oy pusulaları oluşturulmasını önerdi.
  SİYASET    03.01.2019 13:46:53

31 Mart yerel seçimlere gün gün yaklaşılırken, gerek belediye, gerekse muhtarlıklar izin adaylar da belli olmaya başladı. Bazı mahallelerde muhtarlık için ondan fazla aday olurken, bazı mahallelerde ise aday sayısı az olarak ortaya çıktı. Afyonkarahisar’ın orta büyüklükteki ve 5 bin seçmeninin olduğu Eşrefpaşa Mahallesi’nde de muhtarlık için 6 aday yarışa gireceğini duyurdu. Bu adaylardan Asım Akyel, aday sayısının fazla olması ve her adayın kendi oy pusulasını bastıracak olmasından dolayı çok fazla kağıt israfı olduğunu söyledi.

“TÜM ADAYLARIN OLDUĞU TEK BİR PUSULA BASILMALI”

Akyel, israf ve ormanların korunması için çevreci bir önerisi olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Önümüzde bir yerel seçim var ve muhtarlarda seçilecek. Bende Eşrefpaşa Mahallesi muhtarlığı için aday oldum. Benimle birlikte 6 tane muhtar adayı var. Bu muhtar adayları her biri yaklaşık 10 bin tane oy pusulası bastıracak. Sadece bizim mahallemizde 60 bin tane oy pusulası demek. Fatih Mahallesi’nde 14 tane muhtar adayı var. Bunlarda en 10 bin tane bastırsa 140 bin demek. Bunu Türkiye geneline yayarsak, milyonlarca kağıt bastırılacak ve bunların çoğu atık olarak israf edilecek. Böyle bir uygulama yerine siyasi parti oy pusulaları gibi tüm muhtar adaylarının bulunduğu ve seçmen sayısı kadar bastırılsa, kağıt israfı azalmış olur. Böylece ormanlarımızı da korumuş oluruz.”

“MUHTARLIK SEÇİMLERİ REKLAM MALZEMESİ OLARAK KULLANILIYOR”

Muhtarlık seçimlerinin bazıları tarafından reklam malzemesi olarak kullanıldığına da değinen Akyel, bu tür davranışların çevreye de zarar verdiğini söyledi. Akyel, “Seçimleri reklam için kullananlar da var. Bazı esnaf arkadaşlar seçilme kaygısı olmadan kendi işiyle ilgili reklam yapmak için adayım diye çıkıyor. Bu tür davranışlarda aday sayısını arttırdığı gibi kağıt israfını da arttırıyor. Birde oy kullanmak için kabine giren bazı kişiler rakiplerinin oy pusulalarını cebine koyup gidiyor. Bu tür davranışlar hem etik değil, hem de ormanlara zarar veren kağıt israfına neden oluyor” diye konuştu. >>> Mustafa BAYER  SİYASET    03.01.2019 13:46:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019
OZEL HABERLER